34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Про харчування дітей

Про харчування дітей

01.10.2015

0

1697

З початком навчального року знову актуальним стало питання безоплатного харчування в навчальних закладах міста. Відсутність гарячого стаціонарного харчування у школярів викликає занепокоєння батьків, що в свою чергу призвело до зростання кількості звернень з даного питання до органів виконавчої влади, - інформує управління праці та соціального захисту населення Кузнецовська.

 

Нагадуємо, що з 01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів», яким внесено зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", згідно яких абзац 5 частини 2, де надається визначення зони посиленого радіологічного контролю, виключено. Пункт 11 статті 30 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яким передбачено безоплатне харчування учнів середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти, студентів коледжів та технікумів (училищ), не зазнав змін, але норма закону поширюється на навчальні заклади розташовані на територіях радіоактивного забруднення, а також на дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.

 

Наше місто з 1 січня 2015 року виключено з переліку міст, які розташовані на території радіоактивного забруднення. Отже, норма закону щодо безоплатного харчування у школах м. Кузнецовська, а саме пункт 11 статті 30 Закону «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» законодавчо не розповсюджується, довідки за пропущені дні в школі управлінням освіти не видаються та управлінням праці та соціального захисту населення не відшкодовуються.

 

Лише діти, евакуйовані із зони відчуження, діти, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та діти, які проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення мають право на безоплатне харчування у школах.

 

При відсутності харчування батькам вищезазначених категорій дітей, а також за всі дні, коли вони не відвідували заклади, до досягнення повноліття виплачується грошова компенсація у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

 

Грошова компенсація на дітей виплачується до досягнення ними повноліття у разі коли:

 

- навчання потерпілої дитини здійснюється в домашніх умовах, але при цьому потерпіла дитина перебуває в обліковому складі школи;

- дитина тимчасово не відвідувала навчальний заклад;

- дитині за станом здоров’я необхідна спеціальна дієта і вона не може харчуватись за місцем навчання;

- в навчальному закладі відсутні умови для харчування дітей;

- в навчальному закладі не забезпечено безоплатне харчування даної категорії дітей.

 

Розмір компенсації на дітей віком:

 

- 6-10 років – 180 грн.;

- 11-14 років – 185 грн.;

- 15-18 років – 190 грн.

 

Виплата щомісячної грошової компенсації проводиться:

 

- пропорційно навчальним дням, в які діти не відвідували навчальні заклади або не харчувались;

- тільки за навчальні дні, тобто дні, коли школа працює і діти повинні відвідувати навчальний заклад згідно з встановленим навчальним процесом.

 

У період, коли навчальний заклад не працює (вихідні, святкові, канікули та інше), і діти не відвідують школу, компенсація не виплачується.

 

Для отримання компенсації батькам дітей, які мають право на вищезазначені виплати згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" найближчим часом необхідно звернутись до управління праці та соціального захисту населення.

 

За більш детальною консультацією щодо даного питання просимо звертатись за телефоном 21121, 22521 або безпосередньо за адресою: м. Незалежності, 1, кабінет 111, 112).

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 592
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 8687

Останні новини

34400.net © 2011-2016

Кузнецовськ - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів