34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Міська рада 6 // Про партії, громаду та трансляції засідань міської ради

Про партії, громаду та трансляції засідань міської ради

18.08.2015

0

1430

Депутат Олег Андрощук про партії, громаду та трансляції засідань міської ради.

 

На кінець ХХ століття демократія стала узвичаєним стандартом державного управління в усьому світі. Монархії канули в минуле і якщо десь ще є, то виключно в декоративній формі.

 

Для західних людей демократія означає «ліберальну демократію»: політичну систему, що охоплює не лише прямі та чесні вибори, а й владу закону, поділ влади, захист основних свобод, таких як свобода слова, зборів, релігії і приватної власності. Цей набір свобод та правил називається конституційним лібералізмом. Конституційний лібералізм визначається не так процедурами виборів уряду, як цілями, які ставить перед собою уряд, серед них — захист особистості від тиску, який чиниться з будь-якого джерела, чи то церкви, суспільства або ж самої держави. В усіх своїх варіантах конституційний лібералізм виходить із того, що люди наділені невід’ємними базовими, «природними» правами й що держава, уряд мають підпорядковуватися законам і обмежувати свою владу задля забезпечення цих особистісних прав своїх громадян.

 

Це чудово розуміли засновники Сполучених Штатів, що вибрали як модель для своєї майбутньої держави Римську республіку, а не афінську «чисту демократію».

 

Це у них. А у нас ось як на практиці.

 

У нашому випадку громади реалізують своє право на управління державою, селом, містом або районом через свої представницькі органи – Верховну Раду, сільські, селищні, міські та районні ради. Це представницька демократія.

 

Ось яке визначення представницькій демократії дає Вікіпедія: «Представницька демократія (репрезентативне народовладдя) – це форма народовладдя, за якої право приймати рішення громада реалізує через обраних нею представників, які повинні відстоювати інтереси тих, хто їх обрав».

 

Рівень змагань між політичними партіями та кандидатами за місце депутата, який представлятиме наші з Вами інтереси, вимірюється трьома показниками:

 

1. Особистий рейтинг лідера партії.

 

2. Потужний фінансовий ресурс для перемоги у грі «Нагодуй та порозважай виборця».

 

3. Вдало застосована технологія + телевізор.

 

По-першому показнику дуже яскравим прикладом є сумна доля Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», який перетворився у партію з однойменною назвою. З падінням рейтингу В. Ющенка так само пішла в небуття і партія «Наша Україна». На політичному цвинтарі так само опинились і інші політичні сили: Народно-демократична партія, Партія зелених України, Соціалістична партія України, Народна партія Володимири Литвина тощо. Схоже, що як нинішні виборці, так і політики, так і не зрозуміли, що таке політична партія, що це не об’єднання навколо прізвища конкретної особи з високим рейтингом, а група однодумців, об’єднаних для реалізації спільної ідеї. Інакше як можна пояснити на політичному просторі країни знов появу нових потужних блоків та партій імені їх лідера. У самій назві партії вже закладено, що її лідером крім того, в честь кого її найменовано, ніхто з членів партії стати ніколи не в змозі.

 

Життєвий цикл рейтингової політичної партії в Україні складається з наступних етапів:

 

1. Поява на політичній арені політика, який користується довірою у виборців.

Для цього потрібно:

 

- не сходити з екранів телевізора на популярних ток-шоу;

 

- казати та обіцяти людям те, що вони хочуть почути;

 

- розуміти, що в моді не професіоналізм, а популізм.

 

2. Створення цим політиком Політичної партії (далі – ПП) імені себе або під себе.

 

До речі, на цьому етапі абревіатуру ПП варто все ж таки розшифровувати не як політична партія, а як Приватне підприємство, оскільки партія створюється під конкретну політичну фігуру. І при цьому відношення до самої партії та партійців окремих політиків як до своєї приватної власності варто передати словами відомого персонажа Миколи Гоголя: «Я тебе народив, я тебе і вб’ю». Ось, для прикладу - http://34400.net/news/oleg_androshhuk_chlenstvo_u_partiji_ne_povinno_buti_politichnim_rabstvom/2012-09-12-1168

 

3. Розкрутка ПП та залучення благодійників. Трансформація ПП у ЗАТ.

 

Ось тут вже з високим рейтингом ПП (чи то політична партія, чи то приватне підприємство) перетворюється у Закрите акціонерне товариство, запрошуючи до своїх лав учасників, які зможуть надати солідний грошовий внесок. При цьому, Ваша ступінь впливу у цьому Закритому акціонерному товаристві (політичній силі) прямо буде дорівнювати розміру Вашого грошового внеску. Тобто, якщо внесок у ЗАТ декількох осіб складає більше ніж 50%, доленосні рішення щодо висування кандидатів в народні депутати, реорганізації чи подальшої долі партії будуть приймати саме вони, усунувши від цього процесу усіх членів партії.

 

Висновок: сучасні політичні партії в Україні – це закриті акціонерні товариства, де ступінь Вашого впливу пропорційно залежить від розміру Вашого грошового внеску в статутний капітал цього ЗАТ.

 

4. Участь представників політичних партій в виборах в Верховну Раду, місцеві ради.

 

Кінцева мета політичної партії - боротьба за владу. Цілком природньо, що ПП (вона ж ЗАТ) буде представляти своїх кандидатів на виборах в Верховну та місцеві ради. Ну, з Верховною Радою більш-менш все зрозуміло, оскільки партійні лідери полюбляють кеш, і бажано в умовних одиницях, то і право стати кандидатом від відомої партії матиме той, хто більше цього ж кеша завезе у Київ.

 

По місцевих виборах, як свідчить практика, на виборах до місцевих рад виборець робить вибір, виходячи з із свого політичного вподобання до того чи іншого лідера, не розуміючи того, що їх улюблений політик у їх раді представлений не буде, рішення приймати не буде та, напевно, ніколи і не з’явиться у їх селищі чи місті.

 

Але не це навіть головне. Головне те, що коли партія отримує перемогу на виборах до місцевих рад, вона отримує паралельно і такі проблеми:

 

1. Не розуміє, що далі робити з владою, яка у неї в руках.

 

2. У неї відсутній професійний та фаховий кадровий резерв для роботи в місцевих органах влади на ключових посадах.

 

3. Забутий депутат. Якщо по двох перших позиціях все зрозуміло, то по третій позиції поясню. У разі, коли партія делегувала своїх представників до місцевої ради, вона несе за них відповідальність, у тому числі і за проголосовані ними рішення, а рішень цих багато і на різну тематику: земельні питання, житлово-комунальне господарство, бюджетні, гуманітарні питання тощо. Для того, щоб проголосувати за чи проти будь-якого рішення, принаймні, треба розуміти, про що воно, яким чином вплине на громаду, законність його прийняття.

 

Уявіть собі, що Вас обрали депутатом районної (міської) ради. На сесії Вам подають енну кількість проектів рішень, які стосуються і комунального господарства, і формування бюджету міста, і земельні питання, за які треба голосувати або не голосувати. І що далі? А далі партії треба навчати своїх депутатів, займатись підвищенням їх кваліфікації, а не делегувати їх у владу – і забути про них, як зараз і є. А ще краще – навчати та готувати до їх делегування у владу. Так робиться, зокрема, в Німеччині, партією Християнсько-демократичний союз, відомим представником якої є Ангела Меркель. Майбутнього депутата, члена ХДС, готують та навчають до того, як його обрали. Це кадровий резерв і золотий фонд партії.

 

Протягом своєї каденції я тричі побував на курсах навчання депутатів місцевих рад, організованих Інститутом політичної освіти (за що їм щире дякую), за наступною тематикою:

 

- Права та обов’язки депутата місцевої ради;

 

- Від загального до конкретного. Земельні відносини;

 

- Від загального до конкретного. Житлово-комунальна сфера.

 

 

Одним із результатів таких навчань є, зокрема, прийняття за моєю ініціативою рішення Кузнецовською міською радою від 04.01.2013р. № 709 «Про забезпечення трансляції пленарних засідань міської ради». Даним рішенням запроваджено трансляцію у режимі реального часу пленарних засідань міської ради на офіційній веб-сторінці Кузнецовської міської ради та її виконавчого комітету. Зайшовши на веб-сайт Кузнецовської міської ради за посиланням http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/online.aspx, Ви з будь-якого куточку світу в режимі реального часу зможете спостерігати за роботою Ваших місцевих народних обранців на сесії міської ради, оцінювати їх діяльність та виступи, а не чути про це з інших вуст.

 

 

І останній, п’ятий, кінцевий етап життєвого циклу партії – падіння рейтингу лідера партії та, відповідно, зникнення партії з політичної арени країни. Що стосується фінансового ресурсу, між собою кандидати змагаються через різноманітні створені напередодні виборів благодійні фонди у гру «Нагодуй та порозважай виборця». І якщо раніше годували обіцянками, які ніхто і не збирався виконувати, в теперішній час виборець став «мудріший» і вимагає хліба, видовищ та грошових знаків. Зазвичай, перемагає той, хто більше нагодує «гречкою» та розважить різноманітними концертами відомих зірок за умови, що він балотується від рейтингової політичної сили.

 

Який вихід із цього замкненого кола?

 

Країні потрібні не нові обличчя, а нова якість політики, новий рівень політичної культури усіх учасників політичного процесу, як самих виборців, так і представників політичних партій. І це вірно, адже ключовий чинник для успіху країни — наявність у ній еліти, чиї мудрість, патріотизм, дотримання закону і любов до справедливості не дозволять потурати тимчасовим, вузькогруповим чи партійним інтересам.

 

 

Депутат міської ради Олег Андрощук

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 590
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 8686

Останні новини

34400.net © 2011-2016

Кузнецовськ - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів