34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Про тарифи і заборгованість

Про тарифи і заборгованість

04.03.2012

1

1178

Стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у наказному провадженні :
спрощений порядок для надавача житлово-комунальних послуг та загальний порядок для усіх інших


Напевно, кожен мешканець нашого міста відчув на власній кишені та сімейному бюджеті підвищення тарифів на оплату житлово-комунальних послуг, яке відбулось з 01.12.2011р. на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

Хочу відмітити, що деякі мешканці, які вважають за непотрібне оплачувати комунальні послуги за такими тарифами, відмовляються оплачувати їх.

У разі, якщо споживач житлово-комунальних послуг відмовляється оплачувати, комунальне підприємство має право стягнути цю заборгованість, подавши позовну заяву до суду.

Проте, статтею 296 Цивільного процесуального кодексу України передбачено стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у наказному провадженні, тобто у спрощеному порядку. 

Що таке спрощений порядок? Це означає, що суддя за заявою Кузнецовського міського комунального підприємства (КМКП), без судового засідання і виклику представника КМКП та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення. Після цього іде стягнення заборгованості у примусовому порядку. 

Але є ще й зворотна сторона медалі.

Мешканець не зобов’язаний тільки сплачувати за послуги, він зобов’язаний ще й отримувати якісні послуги на належному рівні.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009р. № 529 „Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” затверджено Типовий договір про надання послуг, яким передбачено як відповідальність, так і права та обов’язки як виконавця (у даному випадку - КМКП), так і споживачів цих послуг. 

У відповідності із пунктом 13 цього Типового договору виконавець зобов’язаний (у нашому випадку - КМКП) :

- забезпечувати своєчасне надання послуг належної якості згідно із законодавством;

- утримувати внутрішньобудинкові мережі в належному технічному стані, здійснювати їх технічне обслуговування та ремонт, вживати своєчасних заходів до запобігання аварійним ситуаціям та їх ліквідації, усунення порушень щодо надання послуг в установлені законодавством строки;

- розглядати у визначений законодавством строк претензії та скарги споживача і проводити відповідний перерахунок розміру плати за послуги в разі їх ненадання, надання не в повному обсязі, зниження кількісних і якісних показників;

- сплачувати споживачеві компенсацію за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт відповідно до методики, затвердженої центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства; 

- відшкодовувати споживачеві збитки, завдані його майну та (або) приміщенню, шкоду, заподіяну життю чи здоров'ю споживача внаслідок ненадання послуг або надання послуг неналежної якості.

Відповідальність сторін за цим Типовим договором передбачено таку.

Споживач несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасне внесення платежів за послуги шляхом сплати пені.

Виконавець (КМКП) несе відповідальність згідно із законом за:

- неналежне надання або ненадання послуги, що призвело до заподіяння збитків майну та (або) приміщенню споживача, шкоди його життю чи здоров'ю, шляхом відшкодування збитків; 

- зниження кількісних і якісних показників послуг або перевищення строків проведення ремонтно-профілактичних робіт шляхом зменшення розміру плати. Якість надання послуг визначається 
відповідно до затвердженої органом місцевого самоврядування структури тарифу, періодичності та строків надання послуг; 

- перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт шляхом виплати споживачеві компенсації в установленому законодавством розмірі, ___ відсотка щомісячної плати за послугу за кожну добу її ненадання.

Все це також передбачено в договорі про надання послуг, який укладається між власником житлового приміщення та КМКП.

Але вся суть у тому, що якщо Ви захочете звернутись із позовною заявою на надавача житлово-комунальних послуг за порушення умов договору (наприклад, в зв’язку із неналежним наданням житлово-комунальних послуг, в зв’язку з чим були заподіяні збитки Вашому майну), то суд розглядатиме цю справу не у спрощеному порядку, а в загальному – будуть викликатись сторони, проводитись судові дебати, досліджуватись подані документи тощо.

Чи є такі правила гри рівними для обох сторін? Звичайно, ні.

Чому з мешканця повинні стягувати заборгованість у спрощеному порядку, без його повідомлення та виклику, а він повинен захищати свої права у загальному порядку, доводячи свої права у суді?

Крім того, можуть бути випадки, коли заборгованість взагалі відсутня, а мешканець отримує судовий наказ про стягнення заборгованості. При цьому, він не може зрозуміти, про що йде мова, оскільки у суд він не викликався, взаємозвірку по розрахункам за комунальні послуги із комунальним підприємством проведено не було.

У відповідь на моє депутатське звернення від 30.11.2011р. № 24 листом від 06.12.2011р. № 1707 КМКП повідомило, що у 2009р. було подано 29 заяв у про стягнення заборгованості у спрощеному порядку на суму 64,7 тис. грн., у 2010р. – 4 заяви на суму 10,5 тис. грн., а у 2011р. вже 35 заяв на суму 164,3 тис. грн.

Саме тому мною був підготовлений та поданий на розгляд міської ради проект рішення Кузнецовської міської ради „Про стягнення заборгованості з оплати-житлово-комунальних послуг в наказному провадженні”, з яким можна ознайомитись на веб-сайті міської ради за адресою - http://kuznetsovsk-rada.gov.ua/normaktu.aspx?id=2797 

Там також розміщено і пояснювальну записку до проекту. 

Даним проектом передбачається Кузнецовському комунальному підприємству стягувати заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг у наказному провадженні за умови попереднього повідомлення боржника та проведення взаємозвірки заборгованості.

У разі прийняття цього рішення, принаймні, це буде більш чесним по відношенню до нас усіх, споживачів житлово – комунальних послуг...  

Олег Андрощук, депутат Кузнецовської міської ради
 

Всього коментарів: 1
1
ааа | 05.03.2012 | 18:52
+ (1) -
респект
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1096
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів