34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Місто // Просять розширити старе кладовище

Просять розширити старе кладовище

18.02.2016

5

1798

Мешканці колишнього села Вараш звернулися до керівництва міста з проханням передати на баланс міського комунального підприємства та впорядкувати кладовище, що знаходиться по вулиці Парковій.

 

 

 

Володимир Наумчук пише у зверненні до сайту 34400.net:

 

"Сьогодні дуже гостро стоїть питання щодо поховання старших людей які народилися в селі Вараш. Останні похорони, які відбулися в кінці минулого року на цоьму кладовищі, спричинили сварку між односельцями за тім, що поховання було майже впритул до хреста іншого покійного.

 

Про що це говорить? І на які роздуми та спогади можна покластись в данному випадку, як місцевого жителя міста Кузнецовська нинішнього та минулого села Вараш до наших вельмошановних депутатів та нашого мера пана Анощенка С.І. для того, щоб вони взяли дане кладовище на баланс коммунального господарства.

 

 

За моїми спогадами, а я вже прожив половину віку, там було «капище» - найвища по висоті гора в селі Вараш. Там в ті часи коли мені було вісім років, я спускався і вся майже дітвора села Вараш зимою із санок та лиж, а також робили внизу невеликі трампліни для драйфу, щоб веселіше і крутіше було спускатися донизу, аж до річки Стир. Влітку на тій горі ми грали у «війнушки», так як зі сторони річки Стир були старі окопи, які заросли травою і огортали всю гору кладовища, де ми находили гільзи і патрони.

 

Ніхто ні про що тоді не задумувався із місцевих жителів - ні про якись капища, ні про те, що там була лінія оборони Генерала Брусілова із загиблими воїнами. Ніхто про те не знав, а тим паче про скіфські поховання, правда там хоронили людей в той час, но поховань досить було мало, так як даже поблизу тієї гори зі сторони теперешніх очисних споруд жив у хаті дід Микита із своєю донькою Стефою. До діда Микити ми, хлопчаки, завжди бігали радитись як краще стріляти із деревянного автомата, так як він був фронтовик якоїсь там війни.

 

Десь у році 1972 - 73 одного дня влітку приїхав бульдозер і почав розривати до самого дна з однієї сторонни цю гору, все шукали якийсь клад та золоту збрую до коня. Я як зараз памятаю як односельці старшого покоління, які там проживали, близько ходили і дивилися на те дійство, але далі розривати їм не дозволили і вони не пійшли, бо далі були поховання. Щодо фронтових окопів, то вони тягнулися аж до сьогоднішньої зупинки зі сторони «Вопака» і далі… де зараз хочуть будувать готелі чи ресторани на кістках. Там були Варашськи хати, я не спорю, але доля людей деяких багатьох склалася трагічно. Хто із сторожилів жив у тому районі може підтвердити і дуже багато чого пригадать, хто і як трагічно згинув…

 

Якщо так гостро стоїть питання про захоронення, то чому сьогоднішня влада та минулі інші влади до сьогоднішньго часу не взяли даже на баланс Варашське кладовище? Це що, неповага даже мертвих? 

 

Питання до нинішньої влади стоїть відкрито, і чому б не розширити його, хоча би із поваги до старших жителів, які народилися в селі Вараш і які хочуть, щоби їх поховали на цьому кладовищі".

Всього коментарів: 5
1
Кальтер | 18.02.2016 | 17:14
+ (0) -
Дивно.Я бачив кошти які витрачалися на підтримку кладовища в нашій міській раді.
2
Валентин | 18.02.2016 | 18:53
+ (0) -
Місто утримує кладовище, яке в Рафалівці. Це що в місті вже давним-давно закрите.
3
GenkaUA | 18.02.2016 | 19:11
+ (0) -
Яке кладовище, потрібно вже давно спалювати як в цивілізованих країнах.
4
Стрыж | 19.02.2016 | 20:35
+ (0) -
Всё верно!!! В Старой Рафаловке на кладбище  деньги находяться, а в нашем родном Кузнецовске как всегда денег  не хватает..... интересно и куда же наши деньги уходят?
5
Ivan | 22.02.2016 | 09:53
+ (0) -
В Ст.Рафалівці знаходиться кладовище міста Кузнецовська, яке знаходиться на балансі КМКП і яке утримується за кошти міського бюджету. Кладовище с. Вараш закрите і не обслуговується комунальними підприємствами міста.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів