34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Про виплату щорічної разової допомоги ветеранам війни

Про виплату щорічної разової допомоги ветеранам війни

06.05.2015

0

3778

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради інформує про виплату щорічної разової допомоги ветеранам війни з державного бюджету у 2015 році.

 

Виплати разової грошової допомоги до Дня Перемоги здійснюється відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань".

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 р. № 147 установлено такі розміри даної допомоги:

 

1. Інвалідам війни та колишнім малолітнім в’язням (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: І групи – 2835 грн. ІІ групи – 2475 грн. ІІІ групи – 2200 грн.

 

2. Учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 875 грн.

 

3. Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2835 грн.

 

4. Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 440 грн.

 

5. Учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістичним режимом у тилу ворога – 160 грн.

 

 

В м. Кузнецовськ проживає 3 інвалідів війни 1 групи, 9 інвалідів війни 2 групи, 17 інвалідів війни 3 групи, 206 учасників бойових дій (в тому числі 46 учасників АТО), 49 сімей загиблих, 135 учасників війни. Отже всього разову грошову допомогу до 5 травня отримають 419 ветеранів війни.

 

 

У зв’язку з тим, що у ветеранів війни виникають питання стосовно виплати, отримання разової грошової допомоги, управління праці та соціального захисту населення надає відповіді на ці запитання.

 

Який порядок і термін виплати разової грошової допомоги?

 

Виплата разової грошової допомоги проводиться управлінням праці та соціального захисту населення щорічно до 5 травня через поштові відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

 

Чи подається заява на отримання грошової разової допомоги до Дня Перемоги?

 

Допомога виплачується без особистого звернення громадян.

 

Якщо ветеран війни одночасно належить до кількох категорій, наприклад, є учасником війни і членом сім’ї померлого учасника бойових дій, в якому розмірі виплачується компенсація?

 

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно із названими законами, виплачується одна допомога – у більшому розмірі, в даному випадку, як сім’ї загиблого – 440 гривень.

 

Хто відноситься до осіб, що мають особливі заслуги?

 

Відповідно до статті 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вважаються Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період 1941-1945 років.

 

Якщо статус ветерана війни буде встановлено після 5 травня 2015 року, чи матиме цей ветеран право на одержання разової грошової допомоги в 2015 році?

 

Ні, разова грошова допомога не виплачується в разі набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги. Також зазначаємо, якщо у 2015 році особа вперше набуває право на виплату разової грошової допомоги та їй встановлено відповідний статус до 5 травня цього року, їй необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання (якщо пенсіонер – за місцем отримання пенсії) та надати паспорт, ідентифікаційний номер та посвідчення встановленого зразка.

 

Чи виплачується разова грошова допомога родичам ветерана війни, який помер в 2015 році і не встиг її отримати?

 

У випадку смерті ветерана війни після 5 травня 2015 року, сума разової грошової допомоги, що йому належала і залишилась не одержаною, виплачується (за заявою) батькам, чоловіку (дружині), дітям або родичам, що проживали разом з ним. Але разова грошова допомога не виплачується, якщо отримувач помер до 5 травня.

 

Якщо ветеран війни не встиг отримати разову грошову допомогу до 5 травня (перебував на лікуванні, у від’їзді тощо), до якого терміну він має право на її отримання і до кого звертатись?

 

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

 

 

Додатково повідомляємо, що згідно міської програми «Ветеран» на 2015 рік затвердженої рішенням Кузнецовської міської ради від 23.01.2015 року № 1828 з нагоди відзначення Дня Перемоги учасникам війни, учасникам бойових дій, які отримують пенсію, інвалідам війни, сім'ям загиблих військовослужбовців, реабілітованим громадянам та членам їх сімей, які були примусово переселені з місцевого бюджету виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 200 грн. кожному. Всього отримають дану допомогу 300 ветеранів. Виплата даної грошової допомоги проводиться через головне відділення Приватбанку. 

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1052
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9196

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів