34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Про введення накопичувальної пенсійної системи

Про введення накопичувальної пенсійної системи

11.11.2015

0

2201

НОВАЦІЇ В УРЯДОВИХ ЗАКОНОПРОЕКТАХ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ НАКОПИЧУВАЛЬНОЇ СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ ТА ЄДИНИХ ПРИНЦИПІВ НАРАХУВАННЯ ПЕНСІЙ.

 

Введення накопичувальної пенсійної системи - це змога для майбутніх українців пенсіонерів отримувати гідні виплати та самостійно подбати про їхні розміри. Про це інформує управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

 

В майбутньому українці отримуватимуть пенсію не з одного джерела, як це відбувається сьогодні, а з трьох. Тобто, гідну пенсію можна собі забезпечити, маючи легальну заробітну плату, сплачуючи внески в накопичувальну систему, і за бажанням, у недержавне пенсійне забезпечення. І таким чином подбати про своє майбутнє.

 

Запровадити накопичувальну систему заплановано з 01 січня 2017 року. Обов'язкові внески - для осіб до 35 річного віку, добровільні – для 55 річного віку. Ставка внеску: від 2 відсотків в 2017 році, яка кожного наступного року збільшується на 1 відсоток, до досягнення 7 відсотків у 2022 році і подальшої сплати у зазначеному розмірі.

 

Однак, слід мати на увазі, що в розвинутих країнах ставка накопичення на пенсію в середньому становить 13- 15% від зарплатні.

 

Тому, очевидно, громадянам варто вже зараз забезпечувати собі додаткову пенсію через 3 - й рівень - добровільну систему недержавного пенсійного забезпечення.

 

Принцип накопичувальної системи.

 

Впродовж життя людина відкладає певні кошти, а коли йде на пенсію, отримує їх і прибуток, що на них зароблений. Важливо, що заощаджені гроші і прибуток на них переходять в спадок, адже це її персоніфіковані кошти, індивідуальні пенсійні рахунки кожної людини.

 

Основний момент пенсійної реформи - це призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного закону, це скасування системи спецпенсій з 1 січня 2016 року. Тобто на солідарному рівні пенсію всім категоріям пенсіонерів мають нараховувати за єдиною для всіх формулою.

 

А якщо держава захоче посилити пенсійне забезпечення якихось категорій пенсіонерів, то робитиме це через професійну систему, сплачуючи за них додаткові внески. Це справедливо: більші внески - більша пенсія.

 

Відповідно до нового законопроекту пенсійна система складатиметься з трьох частин: солідарної, загальнообов’язкового державного накопичувальної пенсійного страхування, і добровільного недержавного пенсійного забезпечення (також накопичувального).

 

Мета пенсійної реформи - це розбудова багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи, що дозволить виплачувати пенсії з трьох різних джерел:

 

- солідарної системи;

- накопичувальної системи;

- системи недержавного пенсійного забезпечення.

 

Розробленим проектом закону передбачається удосконалення функціонування солідарної системи, зокрема:

 

• призначення всіх пенсій за одним законом та скасування спеціальних пенсій (крім військових);

• звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат;

• визначення розмірів всіх видів пенсій, надбавок, підвищень та доплат до них в одному законі.

 

Вирішується питання щодо виплати пенсій громадянам, які виїхали на постійне місце проживання за кордон до держав, з якими не укладено міжнародного договору у сфері пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України,

 

Таким громадянам пропонується виплату пенсії здійснювати у розмірі, обчисленому відповідно до статей 27 та 28 Закону України № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України." Впровадження накопичувальної системи передбачає, зокрема:

 

• розвантажити солідарну систему;

• сформувати індивідуальні накопичення громадян;

• забезпечити залучення довготермінового інвестиційного ресурсу на розбудову національної економіки;

• дати поштовх розвитку національного фондового ринку.

 

Законопроект передбачає, що з 1 січня 2016 року пенсія державним службовцям та прирівняним до них особам, (судді, прокурори та народні депутати) призначатиметься на загальних умовах.

 

Спеціальні пенсії, призначені до 1 січня 2016 року будуть виплачуватись у розмірах, визначених законодавством, яке діяло до вказаної дати.

 

Реформа передбачає обов’язкову участь в накопичувальній пенсійній системі громадян, молодших за 35 років та добровільну участь громадян від 35 до 55 років. Договір на добровільну участь в накопичувальній системі можна буде заключити до 01 січня 2018 року.

 

Також накопичувальна професійна пенсійна програма визначає умови та порядок участі в ній з 01 січня 2016 року працівників в залежності від професії за категоріями, зокрема:

 

• перша категорія - особи, які працюють за Списком № 1;

• друга категорія - особи, які працюють за Списком № 2;

• третя категорія - особи, які мають право на пенсію за вислугу років (освіта, охорона здоров’я та ін.);

• четверта категорія - жінки трактористи - машиністи та ін. (пільгові умови та за вислугу років);

• п’ята категорія - державні службовці та прирівняні до них особи.

 

У зв’язку з переходом на накопичувальну пенсію надзвичайно актуальним залишається питання надійності і стійкості таких накопичень. Нині діюче законодавство передбачає, що через 2 роки після запуску ІІ рівня (загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне страхування) кожна людина зможе самостійно обирати місце накопичення своєї пенсії. Саме тому, громадське об’єднання Соціальна альтернатива висунула концепцію власної пенсійної системи (корпоративної, муніципальної, регіональної). Такі власні пенсійні системи, організовані на підприємствах у містах та областях, за рахунок правильної організації управління ними з боку їх учасників – майбутніх пенсіонерів – зможуть забезпечити надійність пенсійних накопичень.

 

Крім того, об’єднання Соціальна альтернатива створила Гарантійний фонд, який забезпечуватиме надійність накопичень у таких пенсійних системах, що входитимуть у це об’єднання.

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів