34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Процедуру реєстрації місця проживання - спрощено

Процедуру реєстрації місця проживання - спрощено

29.08.2012

1

4979

В Україні спрощено процедури реєстрації місця проживання та оформлення паспортів громадян України

З 1 серпня підрозділи Державної міграційної служби України розпочали роботу з видачі паспортів громадян України, реєстрації місця проживання фізичних осіб, а також виконання інших функцій, визначених законодавством України про громадянство та імміграцію (до цього часу ці функції виконували підрозділи МВС). 

Одночасно із переданням зазначених функцій від МВС до ДМС України, внесено ряд змін у законодавство України, спрямованих на суттєве спрощення процедур реєстрації місця проживання фізичних осіб та оформлення паспортів громадян України

За роз’ясненнями щодо діяльності новоствореного державного органу я звернувся до Інни Продащук, начальника Кузнецовського міського сектору Управління ДМС України в Рівненській області.

- Доброго дня, Інно Іванівно! Державна міграційна служба України – це нова назва паспортних підрозділів МВС України чи окремий державний орган? 

- Відповідно до Указу Президента України від 06.04.2011 №405/2011 «Питання Державної міграційної служби України», Державна міграційна служба України (ДМС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України.

ДМС України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для реалізації державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Таким чином ДМС – новий державний орган, який створений на базі Департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України і реалізовує функції, що раніше виконувалися іншими органами – МВС України, Міністерство культури України, Державний комітет України у справах національностей та релігій

- Що змінилося в порядку реєстрації місця проживання? 

- Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні» (набрав чинності 5.08.2012) передбачено такі важливі нововведення:

1) реєстрація та зняття з реєстрації здійснюються в одному місці та в день звернення особи до органу реєстрації. Таким чином, людині відтепер не потрібно їхати, наприклад, до Львова, для зняття з реєстрації, якщо вона має намір зареєструватися у Києві – достатньо звернутися у територіальний підрозділ ДМС України за новим місцем проживання.
2) реєстрація місця проживання не прив’язана до постановки на облік військовозобов’язаних та призовників. Таким чином, зареєструватися за новим місцем проживання відтепер можна до постановки на облік у військкоматі. При цьому, сама постановка на облік військовозобов’язаних та призовників залишається обов’язковою.
3) значно розширено коло підстав для зняття з реєстрації. Якщо раніше це була заява або рішення суду, то сьогодні зняття з реєстрації є можливим також у разі припинення підстав на право користування житлом або законних підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства. Наприклад, у разі закінчення строку дії договору оренди можливо зняти зареєстровану особу за заявою власника житла.

- Як тепер відбувається оформлення і видача паспорта громадянина України?

- Наказом МВС України №320, який набрав чинності 27.07.2012), затверджено нові правила оформлення і видачі паспорта громадянина України. Зокрема, змінено процедуру видачі паспорта - відтепер документи для оформлення паспорта громадянина України подаються безпосередньо до територіальних підрозділів ДМС, а не до житлових контор, як було раніше. Ця норма має прискорити процес оформлення паспортів громадян України.

Цікавою «новинкою» законодавства є унормування питання реалізації права особи на транскрибований запис імені відповідно до її національної традиції, чого не було раніше. Тобто, в українському паспорті російське ім’я «Николай» може бути, за бажанням громадянина, відтворено українською мовою як «Ніколай».

- Куди жителі міста та району можуть звернутися для вирішення своїх питань, які входять до компетенції Державної міграційної служби України?

- Вичерпну інформацію щодо положень законодавства з питань громадянства та імміграції, а також відповідні послуги, громадяни можуть отримати в Кузнецовському міському та Володимирецькому районному секторах Державної міграційної служби, які розміщено за адресами: 

- м. Кузнецовськ, вул. Правика, 5 (в приміщенні Кузнецовського МВ УМВС), тел. (03636) 2-12-02, 2-10-05;
- смт. Володимирець, вул. Грушевського, 63 (в приміщенні Володимирецького селищного відділення міліції), тел. (03634) 2-53-43.

Розпорядок роботи цих підрозділів Державної міграційної служби України такий:

Понеділок – вихідний
Вівторок – 8.00 – 17.00
Середа – 9.00 – 18.00
Четвер – неприймальний день, робота з документами
П’ятниця – 9.00 – 18.00
Субота – 8.00 – 12.00 
Неділя – вихідний
Перерва - 12.00 – 12.45 

 - Дякую, за змістовну розмову. 

Юрій Чиж, Кузнецовський МВ УМВС

Всього коментарів: 1
1
Юрій_Рабий | 30.08.2012 | 09:17
+ (0) -
дякуємо за пояснення)
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9196

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів