34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Чи представляють землетруси небезпеку для РАЕС?

Чи представляють землетруси небезпеку для РАЕС?

25.03.2011

1

2126

Враховуючи загальний інтерес до теми землетрусів і їх дії на атомні станції заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ВП Рівненська АЕС Боришкевич Сергій, пояснив, що в проекті РАЕС розглянуті й враховані різні зовнішні дії техногенного і природного характеру, зокрема:
• зовнішні затоплення, повені;
• смерчі;
• зовнішні пожежі;
• вибух;
• ударна хвиля;
• задимлення;
• сильний вітер (ураган);
• екстремальні опади (сніг);
• сейсмічні дії.

Щодо сейсмічних дій РАЕС спроектована з розрахунку на максимальний землетрус інтенсивністю 6 балів.


Найбільшу небезпеку для району розташування РАЕС представляють землетруси зони Вранча (Румунія), дані про які відомі з 984 року. За друге тисячоліття в районі зони Вранча спостерігалося 28 землетрусів інтенсивністю в епіцентральній зоні близько 8 балів.


Найсильніший з відомих землетрусів відбувся в 1446 році магнітудою 7,6 бала. Розрахункова сейсмічна дія від цього землетрусу на майданчику РАЕС складає 4,6 бала.

Відповідно до вимог МАГАТЕ і сучасних нормативних вимог до оцінки сейсмічності майданчиків АЕС, інститутом геофізики НАН України і Київським інститутом інженерних досліджень «Енергопроект» в 1999-2001 роках були проведені роботи по додатковому дослідженню сейсмічної небезпеки майданчика РАЕС.

Результати інструментальних сейсмологічних досліджень інституту геофізики НАН України свідчать, що досліджуваний район з сейсмічної точки зору є спокійним і змін сейсмічних умов не передбачається.

- Щодо карстових проявів, то ситуація наразі не викликає побоювань, - запевняє начальник відділу природо-техногенної безпеки РАЕС Петро Шпаківський, - оскільки прояви суфозійно-карстових процесів на поверхні землі в районі проммайданчика блоків станції з 1983р. не зафіксовані.

Стійкість об’єктів блоків №№1, 2, 3, 4 забезпечена цементацією тріщин в крейді і контактної зони базальтів. Відповідальні споруди блоку №4 побудовані на палях, які опираються на базальти і повністю прорізають карстуючу товщу. Моніторинг карстових проявів та контроль стану грунтів проммайданчика РАЕС та прилеглої території проводиться постійно.

Спеціалістами РАЕС та підрядних організацій виконуються геодезичні, геофізичні, гідрогеологічні та геологічні заміри, результати яких направляються в Київський інститут «Енергопроект» та Академію Наук України.

Головний інженер ВП РАЕС Павло Ковтонюк підтверджує достатність заходів, що виконуються для сталої роботи атомних енергоблоків.

У зв’язку із подіями на АЕС Японії по НАЕК «Енергоатом» випущений наказ у відповідності до якого персоналу проведені всі необхідні інструктажі та протиаварійні тренування щодо знеструмлення АЕС, дій у разі впливу явищ природного характеру.

Наразі у роботі перебувають три енергоблоки із сумарним навантаженням 2000 МВт.

21 березня після закінчення планово-попереджувального ремонту підключений до енергомережі енергоблок №4 (ВВЕР-1000).

На енергоблоці №1 (ВВЕР-440) триває середній планово-попереджувальний ремонт, розрахований на 45 діб, всі ремонтні роботи проводяться згідно з графіком.

Порушень меж та умов безпечної експлуатації не було.

Радіаційний, пожежний та екологічний стан на майданчику РАЕС не змінювався та знаходиться у межах діючих норм.

www.rnpp.rv.ua

Всього коментарів: 1
1
Seroga | 25.03.2011 | 13:39
+ (0) -
Ну да шото мало віріться...
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1095
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів