34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // Прокуратура знайшла у місцевих лікарнях чимало порушень

Прокуратура знайшла у місцевих лікарнях чимало порушень

27.09.2014

7

2016

У прокуратурі вважають, що через налагоджену практику стягнення з пацієнтів благодійних внесків влада... не ініціює питання належного фінансування медичної галузі. Велика кількість виявлених порушень стосується незабезпечення безоплатності надання медичної допомоги, в тому числі громадянам пільгових категорій.

 

Практично у всіх медичних закладах Рівненської області існує практика стягнення з пацієнтів коштів під виглядом благодійних.

 

Зокрема, для пацієнтів Рівненської центральної та Дядьковицької районних лікарень благодійні внески встановлювалися у фіксованих розмірах, що є порушенням принципу добровільності при отриманні благодійної допомоги від фізичних осіб. У Гощанській центральній районній лікарні пацієнти при госпіталізації до пологового відділення сплачували 100 грн., при ультразвуковому обстеженні — 20 грн. Але ж зазначені послуги є безкоштовними та невизначені Переліком платних послуг, які можуть надаватися у державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

 

Подібні порушення виявили та на них реагували також прокурори Корецького району, міст Рівне, Кузнецовська, Дубенський та Млинівський міжрайонні.

 

За фактами порушення посадовими особами закладів охорони здоров"я прав громадян на безоплатну медичну допомогу (ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 Кримінального Кодексу України) органи прокуратури області розпочали досудове розслідування у 5 кримінальних провадженнях, яке доручено проводити міліції.

 

Варто зазначити, що при такій налагодженій системі стягнення незаконних поборів влада не ініціює питання збільшення фінансування медзакладів області, у зв"язку з чим бездіє низка регіональних та обласних програм та не виконуються заходи, передбачені у них за кошти обласного бюджету. А такий стан справ аж ніяк не покращує якість та доступність медичних послуг, які мають надаватися безкоштовно.

 

Для усунення виявлених порушень вжито заходи прокурорського реагування. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

Всього коментарів: 7
1
Валентина | 28.09.2014 | 00:26
+ (0) -
Нехай прокуратура розкаже про свої незаконні стягнення із громадян і про свою зарплатню. Прокурори лікуються мабуть не в тих лікарнях що не мають найнеобхіднішого для лікування. А зарплатня у медиків така що сім"я може із голоду померти якби не батьки і х допомога...
2
олег | 28.09.2014 | 11:57
+ (1) -
Хто хто а медики ніколи не помруть в них найбільший дохід.Немає грошей то йди помирай.
3
Павлік | 28.09.2014 | 18:27
+ (0) -
В медика,мєнта і попа здачі нема.
4
Вася | 28.09.2014 | 19:27
+ (0) -
Зарплата точно, що скоро можна буде з голодухи того... Ну не у всіх канечно. 
А от  у медсестер, санітарок і іншого персоналу то точно.. скоро може бути кірдик.
5
зброя | 29.09.2014 | 01:41
+ (0) -
олег   Павлік  не всі медики мають дохід , більшість ледь зводять кінці з кінцями а працювати мусять, бо якось треба дітей навчати та і батьки не у всіх є, щоб могли допомогти. Там дійсно нема чому заздрити і ці люди працюють в постійному стресі, бо вони відповідають за наше з Вами життя.
6
Валентина | 30.09.2014 | 23:01
+ (0) -
Олеже, Павліку, Васьо !!!!            Всі громадяни країни працюють для того щоби отримувати гроші для задоволення  своїх потреб життя. Ви теж мабуть хочете отримувати за свою  роботу гроші?? 
"Суспільство сьогодні начисто забуло, і ніяк не бажає пригадати, що праця лікаря чогось варта, що реалізація декларованого в Конституції права громадян на охорону здоров'я має ґрунтуватися не тільки на професійних обов'язках, але й на об'єктивних можливостях лікарів його забезпечувати. Суспільство не бажає зрозуміти, що лікарі також є громадянами суспільства, громадянами, які повинні володіти своїми обґрунтованими і захищеними законом правами. І, в першу чергу, правом задоволення результатами своєї праці власних матеріальних і духовних потреб.                                                                                                         Головним принципом етики Гіппократа завжди вважали "non nocere" - не нашкодь. А чи дотримувався його Гіппократ? 

По-перше, кого лікувати? Ось витяг з Лікарської заповіді, прилизаної та опублікованої в 1848 році в Женеві - "Моє найперше завдання - відновити і зберегти здоров'я моїх пацієнтів". Однак, в первісній версії "Клятви" міститься наступне продовження цієї фрази, по "неясній причині" опущене женевськими видавцями, - "проте не всіх, а лише здатних заплатити за своє одужання ...". Менш широко відоме, ніж Клятва, повчання Гіппократа своїм учням: "Не лікуй безкоштовно, бо той, хто лікується безкоштовно, перестає цінувати своє здоров'я, а той хто лікує безкоштовно, перестає цінувати результати своєї праці". "Нехай буде вигнаний з нашої корпорації той, хто лікує безкоштовно". 

Більше того, в лікарській практиці самого Гіппократа були, принаймні, два випадки, коли він порушив "свою" клятву. У 380 році до н.е. якийсь Акрахерсіт почав лікуватися в нього від отруєння харчовою отрутою. Надавши хворому невідкладну допомогу, доктор насамперед поцікавився у родичів Акрахерсіта, чи здатні вони заплатити за одужання хворого. Почувши негативну відповідь, він запропонував ...- "дати бідоласі отрути, щоб той довго не мучився", на що родичі й погодилися. Що недоробила харчова отрута, то завершила отрута Гіппократа. (А як щодо "не нашкодь" і неучасті в евтаназії?). 

За два роки до своєї смерті Гіппократ взявся лікувати якогось Цезаря Светонського, який страждав від підвищеного тиску. Коли виявилося, що Цезар не в змозі заплатити за весь курс лікування травами, Гіппократ передав його на руки родичів не тільки не вилікувавши, але і повідомивши їм невірний діагноз, мовляв, хворий просто страждає мігренню, нічого страшного. Введені в явну оману родичі не вважали за потрібне звернутися до іншого лікаря, і незабаром 54-літній воїн помер під час чергового кризу. 

По-друге, Гіппократ терпіти не міг конкуренції, вважав, що чим менше буде лікарів, тим вищі будуть заробітки. Ось Вам доказ - "... настанови, усні уроки і все інше в навчанні повідомляти своїм синам, синам свого вчителя і учням, пов'язаним зобов'язанням і клятвою за законом медичним, але нікому іншому". Не дуже людяно, правда? 

І нарешті, останнє. У деяких старовинних версіях "Клятви Гіппократа" згадується, що лікар повинен безкоштовно надавати допомогу колегам та їхнім сім'ям і зобов'язаний не надавати допомогу бідним людям, щоб всі не потягнулися до безкоштовної медицини і не зламали лікарський бізнес. 

Чому ж настільки стійкий міф про "Клятву Гіппократа"? Образ "лікаря-безсрібника" надзвичайно вигідна пропагандистська знахідка. 

Цим способом у свідомість соціуму наполегливо закладалася і закладається думка, що, лікар зобов'язаний бути жебраком. Сьогодні повна відсутність медичного права підмінена кустарно-спрацьованими "морально-етичними принципами", аморальними по відношенню до лікаря. У підсумку за "розвал суспільства" сьогодні знову відповідальними призначені "наскрізь корумповані" працівники медицини...... 
Д о вашого відома Олеже, Павліку, Васьо не тільки низька зарплатня санітарки та у медсестри . У сімейного лікаря 1600грн.
. Чи можливо прожити нормально на такі гроші? Чи може ви як їдете хворі на прийом то несете лікарю гроші?? то скажіть скільки.
7
Фаїна | 21.01.2015 | 01:15
+ (0) -
молодець Валентина, але що медики будуть казати , після відбування "за свій рахунок" , яка буде реакція лікарів, пацієнтів? Коли буде в нас офіційно платна медицина? Після появи платної медицини, появится страхова.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1023
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9158

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів