34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // Реформи медицини: у СМСЧ №3 зменшать кількість ліжок

Реформи медицини: у СМСЧ №3 зменшать кількість ліжок

15.04.2016

1

2015

"Станом на 1 квітня 2016 року для ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» управлінням охорони здоров’я Рівненської обласної держадміністрації доведено кількість ліжок, які підлягають згортанню, а саме – 125; та потребу в кількості 40 ліжок на 10 тис. населення (з врахуванням обласних закладів (третинного рівня) – 170 ліжок.

 

З лютого місяця заклад вже провів оптимізацію в кількості 45 ліжок. Питання планування покрокової оптимізації ліжкового фонду покладено на органи місцевого самоврядування.

 

На сьогодні опрацьовуються шляхи оптимізації з врахуванням зменшення негативних моментів, а саме скорочення штатів, зменшення функціональної можливості закладу охорони здоров’я. Опрацьовуються інші заходи для збереження та покращення надання медичної допомоги в умовах оптимізації ліжкового фонду", - інформує сайт ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України».

 

 

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 51 від 01 лютого 2016 року, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 лютого 2016 за № 269/28399 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення», - інформує прес-служба МОЗ України.

 

Згідно з наказом, протягом місяця структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій мають затвердити детальні покрокові плани оптимізації протягом 2016 року ліжкового фонду закладів охорони здоров’я регіону з відповідними фінансовими розрахунками. Структурним підрозділам надається можливість самостійно регулювати кількість лікарняних ліжок для стаціонарного лікування пацієнтів.

 

У процесі оптимізації слід враховувати структуру та рівень захворюваності і смертності населення регіону, дотримання вимог уніфікованих клінічних протоколів щодо госпіталізації пацієнтів у стаціонар, використання у лікувальному процесі сучасних медичних технологій, а також існуючу мережу закладів охорони здоров’я, їхнє ресурсне забезпечення, якість надання медичної допомоги, територіальні особливості тощо.

 

Структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій мають ухвалити рішення, які б забезпечили оптимальний баланс між економічною ефективністю та якістю й своєчасністю надання медичної допомоги населенню, враховуючи можливість створення спільних міжтериторіальпих медичних закладів або відповідних профільних структурних підрозділів. Цей підхід є актуальним у процесі формування та діяльності об’єднань територіальних громад.

 

Довідково.

 

Серед основних показників, що свідчать про неефективність використання ресурсів - забезпеченість стаціонарними ліжками цілодобового перебування у відповідності до чисельності населення. За даними ВООЗ у країнах Європейського регіону, де системи медичної допомоги вважаються ефективними, у розрахунку на 10 тис. населення цей показник складає 56,7 ліжок, у країнах Європейського Союзу - 52,8; найвищі показники є у Білорусії та Росії - 110,5 та 81,8 відповідно, найнижчі - у Грузії та Швеції - 25,9. В Україні цей показник складає 87,9 (дані ВООЗ, 2013), що значно перевищує відповідні європейські показники.

 

Постановою Кабінету Міністрів України встановлюється норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тисяч населення, з урахуванням надання спеціалізованої (вторинної) та високоспеціалізованої (третинної) медичної допомоги, з можливістю коригувати його у бік зменшення, в залежності від захворюваності та регіональних особливостей. Дія Постанови не поширюється на санаторно-курортні заклади, ліжковий фонд яких визначається відповідно до рівня захворюваності за профілем.

 

Постанова ухвалена на заміну постанови Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 року № 640 «Про затвердження нормативів потреб у стаціонарній медичній допомозі в розрахунку на 10 тисяч населення», за якою деякі регіони не привели показник ліжкового фонду до затвердженого нормативу (80). Тому спостерігаються великі регіональні відмінності: від 106.5 - у Чернігівській області до 66,6 - у Закарпатській лікарняних ліжок на 10 тис. населення (за даними станом на 01.01.2015 р.)

 

Всього коментарів: 1
1
mymitrol | 17.04.2016 | 11:47
+ (0) -
Згідно першого документа зрозуміло стає, що медичні статистиі економісти СМСЧ№3 повинні були провести 
детальний аналіз  ліжкового фонду
за 2014-2015 роки. А якщо прочитати закон від  22 лютого 2016 року за №
269/28399, то там пишеться про 60 ліжок на 10тис населення, то стає цікаво а
звідки взялася цифра 40 ліжок на 10 тис населення. Сильно старається начальник
СМСЧ№3   скоротити людей , щоб потім знову набирати.  Тому що структурним підрозділам надаєтьсяможливість самостійно регулювати кількість лікарняних ліжок для стаціонарного
лікування пацієнтів. Чи у процесі оптимізації враховували структуру та рівень
захворюваності і смертності населення регіону, дотримання вимог уніфікованих
клінічних протоколів щодо госпіталізації пацієнтів у стаціонар, використання у
лікувальному процесі сучасних медичних технологій, а також існуючу мережу
закладів охорони здоров’я, їхнє ресурсне забезпечення, якість надання медичної
допомоги, або про територіальну особливість нашого міста. До області далеко, до
районної лікарні - не має довіри  і не
хочеться. В нашу лікарню їдуть лікуватися люди з близь розташованих сіл, чи
хтось це враховував?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1093
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9236

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів