34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Рятувальники б’ють на сполох: не паліть суху траву!

Рятувальники б’ють на сполох: не паліть суху траву!

25.03.2012

8

1237

На Рівненщині через необережне спалювання сухої трави вже виникло понад тридцять пожеж.

І це лише за 9 останніх днів. Рятувальники б’ють на сполох: кожен такий виїзд обходиться МНС в 11 з половиною тисяч гривень.

До того ж, такі пожежі вкрай небезпечні. 

Восени у нас прийнято спалювати опале листя, навесні – торішню траву. В пік весняного і осіннього палів повітря в містах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Чи є така звичка тисяч українців нормою? Яка шкода завдається спалюванням рослинних залишків людям і довкіллю? Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?

Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.


Горить трава поблизу Кузнецовська

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:

1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.

2. Спалювання листя призводить до руйнації грунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть грунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.

3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаются в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення грунту.

4. На природних ділянкахі газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання грунту.

6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

8. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілихнаселенихпунктів, помисловості, регіонів.

9. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

10. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу. Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього не знають.

Починаючи боротьбу із палами у своєму населеному пункті, ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку на вашій стороні. Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалювання рослиннихрешток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із палами.

Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України. Є і інші відповідні законодавчи та нормативні заборони.

Якщо ви бачите, що горить суха трава...

Пали сухої трави зазвичай відбуваються або в сухі осінні дні, або восени, коли вже зійшов сніг. Як правило траву палять несвідомі діти, або дорослі громадяни (з різних причин). Не зважаючи на підстави підпалу, громадяни здійснюють пряме порушення адмінкодексу (ст. 77-1).

При випалюванні сухої трави травмується коріння багаторічних трав, паростки дерев, насіння; гинуть комахи та інші тварини, що зимують у верхніхшарах грунту. Найгірше те, що при весняному палі можуть знищуватись ранньоквітучі весняні рослини (первоцвіти), всі види яких знаходяться під охороною законодавства. Підпал має бути негайно припинений. Ми рекомендуємо негайно загасити полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати пожежних (101).


Природа України

Всього коментарів: 8
1
sir_the_dragon | 27.03.2012 | 02:20
+ (0) -
Шановні адміни! Якщо вже тупо передираєте 100 літню інформацію з чийогось сайту, то хоча б перечитуйте її!
Пожежна охорона викликається за номером - 101.
2
34400 | 27.03.2012 | 02:29
+ (0) -
"Передираєте", це коли не вказане джерело, а тут, здається, вказане.
За виправлення номеру - дякуємо.
3
voldem | 27.03.2012 | 14:14
+ (0) -
ПАлили , Палять і будуть палити ! Бо нікого не карають ! НАтура така cry cry cry
4
Simka | 27.03.2012 | 15:58
+ (0) -
Живу возле Стыря, руки бы поотбивала, тем, кто траву жжет за мостом, дышать нечем angry Как то спросила, зачем же вы траву жжете? ответ меня поразил wacko что бы новая быстрее выросла.
Но никто не подумал о жучках-паучках которые там живут(печально. Несознательные какие то(
5
Грузчик | 27.03.2012 | 15:58
+ (0) -
По хлебалу настучать надо бы пару раз, что бы дошло до гнид.
6
Cordiak | 27.03.2012 | 21:22
+ (0) -
Ну і справді,скільки можна розповідати і тлумачити нашим телепням, що не можна палити. І не доходить..За кордоном накладають щтрафи , але там скрізь приватні поля , то господар небуде палити і знищувати все живе створіння. А наші , немає слів... тільки зло бере на наш народ.
Минулого року їхали Черкаською, Чернігівсько., Київською областями-страшно було і боляче дивитися на чорне згарище. Яке це треба мати серце. щоб таке витворяти.
7
Грузчик | 28.03.2012 | 09:28
+ (0) -
Це не від сердця, а від загальної тупості населення.
8
voldem | 30.03.2012 | 16:14
+ (0) -
Та Від безнаказанності !!!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів