34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Робітнича династія на РАЕС – міфи чи реальність?

Робітнича династія на РАЕС – міфи чи реальність?

09.12.2010

4

1548

 Робітнича династія на РАЕС – міфи чи реальність?
 А може, взагалі, недосяжна мрія на РАЕС. Від прадіда до діда, від діда, до  батька,  від батька до сина передавалось, та й тепер передається вміння,  професія,  навички, ремесло, своя справа, бізнес. А хіба це погано, що  віддавши  найкращі  роки свого життя (вже ставшій за цей час рідною станції),  віддати ще й  найкраще творіння свого життя – дітей. І з відчуттям виконаного  обов.язку піти  відпочивати на заслужену пенсію. Знаючи, що плоди твої праці  залишились у  надійних руках – руках твоїх дітей, а вони, в свою чергу (як  прийде час),  передадуть своїм дітям.
 І тільки у нас поняття «Робітнича династія» скоро зникне апріорі. А жаль.

 Здебільшого в сім.ї вчителя діти стають вчителями, в сім.ї лікаря – лікарями, в сім.ї хлібороба – хліборобами, а нам пощастило народитись в сім.ї енергетиків, ми з глибокого дитинства чули кухонні розмови батьків про рідну станцію, насоси, засувки, вентилі, ремонти, пуски… Ми виростали в цих розмовах. І вони зіграли вирішальну роль у виборі професії. Поступили у профільні ВУЗи, вивчились, і з дипломами спеціалістів, магістрів, (у декого червоними) переповнені радості, надії, планів, майже летячи назад, в «Кузню», де потрібні твої знання, назад, на рідну станцію.

А тут «опа».

І почались монотонні сірі будні очікувань, оббивань усіляких порогів, по мілким клеркам, адже коли цей директор приймав по питанню працевлаштування вже ніхто й не пам.ятає. Та хіба це керівник? Як жартують на РАЕС – «у нас півтора головних, і жодного директора». Тому і розквітли на цьому тлі «настоящі» керуючі (вже відомі нам як солодка парочка: «вєліколєпний Гоша (це він голоний прийомщик на станції)».
Це в нього існує тисяча і одна відмовка на всіх разом і кожного окремо. Виберіть, яку ви з них чули:
1. Прийом на станцію заборонений наказом НАЕК.
2. Беру тільки з вищою освітою.
3. Беру тільки дітей працівників станції.
4. Беру тільки із Севастопольського профільного ВУЗу, інших полутехів прохання не підходити.
5. Я не можу взяти вас з вищою освітою на робітничу посаду.
6. Я за свого сина не бігав, щоб влаштувати на роботу, він сам.

А є ще й такі «шедеври»: «Ви магістр по спеціальності ядерна фізика. Ви не зможете працювати на енергетичному об.єкті. Закінчіть ще ПТУ по спеціальності лаборант, і тоді у вас з.явиться шанс».

І от ще один тест на профпридатність «Вєліколєпного» - викочує гирю на 16 кг, яка йому дісталась від попередника (він точно знав, як вона використовується), і велить її підняти. Хлопчики, звісно, стараються, вижимають по декілька раз над головою, думаючи, що від цього залежить працевлаштування. А дзуськи.

Хизуючись своїм неперевершеним інтелектом (як же, обдурив нерозумного хлопчиська) чуть-чуть припідіймає її над підлогою. Мовляв, я тобі що казав – підняти, а не вижимати. Прямо тобі – «Грамотний атомник, інтелігентний, ввічливий, людяний, коректний у ставленні до відвідувачів. Професіонал з великої букви «П» наш одноособовий прийомщик на роботу».
Щось ми незаслужено забули другого персонажа солодкої парочки – Архєррєя. Він також відіграє не останню роль в прийомі на роботу.

На станції з.явилась нова прикмета – як тільки перевірка його парафії – так чекай десант прийнятих на роботу дітей і жінок співробітників найрізноманітніших компетентних органів, звісно, не зважаючи на наявність освіти.

Проте не все так погано в нашому королівстві. Тут ще є придворні. От їх діти точно «пристроєні», мало того, ще й коридор розчищено для кар.єрного росту. Так і виходить, що династії на РАЕС є, але не робітничі, а панівні. А деякі начальнички умудряються понабирати пів цеха кумів та родичів. І тепер весь цех змушений на цей «клан» працювати. І вправду, не своїх же діточок заставляти. «Нє дождєтєсь».
І це «Кумовство» (як казали у 95 кварталі) і є кадрова політика РАЕС.

Джерело - газета "Вісник незалежної профспілки ВП "Рівненська АЕС""

Всього коментарів: 4
1
gorvik58 | 10.12.2010 | 17:56
+ (-2) -
А я не против рабочих династий, даже на руководящих должностях, только, конечно, без злоупотреблений!
3
Аноним | 12.12.2010 | 14:10
+ (0) -
"Рабочие династии на руководящих должностях" - biggrin
2
lightar | 10.12.2010 | 18:55
+ (0) -
Щось мені не подобається така кадрова політика на АЕС. На роботу треба брати по уму, а не по сватавству.
4
Alisa | 27.01.2011 | 13:55
+ (0) -
На жаль це актуально на усіх АЕС, влаштуватись на роботу практично неможливо без знайомства або хабара, і не має жодного значення освіта, знання, здібності. Бо поки "своїх" влаштували то вже і місць не залишилось, ще й когось скорочувати із "не своїх" треба.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів