34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Робоча група «Запитай у мене»

Робоча група «Запитай у мене»

29.08.2016

8

1528

З того моменту, як Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Постанову № 4085 «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», згідно з якою наше місто атомників отримало назву села Вараш, частина населення нашого міста задумалася, чому і як це відбулося? Чому не запитали жителів? Яка процедура перейменування? Як наші депутати допустили таке?

 

У ЗМІ та у соціальних мережах стали з’являтися повідомлення і результати самостійних розслідувань. Назва Кузнецовськ, на честь розвідника М. Кузнецова, підпала під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Люди виявили, що для перейменування необхідне рішення міських депутатів на основі громадських слухань. Люди дізналися, що уся ця процедура була проведена кількома депутатами за спиною у жителів міста і навіть була створена робоча група яка складалася більш ніж з 20 чоловік, до складу якої входили представники громадськості та депутати. Завданням робочої групи було проведення опитування та на його основі надання рекомендацій депутатам щодо нової назви... Результати діяльності цієї групи, нікому не відомі…

 

До обурення громадськості, окрім Постанови № 4085 та дій депутатів, які за спиною жителів міста провели процедуру перейменування додалися ще багато міських проблем. Серед них об’єднання територіальних громад, пропозиції щодо об’єднання гімназії та ЗОШ №5 і т.д., які намагалися вирішити без урахування думки людей. Голосування на сесії міської ради 1 квітня 2016 р. з приводу назви міста: "Запитати думку мешканців, потім перейменовувати після референдуму", показали, що дев’ять депутатів проти того, що б жителі самі вибирали назву місту в якому вони живуть.

 

Після всіх цих подій люди зрозуміли, що наша міська влада та депутати не хочуть слухати своїх виборців і враховувати їх інтереси у вирішенні важливих для міста питань. У місті виникли стихійні мітинги та декілька стихійних груп, які агітували людей підписати листи з вимогою до Верховного Суду оскаржити Постанову про присвоєння нашому місту назву села Вараш.

 

На одному з таких мітингів 23.05.2016 р. була організована ініціативна група, яку очолив я, Сергій Ковалець. Згодом вона отримала назву робоча група «Запитай у мене» та емблему – сміттєву урну, що чекає на «слуг народу», які ігнорують думки своїх виборців. Група поставила за мету змусити антинародних депутатів радитися з виборцями та вирішувати не особисті проблеми, а проблеми нашого міста. Вивчивши ситуацію (закони, постанови та досвід інших міст), ми відхилили пропозицію звернутися до Верховного Суду про відміну Постанови… У нас було два тижні на підготовку мітингу 07.06.2016 р., який ми планували провести напередодні сесії міської ради, призначеної на 15.06.2016 р., оскільки розраховували, що наші депутати прислухаються до вимог своїх виборців.

 

Одна з проблем в місті – відсутність діючого Статуту територіальної громади (був прийнятий на сесії 15 жовтня 2015 року, але так і не вступив у силу, оскільки не пройшов повну процедуру державної реєстрації). Усі методи впливу на владу, визначені в Законах України, посилалися на Статути територіальних громад. Без діючого Статуту провести опитування жителів міста ані методом громадських слухань, ані методом референдуму з прямим голосуванням було неможливо.

 

Депутати, що провернули «Варашську аферу» та сили, які їх підтримують, не зацікавлені у внесенні змін та доповнень до Статуту міста. Інші депутати не усвідомлюють його важливості для міста та не ініціюють роботу над Статутом. Окрім перейменування, на мітингу ми пропонували підняти всі проблемні питання нашого міста та озвучити їх перед депутатами, про це ми писали в нашій першій листівці. Я особисто зателефонував більш ніж 20 особам, серед яких депутати міської ради, лідери партій та громадських утворень, але вони відмовилися виступати на мітингу… Тому на мітингу було дано слово всім бажаючим і люди говорили про наболіле, звинувачуючи депутатів та міську владу в бездіяльності. Під час мітингу збиралися підписи під вимогами прийняття Статут міста, здійснення опитування жителів та проведення прямого голосування за назву міста. Підписні листи були додатком до Місцевої ініціативи, яка на основі закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 9) надає право членам територіальної громади ініціювати розгляд у раді в порядку місцевої ініціативи будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. У місцевій ініціативі ми запропонували та розписали детально всі етапи, які потрібно було пройти до голосування за нову назву міста… Під час проведення мітингу було зібрано більше 1200 підписів, після того, протягом трьох наступних днів ще більше 300 підписів.

 

Підписні листи та Місцеву ініціативу ми передали напередодні сесії міської ради з пропозицією розглянути та прийняти рішення... Проте 15.06.2016р., на сесії міської ради ні один депутат не запропонував розглянути Місцеву ініціативу, тому вона була розглянута, у «різному» (наприкінці сесії), коли половина депутатів пішли з сесійної зали, а тому жодного рішення не було прийнято. Таким чином, вимоги більше 1500 виборців вкотре були проігноровані «слугами» народу, і ми досі не маємо відомостей про те, що вимоги мітингу були розглянуті на профільних депутатських комісіях або партійних фракціях (крім фракції політичної партії «Громадський рух «Народний контроль»)…

 

Перший строк 22.06.2016 р., по якому депутати повинні були скласти план-графік, пройшов, а робота над Статутом навіть не починалася. Наша група випустила листівку про те, що депутати проігнорували вимоги 1500 свої виборців і ми готові приступити до рішучих дій, маючи на увазі проведення мітингу недовіри міській владі, не виключаючи в тому числі і акти громадянської непокори. Я від імені нашої групи підписав та направив міському голові лист, в якому вказав на те, що ми вимушені переходити до рішучих дій. Для того, щоб підштовхнути роботу над Статутом, представники нашої групи неодноразово зустрічалися з секретарями міської ради та мером міста. Ми направили свої пропозиції та навіть свій готовий проект рішення міської ради… Після цього почалася робота з підготовки Статуту.

 

Нині робота по внесенню змін у Статут майже завершена і в нього внесені усі необхідні правки, в тому числі і про міський референдум. Попереднє обговорення і прийняття Статуту має пройти у вересні 2016 року, а міський референдум в жовтні 2016 року.

 

Голосування за Статут покаже, хто з депутатів буде проти можливості дати право жителям нашого міста висловити свою думку на міському референдумі. Міський референдум шляхом прямого голосування визначить нову назву нашого міста. Ми хочемо, щоб кожен мешканець прийшов до місць голосування і висловив свою думку щодо назви міста і брав активну участь у громадському житті.

 

До нас звертаються містяни, яким не подобається назва міста по назві села Вараш. Пропонуються наступні варіанти: Стир – на честь річки, Кузня – як називає місто молодь, Західноукраїнськ, Поліськ, Світлодар, Електродар, Атомград, Білоозерськ, а також пропонують назвати місто іменем загиблого десантника Антона Кузнецова – Кузнецовськом. Представники громадськості зустрічалися з батьками Антона Кузнецова та отримали їх згоду.

 

Основна причина, з якої депутати не слухають своїх виборців – їх впевненість у тому, що жителі нашого міста не зможуть зібрати команду, здатну реалізувати статтю 5 «Про дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради» на основі Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (щоб відкликати депутатів їх же виборцями необхідно зібрати певну кількість підписів). Досвід збору підписів ми отримали на мітингу, а бажання змусити наших депутатів працювати розгоралося по мірі протидії нашій групі.

 

За час роботи групи багато місцевих жителів звертались до нас з проханнями вирішити проблеми міста, які роками не вирішувалися нашими депутатами. І тоді в нас виникла ідея створення громадської спілки «Запитай у мене» для контролю роботи міських органів влади та управлінь. У спілку увійдуть найбільш активні члени громади, громадські організації та формування, вона зможе вплинути на наших депутатів приймати необхідні для міста рішення та прислуховуватися до думки своїх виборців. Зараз розроблений нами Статут спілки готовий та направлений на розгляд до органів юстиції.

 

Кожен з нас хоче кращого майбутнього для своїх дітей. Це майбутнє творимо ми вже сьогодні, і саме від нас залежить, яким воно буде.

 

 

Голова робочої групи «Запитай у мене»

Сергій Ковалець

Всього коментарів: 8
1
Саня | 29.08.2016 | 12:31
+ (2) -
Молодці
2
Masliuk | 29.08.2016 | 13:32
+ (-3) -
Чергове загострення "закузнецовск"...  dry
Чомусь не хочуть активісти з «Запитай у мене» піднімати питання тарифів, роздовбаних доріг, сміттєвої проблеми, і інших проблем, а лише про перейменування балакають.
Складається враження, що цим вони намагаються просто відволікти увагу містян від дійсно важливих питань життя міста.
3
AlexS | 30.08.2016 | 01:15
+ (2) -
Чому маслюк тільки коментарях такий розумний? ))
5
GenkaUA | 30.08.2016 | 06:30
+ (0) -
Чому Маслюк особисто не покаже приклад і не займеться проблемами про які він пише.
4
Роман | 30.08.2016 | 04:29
+ (1) -
Чому тоді частина міської влади (Жаднюк, Куцяра та ін.) також в свій час переживала тільки про перейменування міста, а не про піднятття тарифів, роздовбані дороги, сміттєві проблеми та ін.... Це не відволікання містян від важливих питань міста???
6
Гість | 30.08.2016 | 09:36
+ (0) -
А що це за чудо в ботах Маслюк. Якийсь диванний генератор ідей.
7
sir_the_dragon | 30.08.2016 | 19:01
+ (-1) -
Вже ця "голова..." дістала, все йому не йметься. Ковалець, під чию сопілку ти так витанцьовуєш? Для тебе це єдина нагальна порблема? Ти бачив скільки люду прийшло на майдан з приводу перейменування? Та по барабану мешканцям цього міста, як його називати будуть. Як і раніше, не гальмуй, а постав питання ВРУ, чому вони не прийняли Закон про місцевий референдум. Покажи там свої здібності, чи руки недотягуються?
8
kovalets | 07.09.2016 | 21:16
+ (0) -
Голосование покажет, сколько человек хотят жить в Вараше. smile
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1057
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9200

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів