34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Роздуми міського голови з нагоди Дня місцевого самоврядування

Роздуми міського голови з нагоди Дня місцевого самоврядування

09.12.2011

3

860

Органи міської влади, як переконує життя, сьогодні найближчі до вирішення проблем жителів міста.

Свідчить про це і статистика звернень громадян. До органів влади вищого рівня за 9 місяців звернулося 22 громадяни міста, а до виконавчого комітету за цей же час - 759. Всі звернення розглядаються об’єктивно, неупереджено, заявники обов’язково інформуються письмово про результати. Особистий прийом мною проводиться в другий, останній вівторок кожного місяця з 15.00 год згідно із затвердженим графіком. Приймаються всі громадяни, що прийшли на прийом.

По зверненнях громадян намагаються працювати всі служби. Наприклад, за 9 місяців міським комунальним підприємством проведена значна робота з питань, що найчастіше звучать у зверненнях: проведено модернізацію 8 ліфтів, капітальний ремонт 42 ліфтів і капітальний ремонт 7 покрівель, ремонт міжпанельних швів у двох будинках. Встановлено 8 дитячих майданчиків. З наступного року встановлюватимемо спортивні тренажери. 

Варто хоча б коротко розповісти про той перелік проблем, якими нині доводиться займатись міській владі.

Спочатку про проблеми, які залишаються з минулих років.

Одна з них - заборгованість по заробітній платі. Нині вона стала значно меншою. Але стан її ще викликає чимало тривог, зокрема, по ЗАТ "УБ РАЕС”. 30 листопада було проведено засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості, на якому розглядався і стан розрахунків підприємств-боржників з соціальними фондами. Питання і надалі залишається на контролі.

Складним передбачається бюджет міста на наступний рік. Розмір вилучення у порівнянні з минулим роком зріс на 20 233 000 гривень або на 74%. Спілкуючись з міськими головами інших міст, вкотре переконуюся, що повноважень органів місцевого самоврядування недостатньо для вирішення проблем громади. На деякі процеси ми навіть не можемо впливати. Прикро, що ті міста, які живуть на дотаціях, мають менше проблем. Адже на заробітну плату з нарахуваннями бюджетникам їм гарантовано виділяють кошти. А ми, самодостатнє місто, будемо змушені вкрай економно робити розрахунки на 2012 рік. У зв’язку з цим я планую підготувати спільно з міськими головами міст-супутників АЕС звернення до Кабінету Міністрів щодо ситуації з фінансуванням.

Не можуть мене, як міського голову, не турбувати можливі зміни в підпорядкуванні СМСЧ-3. Надійшов лист з Міністерства охорони здоров’я про те, що установу хочуть передати на утримання міського бюджету. Це 43 000 000 гривень щороку. Але утримання медсанчастини після зміни статусу за рахунок бюджету міста, по-перше, тягне за собою скорочення персоналу, по-друге, – зменшення заробітної плати. Робитиму все можливе, щоб ситуація не змінилась на гірше. Тим паче, що ми живемо біля РАЕС і в нас має бути саме спеціалізована медсанчастина.

Відбулась нарада за участю керівництва НАЕК «Енергоатом» і міських голів міст-супутників, які висловились проти змін у підпорядкуванні медичних закладів.

Окремо слід сказати про міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Рішенням Кузнецовської міської ради на основі переданої будівлі обласного центру реабілітації створено заклад, який підпорядковуватиметься місту. Тепер вже час подумати про його фінансування з міського бюджету. Люди з обмеженими можливостями, особливо старші 18 років, надто довго чекали цього. Але спільними зусиллями питання нарешті почало вирішуватись.

Не можуть не турбувати й інші питання соціальної сфери, зокрема, будівництво житла, добудова дитячої поліклініки та ЗОШ №6.

Обнадіює інформація з управління капітального будівництва РАЕС про те, що вже виділено 10 мільйонів гривень на добудову школи, затверджений ліміт фінансування повинен дати можливість у третьому кварталі наступного року звести житловий будинок 412/3 повністю. Ці питання теж вкрай важливі для міста. Стан будівництва соціальних об’єктів щотижня обговорюється на оперативних загальноміських нарадах.

Готуємо також проект рішення про створення комунального ринку.

Завдяки нашим зусиллям вдалося переконати керівництво «Укрзалізниці» не відміняти поїзд сполученням «Львів-Київ».

Як бачите, чимало сил доводиться докладати для різних переговорів, звернень, щоб зберегти в багатьох питаннях статус-кво і не змінювати те, що і так задовольняє громаду міста.

Не обходиться, зокрема, на сесіях міської ради, без політики.

Наприклад, рішення щодо присвоєння звання Почесний громадянин міста С.Бандері і Р.Шухевичу. Я вважаю, і про це говорив, що подібні рішення повинна приймати вся територіальна громада шляхом референдуму чи опитування. 

Кожен день приносить нові проблеми і завдання.

Переконаний, що спільні зусилля депутатського корпусу, працівників виконкому, державних служб дадуть змогу вирішувати нагальні питання життєдіяльності нашого міста. Кузнецовці чекають від нас саме цього. Тому ми не повинні допускати політизації питань, бо втратимо головне – об’єктивність.


С.Анощенко, міський голова, газета «Вісті»

www.kuznetsovsk-rada.gov.ua

Всього коментарів: 3
1
СонЯ | 09.12.2011 | 13:57
+ (1) -
О як треба з виборцями спілкуватись:

2
lexx2000 | 09.12.2011 | 22:29
+ (1) -
"43 000 000 гривень щороку." тут кому незабули поставити?????????????
3
Varvara | 10.12.2011 | 00:48
+ (0) -
Ні, так і написано - 43 000 000.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів