34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Сьогодні садочок №10 святкує ювілей

Сьогодні садочок №10 святкує ювілей

25.03.2011

0

3280

Незабудка ніжна - непримітна квітка, яка ввібрала в себе красу безхмарного неба, блакить річок та озер, колір маленького сонячного промінчика. Побачивши раз, ти будеш пам’ятати її завжди як щось світле, чисте, справжнє… 

У далекому 1991 році саме таку назву дали новозбудованому дитячому садку №10, який виріс у мальовничому куточку нашого міста поблизу тихоплинної річки Стир.

  20 років - це вік, який надихає згадати той час, ті події, імена, пройти крізь минуле і сучасне, зазирнути у майбутнє…

25 грудня 1990 року було підписано акт робочої комісії про завершення будівництва приміщення, а вже 13 березня 1991 року дитячий садок №10 відчинив двері дітлахам. Нова будівля водночас наповнилась дитячим гомоном, радісним сміхом, трудовим завзяттям і наснагою колективу. Під керівництвом першої завідуючої Тетяни Макарової злагоджено запрацювали всі підрозділи дитячого садка №10, було набрано 2 перших класи, 4 дошкільних та 2 логопедичних групи. 24 працівники-ветерани працюють у нашому закладі з моменту відкриття і по сьогоднішній день. Першою у їх числі є завідувач господарством Ніна Пруднікова.

Новостворений дитячий садок №10 облаштовувався, творчо зростав. На момент відкриття у закладі працювали вихователі-методисти Н.Ткачук, Л.Чех та 25 вихователів. За направленням на роботу сюди прибули молоді спеціалісти з Рівненського та Луцького педагогічних інститутів, Дубнівського та Володимир-Волинського педагогічних училищ: Т.Мороченець, Л.Сойко, Н.Сільман, Л.Масечко та інші. Над виправленням мовних вад у дітей працювали досвідчені логопеди Р.Дука, Л.Галій, В.Ткаленко. Справжнє свято для дітей створювали музичні керівники Т.Зубкевич та В.Зубкевич.
З 1997 по 2000 рік колектив десятого садка очолювала Ліана Червоткіна. Вона, як творчий, ініціативний керівник, втілила в роботу колективу свої новаторські ідеї щодо виховання та навчання дітей через прекрасне.

Щоб забезпечити гармонійний розвиток дітей, підтримати у закладі позитивну атмосферу для творчості педагогів та створити домашній затишок, чимало зусиль та адміністративної майстерності ось уже 11-й рік докладає нинішній директор НВК №10 Алла Євгеніївна Саковець. 

У 2001-2003 роках на базі дитсадка №10 було відкрито дві різновікові групи для дітей з 3 до 6 років, які і понині успішно впроваджують педагогічну систему італійського педагога Марії Монтессорі. Завдяки творчості та натхненню педагогів-вихователів тут розвивається кожна маленька дитяча особистість. Саме у Монтессорі групах НВК №10 діти, починаючи з 3-х років, мають змогу розпочати вивчення азів англійської мови. Праця педагогів груп Монтессорі - вихователів І.Касянчук, В.Козак, Н.Шинкарук, Л.Рибчинчук організована так, щоб допомогти кожній дитині пізнати та розвинути свої духовні потреби і таланти.

Як підтвердила багаторічна практика, подальше навчання випускників груп Монтессорі у початкових класах НВК №10, які працюють за системою розвивального навчання, дає хороші результати, забезпечує реальну наступність і перспективність дошкільної та початкової освіти, сприяє продовженню реалізації в школі тих педагогічних ідей та починань, які були закладені педагогами груп Монтессорі.

Час не стоїть на місці… Йшли роки, змінювався і сам дитячий садок.
Наступний етап у житті закладу - реорганізація з дитячого садка в навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад - загальноосвітню школу І ступеня». 1 вересня 2002 року було набрано два перші класи, які працювали за системою розвивального навчання Д.Ельконіна та В.Давидова. Вчителі початкових класів Г.Захарчук та Т.Гангаловазуміли відкрити перед своїми маленькими вихованцями чудовий і неповторний світ шкільного життя.

Тож нині у закладі, крім десяти дошкільних груп, функціонують вісім 1-4 класів, учні яких навчаються за системою розвивального навчання. Питання наступності реалізуються через спільну перспективну роботу педагогів НВК №10 і Кузнецовської гімназії, з якою ще у жовтні 2003 році було підписано відповідну угоду про співпрацю. На сьогоднішній день 235 випускників нашої початкової школи успішно продовжують навчання в 5-9 класах Кузнецовської гімназії.

НВК №10 має не тільки славне минуле, творче сучасне, але й широкі перспективи розвитку у май бутньому. Така впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі трудового колективу, який нині налічує 88 чоловік, 51 з яких - педагогічні працівники.
Наші педагоги тісно співпрацюють з Незалежним науково-методичним центром «Розвивальне навчання» м. Харків, Українським освітнім Монтессорі-центром м. Київ Центром психології і методики розвивального навчання м. Харків, кафедрою педагогіки і психології (дошкільної) Рівненського державного гуманітарного університету. З 2005 року наш заклад є членом Української асоціації Монтессорішкіл.

Під новаторським керівництвом вихователя-методиста Мирослави Золотарьової в закладі сьогодні працює дружний колектив педагогів-дошкільників, що успішно впроваджує сучасні інноваційні методики та прийоми виховання, які допомагають зробити цікавим кожне заняття, змістовною - кожну гру, пізнавальною - кожну прогулянку.

Вчителі-логопеди О.Яхнівська, О.Євсович, С.Пелех, Л.Конюк забезпечують ефективну корекційно-виховну роботу з дітьми логопедичних груп.
Наполегливо розвиває інтерес дошкільників до активної рухової діяльності, сприяє вихованню у них бажання систематично займатися фізичними вправами, вести здоровий спосіб життя інструктор з фізкультури Л.Гульчук.
Важливим компонентом успішного виховання та навчання дітей, учнів є якісний психологічний супровід, який забезпечує практичний психолог Н.Мушик.

Творчою є і робота музичних керівників закладу В.Богайчук та В.Найдич, які вміють перетворити традиційні дитячі свята на чарівне шоу, де головними акторами є діти.

Найвищою цінністю та гордістю кожного закладу є його вихованці. А наші діти-”незабудки” - особливі. Вони талановиті, старанні, життєрадісні. Орієнтовані на творчість, на життєвий успіх, пізнання світу та його перетворення. Вони є учасниками та переможцями предметних олімпіад, творчих конкурсів, спортивних змагань.

Маленька дитина, міцно тримаючись за руки мами і тата, потрапляє до талановитого вихователя, а згодом починає мандрувати країною знань за допомогою перших вчителів, разом з ними навчається самостійно здобувати знання. І тому батьки з великим задоволенням ведуть до нас у садок дітей-дошкільнят, а у школу - майбутніх першокласників.

Саме вони, батьки, наші надійні помічники у всьому: як в організації навчально-виховного процесу, так і в питаннях забезпечення ефективної діяльності закладу, в розв’язанні поточних та перспективних проблем удосконалення нашої діяльності. Ми висловлюємо щиру подяку нашим батькам, які обрали для навчання і виховання своїх дітей саме НВК №10.

Перелистуючи в пам’яті сторінки історії нашого закладу, з радістю в серці бачимо, що на цьому шляху було тільки хороше: щасливі дитячі посмішки, нагороди в конкурсах, творчі злети педагогів, визнання НВК №10 як сучасного навчального закладу.

Сьогодні ми всі ювіляри - і вихованці, і працівники, і батьки... Хочеться вірити, що заклад переживе ще не одну славну дату, а ті хороші справи, які уже зроблено за ці роки, будуть дороговказом для наступних поколінь педагогів.

Тож, як і 20 років тому, двері нашої «Незабудки» сьогодні гостинно відкрито для всіх, хто прагне знань, самореалізації, бажає відчути свою значимість, здійснити свої мрії і задуми.

Ольга Кушнерук, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК №10, газета «Вісті»


Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1021
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9153

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів