34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // Санстанцію ліквідовують

Санстанцію ліквідовують

24.10.2012

5

1739

Державна санітарно-епідеміологічна служба України діятиме окремо від Міністерства охорони здоров’я України і майже вдвічі скоротить чисельність своїх працівників, який зараз 50 тисяч.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час прес-конференції повідомив голова Держсанепідслужби, головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко.

Він нагадав, що процес реформування Держсанепідслужби здійснюється в рамках адміністративної реформи, запровадженої Президентом України, указом якого від 9 грудня 2010 року було утворено Державну санітарно-епідеміологічну службу України як окремий центральний орган виконавчої влади.

А.Пономаренко відзначив, що цього року службі виповнюється 89 років і це вперше вона отримала такий статус. Раніше, нагадав він, функції контролюючого органу у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення виконували санітарно-епідемічні станції, які були закладами охорони здоров’я та знаходилися у сфері управління МОЗ.

При цьому їхні керівники підпорядковувалися головному державному санітарному лікарю України, який за посадою був першим заступником міністра охорони здоров’я.

Таких закладів в Україні було близько 800 і вони розміщувалися практично на кожній адміністративній території, мали статус окремої юридичної особи. При цьому штат працівників становив понад 50 тис. осіб, які ніколи не мали статусу державного службовця.

Як відзначив А.Пономаренко, у зв’язку з проведенням адміністративної реформи МОЗ було видано наказ від 21.09.2012 №176-0 «Про ліквідацію бюджетних закладів, установ і організацій, що належать до сфери управління МОЗ України», а розпорядженням Кабінету міністрів України від 03.10.2012 №744-р цілісні майнові комплекси усіх 800 санітарно-епідеміологічних станцій було передано із сфери управління МОЗ до Держсанепідслужби.

«На базі цього майна здійснюється формування територіальних органів Держсанепідслужби та їх відокремлених структурних підрозділів по всій державі», - сказав А.Пономаренко.

Водночас, повідомив він, уже було проведено конкурси на заміщення вакантних посад держслужбоців у цих органах у кількості 2,5 тис. осіб. А.Пономаренко відзначив, що це саме ті фахівці, які здійснюватимуть інспекторські або наглядові функції та прийматимуть рішення щодо адміністративних заходів до порушників санітарного законодавства.

Таким чином, передбачається, що з 1 січня 2013 року штат працівників територіальних органів Держсанепідслужби становитиме 29 тис. 996 осіб, у зв’язку з чим працівники закладів МОЗ, що ліквідуються, будуть переведені до штату цих органів. Це скорочення планується провести за рахунок вакантних та немедичних посад, зокрема, технічного персоналу, а також планується омолодити кадри, адже наразі у цій системі працюють 10 тис. осіб літнього віку.

Проте А.Пономаренко запевнив, що жоден кваліфікований медпрацівник не залишається поза увагою. Особам, яких планується скоротити, запропонують перепідготовку та подальше працевлаштування в лікувально-профілактичних закладах на лікарських та медсестринських посадах або ж працевлаштування в інших контролюючих органах. Зокрема, у Держветфітослужбі, якщо їй від Держсанепідслужби буде передано повноваження у сфері контролю безпеки харчових продуктів.


Всього коментарів: 5
1
duny | 24.10.2012 | 17:34
+ (0) -
А навіщо нашій владі санстанція, вонивсерівно в разі їхньої поразки втечуть з країни, а ви жівіть як собі хочете. І те чим наших дітей будуть годувати далі нікого не хвилює окрім нас самих, ото ж бо і воно люди робіть висновки.
2
Cordiak | 24.10.2012 | 23:38
+ (0) -
Чим побільше вимре населення , тим вигідніше американським масонам. Для них буде більше території , чистих продуктів, повітря , води. А вода вже у багатьох країнах привозна- на вагу золота. багато населення планети купує воду.
Чому Росія викупила наш Крим???Хто мешкає на Байкалі? Думайте.
А наш головний лікар СЕС завжди горло рве за партію регіонів...А він теж вже літня людина
3
Юрій_Рабий | 25.10.2012 | 11:59
+ (0) -
Те, що реформувати СЕС потрібно то це 100%. Але це треба зробити так, щоб залишилася суть, а вся формальність,ліповий контрль пішов в небуття.
4
я | 25.10.2012 | 13:26
+ (0) -
да эта СЭС , просто кормушка для её работников.
а начальство тем более в шоколаде.
особенно те, кто проверяет магазины и забегаловки.
прут от туда пакетами. и это факт.
а какой то вопрос решить, хрен дождешься.
5
22 | 25.10.2012 | 16:15
+ (0) -
ДОРЕЧІ, ПРО АПЕЛЯЦІЮ ПРАВДА, І ЧИЯСЬ ГОЛОВА ПОЛЕТИТЬ! В ЖИТОМИРІ ВОНА
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9239

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів