34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Огляд преси // Сергій Анощенко розповів газеті "Вісті" про проблеми міста Кузнецовськ

Сергій Анощенко розповів газеті "Вісті" про проблеми міста Кузнецовськ

08.09.2011

12

1721

День міста у нас не відзначався вже декілька років.

Тому інформація про проведення цього свята 10 вересня 2011 року знайшла схвалення у багатьох кузнецовців. 

Відтак редакція газети "Вісті" звернулася до міського голови Сергія Анощенка з проханням розповісти про існуючі проблеми міста, про те, що зроблено за останній час, та поділитичся планами на майбутнє. 


- Сергію Івановичу, чи стане вересневий День міста традиційним святом?

- Сподіваюсь, що стане. Та й осіння пора цьому сприяє: закінчується сезон відпусток, діти йдуть до школи. До речі, у Нетішині День міста святкуватимуть також у вересні, але на тиждень пізніше - 17-го.

- Що Вам, як міському голові, вдалося зробити за 9 місяців перебування на цій посаді?

- Про це я вже говорив: робимо, що можемо. Найперше, утримуємо Кузнецовськ у чистоті та порядку, оперативно реагуємо на позаштатні ситуації в комунальному господарстві, готуємося до найскладнішого, осінньо-зимового, періоду в житті міста. Здійснюємо ямковий ремонт доріг і поновлення їх розмітки, проводимо мощення тротуарів плиткою, влаштовуємо "кишені" для автомобілів усередині мікрорайонів.

Встановили 8 нових дитячих майданчиків, плануємо встановити (кошти вже виділені сесією міськради) 10 відеокамер у громадських місцях, де збирається багато людей.

Утім, найбільше, що мені вдалося зробити для міста, - це зберегти КМКП від розпаду. Відомо, що його намагалися поділити на 5 окремих підприємств з тим, аби приватизувати найбільш ласі шматки комунального господарства, а збиткові - залишити місту. Це означало б нові, тепер уже захмарні, тарифи на комунальні послуги, зокрема на водо- і теплопостачання.

Принагідно хотів би нагадати читачам "Вістей", що за версією журналу "Фокус" Кузнецовськ визнаний у своїй категорії (населення 40 і більше тисяч) одним з кращих в Україні міст із найвищим рівнем забезпечення комунальними послугами і з найнижчим рівнем злочинності. Щодо другого, то зусилля працівників нашої міліції можна оцінити хоча б по тому, що патрульно-постова служба в місті налічує всього 4 чоловіки при потребі у 15 працівниках. А щодо першого, то в сказаному, поруч із зусиллями комунальників, є якась часточка і моїх зусиль.

- Чи плануєте Ви збудувати в місті щось нове?

- Місту потрібне багато що, але найбільшою нашою проблемою на сьогодні є ліфти. Тому мусимо свої бажання з фінансовими можливостями.

Строк дії ліфтів - 25 років. Капітальні ремонти продовжували його ще на 4 роки. Далі є вибір: або повністю замінювати старі ліфти новими (це 250000 за кожен), або робити модернізацію (170 000 грн.).

Строки гарантії - відповідно 25 і 16 років. А на черзі наступні 34 ліфти, і ми не хочемо, аби через несвоєчасність внесених коштів Держгірпромнагляд зупинив їх експлуатацію, як це було минулоріч щодо 32 ліфтів. А це коштуватиме 5-8 мільйонів гривень. Не зникне дана проблема і в наступні роки.

Мені особисто дуже хочеться, щоб в місті з'явився новий спортивний зал, бо ті зали, які є, знаходяться в пристосованих приміщеннях. І над вирішенням цього питання ми будемо працювати.

- У місті чимало й інших проблем. Хотілося б, аби Ви висвітлили найбільш актуальні з них.

- Візьмімо, для прикладу, проблеми добудови дитячої поліклініки чи школи №6, довгобуд у самісінькому центрі міста Кузнецовськ, ресторан "Вараш". Вони і болючі, і пекучі, але їхнє вирішення не в компетенції міської влади. Ми неодноразово зверталися в НАЕК "Енергоатом", щоб він відновив фінансування будівництва об'єктів соцкультпобуту, що мали бути здані в експлуатацію разом з 4-м блоком РАЕС.

Ми не можемо вплинути на власника ресторану, оскільки він громадянин Польщі, а наше законодавство щодо іноземних інвесторів, скажімо так, дуже прихильне. Єдине, на що я маю велике бажання вплинути і роблю в цьому напрямку деякі кроки, - це на долю довгобуду. Ми підготували звернення у регіональне відділення Фонду держмайна України. 

Результатом цього стала спільна з міською владою перевірка стану об'єкта. Взагалі, наявний акт 2007 року, в якому вказано, що затверджено графік робіт на цьому об'єкті. Вони мали проводитись з 2008 року і об'єкт повинен був здаватись позачергово. Кінець робіт планувався на 25 березня 2012 року. Жодних перспекитив, що що хоча б 10% робіт буде виконано, немає. А будівля продана ще в 2002 році.

Майже 10 років жодних зрушень, а змінюються і будівельні, і пожежні норми.

З такими темпами робіт скоро буде нерентабельно добудовувати цей об'єкт, дешевше буде його знести і побудувати щось нове.

А найактуальнішою проблемою, хоча вона, дійсно, мало пасує до інтерв'ю пере Днем міста, я вважаю гральний бізнес у Кузнецовську.

Я не приховую, що хотів би його викорінити. Правові підстави для боротьби з цим злом з'явилися зовсім недавно, правда, перша спроба виявилася не зовсім вдалою. Вилучені міліцією 8 автоматів були через суд повернуті власнику закладу, який знаходився поруч з автозупинкою "Берізка", бо міліція неправильно оформила відповідні документи.

Сподіваюсь, наступного разу все буде правильно. А поки що два факти вилучення ігровиї автоматів здійснила обласна міліція, також за участі наших депутатів.

Звичайно, правова база щодо грального бізнесу раніше не стільки його забороняла, скільки дозволяла. І тепер вона ще недостатня для того, щоб повністю й остаточно викорінити його в нашому місті. Але будемо й надалі боротися з цим злом. І все це я кажу для того, щою міська громада знала про небезпеку, в першу чергу для дітей та юнацтва, яка йде від грального бізнесу.

Щодо інших проблем, то вони були озвучені мною на останній сесії міської ради і по соціально найважливіших із них були прийняті конкретні рішення. Так, за моєю ініціативою була створена комісія з вивчення діяльності АТП-15637, яка має дати рекомендації на продовження чи непродовженння договору на пасажирські перевезення  з цим підприємством за рахунок коштів міського бюджету.

Справа в тому, що до нас стали надходити скарги на те, що автобус, який має возити пасажирів до залізничної зупинки "Кузнецовськ" о 22 годині, не виходить на маршрут. Крім того, замість автобуса марки "ЛАЗ" часто посилають "ПАЗ", що спричиняє додаткові незручності пасажирам.

Невирішеними на сьогодні залишаються і проблеми, пов'язані з перебуванням  кузнецовських дітей-інвалідів у Рівненському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів та неможливістю перебування в ньому інвалідів у віці 18-35 років. усі спроби міської влади і асоціації "Надія" розв'язати це питання змусили нас шукати інші шляхи вирішення вказаних проблем. І вже зроблено перший крок у цьому напрямку: сесія міськради прийняла рішення про створення міського реабілітаційного закладу для кузнецовських інвалідів. Підшуковуємо для цього приміщення.

Міські проблеми не виникають самі по собі - їх обов'язково хтось створює.

Скільки зусиль було потрачено на підготовку до нового навчального року. Здається, зробили все, що могли. І на тобі! 

Харчування з 1 вересня у школах немає, бо тендер на харчування проводили в Києві в Міністерстві соціальної політики. Хоча участь брали і кузнецовські підприємці, на жаль, перемогла київська фірма. Крім того, результати тендеру стали відомі лише 25 серпня, до сьогодні переможець тендеру навіть не заключив договору оренди з їдальнями.

- А якою є загальна ситуація в галузі освіти міста?

- На школи і дитячі садки  міська влада виділяє дуже багато коштів, і це дає свої позитивні результати. Багато дітей є переможцями міських, обласних і всеукраїнських олімпіад з різних предметів. У місті є класи, де всі випускники вступили до вищих навчальних закладів на державну форму навчання. А це радість і педагогів, і батьків.

Всі заклади освіти добре підготувались до осінньо-зимового періоду. Для об'єктивності слід сказати, що це стало можливим завдяки коштам міського бюджету і допомозі батьків.

Проводимо зараз капітальний ремонт школи №1. У цьому році мають бути закінчені покрівельні роботи і здійснена заміна вікон. І наша найстаріша школа, надіємось, буде виглядати на рівні сучасних вимог.

- Чи може пересічний житель міста з оптимізмом дивитись у майбутнє, чи є перспективи розвитку Кузнецовська?

- Гадаю, що є. У минулому році подовжено ресурс болків №1,2, а, отже, головне містоутворююче підприємство Рівненська АЕС буде працювати і модернізуватись.

Нормальними темпами у місті розвивається малий і середній бізнес, і це не тільки сфера торгівлі. все більше підприємців займаються наданням послуг, виробництвом товарів. Багато з них активно допомагають місту, тримають у належному стані прилеглу територію біля своїх об'єктів, виділяють кошти на благоустрій, соціальні проекти, допомагають незахищеним верствам населення.

- Що Ви хочете побажати жителям нашого міста?

- Напередодні Дня міста бажаю всім здоров'я, злагоди в сім'ях, добробуту.

Будьте патріотами нашого міста, бо воно найкраще. Хочу також подякувати першопрохідцям-будівельникам, які зводили Кузнецовськ.

Низький Вам уклін!

Інтерв'ю підготував Андрій Басараба

газета "Вісті" №37

 
Всього коментарів: 12
1
Вісник | 09.09.2011 | 07:35
+ (0) -
А дехто говорить, що Басараба нічого не пише. Бачите яке інтерв'ю спільно з мером підготував?
2
О_о | 09.09.2011 | 09:32
+ (0) -
Інтерв'ю якесь депресивне. І все в нас погано, і зробити ми нічого не можемо... Зразу приходять на пам'ять слова Ніни Хвалько (не з цього приводу, але про сесію): "Нічого ми не можемо, ну, вибачте за грубість, повні імпотенти" biggrin

Я розчарована.
3
Алехандро | 09.09.2011 | 09:54
+ (0) -
Краще "гірка правда, ніж солодка брехня", що є те написав!
4
О_о | 09.09.2011 | 09:58
+ (1) -
Ну а про автомати теж правда? Ви дивились відео про автомати? Не пам'ятаю вже на якій сесії то було.
Сергій Анощенко говорив, що їх просто НЕМОЖЛИВО закрити, і що? Закривають же.

Хто хоче, той робить. Хто не хоче, той шукає причини.
5
einhell | 09.09.2011 | 11:20
+ (1) -
Дааааа!Поставили дитячі майданчики а потім через рік списують бо погнили.....
Відеокамер наставлять а громадського туалета незмайстрували......
Чи за рахунок тих кого спіймають по відеоспостереженню будуть будувати?
6
Аламак | 09.09.2011 | 14:50
+ (2) -
Якщо вартість нового ліфта 250 000 грн. і в під'їзді 36 квартир, тоді з одної квартири 250000/36=6950. Тепер на 25 років поділити 6950/25=280 грн в рік. На дванадцять місяців і 280/12=24 грн в місяць із середньозваженої квартири. навіщо там міський бюджет? В чому проблема із ліфтами?
7
Neo77 | 09.09.2011 | 15:13
+ (1) -
Дійсно, читаючи статтю, потрібно поряд мати антидепресанти. Як це ще на погоду на нажалілися?
8
alter_ego | 09.09.2011 | 23:43
+ (0) -
Цікаво, чи взагалі наша міська влада, робила якісь спроби, щоб поспілкуватись з власниками ресторану, невже не можна якось вплинути на інвестора, адже ми обрали владу, яка перш за все має вирішувати проблеми, а не знову скаржиться про свою немічність, тим самим вказуючи про своє не ефективне управління та повну бездарність в умінні прийняття ефективних управлінських рішень, дійсно «Хто хоче, той робить. Хто не хоче, той шукає причини», а не чекати, коли хто щось зробить в цьому напрямку, і потім присвоїти заслуги собі, як у випадку з ігровими автоматами, коли наш головний керманич стверджував, що нічого не можна зробити, а депутати доводять протилежне «не словом а ділом».
Юрій_Рабий | 12.09.2011 | 19:32
+ (0) -
Так, я особисто був присутнім при розмові міського голови з вланицею ресторану...
9
alter_ego | 09.09.2011 | 23:57
+ (1) -
КМКП це відлуння минулого, запитайте у знайомих які проживають у будинках у яких є ОСББ, скільки вони сплачуть за комунальні послуги а скільки решта міста, КМКП – це великий тягар який лежить на плечах мешканців міста, фактично колгосп, коли платиш а не знаєш за що. Та кожного року ми тільки і чуємо про збитковість цього підприємства, та про мільйонні кошти які йдуть на утримання цього апарату де фактично на одного працівника є два керівника.
Аламак | 12.09.2011 | 11:48
+ (0) -
Це ще по-божеські. Зараз в моді коли працівників взагалі немає, а одні керівники. Це не проблема, але корки куплені.
Юрій_Рабий | 12.09.2011 | 19:33
+ (0) -
На мою думку, що кожен із нас має щось робити для нашого міста! Кожен що може!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів