34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // На правах реклами // Сергій Пантюк: «З Василем Яніцьким на Майдані ми говорили про майбутнє України»

Сергій Пантюк: «З Василем Яніцьким на Майдані ми говорили про майбутнє України»

16.10.2014

6

2753

Про людину найкраще говорять її справи. А ще – друзі, які мають змогу бачити людину збоку і виділяти те, що з першого погляду може випасти з поля зору. Саме тому ми попросили розповісти про Василя Яніцького, кандидата в народні депутат від Блоку Петра Порошенка, його давнього приятеля, секретаря Національної Спілки письменників України Сергія Пантюка. А заодно і розвіяти деякі міфи, які остам часом активно почали ширитися в окрузі.

 

 

- Сергію, з чого почалося Ваше знайомство з Василем Яніцьким?

 

- У моєму житті рідко траплялися люди, які дбали про популяризацію книжки, тим більше, якщо йдеться про дитячу літературу і про сільські бібліотеки. Тому, коли мене чотири роки тому запросили взяти участь в акції «Книжка в дарунок», яку організовував фонд Василя Яніцького «Наш край», я з радістю відгукнувся. Тоді ж я і познайомився з Василем, і вже тоді зрозумів, що ця людина якась не така, як інші. Не така, в розумінні того, що він думає на перспективу і щиро хоче щось змінити у себе на Поліссі. Я тоді після поїздки виставив у блозі на «Українській правді» відгук про цю акцію і назвав Василя подвижником. І пізніше, коли ми не раз зустрічалися із ним у нас, у Спілці письменників, і обговорювали важливі питання і політичної ситуації, і майбутнього України, я лише утвердився у цій думці.

 

- До речі, про Спілку письменників. Цієї зими вона опинилася в епіцентрі усіх подій. Чи бачилися Ви з Василем Яніцьким на Майдані?

 

- Справді, від самого початку Євромайдану у Спілці перебувала купа людей, бо наша будівля розташована якраз навпроти Адміністрації Президента. А 1 грудня тут взагалі «Беркут» розніс частину першого поверху і всіх потруїв газом. Люди до нас приходили грітися, тут завжди був гарячий чай-кава і не менш гарячі дискусії. Василь теж часто заходив до нас, ми з ним неодноразово зустрічалися і на Грушевського, і на самому Майдані.

 

- А фото є?

 

- У Василя – не знаю. А в мене практично немає. Про це тоді не думалося. Є одне фото, де ми з Олексою Биком та Олегом Короташем на Грушевського, якраз відійшли від барикади, зняли балаклави і віддихувалися. Мені ще там ногу встрелили, я накульгував, а нас помітила знайома і зазнімкувала. І то я це фото в інтернеті випадково побачив. Ми ж туди не фотографуватися ходили, не «майдантуристами».

 

- Про що Ви тоді спілкувалися з Василем Яніцьким?

 

- Про різне. Багато тоді говорилося про те, якою буде Україна після Майдану. Василь критикував мої дещо радикальні погляди, я в його очах був надто гострим, а він, як юрист, усе намагався повернути в правове поле. Правда, часу для дискусій багато не було, бо, коли навколо рвуться шумові гранати, то не надто багато поговориш. Але ця тема постійно звучала. Я скільки пам’ятаю Василя, він зі мною завжди ділився своїм баченням, якою має бути країна, якою він її бачить. І якою? Ми з ним спілкувалися на цю тему багато і в різні часи. Він бачить Україну абсолютно європейською, сучасною і крутою. Він чітко розуміє, що для того, щоб запустити перезавантаження системи, потрібні класні закони, розуміє роль депутата у цьому процесі. Депутат, він казав, має не стільки допомагати людям, скільки побудувати такі закони, за якими кожному громадянинові буде жити комфортно. Хоча, коли до нього звертаються за допомогою – він теж ніколи не відмовить. Він абсолютно свідомий того, чого він іде до Верховної Ради. Йому там не треба там вирішувати якісь свої бізнесові моменти чи відпрацьовувати невідомо за що і невідомо перед ким. Він – абсолютно самодостатня і незалежна ні від кого особистість. Але зараз він іде на вибори у команді Президента. Так, і це теж у його стилі. Він мені одного разу сказав таку фразу: «Коли я бачу команду, яка щось робить, мені хочеться іти до цієї команди». На сьогодні це рідкісна риса, бо більшість хочуть бути пупом землі, щоб навколо них усе крутилося. А влитися в іншу команду і, лишившись вірним своїм принципам, підсилити її – це дано не кожному. У цьому він мені нагадує іще одного мого знайомого, народного депутата і лідера студентської революції на граніті Олеся Донія. Мені це дуже імпонує. Не треба боятися сильних навколо себе – вони підсилюють, а не послабляють. Якщо це побратими і люди плеча.

 

- Бачили фото, де Ви і Василь Яніцький сидите поруч із правою рукою командира батальйону ОУН, відомим поетом Борисом Гуменюком. Що це була за зустріч?

 

- Це була випадкова зустріч тут, у Спілці письменників. Але дуже знакова. Я ж знаю, скільки Василь вкладає зусиль і своїх коштів у допомогу бійцям АТО, які воюють на сході. Вони одразу знайшли з Борисом спільну мову. Василь говорив, як він допомагає землякам, Борис розповідав про рівненчан, які воюють в батальйоні ОУН, Василь просив організувати йому поїздку на передову. Взагалі, Василь намагається вникати в усі справи, до дрібниць. Знаю, що як шукав бронежилети, то кілька фірм перепробував, доки знайшов якісні.

 

- Зараз у нас і в інтернеті, і через анонімки конкуренти розгорнули цілу кампанію з дискредитації Василя Яніцького. То його звинувачують у тому, що його не бачили на Майдані, то у тому, що він «піариться на крові», то у причетності до Партії регіонів…

 

- Та це повна дурня. Хто знає близько Василя, той одразу це розуміє. Коли він був регіоналом? Якби він був у Партії регіонів, він би спокійно виграв минулі вибори і навіть не парився б. Але Василь дуже прискіпливо ставиться до таких моментів морального вибору, коли потім доводиться дивитися людям в очі. І за час нашого знайомства я не знаю жодного випадку, коли він би покривив душею. На жаль, під час виборів «чорний піар» - звична практика. Коли в людей немає аргументів на свою користь, вони починають ганьбити інших. Хай кожен говорить про те, що він зробив, а не зазирає в чужий город і не шукає скалку в чужому оці, вішаючи різні ярлики. Це, щонайменше, низько.

Всього коментарів: 5
1
Микола | 16.10.2014 | 17:51
+ (0) -
Вибач, Василю, що на тебе даремно наговорював.
2
Вася | 16.10.2014 | 21:48
+ (0) -
Чого я не додумався хоч вийти на Майдан щоб зробити фоту?! Зараз приходиться вигадувати міфи, купувати продажних писак, яким ніхто не
вірить.
Ляховича всю революцію бачили на Майдані, під Межигір'ям, а Луценко розповідав на зустрічах, що бачив Миколу навіть під Іловайськом.

А мої піарщики, навіть не здогадались мене вивести на Євромайдан в неділю, щоб я міг сфотографувався. А зараз вигадують фейкові
підтвердження, в які ніхто не повірить, адже яка може бути віра
активісту, який вступається за таку тушку-2012 як Вася Яніцький? Звісно,
за ті гроші які я заплатив Пантюку у 2012 році, він мене й героєм
Небесної Сотні назве, при житті.
А щоб цей фейк підтвердити, то мої тупі тролі навіть щось від імені Ляховича пишуть. Але хто повірить
якомусь Пантюку, якого теж ніхто не бачив в перших лавах борців як
Ляховича? Тому й треба писати щось від імені Ляховича. Але ні виборця,
ні тим паче Колю Ляховича, це не переконає.

Вбили мені в голову, що Євромайдан стояв для того, аби Вася Яніцький став нардепом, хоча на
Майдані я не був жодного дня. Всі хто знає мене з дитинства, як
татусевого синочка, який в житті нічого сам не зробив, просто зі сміху
давляться, читаючи "А 1 грудня тут взагалі «Беркут» розніс частину першого поверху і всіх
потруїв газом. Люди до нас приходили грітися, тут завжди був гарячий
чай-кава і не менш гарячі дискусії. Василь теж часто заходив до нас, ми з
ним неодноразово зустрічалися і на Грушевського, і на самому Майдані."

Певно давляться зі сміху, уявляючи картину, як Вася Яніцький прийшов туди, де все громить "Беркут".

Навіщо вигадувати такі міфи, і робити з мене ще більше посміховисько, ніж я вже є?! За що я плачу цим ідіотам такі гроші?!
3
Вася | 16.10.2014 | 21:50
+ (0) -
"Пишаюсь тим - що я українець!" Більше не має чим пишатися? shy   За що їм плачу такі гроші?
4
Місцевий | 16.10.2014 | 22:29
+ (0) -
Вася !!! Да зникни ,ГЕТЬ!!!твої підтримувальники з РАЕС ,самі бояться люстрації,,,,Вже все на одного звалили ,Шинкаря зробили винним ,хоча він ні автобусів , ні грошей немає ,А призначили ,сказали Коля бери на себе ,ТАК і тебе вася виставлять ІДИ  зараз геть ,то менше получиш!!!!
5
1 | 17.10.2014 | 09:30
+ (0) -
п***ец подкрался незаметно хоть виден бил из далека))
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 947
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9074

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів