34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Вибори // Що мають знати виборці, які прийдуть голосувати на дільницю?

Що мають знати виборці, які прийдуть голосувати на дільницю?

23.10.2012

10

2730

У неділю, 28 жовтня 2012 року, відбуватимуться вибори народних депутатів України. Про те, що ж потрібно знати виборцю, який прийде на свою виборчу дільницю в день голосування, виданню "ОГО" в питаннях-відповідях розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

З якої години працюватиме виборча дільниця в день голосування?

28 жовтня виборча дільниця починає працювати не раніше 08:00 ранку. Голосування закінчується о 20:00. Не забувайте, що в ніч з 27 на 28 жовтня Україна переходить на зимовий час. Тобто, стрілки годинників треба буде перевести на одну годину назад.

Який документ дозволить Вам проголосувати?

Якщо Ви вирішили проголосувати, то не забудьте взяти з собою на дільницю свій паспорт. Ані студентський квиток, ані пенсійне, водійське чи якесь службове посвідчення не дадуть Вам права отримати виборчі бюлетені.

Особам, які були недавно прийняті до громадянства України, проголосувати можна буде за тимчасовим посвідченням громадянина України.

На закордонних дільницях голосуватимуть за закордонним паспортом чи паспортом громадянина України, якщо в’їзд до відповідної країни дозволено за паспортом громадянина України. А на спецдільницях, утворених на суднах, полярній станції – службовому чи дипломатичному паспорті.

Особи, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах зможуть проголосувати за карткою (довідкою) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, в якій повинно бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, а також повинні містити фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи.

Який порядок отримання бюлетенів?

З’явившись на дільницю, потрібно підійти до столу, де видають виборчі бюлетені. Для орієнтування виборця, зазвичай, на столах стоять таблички із зазначенням вулиці (номерів будинку), які обслуговують два члени виборчої комісії.

Для того, щоб Вам видали бюлетені (їх має бути два різного кольору), один член ДВК встановлює Вашу особу (лише за Вашим паспортом) та знаходить Вас у списку виборців. Інший член комісії повинен на контрольному талоні кожного бюлетеня вписати своє прізвище та ініціали, поставити свій підпис та порядковий номер, за яким Вас внесено до списку виборців.

Ви повинні так само поставити свій підпис у списку виборців навпроти свого імені та адреси, а також на контрольному талоні бюлетенів у визначеному для цього місці.

Після цього член ДВК відокремлює від бюлетеня контрольний талон, а Вам видає бюлетені.

Що повинен написати член ДВК на виборчому бюлетені?

На самому бюлетені члену комісії заборонено робити будь-які позначки чи написи! Йому це треба робити лише в контрольну талоні.

Що робити виборцю з виборчими бюлетенями, які він отримав від члена ДВК?

З отриманими бюлетенями слід направитися до кабінки для таємного голосування. Виборець має право заповнювати бюлетені лише в кабінці. При цьому, пам’ятайте, що перебувати іншим особам у кабінці заборонено.

Що робити виборцю, який не може самостійно заповнити свої бюлетені внаслідок своїх фізичних вад?

Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата в депутати, його довіреної особи, уповноваженої особи партії, офіційного спостерігача.

Як правильно ставити позначку в бюлетені?

У бюлетені можна робити лише одну позначку в квадраті прямо навпроти партії чи кандидата, яким Ви віддаєте свій голос. Якщо зробити більше однієї позначки або не робити жодної, то такий бюлетень вважатиметься недійсним.

Зверніть увагу, графи «Не підтримую жодного кандидата» на цих виборах немає. Тому не дописуйте її власноруч, бо такий бюлетень також буде визнаний недійсним.

Що робити виборцю, який зіпсував бюлетень чи неправильно поставив позначку у бюлетені?

Якщо Ви випадково поставили позначку не за ту партію чи кандидата, за якого хотіли проголосувати, то маєте право невідкладно написати заяву з проханням видати інший виборчий бюлетень та подати її тому члену ДВК, який видавав бюлетені. Зіпсований Вами бюлетень слід разом із заявою повернути члену комісії в обмін на новий.

Що робити із заповненими бюлетенями?

Заповнені бюлетені слід кинути безпосередньо до виборчої скриньки одразу після їх заповнення. Виносити їх за межі дільниці заборонено і за такі дії виборець може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Скільки часу можна перебувати виборцю на виборчій дільниці?

У приміщенні для голосування виборець може бути лише впродовж часу, необхідного йому для того, щоб проголосувати: отримати бюлетень, заповнити його і кинути до скриньки. Тому, якщо Ви виконали всі перераховані вище дії, то після цього варто залишити виборчу дільницю.

Чи можна проголосувати на дільниці після 20:00?

Дільниця 28 жовтня працюватиме для виборців лише до 20:00. Після цього часу виборців до дільниці не пускатимуть. Тому, якщо Ви потрапили в приміщення для голосування, наприклад, о 19:59, то Вам буде надана можливість проголосувати і лише після цього мусите залишити приміщення дільниці.

Чи можна буде простежити на відеокамерах, як голосує виборець?

Ні, волевиявлення виборця буде таємним у кабінках для голосування. Відеокамери, встановлені на дільницях, не будуть фіксувати процес голосування, а показуватимуть процес видачі бюлетенів і їх вкидання в урни.

Всього коментарів: 9
1
user | 24.10.2012 | 00:00
+ (0) -
Що Голосувати треба ЗА Сороку!
2
sir_the_dragon | 24.10.2012 | 00:04
+ (0) -
Голосувати в Україні можна по таких документах:
1) паспорт громадянина України;
2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України);
3) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах);
4) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
5) дипломатичний паспорт;
6) службовий паспорт;
7) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).
Тобто: закордонний паспорт є повноцінним документом для участі у голосуванні.
3
Степан | 24.10.2012 | 10:01
+ (1) -
Пане sir_the_dragon ! Прочитайте підпункти до цього Закону! Для голосування з закордонним паспортом та з ін. перечисленими документами потрібно прийти на спеціалізовану дільницю!
7
sir_the_dragon | 24.10.2012 | 21:04
+ (0) -
Вже перечитав, дякую за зауваження.
4
Директор | 24.10.2012 | 15:42
+ (0) -
В Верховную Раду проходят пять политических партий, а УДАР и объединенная оппозиция Батькивщина поменялись местами.
Об этом в своем Facebook написала директор фонда Деминициативы Ирина Бекешкина.
"Только что получила основания подтвердить свой бывший прогноз", - написала она.

1 место - ПР

2 – Батькивщина

3. УДАР

4. КПУ

5. Свобода

По закону, нельзя в период двух недель до выборов обнародовать социологию, поэтому она не привела никаких процентов.
5
манька | 24.10.2012 | 16:00
+ (0) -
ура
6
Абрамович | 24.10.2012 | 19:26
+ (0) -
4 Директор (Сьогодні 14:42)
Брехня! У Ющенков - 10%! Сейчас придет Сриберко и со всеми вами разберется)))
8
Валентина | 25.10.2012 | 01:06
+ (0) -
Сриберко прийшла! І хочу сказати, що для народу України буде велика біда, коли виконається в Україні програма кремлівських КДБістів 28жовтня. А за програмою Кремля повинні при владі бути ПР, Батьківщина, УДАР,КПСС і радикально націоналістична ВО "Свобода". І мабуть наші громадяни допоможуть у здісненні цієї московської програми.
Бо їм дуже подобається Тимошенко, яку Ющенко призначив прем"єрм і яка зразу ж після Майдану почала працювати на Путіна, подобається Турчинов, якого Ющенко призначив Головою СБУ, а він замість того щоб ловити шпіонів,тільки за Юлькіною програмою працював: на диверсіях проти Ющенка. Яценюк,який при Ющенку -головою ВР працював і не спромігся ні одного проукраїнського Закону подати. Цивільний Гриценко, якого Ющенко призначив міністром ЗБройних Сил, а він завалив все що міг Луценка Ющенко призначив міністром МВС, а він замість того щоб САДИТИ БАНДИТІВ В тюрми ,то із Колєсніковим чаї ганяв.. Українцям більше подобається кримський Куніцин аніж Григорій ОМельченко із "Нашої України"?? Одеський Гурвіц їм подобається більше ніж Ю.Костенко із УНП. Українців закордонні ЗМІ зомбують, що у всьому винен тільки Ющенко. а не та команда яка перебігала тушками у ПР і голосувала за російську мову. пенсійну реформу, податковий кдекс, закон про вибори???
Якщо прийдуть бандитські, кланово-олігархічні партії ПР, Батьківщина, УДАР. КПСС-то буде велика біда . За 5 років вони знищать вже все... І буде погано не тільки дітям Сриберко, але і дітям Хвалько, дітям Пєшка, дітям Ципан. І дітям того москаля,що лякає мною кузнецовців..всім буде погано,тільки діти Януковича, Тимошенко,Симоненка, Литвина,, Гриценка. Яценюка, Турчинова будуть далі жирувати і їсти кошерну їжу..
9
Мария | 26.10.2012 | 14:24
+ (0) -
А кто сейчас выдвигается? За кого голосовать, есть список кандидатов) Посидеть поржать на досуге)
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1098
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9240

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів