34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Освіта // Що охороняєш, те маєш, або Визначення якості освіти чи новий бізнес-проект?

Що охороняєш, те маєш, або Визначення якості освіти чи новий бізнес-проект?

10.11.2013

7

1406

Згідно з наказами Міністерства освіти і науки України від 17. 07. 2013 № 995 «Деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти» та від 10.10. 2013 № 1412 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07. 2013 № 995» у період з 12 листопада по 12 грудня 2013 року в загальноосвітніх навчальних закладах України буде проведено моніторингове дослідження якості загальної середньої освіти. 

Моніторинг проводиться «серед учнів 5 та 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та форм власності з метою оцінювання стану системи освіти та отримання об’єктивної інформації про її якість за результатами навчання учнів у початковій та основній школі». Висновки про стан системи освіти та якість послуг, які нею надаються, будуть зроблені на основі контрольних робіт тривалістю по 45 хв, які десятикласники напишуть з 10 загальноосвітніх предметів, а п’ятикласники – з 5. Окрім цього, умовами моніторингу передбачається заповнення анкет як учнями, так і кожним вчителем, що викладає відповідний предмет у 10-х класах, та вчителями початкової школи, які викладали в нинішніх 5-х класах у попередні роки.

Контрольні роботи – це тести зі спеціально розроблених збірників. Кожен учень виконує один з чотирьох оголошених варіантів тесту і для виконання роботи використовує бланк відповідей зі збірника завдань. Учні 10-х класів дають відповіді на питання безпосередньо в збірниках завдань і переносять їх до бланку відповідей. Учні 5-х класів дають відповіді на питання безпосередньо в збірниках завдань, а переносять їх до бланку відповідей вчителі, які організовують проведення моніторингу та/або перевіряють тести.

Копіювати бланки відповідей та анкет не дозволяється, оскільки, як зазначають можновладці, «для комп’ютерної обробки та узагальнення результатів моніторингу враховуватимуться лише оригінальні бланки». Ці бланки, так само як і бланки анкет, кожна школа отримає (хочеться на це сподіватись) напередодні тестування, натомість збірники, у яких буде поміщено десять тестів, перебуватимуть у вільному продажі, тобто батьки їх мають купляти за власні кошти. Номери чотирьох тестів збірника, які будуть варіантами контрольної роботи (очевидно, кожен учень писатиме тільки один з них), повідомлять через засоби масової інформації за день до проведення контрольної роботи з конкретного предмета. Перевірити та оцінити дитячі контрольні роботи мають учителі, які у школі викладають відповідний предмет. На директора покладено також обов’язок забезпечити узагальнення результатів анкетування по школі.

Уже цей неповний опис процедури моніторингу, викладений в спеціальних методичних рекомендаціях з проведення моніторингу, свідчить, що надія на об’єктивне оцінювання результатів тестування, правдивість відповідей на запитання анкет – марна. Збірники предметних тестів перебуватимуть у вільному продажі, отже усі тести можна виконати ще до проведення контрольних робіт. Ті учні та вчителі, які не знайдуть часу для розв’язання усіх тестів, можуть розв’язати тільки чотири – ті, що за день до тестування будуть оголошені як варіанти контрольних робіт. Врешті, геть «ліниві» учні, які не захочуть виконати після уроків чи вдома навіть чотири тести, матимуть змогу консультуватися з товаришами та учителями чи навіть списувати, бо згідно з процедурою у класі під час проведення контрольної роботи має бути присутній учитель-предметник та його асистент, обидва – працівники даної школи, зацікавлені у високих результатах контрольної роботи.

Врешті, цілковита фантастика – це твердження, що контрольна робота на 45 хв. дозволяє зробити висновки про результати навчання учня за чотири роки з певного предмету. Результати такої контрольної - недостатня підстава, щоб об’єктивно судити про предметну компетентність учня, а тим більше про якість його початкової або основної освіти. Я вважаю, що автори даного наказу дуже добре це усвідомлюють, адже оцінки в класні журнали за результатами тестів не виставлятимуться, оскільки «оцінювання моніторингу здійснюється за рівнями навчальних досягнень учнів».

Отже, як ми бачимо, існує реальна загроза викривлення результатів запланованого моніторингового дослідження. До того ж, навіть за умови, що дослідження відбудеться «чисто», воно не принесе достатньої кількості даних ні для оцінювання реальних результатів навчання учнів у початковій та основній школі, ні для висновків про стан системи освіти і якість послуг. Тоді навіщо воно потрібне? Чому учні мають витрачати навчальний час, якого і так бракує, для виконання контрольних робіт? У десятому класі це 10 - 15 навчальних годин, у п’ятому – 5-10 (якщо враховувати анкетування). Чому вони мають ризикувати власним здоров’ям, адже будь-яка контрольна робота – це для дитини стрес? Чому педагогічні працівники повинні безоплатно та за рахунок робочого часу на позакласні заходи і підготовку до навчання перевіряти контрольні роботи, від яких освіті немає користі?

Очевидна відповідь на усі ці запитання – одна. Моніторингове дослідження 2013 року – черговий блискучий бізнес-проект ряду чиновників від освіти та близького до них видавництва. Вона випливає з того факту, що збірники моніторингових тестів продаватимуть. І заробіток на цьому може бути чималий. Усього десятикласників в Україні біля 15 тисяч, кожному доведеться купити 10 збірників. Відповідно, п’ятикласників - 24 тисячі, збірників їм потрібно кожному по п’ять. Якщо збірники коштуватимуть 10-15 грн., можна підрахувати, скільки коштів зароблять спритні діячі від освіти на наших дітях і на нас.

Як писав відомий сатирик Михайло Жванецький: «Що охороняєш, те маєш». ВОНИ дбайливо охороняють свої посади, завдяки яким отримують зиск. Тим часом міська батьківська рада та батьківські комітети шкіл міста протестуватимуть проти нахабного використання високопосадовцями від освіти свого службового становища з корисливою метою і вже організували підписання листів в різноманітні інстанції Рівного та Києва, в яких висловили своє обурення вищезгаданим наказом Міністерства освіти і науки України.


Світлана Пашко, 

депутат міської ради, голова міської батьківської ради.

Всього коментарів: 7
1
sir_the_dragon | 10.11.2013 | 16:47
+ (-1) -
До зброї!!! (Для тих, хто поставив "Не згідний", а є інший вихід? Влада вже давно зрозуміла, що йде до цього, тому і тренуються "менти" розганяти маніфестантів кийками. Різати ці владні структури як свиней, від вуха до вуха!)
2
Юрій_Рабий | 10.11.2013 | 16:55
+ (2) -
Моя дочка навчається в 10 класі і в даному моніторингу БРАТИ УЧАСТЬ НЕ БУДЕ!
3
мама | 10.11.2013 | 17:07
+ (2) -
А знаєте шановні як управління освіти вийшло із ситуації, що батьки відмовились купувати посібники на моніторинг , змусили школи самі друкувати анкети та бланки відповідей ,а далі і варіанти , а зі школи зновуж дзвонять до нас , батьків , просять допомоги , тому що школи незабеспечені ні такою кількістю ксероксів на паперу . Все повернулось знову до гаманців БАТЬКІВ. ВИХОДЬМО НА МІТИНГ РАЗОМ З НАШИМИ ДІТЬМИ !!!!!!!!!!!!
4
мама | 10.11.2013 | 17:18
+ (0) -
10 класи писатимуть з 12 ПРЕДМЕТІВ а не з 10
5
Андрій | 10.11.2013 | 18:50
+ (3) -
Нарешті любима влада клюнула і дітей, і вчителів і батьків. А думали що минеться...Не спрацювало прислів"я :"Моя хата скраю".
Найбільше підтримують оцю бандитську владу із ПР, Батьківщини, КПСС це перелякані вчителі, лікарі, бюджетники. Вони мають найменшу зарплатню, але завжди пасивні і байдужі до всіх подій у країні та у місті.
А батьки байдужі до того що міністр-українофоб Табачник працює за програмою знищення розумних, здорових українських дітей. Розумними і здоровими повинні бути діти жидівської нацменшини....
6
Зоя | 10.11.2013 | 18:54
+ (2) -
Юрій Рабий правий!!! Хоча раз відмовтеся виконувати їхні безглузді накази. Всіх не виженуть..
7
Віталіна | 10.11.2013 | 19:05
+ (1) -
У міській раді у провладній фракції "батьківщина" так багато розумних юристів, вчителів і що вони не можуть через нашого народного депутата від ПР -Сороку, через депутатів обласної ради від ПР п. Павлишина П.Я та Бондаренка В. вирішити це питання??? Як були кандидатами у депутати вони ж нам так багато обіцяли зробити...
А тим більше міністр освіти Табачник із їхньої партії.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9238

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів