34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // Благодійні внески у ДЗ "СМСЧ №3": обов'язок чи добра воля кузнецовців?

Благодійні внески у ДЗ "СМСЧ №3": обов'язок чи добра воля кузнецовців?

07.06.2013

35

3279

Нещодавно ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що з початку 2013 року прокуратурою Рівненщини було проведено перевірки додержання вимог основ законодавства України про охорону здоров’я, за результатами яких виявили численні порушення у діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та лікувальних закладів. Про гучний скандал навколо Рівненської обласної лікарні, де протизаконно вимагали «благодійні» внески, писав портал "Четверта влада".


Аби дослідити питання, щодо обов’язковості сплати благодійних внесків та надання платних послуг у  Кузнецовську ми подали запити  до ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" з наступними питаннями:

1. Чи використовуються благодiйнi внески в процесi фiнансування СМСЧ?
2. Якщо є, то просимо надати затверджене органiзацiєю положення про благодiйнi внески.
З. Копію документу (iнформацiю) про види та розмiри благодiйних внecків, що отримує СМСЧ.
4. Перелiк та вapтість штатних послуг, що надає СМСЧ.
5. Чи повиннi працiвники ВП "РАЕС" i мешканцi містa сплачувати благодiйнi внески СМСЧ?
6. Яку суму коштів було внесено на благодійний рахунок ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» за 2012 рік та за 4 місяці 2013 року (січень, лютий, березень, квітень)?
7. На що саме було витрачено благодійні кошти, котрі поступили на благодійний рахунок ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» за 2012 рік та за 4 місяці 2013 року (січень, лютий, березень, квітень) – вказати назву придбаного препарату (обладнання), його закупівельну вартість, де саме було придбано дані препарати (обладнання)?

Благодійні внески. Добровільні чи обов'язкові?

З відповіді, яку ми отримали від начальника ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" О.В.Коцюбинського, стало відомо, що в процесі виконання покладених на заклад функцій і завдань в ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" справді використовуються кошти благодійних внесків. Однак, документів, які б передбачали види та розміри благодійних внесків у закладі не існує, оскільки благодійні внески являються виключно добровільними. А для збереження рівня надання медичної допомоги та покращення лікувально-діагностичного процесу на основі залучених позабюджетних засобів та матеріальних ресурсів, які добровільно передані лікарні фізичними та юридичними особами у закладі введено затверджене начальником  ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" О.В. Коцюбинським положення про облік та використання благодійних внесків, фінансових коштів від фізичних та юридичних осіб до Державного закладу "Спеціалізована медико-санітарна частина №3 МОЗ України".   

На запитання "чи повиннi працiвники ВП РАЕС i мешканцi містa сплачувати благодiйнi внески СМСЧ?" нам відповіли, що працівники ВП РАЕС i мешканцi містa сплачують благодійні внески на добровільній основі за власним бажанням для покращення медичного обслуговування населення міста.

Яку суму було внесено на благодійний рахунок?

У 2012 році  ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України"  отримав вiд благодiйникiв добровільних благодiйних внесків на суму - 112 766, 57 гривень, а в 201З році - 9З 708, 61 гривню. Згідно відповіді, загальна сума отриманих за цей період благодійних внесків становить З06 475,18 гривень.


Окрім того, у ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" Кузнецовська запевнили, що всі благодійні (добровільні) внески вносяться пацієнтами в ПАТ "Державний ощадний банк України" і лише після цього кошти зараховуються на рахунок медичного закладу. 

На що саме було витрачено благодійні кошти?

У перiод 2012 - 2013 роки за кошти, отриманi закладом  ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" як благодiйна допомога придбано наступне:

- коагулометр CL-2000B, аналiзатора сечi, дозаторiв механiчних Proline 1-канальних (3 шт), сумки-укладки та термошейкера дпя iмунопланшет PST-60HL-4 для лабораторiї;
- апарат у зборi з клапаном пацiєнта та впускним клапаном (до АДР-600) для дитячої полiклiнiки;
- iнгалятор "Бiомед" 402 А для дитячого соматичного вiддiлення; 
- цистоуретроскоп операцiйний з волоконним свiтловодом ЦуО-ВС-11 ОПТИМЕД та апарата високочастотного електрохiрургiчного ЕХВА-З50М/120Б для операцiйного вiддiлення;
- відсмоктувач "БIОМЕД" медичний, модель 7Е-А , фiксаторiв голови, ношiв медичних А12 для швидкої допомоги;
- скринiнговий аудiометр для дорослої полiклiнiки; 
- компресорний iнгалятор "Vlaizer PRO" СN-02 WQ - для терапевтичного вlддlлення; 
- прилад електродiагностичний Аlсоtеst 6810; 
- холодильник низькотемпературний ХНТ-З00 для вiддiлу переливання кpoвi;
- холодильники (Норд 40З та Атлант МX 5810) для полiклiнiки та травматологічного вlддlлення ;
- комплекти "Вермоп Медiкал" длrя хiрургiчного вiддiленгrя; 
- комп'ютерну та офiсну технiку;
- бланки та формуляри для стацiонару та полiклiнiки;
- наркотичні та психотропні препарати для онкохворих;
- хiмреактиви, тест-системи для проведення лабораторних досліджень хворих та пацiєнтiв;
- трансформатори струму;
- севоран (розчину) для анестезiологiчного вiддiлення;
- будiвельні матерiали та сантехнiчне обладнання для ремонту хiрургiчного вiддiлення, акушерсько-гiнекологiчного вiддiлення та паталого-анатомiчного вiддiлення;
- послуги наданих УДСО при УМВС України з охорони примiщень, в яких знаходяться наркотичнi та психотропнi препарати;
- послуги по ремонту апарата УЗД.

Однак, де саме придбано дані препарати чи прилади та скільки саме коштів витрачено на кожен з придбаних медикаментів чи приладів у  ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" не відповіли, посилаючись на те, що не мають права розголошувати персональні данi постачальникiв, адже це є порушенням ЗУ "Про захист персональних даних" (в свою чергу, ми вирішили поцікавитись в прокуратурі міста, чи не є дана відмова порушенням ЗУ "Про доступ до публічної інформації").  

Які медичні послуги у ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" є платними?

4 квітня 2013 року начальником ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" О.В.Коцюбинським було затверджено ціни на платні медичні послуги (на прохання громадян) ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України":


Підставою для написання даного матеріалу було звернення до нас одного із мешканців Кузнецовська, котрий, потрапивши в лікарню, стикнувся із незрозумілими вимогами медичних працівників Кузнецовська щодо сплати благодійних внесків. Зі слів чоловіка - медики вимагали від нього певну визначену суму коштів (50 гривень) під виглядом "добровільної благодійної допомоги".

Як ви вже прочитали вище у відповіді на наш запит начальника ДЗ "СМСЧ №3" Олександра Коцюбинського, подібне у ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" не практикується, документів, які б передбачали види та розміри благодійних внесків у закладі не існує, а благодійні внески бажаючі можуть сплатити виключно через касу. І виключно за власним бажанням.

Тож тепер, маючи на руках офіційну відповідь ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України" з підписом начальника О.В.Коцюбинського кожен кузнецовець зможе легко зупинити бажання будь-якого недобросовісного медика підзаробити. А замість цього (за бажанням) піти і зробити благодійний внесок в касу та бути впевненим, що добровільна допомога точно буде використана за призначенням.  
Всього коментарів: 35
1
no belive | 07.06.2013 | 10:20
+ (-2) -
Я важаю так якщо допомагають людям-потрiбно платити.Але нашi врачи можуть лише направлення в Рiвне виписати.Плюс до всього РАЕС могла б бути спонсором по закупiвлi медицинського обладнання.
2
Ольга | 07.06.2013 | 10:26
+ (6) -
Та платити можна, але офіційно, щоб ці гроші справді йшли в лікарню, а не в кишені.

Знайома недавно лежала в лікарні, так розповідала, що навіть тариф є - 30 гривень з тих палат, де більше людей і 50 з тих, де менше. А коли хтось запитав, чи можна дати менше, внески ж добровільні, відповіли - ні. І це не через касу, давали просто в руки.

Але всі бояться говорити, всі мовчать.
3
Полковник Уерто | 07.06.2013 | 11:32
+ (0) -
А лікарі за благодійні внески. Кажуть самі гроші гребете лопатою, а лікарі-вчителі бідні.
4
ПЕТРО | 07.06.2013 | 14:15
+ (6) -
бардак повний...проходив комісію...до нарколога попав з пьятої спроби...бо лікар то каву пьє.то..КОЛЕГИ..заходять по справах .а люди чекають.....але як виявилось рано радувався що попав на прийом ..виявилось немає сертифікатів.....Дуже велике ..велике прохання пан Коцюбинський наведіть хоть трошки порядок ...
5
einhell | 07.06.2013 | 15:25
+ (5) -
Я як проходив УЗД то сказали заплатити 30грн.а чека принести лікарю тільки тоді віддадуть результати.От і робіть висновки...
6
яна | 09.06.2013 | 13:59
+ (5) -
не вспіла родити -лежу   в родільному залі (після тяжких родів  світ не милий ) а вже медседсестри  питають що ти нам даси  і скільки заплатиш  -ХОТІЛОСЯ ПОСЛАТЬ !ненажерливі квочки !
7
Нікуся27 | 10.06.2013 | 12:42
+ (-2) -
Шановний /вид/, чому ж це Ви ведете подвійну гру?
На території лікарні ведете себе по-іншому, а на сайті висвітлили інше, що суперечить повністю Вашим вчинкам!
Окрім того,якщо ж Ви насмілилися викласти відповідь на Ваш запит привселюдно,то не потрібно приховувати безпосредньо й своє прізвище та ініціали та інші дані!!!! Перш ніж викласти на сайт інформацію потрібно досконало вивчити Закони України!!! Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового
акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.
А згідно даного Закону Ви не є розпорядником інформацію й не маєте права розповсюджувати інформацію. Зокрема, хочу нагадати, що ж являється доказом - це зафіксовані відомості про факти! в цьому ж випадку,коли Ви просто обговорюєте в інтернеті хто кому дав, то це є просто балаканина на сайті без відповідної доказової бази.
Хто ж Вам винуватий, що Ви не реагуєте на дану проблематику цивілізованим шляхом,а тільки "базікаєте на сайтах", що може посприяти судовому розгляду, як наклеп! Перед тим як ідти до лікаря також поцікавтеся графіком його роботи.
Отже,шановні мешканці міста, прошу Вас, давайте займатися кожний своєю справою без втручань та наклепів. Зокрема, перш, ніж розміщувати безглузде звинувачення щодо отримання сертифікатів, ознайомтеся з Порядком їх отримання. В разі виявлення бажання внести благодійні внески оформляйте все через офіційний механізм,однак виявлення громадянами факту не добровільних внесків - звертайтеся безпосередньо до керівництва закладу,а не займайтесь балаканиною,немов на базарі! Дійте в рамках закону! Й на завершення хочу ще раз нагадати, що розпорядником публічної інформації являється ДЗ "СМСЧ №3 МОЗУ", який періодично оприлюднює на офіційних сайтах,газетах та стендах Закладу слідкуйте уважніше!!!!

Цією статтею Ви порушили норми 2-х Законів: "Про захист персональних даних" та "Про доступ до публічної інформації".
8
komrad | 10.06.2013 | 14:31
+ (6) -
Будь ласка, напишіть які пункти Закона  "Про захист персональних даних" та "Про доступ до публічної інформації" я порушив? А от Ви порушили Закон ". Право на доступ допублічної інформації гарантується мені ст. 34 Конституції України, Вашим обовязком
- розпорядника інформації  згідно з п. 1 ст.3  Закону надавати таку інформацію. Також п. 6 ст.14Закону встановлює обов’язок Вами надавати достовірну, точну та повну інформацію. Цей обов’язок Вами виконано не було силаючись на ЗУ" Про захист персональних даних". На зазначений запит відповіді в строки, установлені статтею 20 ЗаконуУкраїни «Про доступ до публічної інформації», отримав неповну відповідь.
Відповідно до частини 1 статті 212-3 КУпАПнеправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до законів України "Про інформацію", "Про звернення громадян"  - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п. 11 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративніправопорушення (КУпАП) у справах про правопорушення, передбачені статтею 212-3 КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати прокурор або уповноважена ним особа з числа працівників прокуратури.
Ви хочете щоб я написав Скаргу в прокуратуру?
9
komrad | 10.06.2013 | 14:50
+ (4) -
Шановна Нікуся якщо Ви викладаєте моє прізвище в коментарях, то будьте добрі освітіть своє прізвище, тоді ми будемо на рівних.
komrad | 10.06.2013 | 15:01
+ (3) -
Вам доводилось давати хабар у Кузнецовську?
1.
Так, працівникам ДАІ
151 30%
2.
Так, працівникам міліції
74 14%
3.
Так, працівникам медицини
217 43%

4.
Так, працівникам освіти
78 15%
5.
Так, працівникам місцевих органів влади
58 11%
6.
Так, депутатам
25 4%
7.
Так, працівникам прокуратури
33 6%
8.
Так, працівникам суду
34 6%
9.
Так, працівникам інших сфер
61 12%
10.
Ні, не доводилось
122 24%
11.
В Кузнецовську не беруть хабарі
32 6%
Проголосувати
Усього відповідей: 501

Ось доказ опитування мешканців Кузнецовська.


Гаряча лінія МОЗ України

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/_hotline/
Відповідно до наказу МОЗ України № 292 від 10.04.2013 р. "Про модернізацію роботи системи телефонної «гарячої лінії» МОЗ України" та з метою забезпечення оперативного реагування на звернення громадян в МОЗ діє телефонна "гаряча лінія" з 9.00 до 18.00.

Телефон "гарячої лінії": 0-800-801-333
Олег | 10.06.2013 | 15:33
+ (2) -
Нікуся27, ви самі читали, що написали? Зверніться хоч до юриста свого в лікарні, бо смішно читати.

І поясніть, як 112 766, 57 гривень внесків за 2012 + 9З 708, 61 гивень внесків за 2013 рік вийшло З06 475,18 гривень загалом?

Це як мінімум надання або оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації з вашого боку.
Нікуся27 | 10.06.2013 | 16:56
+ (-3) -
Ви не являєтесь розпорядником даної публічної інформації!!!!Зокрема, Вам ніхто не надавав права розповсюджувати чужі персональні дані без зазначеної мети!!!!!!!!а те,що Ви цитуєте витяги із  правових актів та тлумачите їх,то це не є Вашою компетенцією.....ну, а лякати прокуратурою всі вміють!!!!п.с. щодо гарячої лінії МОЗ , громадяни самі можуть прочитати на стендах медичного Закладу, якщо вони цього захочуть!До речі, ніхто не обмежує Ваші конституційні права,але це потрібно робити у відповідності до чинних нормативних актів. Окрім, прав у Вас ще є обов'язки!
Олег | 10.06.2013 | 17:14
+ (4) -
Алло, Космос, я Земля.

Ст.1 "Закону України про доступ до публічної інформації":
- Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Ст.4 цього ж Закону:
-Принципи забезпечення доступу до публічної інформації.
Стаття 4. Принципи забезпечення доступу до публічної інформації
1. Доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах:
1) прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень;
2) вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом.

Чи ви натякаєте, що інформація про суму благодійних внесків є таємною чи конфіденційною, ніяк вас не зрозумію?

І чиї саме "чужі персональні дані без зазначеної мети" розповсюджено? О.В.Коцюбинського чи що? Більше ніяких прізвищ я не бачу в статті. Чи сума благодійних внесків - персональні дані ДЗ СМСЧ?

Ніяк не можу зрозуміти хід вашої думки, пишіть ясніше.
Нікуся27 | 10.06.2013 | 18:01
+ (-2) -
А Ви,шановний ,Алло,Космос,я Земля,уважніше читайте й все зрозумієте.
з приводу розпорядників, то в Законі чітко прописано хто є розпорядником даної інформації й порядок її отримання. Зокрема, розпорядником являється ДЗ "СМСЧ №3 МОЗУ", який надав відповідь /вид/ не для розповсюдження даних на сайті.Таке право має тільки Заклад. До речі, вся інформація з приводу благодійних внесків розміщена на стендах медичного закладу та у відповідних ЗМІ, де всі бажаючі взмозі самостійно подивитися й ознайомитися. Керівництво сайту з приводу цієї публічної інформації не зверталися!!!!!Жодного приховування інформації щодо благодійних внесків нема!!!!!!п.с.а за виявлену технічну помилку та додавання загальної суми Вам дякуємо!!!!
Олег | 10.06.2013 | 18:26
+ (3) -
Як з вами важко розмовляти. Публічну інформацію можна "вільно отримувати та поширювати". А у вас що за підхід до Закону? Тому повідомляю, тому теж скажу, а цей мені не подобається, йому не треба знати. Так?

І нічого собі у вас технічні помилки. В 100 тисяч гривень.
betman | 10.06.2013 | 18:40
+ (5) -
Щоб не було питань у людей з приводу благодійних внесків потрібно виконати лише одну єдину умову:
ПЕРСОНАЛУ ДЗ "СМСЧ №3 МОЗУ НЕ БРАТИ І НЕ ВИМАГАТИ ХАБАРІ І КРАПКА!
no belive | 10.06.2013 | 22:40
+ (0) -
Поки в нас немаэ страховоi медицини-платити всеодно прийдеться...
Вікторія | 10.06.2013 | 22:52
+ (-1) -
такого поняття як хабарі нема вже,а розуміння благодійні внески зовсім інше поняття
Вікторія | 10.06.2013 | 22:56
+ (0) -
люди,а чому за собою не бачите провини? те,що майже кожен з вас привик вирішувати все через гроші?сперш за все подивіться на себе, а потім вже на інших й на цілу державу!!!!!!!!!!!!однак тема була благодійні внески, які надавалися як публічна інформація конкретному громадянину,а не сайту!!!повірте,Алло,Космос,я Земля, я закони знаю!!!!!
Вікторія | 10.06.2013 | 22:59
+ (0) -
страхова медицина-це палка з двома кінцями!!!!й в тій системі безліч є проблем,тимпаче для нашої країни!!!
Олег | 10.06.2013 | 23:03
+ (1) -
Вікторія, який жах. Ви читаєте, що пишете? Такого поняття, як "ХАБАРІ" нема вже? А що, це поняття замінив вираз "БЛАГОДІЙНІ ВНЕСКИ"? Как страшно жить. І лікуватись.

"однак тема була благодійні внески, які надавалися як публічна інформація конкретному громадянину,а не сайту" Ви в своєму розумі?

"ПУБЛІЧНА" інформація надається вибірково? Кому хочуть, тому й дають? Не для ПУБЛІЧНОГО ознайомлення? Я сподіваюсь, що ви не юрист.
Нікуся27 | 10.06.2013 | 23:18
+ (0) -
почитайте уважніше зміни до законодавства, хоч ви ж зазубрили єдиний закон,упс 2-а))) Шановний Олеже,ви перекрутили весь закон про публічну інформацію й до всього змінили тему дискусії!
Нікуся27 | 10.06.2013 | 23:22
+ (-2) -
мені шкода на вас тратити час,адже що скажеш нетямущій людині!!!!!тільки цими фразами ви "баламутете" людей,які зайшли на сайт!!!адже чітко по-білому вище було сказано все й ті,хто освідчена, розумна людина все зрозуміє й суть даного питання, що намагалася донести вам,а ви зациклилися на одному, напевно завчили 2 закони й цим оперуєте.....
Олег | 10.06.2013 | 23:33
+ (1) -
"хто освідчена, розумна людина все зрозуміє й суть даного питання"

Освічена від слова освіта) Я думаю, розмову з вами варто завершувати.
Нікуся27 | 10.06.2013 | 23:40
+ (0) -
звісно,адже з ваших речень випливає,що свій диплом ви купили:-)як ви виразилися за "хабарі",адже освідчена людина повина слідкувати за змінами в законодавстві,а не висловлюватися застарілими виразами та поняттями!!!!!
Нікуся27 | 10.06.2013 | 23:45
+ (0) -
Однак, на завершення я все- таки нагадаю, що благодійні внески це доброівльні внески,а не ваші "хабарі" й вся інформація розташована на стендах медичного закладу й вона є доступною для всіх зацікавлених мешканців нашого міста. Зокрема,там  ви найдете достовірну інформацію....Прошу не путайте  2  зовсім різні поняття....
komrad | 11.06.2013 | 01:48
+ (2) -
ЖДіТЬ ГОСТЕЙ З ПРОКУРАТУРИ
око | 11.06.2013 | 09:16
+ (2) -
Кузнецовська прокуратура нічого не зробить, а от Ровеньська - є надія на насправжню професійність прокуратури.
zavulon | 06.07.2013 | 01:34
+ (0) -
тут справа не в профессійності, а втому, що тут кругова порука. Тим паче, прокурорам і ментам теж десь тра лікуватися:))) А на справді усе вирішуеться досить просто, - візьміть відповідальність за своє здоровья на себе!!! І в 90% випадків вам не доведеться вимолювати чи купувати собі їхню допомогу. Тим паче, вони ж гоїв не лікують, а заліковують:)
Настуся | 11.06.2013 | 14:51
+ (-4) -
Прочитавши дану інформацію  зрозуміло лише одне, що для наших людей, що не роби їм нічого не подобається. Крім ДЗ СМСЧ №3 існує багото  різних закладів. Лікуйтесь  в платних закладах.
komrad | 12.06.2013 | 01:46
+ (0) -
5. Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

 Конституція України:
Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Стаття 9.
Право на iнформацiю

Всi громадяни України, юридичнi особи i державнi органи мають право на iнформацiю, що передбачає можливiсть вiльного одержання, використання, поширення та зберiгання вiдомостей, необхiдних їм для реалiзацiї ними своїх прав, свобод i законних iнтересiв, здiйснення завдань i функцiй.

Реалiзацiя права на iнформацiю громадянами, юридичними особами i державою не повинна порушувати громадськi, полiтичнi, економiчнi, соцiальнi, духовнi, екологiчнi та iншi права, свободи i законнi iнтереси iнших громадян, права та iнтереси юридичних осiб.

Кожному громадянину забезпечується вiльний доступ до iнформацiї, яка стосується його особисто, крiм випадкiв, передбачених законами України.

Цивільний кодекс України :Стаття 302. Право на інформацію

1. Фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

Збирання, зберігання, використання і поширення інформації про особисте життя фізичної особи без її згоди не допускаються, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Європейська конвенція: Стаття 10 
Свобода вираження поглядів

 1. Кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів.
no belive | 12.06.2013 | 14:02
+ (0) -
Вiкторiя а вiкно допомоги як в Житомирi?
komrad | 07.07.2013 | 17:30
+ (0) -
Нікуся27,- Вікторія Лобко будучи юристом в медзакладі пройдіть будь ласка знову шлях навчання в університеті, Вас або пагано навчали,або ви пагано слухали на парах,або купили диплом. І якщо щось писати в коментах і ссилатись на закони в яких Ви нерозумієтесь прочитайте їх уважно,потім пишіть.
Вікторія | 12.03.2014 | 18:52
+ (0) -
цікаво, хто із нас купив диплом??????????????????перш за все подивіться на свої помилки й свої вчинки,а потім висвітлюйте все!!!!!!!!!!!!!!!!!Ви ж Комрад навіть свого імені боїтеся написати всім,то про що йде мова?
Лёня | 19.04.2014 | 17:46
+ (0) -
недавно лежал в больнице, и одним утром зашла какая то мадам в белом халате и почти в приказном тоне сказала, что надо сдать деньги на благотворительность в МСЧ.
ни хрена они не получили.
я сначала думал что сдам в последний день, но после того как персонал не давал выспаться ( у них постоянно орёт ТВ до 23 00 а бывало и до 24 00 , и вместе с ним ещё громче орёт персонал дежурный), то решил ни хрена не сдавать.
такое впечатление что это их личный клуб , а не больница.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів