34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // В ЗОШ №4 працює фотовиставка "УПА: історія нескорених"

В ЗОШ №4 працює фотовиставка "УПА: історія нескорених"

01.10.2012

1

1016

1 жовтня у Кузнецовську у вестибюлі ЗОШ №4 розпочала свою роботу фотовиставка «Українська Повстанська Армія: історія нескорених», створена за сприяння Центру досліджень визвольного руху України та Українського інституту національної пам’яті.

Як зазначив Володимир В'ятрович, директор Центру досліджень визвольного руху, у передмові до виставки: "Історія України - це історія боротьби її народу за незалежність. Найчіткіше і наймасовіше прагнення українців створити власну державу проявилося в минулому ХХ столітті. Врешті 24 серпня 1991 року цього вдалося досягнути, і на мапі світу постала нова держава. Проте й через 15 років після цієї події про героїчну боротьбу українців дуже мало знають не тільки в світі, але й у межах самої України. Наслідки колоніальних часів досі тяжіють над описом її минулого, сучасна влада досі не наважилася віддати належної шани усім тим, завдяки кому сьогодні вона може представляти незалежну державу. 

Досі чи не найбільше суперечок і в Україні, і поза її межами викликає період збройної боротьби під керівництвом Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії, понад десятилітнє протистояння цих структур німецькому та радянському режимам. Це питання постійно намагаються використовувати різні політичні сили для роз'єднання українського народу, хоча саме ідея боротьби за незалежність мала б стати консолідуючим чинником для нього.

Важливо відзначити, що на теренах, де діяла УПА, народ давно вже визнав повстанців - майже у кожному селі Західної України можна побачити споруджений силами громади пам'ятник, тут досі пам'ятають імена героїв, які вийшли з їх населеного пункту, не тільки старше покоління, а й молодь завзято співає повстанські пісні.

Натомість на інших теренах України до УПА ставляться насторожено або навіть відверто вороже. Це яскравий доказ того, що таке ставлення сформоване не завдяки власному досвіду спілкування з повстанцями, а є лише результатом пропагандистської роботи радянського режиму.

Тому виникла необхідність доступно розповісти всім про УПА, джерела її створення, історію розвитку, осіб, які творили її. Розповісти найзрозумілішою мовою - мовою світлин. Глянувши у вічі тим юнакам і дівчатам, що понад півстоліття тому проливали кров за наше майбутнє, кожен тепер зможе зробити власні висновки, ким вони були і на яку пам'ять про себе заслуговують, зможе зрозуміти правду про Українську Повстанську Армію, про історію нескорених".
До експозиції увійшли кілька сотень оригінальних фотографій, документи з радянських та німецьких архівних джерел, внутрішні документи Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії, згруповані у рубрики: "Витоки збройного повстанського руху", "Розгортання повстанської боротьби", "Структура УПА", "Українська Головна Визвольна Рада", "Роман Шухевич", "Український червоний хрест", "Формування старшинських кадрів", "Щоденне життя повстанця", "Повстанські свята", "Однострій та нагороди УПА", "Жіноцтво у визвольній боротьбі", "Окупант змінився - боротьба триває", "Видавнича діяльність українського підпілля", "Закордонні рейди УПА", "Криївки", "Протиповстанська боротьба", "Нескорені у таборах" і "Епілог".

Фотовиставку «Українська Повстанська Армія: історія нескорених» матиме можливість відвідати кожний з кузнецовців, адже працюватиме вона у вестибюлі ЗОШ №4 ще впродовж чотирьох днів - з 1 по 5 жовтня. Вхід на експозицію вільний.
Всього коментарів: 1
1
sir_the_dragon | 02.10.2012 | 02:19
+ (-1) -
Дякую за інформацію, обов'язково зайду.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів