34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Про чергову поїздку волонтерів в зону АТО

Про чергову поїздку волонтерів в зону АТО

04.06.2015

0

2295

Степан Жданюк розповів про чергову поїздку волонтерів в зону АТО:

 

"Декілька разів призначалась і скасовувалась чергова поїздка на Донбас. З оголошенням перемир’я та зростанням цін на все і вся, в багато разів зменшилась допомога людей нашим солдатам. Тож замість двох планованих маршрутів довелось відмовитись від одного, в сторону Маріуполя, і зосередитись на Донецькому напрямку.

 

Дорога була знайома, комунікація налагоджена, тож на ранок ми вже були в спецназівців, які прийняли нас, як своїх. Передали їм гостинці від рідних та дещо від себе. А ще передали іконки, вишиті учнями Кузнецовської школи №3. Нас нагодували, напоїли чаєм. Чомусь пригадались наші хлопці з в/ч 3045, які колись багато разів зустрічали та проводжали нас на Донецькій землі.

 

А далі в Костянтинівку, в знайому військову частину, колишню 80-у бригаду, де служило багато кузнецовців. Михайло Сафоник наполегливо просив завезти до них продуктів, "бо хлопці лапу смокчуть". Зустрів нас Сергій Катюха з села Берестя Дубровицького району, якому передали замовленіі матеріали для ремонту бойової техніки та продукти. Побачили, що хлопці лапу не смокчуть, продуктів вдосталь, але їжа одноманітна, як в армії. Звернули його увагу на те, що хлопців з Берестя зустрічаємо майже під час кожної поїздки в різних місцях Донбасу. Він нас здивував, повідомивши, що з маленького Берестя воює більше як 25 хлопців. Недалеко від військової частини зустрілись з нашим Олегом Тригубою. Передали гостинці від мами, привезені продукти,а також холодильник від Людмили (забув прізвище). Пральну машину, за яку просив, не привезли. Не встигли відремонтувати.

 

 

Їхали поряд з Дзержинськом. Тож через знайомих волонтерів вирішили передати гостинці нашим землякам, які служать в тих краях. В місті познайомилися з людьми, які мають друзів в Кузнецовську і також допомагають українській армії. Повірте, в тих місцях, це подвиг. Населення поділене наполовину. І якщо наші терпимо відносяться до опонентів, то проросійські поводяться агресивно до всіх проявів українськості. Але люди розуміють, якщо не годувати свою армію, то доведеться годувати ворожу російську. Волонтери провели нас через прикордонний пост до місця дислокації військових. Доки чекали на Віктора Годунка, Ростислав Сніжко впізнав в одному з солдатів, який пильно нас роздивлявся, Сергія Шиманського. Обнялись як рідні. Розговорились. Розповів про побут, не дуже своєчасне речове забезпечення. Підійшли ще хлопці. Всі з оселедцями на голові. Що сподобалось, так це відмінний бойовий дух, як в солдатів, так і в офіцерів. Довго не були. Військові просили швиденько їхати подалі від гріха. Бо ще зовсім недавно припинились мінометні обстріли. І хоч автомобіль Віктора Дейнеки і подібний до швидкої допомоги, але це не допомагає. Стріляють по всьому, що ворушиться.

 

 

А далі наш маршрут проліг в сторону Артемівська. По дорозі заїхали в військовий госпіталь, де служить військовим хірургом наш Володимир Козбур. Передали гостинці від батьків та подарунок від працівників міськвиконкому, кобуру для пістолета, який Володимир до цього носив як прийдеться. Передали для поранених багато продуктів, молока та холодильник, подарований Ігорем Худобою. З радістю приймали військові вишиті дітьми ікони, які роздали в палати, де лежали поранені. Володимир розповів, скільки зусиль вони доклали, щоб довести госпіталь до пуття, зробили ремонт, відновили водопостачання та каналізацію. Сказав, що задоволений службою, колективом і відчуває себе тут потрібним. А ще розповів про поодинокі випадки негативного відношення місцевого населення до наших військових. І що потрібно завжди бути насторожі за межами госпіталю. Це й не дивно, адже багато місцевих служать на боці росіян.

 

Далі мали їхати на Луганщину, але на трасі зустрілись з волонтерами з Сєвєродонецька, через яких передали продукти для частини, де служить Іван Шуляковський зі Старої Рафалівки. Роздавши все привезене, без пригод повернулись додому.

 

Для того щоб поїздка відбулася, було задіяно багато людей. Тож хочу подякувати всім, хто долучився до збору продуктів в магазинах міста, Церкві ХВЄ, магазини «Вопак», «Наш Край», «Джерело», «Колібріс», ДНЗ №5, ЗОШ №3, Більськовільська та Собіщицька школи. А також тим, хто допоміг фінансово на придбання палива: Л.Жупанюк, М.Козбур, О.Ширко, М.Пешко, В.Шевченко, П.Пащук.

 

Окремо хочу подякувати за надану допомогу О. Шкабою - 6000 грн., Н.Чайці - 1800 грн., та невідомому - 1500грн., які придбали планшет для бійця спецназу, потрібний йому під час проведення спеціальних операцій.

 

 

Повернувшись з Донбасу, знову готуємось до нової поїздки. Новосформований мінометний взвод «Айдару» просить допомогти автомобілем для участі в бойових операціях. Вже визначились, що потрібно. Визначились, де придбати. Віднайшли трохи грошей. Але ще не вистачає. Бо маємо придбати авто ще й в іншу частину. Але це пізніше. Тож якщо хтось бажає допомогти, приймемо допомогу з радістю. Продовжуємо збирати іншу допомогу в магазинах міста. Солдатам потрібні продукти, засоби гігієни, шкарпетки, труси, футболки, літня форма і все інше, що потрібно людині, яка живе в польових умовах.

 

Війна не закінчилась. Війна триває. Зовнішні і внутрішні вороги хочуть виснажити нас, щоб ми здались на милість фашистської Росії. Якщо ми не підтримаємо свою армію, то будемо утримувати чужу".

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів