34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Політика // Сто днів на посаді міського голови

Сто днів на посаді міського голови

21.03.2011

6

866

Місто отримав з багатьма проблемами.

Найбільша з них - це комунальне підприємство. У спадщину дістався 20-мільйонний борг. За боргами комунальне підприємство сплачувало щомісяця майже 500 тис. грн. і у нього не лишалось коштів на поточні платежі. У результаті - борги тільки наростали. 

Міська влада знайшла порозуміння з генеральним директором ВП «Рівненська АЕС» М.Колісниченком, з ДП НАЕК «Енергоатом» і нам пішли назустріч: борги КМКП реструктуризували на 30 років.

Призначений новий керівник комунального підприємства Афанасьєв В.П., і справи почали потихеньку налагоджуватись. Якщо в листопаді-грудні мені майже щодня телефонували мешканці міста зі скаргами на холод у квартирах, то в січні-лютому таких скарг практично не було. Є покращання і в роботі ліфтів. Однак ще багато проблем потребують вирішення. У КМКП немає важкої техніки для прибирання снігу. Невеликі трактори навіть при двозмінній роботі не в змозі розчистити дороги. Є проблеми з розчисткою внутрішньоквартальних доріг: там паркуються автомобілі і трактори не можуть працювати. Назріла крайня необхідність придбання важкої техніки для міського комунального підприємства. Головне, щоб скарг мешканців не було і питання вирішувалось.

До цього часу не вдалось сформувати свою команду в міськвиконкомі. Хоча пройшло вже більше 3-х місяців. Затверджений лише перший заступник. Всі інші кандидатури не погоджені.

При розгляді кандидатур депутати питань не ставлять, претензій до особистих чи професійних якостей кандидатів не висувають. Жодних конкретних зауважень по кандидатах немає і в той же час не голосують за них. Люди, на мій погляд, вибирали депутатів не для того, щоб вони відсиджувались. Якщо кандидат не відповідає певним критеріям, то мають бути висловлені претензії, зауваження.

У передвиборчій програмі я обіцяв, що буду формувати команду, зважаючи не на політичну належність, а на професійні якості, шляхом формування діалогу з політичними силами. Однак у нас в міській раді фракція «Батьківщина» складає 25 із 40 депутатів і вони вирішили, що діалог їм не потрібен. Вони проводять політику диктату.

Однак я, як міський голова, вважаю, що не може одна політична сила займати всі керівні посади у міській раді. А повинні бути представлені різні сили, навіть з протилежними політичними поглядами, щоб існувала конкуренція та зникла можливість корупції. Через це й досі не сформована команда. Конструктивних пропозицій від найчисельнішої політичної сили у раді не надходить.

Результатом стало те, що не сформовано склад виконкому, не затверджені заступники, не затверджено структуру і штат міськвиконкому. Депутатів більше цікавлять встановлення стендів про висвітлення діяльності депутатів, встановлення пам'ятників і стел, ніж вирішення нагальних проблем кузнецовців.

Щодо звернення по гуртожитках №1,2,3 і їх приватизації, то я, як міський голова, підтримую приватизацію гуртожитків №2,3 у разі, якщо мешканці створять об'єднання співвласників гуртожитків, візьмуть на себе відповідальність за утримання гуртожитків, а міська влада за програмами буде сприяти ремонту електромереж та теплопостачання. Для вирішення згаданого питання потрібна ініціативна група, бо міська влада цим не уповноважена займатись. Таке об'єднання співвласників гуртожитків є у Рівному і успішно функціонує, це реальний шлях зменшення плати за проживання у гуртожитку та покращання якості послуг.

Щодо тарифів на комунальні послуги. У тарифі була закладена мінімальна зарплата працівникам КМКП в межах 637-820 грн. (по окремих складових). Тому підприємство змушене було включати в тарифи мінімальну зарплату 922 гривні. Ці тарифи, які до виборів були погоджені Держкомітетом цін, ніхто не хотів перед виборами затверджувати. Я був змушений іти на непопулярний крок, інакше ми втратили б КМКП, яке могло перейти в приватні руки. Тоді б тарифи зросли до рівня київських.

У січні і лютому 2011 року НКРЕ двічі підвищувало тариф на відпуск теплової енергії з АЕС. Ми ж підвищили тариф лише 1 раз, різницю доведеться відшкодовувати з місцевого бюджету. Держава не хоче надавати компенсацію ризиків містам-супутникам АЕС, не враховує проблем цих міст.

За аналізом з міст-супутників, у нас найнижчий тариф на житлово- комунальні послуги.

Обслуговування 1 кв. м житла в Кузнецовську становить 2,79 грн. з ліфтом, без ліфта - 2,36 грн.; в Енергодарі - 2,95 грн. з ліфтами, без ліфта - 2,66 грн.; в Южноукраїнську - 1,88 грн. з ліфтами, без ліфтів - 1,52 грн. Плата за проживання в гуртожитках зросла у зв'язку з підвищенням плати за електроенергію та у зв'язку з тим, що з технічних причин плата за водопостачання та водовідведення була нарахована за 43 дні (з 20 грудня по 3 лютого). Найближчим часом гуртожиткам № 2,3 буде надано статус малосімейних і це зменшить тариф на електроенергію з 30 коп. до 13 коп. за кВт. Тобто міська влада робить все можливе, щоб зменшити плату за гуртожитки, де проживають в основному соціально незахищені громадяни.

Після згоди мешканців будинку №№1,2;3 по м-ну Будівельників стосовно створення об'єднання співвласників гуртожитку, міська рада відповідно до статгі 5 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» прийме рішення щодо залишення цілісного майнового комплексу у статусі «гуртожиток №№2,3, як гуртожиток для малосімейних громадян» та «гуртожиток №1» і дозволить приватизацію його жилих та нежилих приміщень.

Змогли зберегти всі виплати працівникам освіти, культури, бюджетної сфери. На це пішли значні суми з місцевого бюджету. По тих цифрах, які довело нам Міністерство фінансів, це приблизно 12 млн. недофінансування, які ми покриваємо за рахунок вільних залишків. У грудні змогли освоїти і провести капітальний ремонт покрівлі школи №1, замінити частину вікон.

16 березня власнику довгобуду в центрі міста запропоновано провести громадські слухання за участю міської влади, всіх зацікавлених сторін, депутатського корпусу та громадськості.

Займаюсь, як міський голова, поверненням МРЕВ в Кузнецовськ, переговори йдуть важко.

Пенсійному фонду надається приміщення колишнього банку «Біг-Енергія», щоб наші пенсіонери, а їх у нас 10 000, обслуговувались у пристойних умовах, а не піднімались на 5 поверх у гуртожиток, існувала реальна загроза переведення відділення Пенсійного фонду у Володимирець.

Налагоджено співпрацю з депутатами обласної ради, які допомагають місту, зокрема було виділено кошти з обласного бюджету на ремонт школи №1.

Працюємо також над тим, щоб місто отримало додаткове фінансування на капітальний ремонт школи №1, дороги на Біле озеро.

С.Анощенко, міський голова
Всього коментарів: 6
1
Varvara | 24.03.2011 | 15:22
+ (1) -
Все ж таки немало зроблено як на такий короткий час. І, думаю, надалі буде зроблено в рази більше.
2
reks | 24.03.2011 | 15:47
+ (2) -
Нашому меру,повторуюсь знову, потрібна сокира а то і бензопила,щоб палки рубати які йому під ноги ТИЧУТЬ!!! А потім можливо і появиться час щоб для міста на згадку поколінням лишити.
3
Алехандро | 24.03.2011 | 16:36
+ (1) -
І справді, у нас чудовий міський голова, поки... поки його серце не стало черствим від усіх просьб та проблем, що у місті накопичелись після попередників! Команду йому потрібно негайно!
4
Аламак | 25.03.2011 | 09:59
+ (0) -
Ще в Кузнецовську комусь на щось скаржитися? Та тут останній оплот соціалізму, а для деяких категорій громадян комунізм у відкритій формі.
Новому меру можна побажати послідовності у своїх намірах. Ті взаємовідношення складалися роками і за пару місяців він один нічого не змінить. Ясна справа, що є уклади різних "політичних сил", на зрозумілій мові, просто клубів по інтересам. Для цього і потрібна так звана прозорість влади у прийнятті рішень, інформаційність. Не вдається розігнати людей "які вміють жити", то хоч полякати трошки.
5
malkhevskiy | 27.03.2011 | 18:01
+ (0) -
ПРОШУ ЗАЛАТАТИ ЯМУ З ПРАВОЇ СТОРОНИ ВИКОНКОМУ. ЙДУЧИ НА РОБОТУ У ВИЩЕВКАЗАНИЙ ВИКОНКОМ 6 РОКІВ ПІСЛЯ ДОЩУ СКАЧЕМО, ЯК ГАЗЕЛІ ВСІ- Я ТА ВСІ ЖІНОЧКИ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ У ВИЩЕВКАЗАНІЙ УСТАНОВІ. МАЮ ДУМКУ НА ЦЕ У ВИКОНКОМІ ГРОШІ ВІДШУКАТИ МОЖЛИВО. КАЗАВ ДЕПУТАТАМ- ЩО НЕЗАЛЕЖНО ВІД ПРИНАЛЕЖНОСТІ ДО ПАРТІЙНОСТІ ЗАЙДУ НА ЇХНЄ ЗБІГОВИСЬКО ТА БУДУ БИТИ НОГАМИ В ЖИВІТ БОЛЬНО, ТА ДОВГО. МАЮ ЧЕСТЬ !!!!!!
6
reks | 29.03.2011 | 12:47
+ (0) -
Тарифи підвищили вже вдруге, так що не потрібно Ля-Ля.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9196

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів