34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // Створили робочу групу з питань надання медичної допомоги

Створили робочу групу з питань надання медичної допомоги

25.07.2017

0

943

19 липня 2017 року у виконавчому комітеті Вараської міської ради, під головуванням в.о.міського голови Бориса Бірука, відбулася нарада з питань надання медичної допомоги населенню міста Вараш в умовах функціонування госпітальних округів, - інформує сайт міської ради.

 

У роботі наради взяли участь представники виконавчого комітету Вараської міської ради, депутатського корпусу та громадські активісти міста.

 

 

Заступник міського голови Ніна Зубрецька ознайомила присутніх із роботою виконавчого комітету Вараської міської ради в галузі охорони здоров'я мешканців Вараша та зазначила, що в ході проведення реформування галузі охорони здоров'я в Україні міською владою було підготовлено та направлено до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України, Рівненської облдержадміністрації, Рівненської обласної ради ряд обгрунтованих пропозицій та зауважень щодо обов'язковості врахування особливостей надання медичної допомоги в місті, де розташований потенційно аварійний об’єкт – атомна електростанція.

 

Крім того, як зазначила Ніна Олексіївна, міською радою було прийнято та направлено за належністю два рішення: від 30.08.2016 року №283 «Про звернення депутатів Кузнецовської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Рівненської обласної ради щодо вжиття заходів по запобіганню руйнування системи надання медичної допомоги на території потенційно аварійного об’єкта – ВП «РАЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» та від 09.06.2017 року №746 «Про звернення депутатів Вараської міської ради до Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Асоціації міст України, Рівненської обласної ради щодо вжиття заходів по запобіганню руйнування системи надання медичної допомоги на території міста Вараш (місто-супутник Рівненської атомної електростанції)». Також представники від міста приймали участь у засіданні Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров'я із доповіддю «Медична допомога у зоні спостереження Рівненської атомної електростанції в умовах створення госпітального округу».

 

Під час свого виступу начальник ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» Олександр Коцюбинський звернув увагу присутніх на те, що при проведенні реформування галузі охорони здоров'я в Україні не було враховано особливості надання медичної допомоги в містах-супутниках атомних електростанцій та не дотримано нормативи довезення пацієнтів до медичних закладів.

 

«На території міста Вараш розташована Рівненська атомна електростанція, яка Постановою КМУ від 11.07.2002 №973 віднесена до об’єктів з особливим режимом роботи, що відповідно потребує проведення постійного моніторингу стану здоров’я населення як міста так і населення 30-ти кілометрової зони. Медичне обслуговування 42 тисяч населення міста проводить ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України». Крім того, даний заклад проводить працівникам РАЕС (8000 осіб) обов’язкові попередні, періодичні, позачергові та щоденні передзмінні медичні огляди персоналу, дії якого пов’язані з виконанням роботи підвищеного ризику, виникнення аварійних ситуацій з метою уникнення впливу людського фактору при експлуатації ядерної установки. Щорічно проводяться періодичні медичні огляди із 100% охопленням працівників РАЕС.

 

Також, на виконання аварійних планів роботи ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» першим організовує надання медичної допомоги під час виникнення аварійних (надзвичайних) ситуацій на РАЕС, виконує заходи щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, розроблено аварійний план реагування, створені аварійні бригади лікарів-спеціалістів, регулярно проводяться тренування.

 

При цьому, відповідно до Порядку створення госпітальних округів (Постанова КМУ від 30.11.2016 №932), місто Вараш було віднесено до Сарненського госпітального округу. Даний округ найбільший за площею у Рівненській області та, відповідно, віддаленість населених пунктів перевищує нормативи зони обслуговування, що повинна бути еквівалентною радіусу 60 кілометрів. Даний факт та стан доріг не дозволить дотриматися встановлених нормативів довезення хворих до медичних закладів, затверджених Порядком формування госпітальних округів, що може призвести до погіршення надання медичної допомоги і до людських втрат», - зазначив Олександр Коцюбинський.

 

Окрім того, присутні зауважили, що при створенні госпітального округу, який включає до свого складу декілька районів та міст обласного значення, може відбутися зменшення або припинення надання медичної субвенції з державного бюджету районам та містам, що потягне за собою перепрофілювання, скорочення або навіть закриття окремих лікарень.

 

Відтак, за результатами наради та враховуючи необхідність дотримання вимог чинного законодавства щодо створення госпітальних округів в частині забезпечення нормативів довезення пацієнтів до медичних закладів, в зв’язку із розташуванням на території міста Вараш потенційно аварійного об’єкта –атомної електростанції, учасниками заходу було ухвалено рішення про створення робочої групи, яка опрацює питання надання медичної допомоги населенню міста Вараш в умовах функціонування госпітальних округів.

 

Перше засідання робочої групи, до складу якої включили як представників міської влади, так і громадських активістів, відбудеться вже найближчим часом.

 

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів