34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Огляд преси // Тривожні роздуми радіослухача

Тривожні роздуми радіослухача

19.01.2013

9

1867

З глибоким нерозумінням сприймаються чутки про те, що влада (чи її структури) планують вивести з ужитку проводове радіомовлення. А диму без вогню, як відомо, не буває. Очевидно, таке в планах нашої влади є. Та чи грунтується воно на думці тисяч, а то й мільйонів людей? Зокрема тих, які виросли і в значній мірі виховані не без впливу на них радіопередач українського радіо.

Моє покоління (а це - люди, які народилися напередодні та на початку Великої Вітчизняної війни) пам`ятає, яким дивом були перші гучномовці, особливо у сільській місцевості, коли проводове радіомовлення за досить помірну плату зв`язало найвіддаленіші куточки країни із зовнішнім світом. І нехай радіопередачі були дещо заполітизовані, в значній мірі "профільтровані" цензурою, але навчально-освітні, інформаційні, культурно-виховні, музичні та передачі іншого спрямування зіграли величезну роль у формуванні світогляду не лише молодого покоління, але й людей усіх вікових груп завдяки своїй доступності.

А що ж тепер? На мій погляд, у наш час - час різкого падіння загальнолюдської моралі необхідність дійового загальнодоступного проводового радіомовлення є цілком очевидною. Тим більше, що ми проживаємо у місті-супутнику атомної електростанції, яка попри усі заходи і засоби безпеки постійно приховує у собі певну загрозу для безпечного проживання мешканців міста. Тому своєчасне оповіщення людей у випадку виникнення так званої "позаштатної ситуації" та правильне керування їх поведінкою при цьому є вкрай необхідним. А цю роль може з успіхом виконати проводове радіомовлення.

Та й з яких ЗМІ, скажіть, ви можете одержати найсвіжіші новини з життя області чи міста? Мені можуть заперечити - мовляв, сьогодні радіо впевнено витісняється телебаченням. Так, не заперечую. Телебачення, безумовно, - важлива річ у житті людини. Але, скажіть, що можна вибрати з кількох десятків програм телебачення для душі, для росту інтелекту, збагачення духовності і т.д.? Навряд чи щось можна! Телеканали заповнені передачами про нескінченні сутички інтересів кримінальних структур, жорстокість, вбивства, секс та про  інший непотріб, ніби у світі нічого хорошого вже нема. Недарма ж кажуть (поки що жартома, але не безпідставно), що найстрашнішими з усіх фільмів жахів є передачі на українських телеканалах.

Так, телебачення, як і мережа інтернету, є визначним досягненням сучасної науки і техніки. Але переповнені вони не тим, що треба людству. На щастя, у передачах радіо цього немає, і, сподіватимусь, не буде.

Щодо FM-діапазону. Автор цих рядків має у користуванні сучасний (японського виробництва) радіоприймач, який може працювати в цьому діапазоні. Гадаєте, щось можна ним "впіймати" в діапазоні  FM? Анічого! Тому витівка (іншого слова не підберу) з переведенням радіомовлення в діапазон  FM і придбання населенням відповідних радіоприймачів видається, принаймні, сумнівною.

Висловлюючи такі ось свої думки (і переконання), хочу звернутися до жителів міста з проханням виступити у всіх можливих ЗМІ на захист проводового радіомовлення, аби зберегти його як невід`ємну складову життя нашого міста.

Цим самим подбаємо не лише про матеріальний бік свого життя, а й про його духовний зміст. Тим більше, що проводове радіомовлення завдяки своїй простоті зручне у користуванні і не вимагає якихось особливих знань, умінь і навичок поводження з ним. Я вважаю, що переваги місцевого радіо в тому, що воно не відстає від тих подій, які відбуваються і практично висвітлює зразу ж за їх появи.


Василь Кушнір, пенсіонер, ветеран міста (газета "Вісті" від 18.01.2013)

P.S. Певно, слушною є думка, що у Кузнецовську має залишатися проводове радіо та вестись  FM-мовлення за умови достатнього технічного забезпечення та якісного програмного наповнення, адже інформаційне поле міста від цього лише виграє!

Всього коментарів: 9
1
? | 19.01.2013 | 23:02
+ (0) -
А в чому проблема то? Хай буде і те і те радіо. Я, правда, жодного не слухаю, але якщо комусь воно треба...
Але цікаво - а скільки грошей на нього йде з бюджету і скільки чоловік в Кузні слухають (платять за радіо)? Треба порівняти цифри і тоді вже щось вирішувати.
2
енергетик | 19.01.2013 | 23:25
+ (0) -
У Кузнецовську -місті атомників обов"язково повинно бути проводове радомовлення !!!
3
borman | 20.01.2013 | 00:14
+ (0) -
Ты прав! По проводном радио оглашают гражданские учение, ну или, не дай Бог, аварии на АЭС.
4
sir_the_dragon | 20.01.2013 | 03:22
+ (0) -
Проводове радіо можна зняти, але за умови густого розташування потужних ретрансляторів. Щоб радіо на мобілах, кишенькових радіоприймачах працювали по всій території України, а не лише у великих містах. Але це повинно бути погоджено з жителями місцевостей.
5
Слухач | 20.01.2013 | 15:33
+ (0) -
Шановні адміністратори сайту!
Проведіть, будь ласка, опитування відвідувачів сайту методом голосування, хто з них постійно слухає проводове радіо, хто інколи, а хто зовсім не слухає.
Дякую!
6
Anonymous | 20.01.2013 | 19:27
+ (2) -
повесить оплату радио на станцию, они ОБЯЗАНЫ в случае ЧП информировать местное население о аварии, но они все равно ничего не сообщат, даже если блок рванет, такая политика нашей власти.
7
Коваль | 20.01.2013 | 20:11
+ (0) -
Автор статті наплів абсолютну нісенітницю про свого супер крутого японського радіоприймача. Він , мабуть, такого ж віку як і автор, і та особа, що задригала крилами, боячись залишитись без роботи. Радіо ФМ якраз і створюється, як альтернатива проводовому. Від проводового люди в Кузнецовську масово відмовились. Причому - добровільно. Радіо ФМ задумане як засіб оповіщення для 30-км зони.Уже є навіть частота.Покриття буде на Володимирецький, Маневицький райони і Кузнецовськ.
8
Зима | 21.01.2013 | 10:14
+ (0) -
За часів СРСР проводове радіо було у кожній квартирі. Після євроремонтів люди не бажають проводити це радіо по дорогих шпалерах чи шпатлівці зверху, а отворів у бетоні ніхто не передбачав... От і відмовились від такого радіо.
9
Ольга | 25.03.2013 | 10:33
+ (0) -
«Укртелеком» повышает плату за пользования стационарной радиоточкой (так называемое проводное радио) для населения. Об этом сообщает пресс-служба компании.
Согласно сообщению «Укртелекома», с 1 апреля 2013 года плата за пользование основной радиоточкой составит для населения 10,8 грн с НДС, для юридических лиц – 16,2 грн с НДС.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1096
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів