34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // У 2012 році до управління праці та соцзахисту надійшло 1245 путівок

У 2012 році до управління праці та соцзахисту надійшло 1245 путівок

19.03.2013

1

1307

Серед усіх проблем, викликаних наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, найважливішою залишається проблема збереження і відновлення здоров'я населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Не дивлячись на роки, що минули, чорнобильські проблеми не зникають, а нагромаджуються, ставлячи людей у винятково важкі умови. Сьогодні не можна похвалитися міцним здоров’ям потерпілого населення, особливо дітей. 

В області щороку здійснюється комплекс заходів, спрямованих на організацію літнього оздоровлення та санаторно-курортного лікування дітей.

Відповідно до чинного законодавства право на безкоштовне або пільгове забезпечення санаторно-курортними путівками на оздоровлення мають всі особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За висновком Міністерства охорони здоров’я України постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесені до першої категорії ризику і тому потребують підвищеної уваги й допомоги держави. На органи соціального захисту населення покладена важлива функція щодо їх оздоровлення. На жаль, органи соціального захисту не мають можливості охопити оздоровленням у спеціалізованих санаторіях усіх постраждалих. Оздоровлення постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи, в тому числі дітей, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету за чотирма напрямками:

- путівки для дітей шкільного віку у складі груп;

- путівки для дітей (з 3-ох до 10-ти років) разом з одним з батьків;

- путівки для дорослих громадян, старше 18 років;

- путівки для дорослих громадян з інвалідністю, старше 18 років.

Оздоровлення у 2012 році розпочалося з квітня місяця. Згідно розподілу головного управління праці до управління праці та соціального захисту населення надійшло 1245 путівок, на суму 4960366 грн. з них:

- для дітей шкільного віку -762 путівки на суму 1 905 000 грн.;

- для матері і дитини – 217 путівок на суму 2 124 366 грн.;

- дорослих та з інвалідністю– 266 путівок на суму 931 000 грн. 

Постраждалі громадяни в 2012 році оздоровлювались за такими профілями захворювань: 

- нервова система – в санаторіях «Алмаз», « ім.Пирогова», «Токарі», «Курорт Бермінводи», «Жовтень»;

- органи травлення – «Київ» плюс, «ім. Горького», «Бердянськ», «Великий Луг», «Алмаз», «Мошногір’я», «Нові Санжари», «Перемога», «Новомосковский»; 

- органи дихання – «Пролісок», «Славутич», « ім.Пирогова», «Кристал», «Лісова пісня», "Приморcький", «Патрія», «Славутич», «Таврія», «Березівські мінеральні води»,«Барвінок», «Веселка», «Бердянськ», «Орлятко», «Таврида», «Чайка», «Джерельце», «Шкло», «Сперанца», «Дружба», «Дубки»;

- ендокринна система – « Пролісок», «Орізонт», «Бермінводи»;

- сечостатева система – «Смерічка», «Кирилівка», «Нафтуся-Прикарпаття», «Бердянськ», «Токарі»;

- система кровообігу – «Конча-Заспа», «ім.Горького», «Славутич», «Турія», «Кристал», «Конвалія», «Великий Луг», «Новомосковский», «Золота Нива», «Лазурний», «Орізонт»;

- кістково-м’язова система – «ім.Пирогова», « Турія», « Роща», « Лісова пісня», « Жовтень», «Озерний».

Відбір санаторно-курортних закладів і проведення тендерних процедур здійснює Міністерство соціальної політики України. В область надходять путівки вже з визначеними санаторіями і термінами заїздів. Такий порядок оздоровлення не є раціональним, оскільки не сприяє ефективному використанню коштів, відбору кращих санаторіїв, залученню до оздоровчого процесу місцевої оздоровчої бази. Окрім того, дітей у санаторії відправляють залізничним транспортом і автобусами. На це використовуються значні бюджетні кошти.

Потрібно зауважити, що не все сьогодні вирішується так, як хотілося б. Оздоровлення тих, які постраждали від чорнобильського лиха, залежить не тільки від економічного становища в державі. Над поліпшенням оздоровлення необхідно працювати як Міністерству соціальної політики України, обласній державній адміністрації, органам державної влади на місцях.


Начальник управління праці та соціального захисту населення Т.Сич

Всього коментарів: 1
1
остап | 20.03.2013 | 16:00
+ (2) -
На яких підставах відмовляли у путівці постраждалим від аварії на ЧАЕС ІІІ - категорії?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів