34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Культура // У 2015 році на розвиток культури в місті витратили майже 7 мільйонів

У 2015 році на розвиток культури в місті витратили майже 7 мільйонів

10.02.2016

3

1200

ІНФОРМАЦІЯ

про підсумки роботи

відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради

у 2015 році та перспективи галузі на 2016 рік.

 

 

Відділ культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Законом України про місцеве самоврядування, постановами колегії, наказами та розпорядженнями Міністерства культури України, рішеннями органів місцевого самоврядування, а також Положенням про відділ культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, затвердженим рішенням міської ради від 31.05.2010 №712.

 

Відділ культури є юридичною особою і направляє свою роботу відповідно до покладених на нього завдань, а саме:

 

- створює умови для розвитку професійного музичного, хореографічного, декоративно – ужиткового мистецтва і самодіяльної творчості, народної художньої творчості, культурного дозвілля населення, сприяє комплектуванню та поповненню фондів бібліотек, організації виставок;

- здійснює державний контроль за дотриманням законодавства з питань культури та мистецтва в закладах культурно – мистецької сфери міста;

- розробляє проекти цільових комплексних програм розвитку культури та мистецтва в місті;

- проводить фестивалі, конкурси, огляди самодіяльної народної творчості, виставки творів образотворчого та декоративно – ужиткового мистецтва;

- сприяє відродженню осередків традиційної народної творчості, художніх промислів і ремесел;

- організовує підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників закладів, організацій культурно – мистецької сфери міста;

- сприяє розвитку мережі, забезпечує покращення матеріально – технічної бази закладів культури, раціональному використанню кадрів культури і мистецтв;

- забезпечує контроль за додержанням правил охорони праці і техніки безпеки в підпорядкованих закладах культури.

 

В апараті управління відділу культури працює три державних службовця: начальник, два головних спеціаліста.

 

[…]

 

Культурне обслуговування населення міста в 2015 році забезпечували наступні установи відділу культури:

 

- Кузнецовська міська публічна бібліотека;

- Кузнецовськам міська бібліотека для дітей;

- початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад Кузнецовська дитяча музична школа;

- центр дозвілля;

- комунальний заклад «Парк культури та відпочинку».

 

Фінансово - господарська діяльність підпорядкованих установ здійснюється централізованою бухгалтерією відділу культури.

 

Станом на 31 грудня 2015 року загальна чисельність штатних одиниць відділу - 112,75; число працівників – 101 особа, з них 5 осіб працюють згідно цивільно – правового договору.

 

На утримання установ культури у 2015 році з міського бюджету було використано 6 млн. 747 тис. 712 грн. 35 коп.; за рахунок власних надходжень використано – 340 тис. 048 грн. 93 коп.

 

Власні надходження установ формуються від надання платних послуг. Саме вони дають змогу закрити непередбачувані видатки для повноцінного функціонування закладів. Галузь культури у 2015 році щодо захищених статей була профінансована стовідсотково, враховуючи виплату всіх надбавок, які були затверджені штатним розписом.

 

 

 

Культурно – інформаційними центрами міста є Кузнецовська

 

міська публічна бібліотека та Кузнецовська міська бібліотека для дітей.

 

 

Бібліотеки активно долучаються до всіх подій, що відбуваються у суспільно – громадському житті міста і області.

 

На утримання бібліотек міста в 2015 році з міського бюджету використано 1 млн. 764 тис. 818 грн. 87 коп., за рахунок власних надходжень - 36 тис. 681 грн. 41 коп. Фонд заробітної праці становить 1 млн. 098 тис. 496 грн. 90 коп. Кузнецовська міська бібліотека для дітей обслуговує 3000 користувачів. Книжковий фонд становить 29 180 примірників літератури. В 2015 році до фондів бібліотеки за рахунок коштів міського бюджету надійшло 425 примірників докуметів на суму 19 тис. 975 грн., за рахунок коштів державних програм надійшло 18 примірників літератури на суму 1 тис. 336 грн.

 

В 2015 році бібліотекою платних послуг надано на суму 5 тис. 039 грн.

 

В 2015 році для бібліотеки за рахунок коштів міського бюджету було придбано:

 

- меблі на суму – 40,1 тис. грн.,

- вітрини для книг – 2 тис. грн.,

- фотоінформаційний стенд – 2,5 тис. грн.,

- карнізи та тюль – 3,8 тис. грн.;

 

за рахунок коштів спеціального фонду:

- багатофункціональний пристрій – 3,7 тис. грн.; також, було подаровано ноутбук.

 

Технічні засоби бібліотеки: комп’ютери – 12 шт., мультимедійний проектор, багатофункціональний пристрій – 7 шт., ксерокс, принтер – 3 шт., цифрова фотокамера – 2 шт., ноутбук – 2шт. Користувачі бібліотеки мають доступ до мережі “Інтернет”. Функціонує блог «Кузнецовська міська бібліотека для дітей» та блог «Книжковий будиночок».

 

Основні напрямки діяльності бібліотеки:

 

- вивчення інформаційних потреб та запитів читачів;

- повноцінне забезпечення інформаційних потреб дітей та організаторів дитячого читання;

- популяризація літератури і розвиток дитячого читання;

- сприяння моральному, духовному і правовому вихованню дітей;

- створення відповідних комфортних умов для користування бібліотекою, наданя якісних послуг користувачам;

- реклама бібліотечних ресурсів через ЗМІ, стенди, виставки тощо.

 

При бібліотеці функціонують клуби за інтересами, а саме: літературно- мистецька вітальня «Обрії пізнання» (5-9 класи), дитяче об’єднання «Книголюбчики» (6-10 років). З метою популяризації літератури, розвитку дитячого читання, сприяння моральному, духовному і правовому вихованню дітей бібліотекою розробляється програма заходів, так в 2015 році було організовано та проведено: свято книги «Сузір’я вічного й святого – дитяча книга на землі», зустріч з учасником АТО В. Є. Рожко «А мати жде додому сина...», година – реквієм «Горить свіча Пам’яті в людських долонях» до Дня пам’яті жертв голодоморів, протягом червня – серпня «Літня тераса – бібліотеки окраса»; майстер – класи «Розмалюємо писанку», «Подаруй мені краплину своїх умінь», «Святкові фантазії Снігової королеви»; акції «Подаруй краплинку любові воїнам АТО», «Напиши лист воїну АТО». Користувачі бібліотеки прийняли участь у конкурсах дитячої творчості, а саме: «Я йду з дитинства до Тараса...», «Найкращий читач України – 2015», «Книга пам’яті мого роду» (Всеукраїнський сімейний конкурс, присвячений 70-річчю визволення України від фашистських загарбників). Бібліотека співпрацює з громадськими організаціями, установами міста. Серед них: БДЮТ, підлітковий клуб «Жар – птиця», соціальна служба молоді, загальноосвітні навчальні заклади, Кузнецовський міський центр соціально – психологічної реабілітаціїдітей та молоді, при якому створено пункт видачі літератури.

 

Кузнецовська міська публічна бібліотека обслуговує 5629 користувачів. Книжковий фонд становить 49 454 примірники. В 2015 році до фондів бібліотеки за рахунок коштів міського бюджету надійшло 381 примірників книг на суму 19 тис. 874 грн., за рахунок державної програми - 175 примірників літератури на суму 9,2 тис. грн., за рахунок коштів обласної програми розвитку книговидавничої справи – 9 примірників на суму 660 грн. В звітному році бібліотекою надано платних послуг на суму 31,9 тис. грн.

 

За рахунок коштів міського бюджету для бібліотеки було придбано:

 

- меблі на суму 36,9 тис. грн.,

- за рахунок коштів спеціального фонду придбано мультимедійний проектор (11,5 тис. грн.), багатофункціональний пристрій (4,7 тис. грн.), ноутбук (8,4 тис. грн.); також, було подаровано ноутбук.

 

В бібліотеці нараховується 57 одиниць оргтехніки, серед них: комп’ютери – 24 шт., багатофункціональні пристрої – 11 шт., мультимедійні проектори – 3 шт., ноутбук – 3 шт., принтери – 9 шт., ксерокси – 4 шт., планшет, електронна читанка, брошуровщик. Бібліотека успішно працює в обласній корпорації електронних каталогів та картотек, має власний Web – сайт. Створено: ББД „Аудіокнига”, ББД – електронна книга, ББД «Край», блог «Літературна палітра», блог краєзнавчого характеру «Від Вараша до Кузнецовська», профайл «В контакте», сторінка у Facebook, сторінка в Однокласниках, канал на відеохостингу «ютуб».

 

Основні цілі та завдання діяльності бібліотеки: - збереження та примноження бібліотечно – інформаційни ресурсів; - забезпечення вільного доступу користувачів до краєзнавчих, вітчизняних і свтових документальних та інформаційних ресурсів мережі Інтернет; - задоволення інформаційних, освітніх потреб користувачів, організація їх дозвілля. При бібліотеці працюють клуби за інтересами для різних категорій користувачів: «Академія краси та здоров’я», «Надія» (для людей літнього віку), школа комп’ютерної грамотності для людей ІІІ віку, «Ровесник» (для молоді), «КІТ в бібліотеці» (комп’ютерно - інформаційні технології в бібліотеці для підлітків), «Моя сім’я і здоров’я» (залучення сімейних пар), «Поліська перлина» (рукоділля для всіх охочих). У 2015 році набільш вагомі події в діяльності бібліотеки: - взяли участь у написанні проектів «Інформаційні технології на користь громади» та у конкурсі для бібліотек «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інтеграції в бібліотеках»; - організовано нові клуби за інтересами «Поліська перлина» та «Моя сім’я і здоров’я»; - у міському транспорті міста регулярно розміщувалась рекламна мультимедійна презентація про книги та бібліотечні послуги. Міською публічною бібліотекою на телебаченні щомісячно проводяться літературні огляди.

 

Протягом року було організовано виставки творчості жителів міста, серед них: «Живопис Герчанівської Ірини», «Біблійні історії очима дітей», виставка картин Незнамової Тетяни Павлівни, фотохудожника Міли Сільчук, фотовиставка Юрія Поліщука «У фокусі – краса», виставка учнівської творчості. Також, було організовано акцію Подаруй краплинку любові воїнам АТО» та долучились до участі у Всеукраїнській акції по збору кришечок для протезів поранем бійцям АТО.

 

 

 

Центром музично – естетичного виховання в місті є початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад

 

Кузнецовська дитяча музична школа

 

з контингентом 334 учнів, яких навчає 30 досвідчених викладачі.

 

 

На утримання ПСМНЗ Кузнецовська дитяча музична школа в 2015 році за рахунок коштів міського бюджету використано 2 млн. 875 тис. 989 грн., 63 коп., за рахунок власних надходжень - 193 тис. 457 грн. 98 коп.

 

Фонд заробітної праці становить 1 млн. 962 тис. 855 грн. За рахунок батьківської плати на спеціальний фонд школи протягом року надійшло 172 тис. 519 грн. В приміщенні школи виконано поточний ремонт на загальну суму 4,9 тис. грн.

 

В 2015 році для потреб школи придбано:

 

- два кондиціонера – 30,0 тис. грн.,

- два мікрофони – 5,8 тис. грн.,

- мікшерний пульт – 13,2 тис. грн.,

- задня завіса (французька із сценічними рушниками) – 42,0 тис. грн.,

- освітлення сцени (13 прожеторів) – 17,9 тис. грн..

 

В школі працюють відділи: струнно – смичкових інструментів, музично – теоретичних дисциплін, народних інструментів, фортепіанний, духових інструментів, початковий клас. Також, у школі створено наступні творчі колективи: зразковий дитячий духовий оркестр, зразковий ансамбль скрипалів старших класів, ансамбль гітаристів, викладацький оркестр народних інструментів, інструментальне тріо викладів, учнівський ансамбль народної пісні. Колективи музичної школи приймали найактивнішу участь у проведенні загальноміських свят та урочистостей.

 

Протягом року учні школи взяли участь у таких конкурсах: - 20 березня - обласний огляд – конкурс учнівських та викладацьких колективів серед учнів та викладачів шкіл естетичного виховання (м. Рівне) – І місце – ансамбль скрипалів учнів старших класів (кер. М. Мізинець) та викладацький оркестр народних інструментів (кер. В. Кухарчук), два ІІ місця та п’ять ІІІ місць; - 28-29 березня - обласний огляд – конкурс солістів – інструменталістів (м. Рівне) – гран – прі Махоріна Маргарита (фортепіано), чотири І місць, дев’ять ІІ місць та три ІІІ місця; - 26 квітня – обласна олімпіада з музично теоретичних дисциплін (м. Рівне) – І місце – Володько Микита (музична грамота) та одне ІІІ місце; - 12-16 травня – ХV Всеукраїнський дитячий і юнацький фестиваль – конкурс класичної та сучасної музики «Ландиш» (м. Харків) - лауреат ІІ ступеня Лук’янова Дар’я (фортепіфано), дипломант Махоріна Маргарита (фортепіано); - 6-8 листопада – ХІІІ Всеукраїнський дитячий музичний конкурс пам’яті П. І. Чайковського (м. Кам’янка) – І місце Лук’янова Дар’я (фортепіано), три ІІ місця та одне ІІІ місце; - 19-21 листопада – VІІ Всеукраїньский конкурс класичної гітарної музики «Осінні фарби» 2015 (м. Рівне) – диплом І ступеня змішаний ансамбль.

 

 

 

Для забезпечення культурно – дозвілевих потреб населення, розвитку усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва, створення та організації діяльності клубних формувань здійснює свою роботу

 

 

центр дозвілля.

 

 

Протягом 2015 року центром дозвілля з коштів міського бюджету використано 727 тис. 369 грн. 94 коп., з власних надходень - 89 тис. 249 грн. 22 коп. За минулий рік на рахунок спец. фонду закладу надійшло 88 тис. 699 грн. 33 коп. Фонд заробітної плати становить 286 тис. 809 грн.

 

В 2015 році за рахунок коштів місцевого бюджету придбано:

 

- 28 пар сценічного взуття на суму 26,4 тис. грн.,

- баян – 40 тис. грн.,

- комплект устаткування для картин – 43 тис. грн.,

- багатофункціональний пристрій – 7,6 тис. грн.,

- відеопроектор – 7тис. 8 грн.,

- гардини на вікна – 22 тис. 590 грн.,

- екран – 1,5 тис. грн.,

- мольберт – 1,5 тис. грн.,

- два електролічильники – 2,7 тис. грн.

 

Відповідно до рішення Кузнецовської міської ради центру дозвілля було надано в оренду приміщення для роботи клубу «Шахово – шашкове королівство» та мистецького об’єднання «Творча кузня». В даних приміщеннях було проведено поточний ремонт на суму 89 тис. грн. У вирішенні проблеми організації дозвілля людей, задоволенні духовних потреб усіх категорій населення, неабияка роль належить любительським об’єднанням та клубним формуванням.

 

При центрі дозвілля в 2015 році діяло 19 любительських об’єднань та клубів за інтересами. Серед них:

 

- народний аматорський хоровий колектив (кер. Ф. Гощук);

- народний аматорський ансамбль бандуристів «Берегиня» (кер. Л. Петрик);

- народний аматорський чоловічий ансамбль «Заграва» (кер. О. Пашко);

- «Шахово – шашкове королівство»;

- народний аматорський хор «Передзвін» (кер. Г. Лобко);

- клуб «Лідера» ГО «Ольбери»;

- студія вокального співу;

- «Клуб правильного харчування»;

- «Школа англійської мови для дітей»;

- мистецьке об’єднання «Творча кузня».

 

У липні 2015 року при центрі дозвілля організовано роботу творчого мистецького об’єднання «Лотос». Колективи центру дозвілля приймали активну участь в загальноміських, обласних, Всеукраїнських урочистостях, святах, фестивалях, зокрема:

 

- благодійний концерт для учасників АТО та членів їх сімей;

- благодійне свято «Молодь Володимиреччини» (смт. Володимирець);

- Всеукраїнський фестиваль – конкурс козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!» (м. Радивилів);

- обласний фестиваль традиційної культури «Спасова борода» (смт. Володимирець);

- обласний фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки» (смт. Гоща);

- Міжнародний фестиваль – конкурс «Зірковий парад 2015» (м. Львів);

- Всеукраїнський фестиваль творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» (регіональний етап в м. Рівне, заключний етап в м. Київ).

 

В мистецькій залі протягом року було організовано:

 

- виставку ікон Західноєвпропейського іконопису XVIII – XIX століття з фондів музею Волинської ікони;

- виставку робіт майстрині – вишивальниці Тетяни Незнамової;

- виставку творчих робіт художника – аматора Петра Ошурка;

- благодійні виставки клубного об’єднання «Творча кузня».

 

Також, протягом року було організовано ряд вечорів відпочинку, концерти до професійних свят та ювілеїв, літературні вечори та конкурси, лекції та вечори – диспути, спортивні змагання, тематичні дискотеки та новорічні ранки для дітей.

 

 

 

Основним завданням комунального закладу «Парк культури та відпочинку»

 

 

є організація відпочинку населення, створення умов для відновлення фізичних і духовних сил людей, екологічне виховання. З метою проведення заходів з реконструкції, ремонту та розбудови існуючого парку культури та відпочинку та подальше його функціонування як сучасного культурно-дозвільного комплексу, задля задоволення потреб мешканців міста у якісному та активному дозвіллі, забезпечення стійкого розвитку та подальшого збереження території парку, забезпечення у користуванні жителями та гостями міста зон активного та тихого відпочинку розроблено та затверджено «Програму розвитку парку культури та відпочинку м. Кузнецовськ на 2015 - 2020 роки».

 

На утримання парку в 2015 році з міського бюджету було використано по загальному фонду 557 тис. 500 грн., по спеціальному фонду – 9 тис. 900 грн.

 

Протягом 2015 року було проведено наступні роботи:

 

- здійснено топографо – геодезичне знімання території парку культури та відпочинку по проспекту Тараса Рівненська у м. Кузнецовськ;

- виготовлено генплан забудови земельної ділянки площею 28,46 га (102,8 тис.грн.);

- проведено роботи по облаштуванню місць для збору твердих побутових відходів на території парку та встановлено чотири металевих баки (17,9 тис. грн.);

- проведено ямковий ремонт, ремонт тріщин та просідань асфальтобетонного покриття струменевим методом, здійснено поточний ремонт східців на території парку (46,7 тис. грн.);

- здійснено поточний ремонт орендованого адміністративного приміщення (44,8 тис. грн.);

- виготовлено та встановлено п’ять лавочок та здійснено демонтаж старих лавок та ремонт бетонної основи під лавками (16,6 тис. грн.);

- виготовлено та встановлено три урни для сміття (1,5 тис. грн.);

- придбано бензопилу та кущоріз (9,9 тис. грн.).

 

Фонд заробітної плати працівників установи становив 281,4 тис.грн. З метою створення сприятливих умов для розвитку культурно – мистецької сфери міста, збереження, відродження і розвитку народної художньої творчості розроблено та затверджено міську програму розвитку культури на 2013-2017 роки. Серед основних завдань міської програми розвитку культури на 2013 - 2017 роки є формування високомистецького культурного середовища міста, зокрема, проведення загальноміських свят, урочистостей, фестивалів, конкурсів. Фінансування заходів Програми здійснюється з урахуванням реальних можливостей місцевого бюджету.

 

За рахунок коштів міського бюджету на організацію та проведення заходів Програми в 2015 році було використано 185,8 тис. грн.

 

З ініціативи відділу культури було організовано та проведено:

 

- І регіональний фестиваль колядок і щедрівок „Ой, радуйся, земле”, який відбувся у три етапи. У фестивалі прийняли учать хори релігійних громад (І етап), дитячі колективи (ІІ етап), народні аматорські колективи з м. Кузнецовськ, Рівне, Сарн, смт. Володимирець, смт. Нова Рафалівка та інших сел та селищ (ІІІ етап). Кількість глядачів – 2000 чоловік;

 

- міське свято народного мистетцва та дитячої творчості «Великодні гостини». Усвяті прийняли участь дитячі колективи та окремі виконавці. Кількість учасників та глядачів 700 чоловік;

 

- в рамках відзначення Дня міста, обласне свято народної творчості та побуту «Барви надстир’я». У святі приймали участь творчі колективи та окремі виконавці міста та області. Кількість глядачів – 15000 чоловік;

 

- регіональний фестиваль духовного піснеспіву «Господь посеред нас». У фестивалі прийняли участь хори різних релігійних конфесій з міста Кузнецовськ, Рівне, Дубно, Сарни, смт. Володимирець, смт. Нова Рафалівка та інші. Кількість глядачів – 600 чоловік;

 

- відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистетцва. Захід відбувся за участю колективів та окремих виконавців будинку дитячої та юнацької творчості. Кількість глядачів – 300 чоловік.

 

На виконання Указів Президента України, розпоряджень голови Рівненської обласної державної адміністрації, міського голови протягом року було організовано та проведено наступні заходи: урочистості та святковий концерт до Дня Соборності та Свободи України, вшанування учасників бойових дій на території інших держав, заходи до 201-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, 29-ті роковини Чорнобильської катастрофи, 70-та річниця Перемоги над нацизмом у Європі та 70-та річниця завершення Другої світової війни, заходи з відзначення Міжнародного дня захисту дітей, 19-та річниця Конституції України, урочистості до Дня Державного Прапора України та 24-ї річниці незалежності України, заходи з відзначення Дня захисника України, відзначення Дня гідності та свободи, заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів та заходи із вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

 

Завдяки підтримці депутатського корпусу жителі міста змогли, під час проведення заходів до державних свят безкоштовно відвідати концерти таких колективів як Поліський академічний ансамбль пісні і танцю «Льонок» та Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Георгія Майбороди. Під час проведення загальноміських заходів відділ культури співпрацює з Палацом культури ВП «Рівненська АЕС».

 

Протягом 2015 року відділом культури було вирішено ряд актуальних проблемних питань, а саме:

 

- участь кращих аматорських колетиквів та окремих виконавців в обласних, Всеукраїнських конкурсах, фестивалях;

- на високому рівні проведено заходи до 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні та до Дня захисника Вітчизни, річниці незалежності України, Дня міста;

- на належному рівні проведено нові мистецькі проекти: міське свято народного мистецтва та диячої творчості «Великодні гостини», І регіональний фестиваль духовної пісні і музики; обласне свято народної творчості, історії та побуту «Від Вараша до Кузнецовська»;

- міський фестиваль «Родинне коло»;

- успішно пройшли переатестацію народні аматорські колективи;

- відкрито і забезпечено відповідним обладнанням мистецьку залу в центрі дозвілля та міські бібліотеки по м-ну Будівельників 25/4.

 

 

Разом з тим, залишилось ряд завдань, що потребують вирішення в поточному 2016 році, як по підпорядкованих закладах, так і в цілому в місті:

 

- посилити роботу щодо розвитку та підтримки творчих колективів, творчих особистостей (особливо молоді), створення умов для їх творчої самореалізації, поширення молодіжного фестивального руху;

- на належному рівні провести нові творчі мистецькі проекти, а саме: І-ий відкритий молодіжний рок- етно – фест та міський фестиваль гітарної музики та традиційні загальноміські та регіональні фестивалі;

- на високому рівні провести заходи до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії та 25-ї річниці незалежності України;

- покращення матеріально – технічної бази установ;

- здійснення ремонту по заміні вікон в дитячій музичній школі та поточного ремонту приміщень міських бібліотек за адресою м-н Перемоги, 23.

 

 

 

Проект рішення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради від 04.02.2016 №30 "Про підсумки роботи відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради у 2015 році та перспективи галузі на 2016 рік"

Всього коментарів: 3
1
Сум | 10.02.2016 | 22:34
+ (0) -
Прошу засідання колективу цієї славетної контори проводити у так званій парковій зоні біля автовокзалу. Раз не можуть налагодити її прибирання - то хай самі цим і займаються. А інакше - виганяти. Бо що нам чути, як вони співають, коли в самісінькому центрі міста справжнсінький гадючник
2
Сум | 11.02.2016 | 22:41
+ (0) -
Як бачимо з останнього пункту (завдання на перспективу) наведення порядку в парку навіть не включено. Тоді пропозиція. Запросити бажаючих і на оті гроші, що відводяться на утримання паркової служби провести дані роботи з наведення порядку в так званому парку, зокрема з боку автовокзалу. А тих, хто не справився з цією роботою і досі лише зарплати отримува - геть з посад. Кому потрібні такі роботяги? Особисто мені - не потрібні. Не думаю, що потрібні й Анощенку. Вчиніть так, Сергію Івановичу. І вам подякують мешканці міста. А лодарям буде наука.
3
Сум | 14.02.2016 | 00:12
+ (0) -
Арії серед смітників - на жаль, про наш відділ культури інакше й не скажеш
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів