34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // У «СМСЧ №3 МОЗ України» - скорочення

У «СМСЧ №3 МОЗ України» - скорочення

23.02.2016

9

3697

Однією з найпоширеніших підстав для припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця є зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ст. 40 КЗпП України). Підстави таких змін можуть бути різні – зменшення навантаження та обсягів виробництва, впровадження нових технологій і методів праці, економічні проблеми чи недостатнє фінансування.

 

 

У зв'язку з ухваленням Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» та затвердженням Кошторису Державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №3 Міністерства охорони здоров´я України» (далі – Заклад) на 2016 рік, які не передбачають достатнього фінансування для належного утримання закладу в чинній структурі та з наявною чисельністю працівників, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 №1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» та наказу МОЗ України від 23.02.2000 №33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров´я», з метою раціоналізації та оптимізації штатної структури закладу, керівництвом Закладу прийнято складне рішення про зміну структури і штатної чисельності працівників закладу та проведення скорочення штатів. Про це інформує начальник відділу кадрів ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» Юрій Чиж на сайті медзакладу.

 

Наказом начальника Закладу від 27.01.2016 №44 «Про внесення змін до структури ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» у 2016 році» змінено структуру відділень стаціонару, а саме – зменшено кількість ліжок у таких структурних підрозділах:

 

- в акушерсько-гінекологічному відділенні – на 15 ліжок (з 60 – до 45);

 

- в інфекційному відділенні – на 5 ліжок (з 30 – до 25);

 

- в дитячому соматичному відділенні – на 5 ліжок (з 25 – до 20);

 

- в хірургічному відділенні – на 15 ліжок (з 60 – до 45);

 

- в травматологічному відділенні – на 5 ліжок (з 30 – до 25).

 

 

Таким чином загальний ліжковий фонд Закладу скорочено на 45 ліжок (з 295 – до 250).

 

 

В продовження заходів з оптимізації, наказом від 11.02.2016 №48 «Про внесення змін до штатного розпису і зв´язку зі зміною структури закладу та скороченням штатів», внесено зміни до штатного розпису Закладу, за якими скороченню з 11.05.2016 підлягають 57,25 посад, в тому числі повністю ліквідується підрозділ «Жіноча консультація».

 

 

Тепер детальніше про саму процедуру скорочення штатів.

 

Скорочення штату представляє собою зміну штатного розпису за рахунок ліквідації певних посад або зменшення кількості штатних одиниць за певними посадами. При скороченні штатів, у випадку неможливості перевести працівника за його згодою на іншу роботу на тому ж підприємстві, або ж відмови його від такого переведення, чи відсутності іншої роботи, він підлягає звільненню на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП.

 

Отже, після прийняття рішення про скорочення штатів, відповідну інформацію (про причини скорочення, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватись) було направлено до первинної профспілкової організації Закладу.

 

З метою визначення серед працівників, посади яких скорочуються, осіб, які мають переважне право на залишення на роботі або щодо яких встановлено обмеження на звільнення, наказом по Закладу від 11.02.2016 №49 було створено відповідну комісію у складі представників адміністрації та профспілкової організації.

 

На підставі наданих керівниками структурних підрозділів характеристик на працівників, посади яких підлягають скороченню, та інформації відділу кадрів про таких працівників, 19 та 22 лютого 2016 року комісією, за участі керівників відділень, були проведені робочі засідання.

 

За результатами розгляду комісіями прийняті протоколи з рекомендаціями роботодавцю щодо можливих кандидатур працівників на вивільнення.

 

 

Наступні етапи скорочення:

 

Після затвердження наказом начальника Закладу списку працівників, які підлягають вивільненню у зв´язку зі скороченням, зазначеним працівникам буде персонально вручено письмове попередження про наступне звільнення із зазначенням конкретної дати звільнення (не пізніше як за два місяці).

 

Важливо: у випадку настання тимчасової непрацездатності чи перебування у відпустці на вказану дату, звільнення відбудеться наступного дня після одужання чи виходу із відпустки. Про заплановане вивільнення працівників роботодавець не пізніше як за два місяці до дати звільнення надсилає інформацію до Державної служби зайнятості. Одночасно з попередженням про вивільнення працівникам буде пропонуватись інша робота в Закладі (за її наявністю), за відповідною спеціальністю, або інша робота, що відповідає кваліфікації працівника, або ж більш низької кваліфікації або з нижчим рівнем оплати праці, яку працівник може виконувати з урахуванням стану здоров´я.

 

 

Важливо:

 

при відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу у Закладі трудовий договір може бути розірваний, а працівник, на власний розсуд, звертається по допомогу до Державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

 

Звільнення членів первинної профспілкової організації буде проводитись за попередньою згодою виборного органу профспілки. Звільнення відбувається у дату, зазначену в попередженні про вивільнення, але не раніше закінчення двомісячного попереджувального строку (крім випадків, коли працівник сам звернеться з проханням про скорочення строку попередження). При звільненні працівник може реалізувати своє право на отримання невикористаної відпустки (датою звільнення в цьому разі буде останній день відпустки, ст. 3 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки) або отримати грошову компенсацію за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (частина перша ст. 24 Закону про відпустки).

 

 

У день звільнення працівнику видаються належно оформлені трудова книжка та копія наказу про звільнення, проводиться розрахунок (ст. 47 КЗпП). Відповідно до статті 44 КЗпП працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку. 

Всього коментарів: 9
1
Slovo | 23.02.2016 | 13:07
+ (0) -
Ну да ліжка скоротили ,поробили VIP палаты
2
Катя | 23.02.2016 | 15:04
+ (2) -
Дуже цікаво і кому ж в голову прийшла думка, що підрозділ "Жіноча консультація" в нашому місті більше не потрібен?
3
8484848 | 23.02.2016 | 21:37
+ (0) -
Я не розумію зовсім, зі слів начальника СМСЧ в минулому році було виділено менше фінансування і не  проводилося скорочення. А цьогоріч і грошей депутати виділили досить і співпраця з міським головою і депутатським корпусом, і скорочення. щось тут не так.
4
WMiller | 23.02.2016 | 21:52
+ (0) -
"...зі слів начальника СМСЧ..."
Он просто должен был это сказать. СКАЗАТЬ! Но не больше. На деле - совсем иначе. И зналось, что так будет, ещё в прошлом году. ... Просто он должен был так сказать. Сейчас так модно... бла-бла
5
zarik | 23.02.2016 | 23:25
+ (0) -
ось вам і перші плоди "децентралізації"((( далі буде...
6
pravda4848 | 24.02.2016 | 19:40
+ (0) -
Про знання та досвід говорить результат чесного конкурсу:
Горегляд Яна Іванівна згідно екзаменаційної відомості проведення іспиту набрала найбільшу кількість балів -22.Інші претенденти набрали відповідно: Корень О.М.-17 балів, Омелянець В.С.-15 балів.
7
12345 | 24.02.2016 | 23:58
+ (0) -
Про СМСЧ №3. Гарно живеться медикам нашого міста при голові бюджетної комісії в міськраді пані Грохольській, члені виконкому міськради пану Коцюбинському, новообраних депутатах..І фінансування є, за їхніми словами, краще, ніж у минулому році, все є, навіть секорочення.
Про чесний конкурс з обрання начальника освіти. Запамятайте всі. Ніколи Анощенко не виконував обіцянок, які дає людям. Так було і так буде. Колись використав сестру пані Горегляд, а тепер вона, мабуть, більше йому не треба. Результат говорить сам за себе.
8
sir_the_dragon | 25.02.2016 | 03:46
+ (0) -
Дорахуй до десяти і самоліквідуйся.
9
Житель | 01.03.2016 | 03:18
+ (1) -
Шкода що скорочуть стаціонар((( Не знаю чи лишні ці ліжко-місця чи будуть нас в коридорі в разі чого лікувати((( Але коли заходжу в поліклініку то завжди одне лиш розчарування отримую із за їх порядків в талонами - записами в папках і відношенням персоналу до хворих((( Коли не підійдеш до реєстратури то завжди там чуєш якісь розмови пліткарські, а при звернені до тих жіночок у відповідь чуєш таку інтонацію наче б то я прийшла до їх додому непрошеним гостем((( в такі моменти дуже шкодую що мої податки ідуть на ЗП таким хамам і на перший погляд не особливо перетрудженим працівникам.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1057
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9200

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів