34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Поліція // У ЗОШ №2 говорили про права людини

У ЗОШ №2 говорили про права людини

12.11.2015

2

1305

Подумайте, наскільки часто ми вживаємо слова «Я маю на це право…», «Ви не маєте права так говорити…», «Хто вам давав таке право?» і тому подібне. Цікаво, чи кожен, хто так говорить, добре знає свої права і виконує обов’язки?

 

Проблема прав дітей – одна з гострих проблем нашого суспільства. Рівень правової культури та знань дітьми своїх прав досить низький. Тому, тиждень правових знань у школі, захід в рамках тематичного тижня – хороша нагода дізнатися про свої права та обов’язки більше, почути думки спеціалістів у цій галузі, перевірити свій рівень знань.

 

Саме з цією метою у ЗОШ № 2 м.Кузнецовськ 10 листопада для учнів 14-15 років була організована зустріч із представниками: превентивної діяльності Кузнецовського відділу поліції Андрієм Майданюком, спеціалістом служби у справах дітей Валентиною Шпак, начальником Управління юстиції Людмилою Антонюк та практичним психологом Міського центру соціальних служб сім’ї дітей та молоді Валентиною Шпур.

 

 

Школярі мали можливість поговорити про права людини, поглибити знання щодо навичок правомірної поведінки вдома, в школі, в суспільстві, з однолітками, а також активної протидії порушникам законів, попередження асоціальних проявів серед учнів, виховання ціннісного ставлення до людей. Також могли запитати, як діяти в певних випадках, моделювали ситуації.

 

Загалом зустріч відбувалась у форматі відкритого діалогу. Даний захід має виховний, навчальний та інформаційний характер, спрямований на створення належних умов для набуття обсягу правових знань та навичок у їх застосуванні, необхідних для реалізації своїх прав та свобод, а також виконання покладених на них обов’язків. Адже тиждень правових знань у школі – це можливість почути щось нове і цікаве. Ніколи не буде зайвим повторити свої обов’язки і дотримуватися їх, знати свої права і користуватися ними, усвідомлювати відповідальність за вчиненні правопорушення, побачити деякі проблеми зі сторони та зробити для себе висновки.

 

 

В цілому робота, яка була проведена, сприяла розвитку пізнавальної діяльності учнів, виховувала дітей як законослухняних і правосвідомих громадян України, оскільки незнання не звільняє від відповідальності, а знання навпаки перетворюється на силу, якою можна захистити себе від шкідливого та небезпечного, зміцнити свою силу волі, покращити поведінку!

 

 

Віта Яйченя,

Кузнецовський відділ поліції

Головного управління Національної поліції в Рівненській області

Всього коментарів: 2
1
123 | 22.11.2015 | 00:20
+ (0) -
Зменшити навантаження на школярів, скоротити та оптимізувати навчальну програму.Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Новицький Остап ЗіновійовичСтатус: триває збір підписівПетиція №22/010245-еп. Подана 23.09.2015Дата початку збору підписів: 23.09.2015ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:Які проблеми потребують невідкладного вирішення?

Школяр не вантажник, вага портфеля з книгами часто перевищує всі допустимі норми, кількість уроків в день потрібно обмежити максимум до 6-ти.

Школяр не робітник. В середньому лише час уроків в школі за тиждень складає 35 годин, не рахуючи часу на домашні завдання. І це в той час, коли норма тривалості робочого тижня для дорослих – 40 годин. Кількість уроків та предметів необхідно скоротити.

Школяр має право на саморозвиток: хобі, гуртки, спортивні секції. При існуючому навантаженні, школярам часу на саморозвиток не залишається. Навантаження потрібно зменшити.

Школяр має право на дитинство. Час зайнятості та навантаження у школі не дають змоги дитині відчути себе дитиною, просто нема коли.

Школяр не повинен жити у стресі. Перевантаження у школі, завдяки надвеликій кількості предметів та тривалості уроків щодня до 7 годин призводить до зародження затяжного стресового стану.

ЗНО – не монстр для залякування учнів. ЗНО повинне містити адекватні можливостям учнів запитання тестів, хоча кожного року всі щоразу переконуються що складність тесту значно перевищує можливості учнів, а часом і викладачів, навіть вищої школи.

Школяр має право залишитись здоровим після закінчення школи. На жаль, фахівці медицини фіксують те, що завдяки неправильній організації навчального процесу та надмірним навантаженням 90% дітей закінчують школу з набутими у часі навчання захворюваннями.

Школяр не професор. Часто інформація, закладена у програму, наприклад з алгебри, перевищують реальні потреби громадян. Згадайте, як часто у житті ви користуєтесь тригонометричними функціями? Програма потребує спрощення.

Школяр має отримувати актуальну інформацію. Наприклад, з інформатики учні пишуть в зошиті алгоритми чи порядок роботи в MS Paint, але не орієнтуються в архітектурі ПК, їх не навчають роботи з популярними ОС, не розказують як вирішити проблеми з ПК, наприклад з зараженням вірусом чи ін.

Школа має давати знання – необхідні, актуальні, цікаві. Школа не повинна травмувати дитину морально та фізично, вчителям недопустимо використовувати в якості основного стимулу залякування майбутнім ЗНО, школа повинна залишати дітям час на себе, на дитинство. Правильна побудова освітньої програми – шанс виростити здорове та свідоме покоління, а доки вся шкільна система базуватиметься на пережитках радянського союзу, «МарьИванних», стукаючих указкою по столу, прогресу не буде. Ми зобов’язані дати нашим дітям шанс на достойне майбутнє.
2
Микола | 22.11.2015 | 10:37
+ (0) -
Дайте, пожалуйста, ссылку на петицию.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9238

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів