34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Точка зору // Український прапор в Кузнецовську

Український прапор в Кузнецовську

22.08.2013

10

1533

Напередодні Дня Державного Прапора України згадав ті часи коли українські символи були поза законом і те, з якими труднощами вони повертались в Україну. Про те, що українським символами є жовто-блакитний, так тоді говорили, прапор та тризуб знав ще з самого дитинства від своєї матері. Вона на моє прохання малювала тризуб і просила, щоб я про це нікому не розповідав.

Пригадую свої враження, коли побачив синьо-жовтий стяг в Берестечку влітку 1989 року. Там же придбав значок прапора і, прикріпивши його на лацкан піджака, прийшов на роботу на РАЕС. Довелося пояснювати багатьом, в тому числі і начальнику цеху, що це не бандерівський прапор , а прапор України, який має давню славну історію.

А вперше тримав прапор в руках під час Установчого з’їзду Народного Руху України, делегатом якого я був. Цей прапор пошила і привезла до Києва Любомира Веремчук, яка також була делегатом з’їзду. Окрім нас делегатами від Кузнецовська були Володимир Веремчук, Василь Надяб, Сергій Шевченко та Роман Омельчук. Пригадую, як ми з Василем Надябом їхали з Києва, розповідали про з’їзд та показували прапор пасажирам поїзда. Люди розглядали його з цікавістю. Але були й такі, які швиденько тікали подалі від нас. Цей прапор я розгорнув і розмістив на столі в актовій залі ЗОШ-2, де відбулась зустріч делегатів Установчого з’їзду Народного Руху України з мешканцями міста . Це було 13 вересня 1989 року. Так вперше в місті відкрито використовувалась українська символіка.

Але масове використання прапорів відбулося на багатотисячному мітингу, проведеному міською організацією Народного Руху України на міському стадіоні 13 січня 1990 року. Вимогою мітингуючих було внесення Кузнецовська до переліку населених пунктів, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Адже наше місто було «чистим» острівцем серед забрудненої території.

В вузькому колі було вирішено провести мітинг під українським прапорами. З привезеної з-за меж міста тканини моя дружина пошила прапори, які я приніс на стадіон та роздав визначеним особам. Серед них пам’ятаю Григорія Петровича та Богдана Чміля. Щоб не викликати підозри в міліції та КДБ древка до прапорів були занесені на стадіон завчасно і заховані під лавочками. Під час підняття прапорів правоохоронці спробували цьому перешкодити і забрати прапори, але присутні на мітингу цього зробити не дозволили і охороняли прапороносців до закінчення мітингу.

Наступне масове використання українських прапорів відбулося 26 квітня 1990 року на мітингу, присвяченому четвертій річниці Чорнобильскої трагедії. Після мітингу колона під українськими прапорами пройшла з Кузнецовська до Старої Рафалівки де в Свято- Миколаївській церкві її настоятель Володимир Крот провів богослужіння з нагоди тієї страшної катастрофи. Через декілька днів члени міського Товариства української мови ім.Тараса Шевченка пройшли колоною під синьо-жовтими прапорами на першотравневій демонстрації.

З ініціативи голови Кузнецовської міської Ради народних депутатів Володимира Веремчука та голови міськвиконкому Романа Омельчука, 19 липня 1990 року, президія Кузнецовської міської Ради прийняла рішення №5 «Про національну символіку», яким вирішила: «1. Дозволити на території міста державним та громадським органам, підприємствам, установам і організаціям і окремим громадянам використання одночасно з діючою державною, також української національної символіки - синьо-жовтого прапора і герба тризуба та виконання національного гімну «Ще не вмерла Україна», та дозволити використання символіки інших народів. 2. На будівлі міської Ради м.Кузнецовська поруч з державним прапором Української РСР встановити національний прапор.»

А вже 29 липня 1990 року під час святкування дня міста, в присутності більше 8-ми тисяч людей, серед яких були народний депутат СРСР Вілен Мартиросян, народні депутати УРСР Володимир Пилипчук та Василь Червоній над міською радою поруч з прапором УРСР замайорів і національний синьо-жовтий прапор, який підняв та встановив член Президії Верховної Ради УРСР, депутат Верховної Ради УРСР, голова Рівненського Крайового НРУ Володимир Пилипчук. Після цього відбувся мітинг, концерт та масові гуляння.

Ось так урочисто, після довгих років забуття та переслідувань, український прапор навічно зайняв належне йому місце в українській державі.


Степан Жданюк

Всього коментарів: 10
1
jarema | 22.08.2013 | 22:59
+ (3) -
В СЕРЕСЕР багато молодих  хлопців відбули покарання в совєтських тюрмах, за вивішування жовто-блакитного прапора  до його законного прийняття??? Московським окупантам до сих пір наша українська символіка  муляє очі......
2
sir_the_dragon | 23.08.2013 | 02:27
+ (0) -
Аналогічно, як мені муляє орел-мутант.
3
переживаючий | 23.08.2013 | 09:50
+ (2) -
Слава Україні!
4
Іван | 23.08.2013 | 12:50
+ (2) -
Героям Слава!!!
5
Петро | 24.08.2013 | 03:01
+ (-1) -
старі пердуни живуть у якомусь придуманому героїчному опусі. А це реальність сучасної України та її прапора:
http://www.youtube.com/watch?v=V0zeHisYMMo
6
Льоша | 24.08.2013 | 17:29
+ (2) -
Петре!! Старі пердуни теж були молодими в 90-х роках і намагалися під боком
КДБ СеРеСеР будувати незалежну Україну!!!!
А ви, молоді зараз можете бути тільки наркоманами( як той басист із Америки), алкашами з 14років, і ще обсцикати під"їзди, де ходять ваші бабусі і батьки!!!
А яка молодь може виховуватися в Україні із міністром освіти євреєм -Табачником ставлеником президента ворожої Росії, ще й будівничого "руского міра " в Україні..??
7
Ольга | 24.08.2013 | 22:42
+ (1) -
Ольга
Наша кузнецовська влада: "ПР" ,"батьківщина" і свабода" запросили на День міста зрадника України , народного депутата від ПР Сороку.
Ще місяць тому "свабодівці" пропіарилися і розкидали листівку: "СОРОКА-ЗРАДНИК".
(Тому що, Сорока один із 148 депутатів із ПР, що підписав звернення до Польсько Сейму, щоби визнати українців у створенні геноциду поляків на Волині у 1943-44роках.)!!!!!
Я не дивуюся депутатам від "ПР і депутатам від близняти ПР- "батьківщині", а як же тепер розцінювати дії тягнибоківської "свабоди" ??? і її заступника міського голови (міліціянта) Кравця??? Що хлопчики-свабодівці, займаєтеся блюзнірством ?? Дурите виборців так само як і апазиційна "батьківщина" тимошенко і Яцеюка??
Що брехуни-свободівці,розкидали листівку і Сорока перестав бути зрадником???
Схаменіться!!!Замучені голодом у 32-33р , знищені НКВДистами бійці УПА, знищені українці в Сибірах на Колимах, вам не пробачать із небес.. Чи може ви ще й не вірите у Божу кару???
8
Петро | 25.08.2013 | 13:00
+ (-1) -
6 Льоша (Вчора 16:29)
Наркоманія і алкоголізм молоді - це в тому числі результат створеного молодими-старими на початку 90-х непорозуміння під назвою "незалежна Україна". Всі розмови про "любов до державних символів", починаючи з президента і закінчуючи останнім клерком - суцільна брехня, за якою стирчать вуха спраги до влади як способу особистого збагачення. Тотальне несприйняття народом політиків усіх кольорів свідчить про те, що це вже зрозуміли всі. Або майже всі, - судячи з твоїх коментарів.
jarema | 26.08.2013 | 11:26
+ (1) -
Петре!!Народ обирає владу.. То яку владу обрали -тої і заслуговуємо..
9
НН | 26.08.2013 | 00:00
+ (0) -
А можна більш детальніше про басиста із Америки
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 583
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 8678

Останні новини

34400.net © 2011-2016

Кузнецовськ - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів