34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Релігія // В Україні назріває війна за храми

В Україні назріває війна за храми

11.02.2012

9

1387

В Україні назріває війна за храми

Представники української партії влади готуються до намічених на жовтень парламентських виборів передати у власність Української православної церкви Московського Патріархату (УПЦ МП), найвідоміші православні святині країни - Києво-Печерську лавру, Почаївську лавру та Свято-Богоявленський монастир у Тернопільській області, - пише Тетяна Івженко у російській Независимой газете.

Опозиція і Київський Патріархат мають намір перешкодити цьому. Назріваючі церковно-політичні скандали здатні відвернути суспільство від соціально-економічних проблем. 

У Верховній Раді вже зареєстрований до розгляду законопроект Про повернення об'єктів культурної спадщини релігійних організацій. Він передбачає, що уряд зобов'язаний протягом трьох місяців з моменту вступу закону в дію передати названі монастирі у власність УПЦ МП. Один з авторів законопроекту депутат Василь Горбаль пояснив НГ: "Потрібно просто наводити порядок, оформити де-юре ту ситуацію, яка існує де-факто Православна Церква Московського Патріархату і зараз розпоряджається об'єктами, які внесено в документ".

Депутат зазначив, що Рада Європи давно вимагає від Києва провести реституцію - повернення церковної власності, але через надмірну політизацію питання жоден склад парламенту не зміг підготувати та затвердити відповідний законопроект. "Але колись потрібно з чогось починати Ситуація не може бути вічно невизначеною, це породжує безліч непотрібних суперечок, пов'язаних із власністю, із земельними питаннями", - сказав депутат. Він уточнив, що до другого читання документа інші Церкви - і Київський Патріархат, і Автокефальна, і Греко-католицька - зможуть внести свої пропозиції про передачу їм у власність тих об'єктів, якими вони де-факто розпоряджаються. На думку Горбаля, це дозволить уникнути нагнітання атмосфери у суспільстві. 

У Київського Патріархату інший погляд на проблему. Патріарх Філарет, дізнавшись про ініціативу депутатів від партії влади, провів прес-конференцію, під час якої заявив: " Ми хочемо, щоб і Почаївська лавра, і Києво-Печерська лавра залишилися у власності держави, усього українського народу. А коли об'єднаємося (всі українські православні Церкви - НГ) і створимо одну Церкву, то тоді все це буде належати одній українській Церкві та українському народові". Філарет пообіцяв, що його прихожани будуть захищати православні святині від зазіхань Московського Патріархату.

Українська опозиція готова підтримати Київський Патріархат. У заяві партії Наша Україна сказано, що дії влади "ставлять під загрозу знищення культурної спадщини України". Депутат від Блоку Юлії Тимошенко, який очолює парламентський комітет з питань культури і духовності Володимир Яворівський уже зареєстрував у Верховній Раді свій законопроект, що забороняє відчужувати об'єкти культурної спадщини на користь релігійних організацій. Він припустив, що депутати від партії влади діяли якщо не під диктовку, то на догоду патріархові Кирилу. Ще один представник цього комітету, відомий український поет Павло Мовчан, заявив українським ЗМІ: "Такий реверанс у бік УПЦ МП перед виборами говорить про те, що правляча партія має намір заручитися на виборах підтримкою їхніх прихожан". 

Керівник Міжнародного інституту демократій Сергій Таран сказав НГ, що замість підтримки влада може отримати нові розбрати у суспільстві. "Можливо, ставиться завдання відволікти увагу громадян від нагальних проблем, від економіки і соціальних питань Але вносити заради цього в суспільство такі подразники як питання мови, релігії, історії, - це дуже небезпечний шлях Українське суспільство таке, що тут не може бути компромісу Можна роздражнити і роздратувати виборців до такого ступеня, що виникне загроза силового протистояння між різними регіонами країни Краще не торкатися настільки небезпечних питань ", - .. вважає політолог.

Керівник Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала, навпаки, упевнений, що передача у власність Церков тих об'єктів, якими вони і так користуються, регулярно здійснюючи богослужіння, вирішила б ряд проблем, у тому числі у суспільстві. "На мій погляд, не цілком нормально, правильно і по-європейськи зберігати на територіях церковних святинь якісь музеї, створені у період радянського атеїзму. Крім того, у держави не вистачає коштів, щоб утримувати ці об'єкти у нормальному стані, забезпечувати їх збереження . А Церква може собі дозволити витрати на такі потреби", - сказав експерт НГ. 

Міністр культури України Михайло Кулиняк в інтерв'ю газеті Дзеркало тижня запевнив, що на сьогодні мова не йде про ліквідацію національно-культурних заповідників та музеїв, розташованих на території культових споруд: "Навпаки, охоронна складова у роботі заповідника посилиться". Коментуючи питання про передачу храмів та прилеглих територій у власність Церков, міністр зазначив, що це варто обговорити із громадськістю.

Джерело: http://ua.korrespondent.net
Всього коментарів: 9
1
Sriberko | 13.02.2012 | 00:58
+ (0) -
Патріарх Філарет правильно сказав.Українці будуть захищати православні святині від зазіхань Московського Патріархату.
- Розкатали губу московські посіпаки.
2
Леван | 13.02.2012 | 01:35
+ (0) -
Нет маскалям ! Сколько можно кацапам гнобить другие национальности,уже и до этого руки добрались
3
Леван | 13.02.2012 | 01:47
+ (0) -
Есть кацапы,а есть русские
Есть хохлы,а есть украинцы
Есть жиди,а есть евреи
Есть ниггеры,а есть афроамериканцы
Есть чурки,чурбаны и прочие,а есть уроженцы Кавказа и Ближнего Востока и остальные нормальные люди...
Как можно этого не замечать,я знаю выходцев с Африки,армян,грузин,евреев,которые на украинський мови,как на своей родной разговаривают и ценят культуру и проч. и больше остальных знают здесь живущих,я имею ввиду Западную Украину от Львова до Ривного,люди уважайте себя и других,а быдло оно и в Африке быдло..............
4
українець | 13.02.2012 | 12:21
+ (0) -
Передавати Національні святині у власність церкви керованої зі столиці іноземної держави, яка в своїх громадян формує з Ураїни образ ворога, можуть лише вороги України. Комуністи ніколи не були українцями по духу. Це ворожа партія і її необхідно заборонити. ПР- по своїй структурі і складу нагадує бандитську шайку на чолі з посаженцем. Керівник банди сидить в Кремлі. Народна партія Литвина- пристосуванці. Про таких говорять: "За шмат гнилої ковбаси ти матір рідну продаси." А винуваті ми з Вами, бо привели до Верховної Ради ось таку братію підсилену тушками з "Батьківщини" та "Нашої України". Робімо висновки.
5
українець | 24.02.2012 | 12:04
+ (0) -
Ще одним кроком антиукраїнських сил є усунення від управління УПЦ МП митрополита Володимира (Сабодана) рішенням Синоду УПЦ МП який відбувся 21 лютого 2012 року всупереч забороні на його проведення. Відбувся неканонічний переворот здійснений московськими яструбами в попівських митрах. 6 із 12 єпіскопів які приймали це рішення вже чинили розкол в українському православї в 1992році в Харкові. Тоді вони разом з Володимиром виганяли Філарета який відстоював Автокефалію УПЦ. Через 20 років все повторилось але вже відносно Володимира, який також прагнув незалежності від Москви і не бажав йти до Русскаго міра насаджуваного Кремлем через агента ФСБ Кірілла (Гундяєва) який краде нашу історію і постійно гундосить що ми єдиний з росіянами (угро-фінами?) народ, ми Святая Русь зі столицею в Москві.
Імперська політика Москви і Русской Православной Церкви незмінна багато століть. "Святою" ти себе провозгласила,
І небеса під себе осягла,
а на землі твоя нечиста сила,
Словянську кров сторіками лила.
Обняти світ залізними руками,
Силкуєшся, щоб людському уму,
Спорудити з ПРОДАЖНІМИ ПОПАМИ,
Вселенськую, безвихідну тюрму.
І всіх Славян скликаєш во єдино:
"Зливайте ся! Я - море, ви ручї!
Коріте ся і нахиляйте спину,
Хиліте ся під присуди мої!
У мене ви зазнаєте впокою,
Як правдені у Бога за дверми:
У багнищі, стоячою водою
Гнистимите З МОСКОВСЬКИМИ ЛЮДЬМИ."
"Святая Словянська ода" Пантелеймон Куліш.
6
дуся | 24.02.2012 | 13:20
+ (0) -
Жданюку точно немає чим зайнятися - майже всі дописувачі сайту зараз на сесії. А він туди не допущений. ТО бігав по Хвалькам і Пешкам, щоб хоч у виконком допхнутись. fool
7
Даун | 24.02.2012 | 18:10
+ (0) -
Блин, какое тупое быдло. Капитал не имеет национальности. А в Москве живут нормальные люди. Посмотрите митинги на облотной, или о том что пишут про РПЦ в блогосфере. Ни один нормальный человек в Москве не хочет что-то там захватить в Украине, захватывают капиталисты, бизнесмены, олигархи. Вы тут херню несёте, а олигархам на Ваши эфимперные интересы насрать. Олигарх своих детей на запад отправит и на английском выучит в престижных вузах, а какой-то ебанутой национальной идеей парится не будет.
8
українець | 24.02.2012 | 22:05
+ (0) -
Дауне, ти мабуть не розібрався, що це поезія Пантелеймона Куліша, який народився мйже 200 років тому, 1819року. З того часу нічого не помінялось в відношенні Росії до України.
9
Маруся | 24.02.2012 | 23:10
+ (0) -
Дуся, мені здається, що ти не жінка, хоча нік в тебе -жіночий.
А якщо чоловік , то мерзенний пліткар. Бо ніколи Жданюк не буде бігати проситися у Анощенка на роботу. І Анощенко його ніколи не візьме, бо боїться конкуренції. Анощенку ліпше працювати із такими як він,або ще гіршими..
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів