34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Інтерв'ю // Василь Яніцький

Василь Яніцький

27.04.2015

17

2082

Василь Яніцький: ”Cтарі символи – це зайвий баласт, якого треба позбутися"

 

 

Не встиг Президент підписати закон про заборону популяризації комуністичного та нацистського режимів, а у селі Повча Дубенського району вже не стало погруддя радянському розвіднику Миколі Кузнєцову. Його самовільно розвалив місцевий активіст, не чекаючи, поки таке рішення приймуть депутати сільської ради. Тим часом у Кузнецовську люди почали відкладати гроші на перереєстрацію своїх документів, позаяк місто незабаром також може змінити свою нинішню назву на Вараш (так називалося поселення, на основі якого виникло нинішнє місто атомників).

 

 

Ми поцікавилися у народного депутата України Василя Яніцького, чи справді прийнятий закон про скасування комуністичної символіки є настільки нагальним для країни, зважаючи на той факт, що період комуністичної України є хоча і сумною, але віхою в історії країни, та чи не вважає він, що своїм голосуванням народні обранці просто перекреслили певний час життя країни. І чи не доцільнішим було б провести референдум з цього приводу.

 

 

– Верховна Рада прийняла закон про скасування комуністичної символіки. Наскільки це є актуальним питанням саме сьогодні?

 

– Я вважаю, що ми з цим законом запізнилися років на двадцять. І що більшість проблем, які ми маємо сьогодні, і на сході в тому числі – через те, що ми свого часу не сформували правильну національну ідеологію, патріотичну, де Україна була б не бідний родич, а горда країна з глибокою історією і самобутньою культурою. А ми продовжували жити в старих ідеологічних стереотипах, побудованих у кращому випадку на півправді, а в гіршому – на цинічній і відвертій брехні. Радянська ідеологія привчала нас до того, що ми – гвинтики і коліщатка якогось механізму і від нас мало що залежить. Тому й досі на сході багато хто живе ілюзіями про доброго дядю, який прийде і все їм дасть. Такий собі наївний масовий інфантилізм, який не передбачає особистої відповідальності, а побудований на слухняному виконанні чужої волі як гарантії особистої безпеки, а ще краще – з ентузіазмом. Це ми зараз спостерігаємо в Росії, де будь-яка брехня про Україну сприймається за чисту монету. Але Україна після Революції гідності переросла цей стан і стала на шлях змужніння. Тому всі старі символи – це зайвий баласт. Якого треба позбутися.

 

- Закон передбачає перейменування міст і вулиць, демонтаж або реконструкцію пам’ятників. На все це потрібно кошти і чималі.

 

– Знаєте, коли ми хворіємо і лікар нам прописує ліки, ми не надто дивимося, скільки вони коштують, а шукаємо гроші, лікуємося, бо хочемо бути здоровими. Наше суспільство хворе, і вилікувати його може тільки правда, яка була основним ворогом радянської ідеології. От до переліку міст, які підлягають перейменуванню, потрапив і Кузнецовськ. Здавалося б, навіщо перейменовувати – для нас Микола Кузнецов завжди був легендарним розвідником, який особисто знищив одинадцять німецьких генералів? Але поза тим, на совісті Кузнецова – і більше трьохсот українських патріотів, членів ОУН, яких він підставляв, лишаючи на місці злочину чи посвідчення члена ОУН, чи якийсь інший «компромат», після чого німці організовували масові арешти і страти українців. Як із цим бути? Або взяти генерала Ватутіна, який тисячі українців поклав на форсуванні Дніпра, що навіть німці були шоковані такою жорстокістю. А потім вимів з Київщини усе чоловіче населення і кинув їх без зброї на німецькі позиції, мотивуючи це тим, що «чим більше загине українців зараз, тим менше доведеться відправляти потім у Сибір». Хто він – герой чи холоднокровний убивця? От коли ми таким чином поставимо запитання і самі дамо на них відповіді, питання доцільності перейменувань відпаде саме собою.

 

- Але для певної частини мешканців України період комуністичної, а потім соціалістичної України є і досі важливим періодом життя. Особливо для мешканців східної України. Чи не слід було б винести на референдум, позаяк на думку певної частини населення, депутати просто заборонили частину історії нашої держави?

 

– З цього приводу згадується анекдот: «Прийшли краєзнавці до діда-ветерана записувати спогади і питаються: «От у Вас таке багате було життя. Ви і Сталіна пережили, і Хрущова, і Брежнєва, і Андропова. А от скажіть чесно: за кого вам жилося найкраще?» – «Ото, синочки, скажу вам чисту правду: пережив я справді багатьох, але найкраще мені жилося при Сталіні». – «Та ви що?! Так тоді ж і війна, і репресії, і голод після війни! Як так?!» – «Правду кажете: і війна була, і репресії, і голод. І все одно, при Сталіні мені було найкраще» – «Але чому?!» – «Та тому, синочки, що я тоді був молодим». Це я до того, що у багатьох людей є ностальгія не стільки за радянським минулим, скільки за своєю молодістю, тим колективним інфантилізмом, про який я згадував. І саме через це жоден референдум тут не є критерієм істини. Ми вже бачили референдуми і в Криму, і в Донецьку. І ще раз повторюю: йдеться не про заборону істоії, а про звільнення її від брехливих радянських міфів. От коли ми знатимемо свою правдиву історію – тоді можна буде говорити про референдуми.

 

– Ви згадали про ветеранів. Наближається День перемоги. Яке Ваше ставлення до цього свята і до ветеранів, які виборювали цю перемогу?

 

– До ветеранів – якнайкраще. Насправді ті, хто ще досі лишився в живих, у роки війни були 17-20 пацанами, яких зі шкільної парти кинули на фронт. І все своє життя вони прожили чесно, не торгуючи військовою честю та орденами. Кілька років тому ми з активістами фонду «Наш край» об’їхали усіх ветеранів нашого краю. Серед них є справді унікальні особистості. Наприклад, Федір Іванович Кренько з Дубровиці, який усе життя пропрацював зі школярами, і досі навчає старшокласників танцювати вальс. Або Микита Федорович Хвалько з Борової, який у 90 років на хуторі тримав господарство. У нього тоді згоріла хата і ми помогли поставити дах. От перед такими людьми треба схилити голову і повчитися у них життєвої мудрості. А щодо самого свята, то час із парадів та бравадних веселощів зробити його днем пам’яті, усвідомлення того, якою ціною дісталася ця перемога. Щоб не повторювати помилок минулого. Зараз це актуально, як ніколи.

 

 

Любов Романюк, Наталка Позняк-Хоменко, www.rp.rv.ua

Всього коментарів: 17
1
я | 09.05.2015 | 08:03
+ (-1) -
Василий, может работать начнем , вы сами балласт, раз так примитивно мыслите.
2
Олег | 09.05.2015 | 23:19
+ (-1) -
А кошти для перейменування дасть Василь Яніцкий
3
серж | 17.08.2015 | 19:54
+ (0) -
Яницкий зрадник!
4
Дмитро | 15.09.2015 | 13:31
+ (0) -
Це ви старий мотлох і вам пора на звалище історії. Ідіть так ні чого й не створивши.
5
Іван. Він же Сум | 18.01.2016 | 11:20
+ (-1) -
Я до москалів. А чому ви в себе, в Росії, своїх поселень не називаєте Кузнецовськом? Якщо Кузнецов такий герой - то називайте й тіштеся. І вашому Путлєру, гадаю, сподобається. А то всяке гавно нам підсовуєте. Був у нас ВАРАШ - і хай би лишався. Хто просив міняти?! Отож поверніть, що було. І нічого посилатись на нестачу коштів. Німці всі нагадування про свого Гітлера давно вже повідкидали й забули, а ми й досі чіпляємось за всяку гидоту, на руках якої кров багатьох невинних українців... Чи, ви вважаєте, ми це маємо забути?!
До речі, зараз офіційна Москва настоює на змінах у нашій Конституції. Питається: на яких правах? Ми ж до них з такими повчаннями не ліземо. І коли ті зміни, зрештою, такі добрі, то хай їх запроваджує у себе. А то навіть останню бібліотеку знищує. через день перетрясає. Та й продажна МПЦ, яка на чолі з Кириллом оправдовує війну, нам не потрібна. Маємо свою. Ту, що закликає не вбивати, що нам, як людям, близьке до душі. Але й далі терпіти московсько-більшовицьке насилля не будемо. Розберемось у своїй хаті самі. Ось так, москалики, з вашими холуями разом!
6
| 18.01.2016 | 13:43
+ (1) -
Для Іван. Ніхто не давав вам права говорити за усіх кузнецовців. Ніхто не давав права вирішувати за всіх долю УПЦ (офіційна назва). А від таких безбожників як ви , усі біди на нашій землі. Шукаєте винуватців -- подивіться  у дзеркало.
7
КАЧОК | 18.01.2016 | 14:38
+ (-1) -
До 7А,ти що про безбожників несеш???????? бог це не в церкві ,там його точно нема,, А Іван висока людина і Українець -поліщук ,він має правіо говорити вільно і ,ти,йому рот не затикай!!!
8
| 18.01.2016 | 18:04
+ (1) -
Для КАЧОК.(Особливо обдарованих). Сказано було, що він не має права говорити від імені усіх . Якщо усі будуть такими Українцями як ви, то бідна наша Україна.
9
оля | 18.01.2016 | 23:02
+ (1) -
кузнецовськ-це   кузнецовськ..і    ніхто   невправі  несильно    заставляти людей   ставати варашанами..
Іван. Він же Сум | 23.01.2016 | 13:54
+ (0) -
Олі. А з якого права й по чиїй волі варашани поробилися кузнецовцями?!
Іван. Він же Сум | 23.01.2016 | 14:15
+ (0) -
Для7А. Про права я поуки що не говорю. Хоча розумію, що не всім, хто мешкає поміж нами, Україна є рідною матір"ю. Але напевне кожен бачив, як Кирилл (відомий тобі?) благословляв тих, хто "русские интєреси" - до того ж за межами власного "Отечества" зі зброєю в руках захищає. Україна - один із таких прикладів. І, на жаль, не один. А коли тобі, 7А, ближча Московія з її придурком Путлєром - чемодан в руки й драла туди. Твої однодумці на Донбасі залюбки такого "толерантного" пропустять.
А це в додачу: Думав Путін він герой, Виявилось - ГЕМОРОЙ, Від якого світ страждає, І, засранця, проклинає!
Отож повторюю: українці мають право розбудовувати на власній землі СВОЮ ПОМІСНУ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ,  А московська (МП) на чолі з Кириллом - хай править на своїй вотчині, в Росії. Може з собою прихопити й 7А. Думається, там їм буде спідручніше.
Іван. Він же Сум | 23.01.2016 | 14:28
+ (0) -
І ще для 7А.  Та й війну в Україні - не бандеровці, як ви нас називаєте, розпочали. Як, до речі, перед тим у Грузії, а зараз - вже у Сірії, Куди далі полізе московський чобіт і де в такий спосіб захищатиме  свої інтереси??? Отож бо й воно. Хто б згадував росйську церкву, якби вона не долучалась до путінської пропаганди, а займалась лише тим, чим церква й має займатись. А то ж доводилось чути, що навіть наших хлопців, котрізагинули на фронті, московські попи відмовляються відспівувати. чи, може, хтось із них офіційно засудив вчинений на Україні Голодомор у 1932-33 роках? Я. наприклад, такого ще не чув. А ви кажете, що московити несуть нам добро!..
Іван. Він же Сум | 23.01.2016 | 14:45
+ (0) -
і ще для 7А. А з іншого боку - чому це ми, українці, не маємо права задатись питанням, чому це в нас і досі існують організації, які заточені на знищення України?! А раз вони проти нас, проти нашої державності - то навіщо вони нам? В Біблії ж говориться про ЛЮБОВ до ближнього. А багато любові проявлено від московитів у ставленні до упокорених (і тих, на кого Путін нападає) народів?! Отож, як говориться, дивіться по ділах. По них - і судіть.
Я | 23.01.2016 | 20:11
+ (0) -
Іван молодець. Повністю тебе підтримую, потрібно як скоріше і по повному відмовлятись від усьго кацапського. І в першу чергу від їхньої мови і церкви.
Сум | 31.01.2016 | 18:51
+ (0) -
Скажіть про це нашим керманичам!
Микола | 18.02.2016 | 15:26
+ (0) -
Дуже цікаво, як проголосував наш представник в Раді, коли стало питання про відставку уряду? Хто знає, де знайти цю інформацію? Дайте ссилку, будь-ласка.
Валентин | 18.02.2016 | 21:27
+ (0) -
Парламент не проголосував за проект Постанови щодо прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України) (№4080). Рішення не набрало необхідної кількості голосів - 226.
За - 194, Проти: 2, утрималися: 12, не голосували: 28, всього: 236.

Як голосували нардепи з Рівненщини:
Олександр Дехтярчук, Василь Яніцький, Юрій Луценко (Блок Петра Порошенка) - за;

Юрій Вознюк - проти, Вадим Сидорчук, Віталій Корчик - відсутні (троє "Народний фронт");

Олег Осуховський (позафракційний) - за;
Андрій Лозовий (Радикальна партія Олега Ляшка) - за;
Сергій Євтушок (ВО "Батьківщина") - за.

Таким чином, Прем`єр-міністр Арсеній Яценюк залишається на своїй посаді мінімум до вересня. 

http://charivne.info/rivne-news/vidstavka-yatsenyuka-yak-holosuvaly-rivnenski-nardepy
http://4vlada.com/rivne/47356
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1050
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів