34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Місто // Ветеранам війни виплатять разову допомогу

Ветеранам війни виплатять разову допомогу

27.04.2016

7

1385

Виплати разової грошової допомоги до Дня Перемоги здійснюється відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань", - інформує управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 141 установлено такі розміри даної допомоги:

 

1. Інвалідам війни та колишнім малолітнім в’язням (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: І групи – 2 975 грн. ІІ групи – 2 600 грн. ІІІ групи – 2 310 грн.

 

2. Учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 920 грн.

 

3. Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2 975 грн.

 

4. Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 465 грн.

 

5. Учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістичним режимом у тилу ворога – 170 грн.

 

 

У зв’язку з тим, що у ветеранів війни виникають питання стосовно виплати, отримання разової грошової допомоги, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради надає відповіді на ці запитання.

 

Який порядок і термін виплати разової грошової допомоги?

 

Виплата разової грошової допомоги проводиться управлінням праці та соціального захисту населення щорічно до 5 травня через поштові відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

 

Чи подається заява на отримання грошової разової допомоги до Дня Перемоги?

 

Допомога виплачується без особистого звернення громадян. Якщо ветеран війни одночасно належить до кількох категорій, наприклад, є учасником війни і членом сім’ї померлого учасника бойових дій, в якому розмірі виплачується компенсація? Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно із названими законами, виплачується одна допомога – у більшому розмірі, в даному випадку, як сім’ї загиблого – 465 гривень.

 

Хто відноситься до осіб, що мають особливі заслуги?

 

Відповідно до статті 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вважаються Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період 1941-1945 років.

 

Якщо статус ветерана війни буде встановлено після 5 травня 2016 року, чи матиме цей ветеран право на одержання разової грошової допомоги в 2016 році?

 

Ні, разова грошова допомога не виплачується в разі набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги. Також зазначаємо, якщо у 2016 році особа вперше набуває право на виплату разової грошової допомоги та їй встановлено відповідний статус до 5 травня цього року, їй необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання (якщо пенсіонер – за місцем отримання пенсії) та надати паспорт, ідентифікаційний номер та посвідчення встановленого зразка.

 

Чи виплачується разова грошова допомога родичам ветерана війни, який помер в 2016 році і не встиг її отримати?

 

У випадку смерті ветерана війни після 5 травня 2016 року, сума разової грошової допомоги, що йому належала і залишилась не одержаною, виплачується (за заявою) батькам, чоловіку (дружині), дітям або родичам, що проживали разом з ним. Але разова грошова допомога не виплачується, якщо отримувач помер до 5 травня.

 

Якщо ветеран війни не встиг отримати разову грошову допомогу до 5 травня (перебував на лікуванні, у від’їзді тощо), до якого терміну він має право на її отримання і до кого звертатись?

 

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

 

 

Додатково повідомляємо, що згідно Програми соціальної допомоги в місті Кузнецовськ на 2016 рік затвердженої рішенням Кузнецовської міської ради від 06.04.2016 року № 217 з нагоди відзначення Дня Перемоги учасникам війни, учасникам бойових дій, які отримують пенсію, інвалідам війни, сім'ям загиблих військовослужбовців, реабілітованим громадянам та членам їх сімей, які були примусово переселені з місцевого бюджету виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 300 грн. кожному. Всього отримають дану допомогу 279 ветеранів.

 

Виплата даної грошової допомоги проводиться через головне відділення Приватбанку.

Всього коментарів: 7
1
Masliuk | 27.04.2016 | 19:19
+ (0) -
Нема слів...
Переможці, мля...
У переможених (у ветеранів Вермахту) в Німеччині щомісячна пенсія від 2 до 8 тисяч евро в місяць і це без уррахування заробленої пенсії...
2
вася | 27.04.2016 | 20:25
+ (1) -
так то немцы платят немцам.  а ты хочешь что бы наша жидовская верхушка платила переможцам всех национальностей? как сказал Генри Форд - "Изолируйте 50 самых богатых евреев — и войны прекратятся."
3
Masliuk | 27.04.2016 | 21:10
+ (0) -
Вася, я просто шаленію від відношення нашої держави до своїх людей.
Чорнобильці, ветерани Другої світової, воїни АТО - до кожного з них держава відноситься як до відпрацьованого матеріалу.
Мля... я просто не можу уявити що буде коли на РАЕС станеться аварія схожа на Чорнобиль чи Фукусіму. Де ця млядська держава буде брати людей для ліквідації аварії...
4
вася | 27.04.2016 | 21:57
+ (0) -
так я тебе про чё? плевать они хотели на нас, жиды с верху и даже местные , они в первую очередь сбегут. народ ни во что не ставят, только ДЕНЬГИ.
5
прнпнх | 05.05.2016 | 11:53
+ (0) -
Хтось вже отримував виплату?
6
Алексей | 05.05.2016 | 16:47
+ (0) -
Так це виходить як що до 5 травня не виплатили так вже й не виплатять.Мабудь багато хто про цю виплату не знає, ось і підшумок собі в кармани положили.
7
прнпнх | 05.05.2016 | 18:21
+ (0) -
Виплатять, просто пізніше, в минулому році я отримав у другій половині червня.
Гроші вже пішли, не всі, але пішли, дехто може й завтра отримає.
Можливо хтось вже і отримав.
P.S. Бюрократія б................................ і так далі.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1017
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9149

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів