34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Відкритий лист

Відкритий лист

11.08.2015

5

2156

Відкритий лист Старорафалівської територіальної громади.

 

Ким і чому гальмується процес виконання Закону України

«Про добровільне об’єднання територіальних громад»?

 

На таке запитання шукають відповідь жителі сіл Стара Рафалівка та Бабка. Чи не порушуються статті закону про добровільне об’єднання та основні принципи: конституційність та законність; добровільність; економічна ефективність; державна підтримка; повсюдність місцевого самоврядування; прозорість та відкритість; відповідальність...

 

Закон вступив в силу. Працюй над його виконанням, створюй робочі групи, опрацьовуй основні питання, що хвилюють громаду. Працюй над утворенням об’єднаної територіальної громади.

 

А що відбувається насправді?

 

Історично і територіально склалося так, що дві громади, ще до прийняття Закону тісно пов’язані між собою. Переважна більшість населення Старорафалівської селищної ради працюють на території Кузнецовської громади і навпаки, жителі міста мають робочі місця в селі. Прикладом є Європейський університет, кінно-спортивна школа, садово-огородні кооперативи, сільська школа. Проходять богослужіння в церкві, яку відвідують представники двох і більше громад. Молодь міста та села проводять своє дозвілля разом. До ветеринарної дільниці звертаються за допомогою своїм улюбленцям, як члени однієї так і іншої громади. На прохання, жителям міста виділяються земельні наділи під забудову та для ведення особистого підсобного господарства. Забудовано на урочищі «Гопшар» справжнє містечко. На території селищної громади бачать своє перебування багато керівництва атомної електростанції.

 

Фактично пройшло злиття двох громад, а Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» тільки зміцнить їх, що буде запорукою переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень.

 

Так гадається та не так складається.

 

Перші слухання щодо обговорення (із протоколу зборів) відбулися 05.06.2015р., присутніх 185 чоловік.

 

Слухали представника кузнецовської громади, в.о. міського голови пана Куца І. В., який поділився своїм баченням перспективи двох громад в разі добровільного об’єднання. Слухали голову селищної громади пана Таляра С. І. Думки обох представників протилежно розділились. Запропонувавши свій варіант створення громади (Стара Рафалівка – Сопачів – Собіщиці) – не отримав підтримки в залі.

 

Із постанови протоколу: переважною більшістю голосів громада села виявила своє бажання за об’єднання Старорафалівської селищної ради з громадою міста Кузнецовськ (протокол зборів додається). Винесений на розгляд селищної сесії протокол зборів, групою депутатів не отримав підтримки. Таким чином частина депутатів проігнорувала рішення більше 180-ти виборців, викликавши обурення серед населення селищної громади.

 

27.06.2015р. групою депутатів та за підтримки 59-ти членів громади було направлено повідомлення до селищної ради. Згідно з «Законом про місцеве самоврядування» а саме типовому положенню про місцеві ініціативи в селі, була створена ініціативна група з 16-ти чоловік (списки додаються) котра має повноваження розглядати, ініціювати питання щодо процесу об’єднання територіальних громад, згідно Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

 

Повідомлення зареєстроване 30.06.2015р. за №621. За реєстраційним №622 було направлене звернення (копія додається) ініціативної групи провести 05.07.2015р. місцевий референдум спільними зусиллями ініціативної групи та частиною депутатів, які не ввійшли в ініціативну групу і працівниками сільської ради. Підтримки не отримано (копія звернення додається).

 

"Чи підтримуєте ви об’єднання старорафалівської селищної громади з громадою м. Кузнецовськ? За, проти, утримався" - під таким запитаннями пройшло опитування членів територіальної громади Старорафалівської сільської ради з 02.07.2015р. по 05.07.2015р.

 

За результатами засідання ініціативної групи (присутні 11 чоловік) було обрано лічильну комісію в складі депутатів: Євсовича Г. Ф., Абрамовича М. В., Лавренчука М. М., Рищиковця О. О., Лутай С. В. Обрано голову лічильної комісії та секретаря.

 

Підготували звернення ініціативної групи до сільського голови Таляра С. І. щодо результатів опитування членів громади та процедуру об’єднання територіальної громади с. Стара Рафалівка та м. Кузнецовськ (протокол засідання додається).

 

За підписом голови лічильної комісії та членів лічильної комісії було отримано наступні результати щодо об’єднання старорафалівської громади з громадою м. Кузнецовськ:

 

- за – 696 чол.,

 

- проти – 17 чол.,

 

- утрималось – 8 чол.

 

З них зареєстрованих членів громади – 293 чол., проживаючих членів громади – 403 чол. (протоколи додаються).

 

Найбільша хвиля обурення пронеслась після депутатського звернення від 29.07.2015 р. (копія додається).

 

Незважаючи на правомірність дій та числені переваги в опитуванні адмінресурс вдається ще до більших хитрощів. 28.07.2015 р. у село приїздять представники районної влади, «прихвативши» з собою працівників лісового господарства, ще декілька представників інших громад намагалися силоміць «просунути» свої інтереси.

 

Побоювання втратити своє робоче місце змушує окремих депутатів змінити свою думку та відкликати свій підпис.

 

Звертаємось до вас, «шановні панове», це що, добровільність? А що далі?..

 

Ініціативна група в черговий раз звертається до своїх співмешканців. Так 02.08.2015р. проводить збори с. Стара Рафалівка та с. Бабка. Присутні 130 чол. (протокол зборів додається). Результати ті ж самі – 107 чол. присутніх проголосували за об’єднання громади с. Стара Рафалівка та с. Бабка з кузнецовською громадою, 4 чол. - проти, 1 чол. - утримався. Протокол зборів передали сільському голові Таляру С. І. і зобов’язали протягом 10 днів зібрати сесію.

 

І знову запитання, а що далі?..

 

 

07.08 2015, ІНІЦІАТИВНА ГРУПА

 

 

Під час проведення 56 позачергової сесії Кузнецовської міської ради Ігор Куц також говорив про те, ким і чому у Старій Рафалівці гальмується процес виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»:

 

Всього коментарів: 5
1
Сергій | 11.08.2015 | 11:52
+ (1) -
Так може ми всі зберемось якийсь день біля сільської ради всією громадою села тай спитаємо що сільський голова приховує від нас ... такий голова визиває недовіру.
2
45 45 | 11.08.2015 | 13:56
+ (0) -
Господину Таляру С. І есть что скрывать ...  biggrin
3
optimusprime13 | 11.08.2015 | 21:54
+ (1) -
Сьогодні відбулась позачергова сесія, і котрий раз шайка прихвоснів на чолі Таляра, кумів, сватів,сестер проголосували проти обєднання з Кузнецовськом.В їх тільки одне питання як бистріше "ПОДЕРЕБАНИТИ" землю яка залишилась.... ще все попереду..........)))))))))
4
Drushlo | 11.08.2015 | 22:43
+ (1) -
Друже, ти правий!!! Мені здаєтьться,що взагалі  таляру потрібно пику набити! Громада його "породила", громада повинна його назад запхати туди звідки він виліз...
5
Сергій | 12.08.2015 | 07:08
+ (1) -
Треба щось робити....
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1019
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9150

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів