34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Відкритий лист міському голові Кузнецовська

Відкритий лист міському голові Кузнецовська

25.07.2012

6

2452

Відкритий лист міському голові Кузнецовська

Виконавчий комітет міської ради
Міському голові Анощенко С.І
34400, м.Кузнецовськ
майдан Незалежності, 1

Москалюка Сергія Віталійовича,(Дорожний контроль, активіст Громадського порталу контроля за якістю та ремонтом доріг 4road.net)

Адреса:34400. м.Кузнецовськ

Телефон: 0979455056

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний пан мер!

Громадський портал контроля за якістю та ремонтом доріг 4road.net, активісти Дорожного контролю звертаються до Вас з пропозицієй своєї допомоги в покращенні стану доріг і благоустрою в місті Кузнецовську. 

Ні для кого не є таємницею той очевидний факт, що вулиці міст України вже давно не відповідають не тільки вимогам ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці і залізничні переїзди..», але і всяким нормальним людським уявленням про якісну рівну дорогу. Абсолютно неприйнятним також  є якість ремонту дорожнього покриття, що проводиться щороку. Порушуються вимоги ДСТУ 2587-94 РОЗМІТКА ДОРОЖНЯ. Технічні вимоги. Методи контролю. Правила застосування; ДСТУ 4100-2002 ЗНАКИ ДОРОЖНІ Загальні технічні умови. Правила застосування.

Головною причиною жахливого стану дорожного полотна, на думку більшості користувачів нашого порталу та фахівців, є корупція та безлад у сфері керування дорожним господарством. І якщо є сумніви в цьому, Вам достатньо запитати себе і отримати чесну відповідь на три питання: 

1. ЩО САМЕ гарантують підрядчики, які виконують дорожній ремонт: якість зроблених їми дорожніх латок або вони дають гарантію на весь участок дороги, на якому відбувався ямочний або інший ремонт?

У випадку, якщо підрядчики, що виконують ремонт ділянки дороги, дають гарантію не на всю ділянку, а лише на ті латки на дорожньому полотні, які вони роблять, дорога знов може руйнуватися в інших місцях, які знаходяться часто в безпосередній близькості від місць проведення поточного ремонту, а отже гроші витрачаються даремно. 

2. Який гарантійний термін експлуатації дороги після виконаного ремонта?

Якщо цей термін менше двох-трьох років – це практично ГАРАНТУЄ повтор аналогічного ремонту на наступний же рік і повністю позбавляє підрядчиків від відповідальності за неякісний ремонт від весни до весни, що є для них дуже і дуже вигідним. Якби гарантія була понад 1 рік, то логічно передбачити, що дорожній ремонт проводився б як мінімум не щороку на одних і тих же ділянках доріг.

3. Хто приймає роботу від імені замовника і контролює якість виконаної роботи? Хто перевіряє фактичну витрату матеріалів, їх якість і дотримання технології укладання асфальтобетону?

На справді, жоден з активістів проекту ні в одному з міст України НІ РАЗУ не зустрів представників міських дорожніх управлінь ні під час проведення, ні після закінчення дорожніх ремонтних робіт. Не було людей з вимірювальними приладами, не було контролю якості матеріалів, не зустрічалися люди, що виробляють фотофіксацію і так далі. Тому ми упевнені, що ці контролери – міф.

Наш портал поставив собі за мету добитися принципового поліпшення поточного стану доріг України. І єдина дорога, яка може привести до цього, – встановлення суспільного контролю за станом доріг, тобто надання можливості БУДЬ-ЯКОМУ громадянинові України, користуючись мережею інтернет, робити фіксацію порушень у сфері якості доріг і їх ремонту, і оперативно і відкрито доводити її до компетентних органів і посадових осіб. 

Для досягнення цій мети проектом 4road.net була сформульована власна СТРАТЕГІЯ БОРОТЬБИ ЗА ЯКІСНЕ ПОЛІПШЕННЯ СТАНУ ДОРІГ:

1) Фотофіксація порушень.

Чому до цих пір дорожні чиновники уникають покарань, хоча відсоток «відкату» за дорожній ремонт досягає 30-40 % від загального кошторису робіт? Відповідь очевидна: ніхто не скаржиться! А якщо хто і побажає написати скаргу на стан доріг, що до цієї скарги він може зараз прикласти? Фотографії доріг до і після їх ремонту в даному випадку будуть достатнім і переконливим аргументом на користь перманентних порушень ДСТУ та інших стандартів при здійсненні дорожнього ремонту. Тому на сайті і проводиться постійне поповнення бази даних поганих доріг. Також дуже і дуже поважно фіксувати на фото результати дорожнього ремонту!

2) Написання скарг, інформаційних запитів і листів в уповноважені органи.

Як вже було сказано, до сьогодення на адресу організацій, відповідальних контролювати стан доріг, приходили нікчемно мало листів і скарг на якість дорожнього покриття. Можна корінним чином змінити цю ситуацію, виклавши на нашому порталі готові шаблони таких листів, реквізити тих, на кого їх слід відправляти, а також автоматизувавши електронну відправку таких звернень на нашому сайті. На наше щастя, існує величезна кількість органів, здатних реагувати на подібні скарги і звернення, і які, по їх же визнанню, охоче будуть це робити, притягуючи до адміністративної і кримінальної відповідальності винних. Серед таких органів: ДАІ, КРУ, прокуратура та інш.

3) Вимоги зробити прозорою і максимально доступною будь-якому громадянинові України інформацію, що стосується ремонту доріг, включаючи: вартість робіт, реквізити підрядчиків і організаторів виконання робіт, умови договорів на ремонт дороги (особливо цікавий розділ «гарантії якості виконання»).

Оскільки інформація про те хто, за якою ціною, коли ремонтував дороги і прогарантіровал якість їх ремонту не є комерційною або державною таємницею, її здобуття є законним правом будь-якого громадянина і організації України. Адже мова йде про витрачання бюджетних, тобто спільних, коштів. А заховання цієї інформації повинне переслідуватися згідно із законом за здійснення корупційних дій.

4) Вимога усунення порушень ДСТУ при здійсненні дорожнього ремонту, а також притягнення до адміністративної, кримінальної і матеріальної відповідальності винних посадових осіб, відповідальних за дорожній сектор, і виконавців дорожнього ремонту.

Дана вимога, на думку керівництва порталу, вінчатиме зусилля в боротьбі з українською дорожньою мафією і буде показником того, наскільки ефективними були дії на систему корупції і крадіжки на дорогах. На сайті будуть також постійно викладатися запити і скарги, а також відповіді посадових осіб і відповідальних організацій.

Ми, прості громадяни України, які не є членами яких-небудь партій, об'єднань або організацій, готові допомогти Вам поліпшити стан доріг нашого міста. Для того, щоб це стало можливим, просимо Вашого всестороннього сприяння в діяльності нашого суспільного проекту, і, перш за все, пропонуємо зробити гласною всю інформацію, пов'язану з дорожнім ремонтом, і надати в наше розпорядження: 

1) Повний перелік організацій-підрядчиків і субпідрядників, що проводять дорожній ремонт і будівництво нових доріг у нашому місті. 

2) Копії договорів з даними організаціями, для того, щоб всі могли побачити умови, на яких дані договори укладені, особливо розділи, що стосуються гарантій якості і гарантійних термінів експлуатації.

3) Контактні дані та телефони посадових осіб, відповідальних за контроль виконання дорожніх робіт, а також тих, хто відповідає за стан доріг; пошкоджену дорожню розмітку та правильне встановлення дорожніх знаків.

4) Копію схеми організації дорожнього руху на вуличній мережі м.Кузнецовськ, які б включали дислокації дорожніх знаків, схеми нанесення розмітки проїзної частини, встановлення інших технічних засобів регулювання дорожнього руху.

Обіцяємо, що вся надана Вами інформація буде негайно викладена нами на сторінках нашого порталу за адресою 4road.net та на сайті 34400.net і буде доступна будь-якому жителеві нашого міста. 

Упевнені, що одна лише звістка про те, що вся інформація про посадових осіб і організації, що беруть участь в дорожніх роботах, а також умови проведення цих робіт, будуть обнародувані, сприятиме ЗНАЧНОМУ підвищенню цивільної відповідальності даних осіб і організацій і ІСТОТНО ПІДВИЩИТЬ ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ, що ЙДУТЬ НА ВМІСТ І РЕМОНТ ДОРІГ. 


Керівництво дорожнього порталу 4road.net, активісти дорожнього порталу 4road і Дорожний контроль готові також до діалогу з будь-якими посадовими особами і організаціями, готовими допомогти нашим ініціативам, і, особливо, щиро покладаємося на Ваше розуміння, підтримку і сприяння. 

25.07.2012 р. /Москалюк С.В./

Всього коментарів: 6
1
Zodchy | 25.07.2012 | 16:31
+ (9) -
ось це по ділу!
а то ти з тої партії - ти з другої , ти українофоб чи селюк, той націоналіст cool
2
Flashpoint | 25.07.2012 | 17:06
+ (8) -
Ждем мыслей или поступков от руководителей нашего города, включая депутатский корпус.
3
OLEXANDER | 25.07.2012 | 23:57
+ (5) -
Це система...От і вся відповідь. Тут потрібно в корні все міняти і влада на місцях не знаю чи щось зробить.
Кого вибирали , то тепер маєте.От вам і депутати...От тільки в вміють,що гризтися...
4
Гражданин | 26.07.2012 | 09:37
+ (6) -
Интересно кто минусует комментаторов? Депутаты? Молодцы ребята!
Не плохо быбло бы организовать не только контроль дорог, а и вообще общественный контроль всей деятельности городской администрации и депутатов.
5
оля | 30.07.2012 | 19:42
+ (0) -
А вони хоч заходять сюди, ці депутати? dry
6
komrad | 01.08.2012 | 00:54
+ (0) -
Відповіді не дочекаєшся,прийдеться писати запит
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1056
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9199

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів