34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Відлуння Чорнобиля...

Відлуння Чорнобиля...

25.04.2014

0

1124

Наближається 28 річниця чорної сторінки в історії України – катастрофи на Чорнобильській АЕС. Це незагоєна рана, не лише наша особиста, а й загальнолюдська, це страшний урок не стільки конкретному суспільному устрою, скільки всьому людству. Чим ближче наближаємося ми до чергової річниці, тим більше пече чорнобильський попіл, тим гостріше відчувається, що минулого в Чорнобиля немає, а є лише сумне сьогодення та невідоме майбутнє.

 

На виконання соціальних програм для громадян міста, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2014 рік передбачено коштів з державного бюджету на суму 20539838 грн., це і доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу та у зв’язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки і компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, і компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення в разі звільнення з роботи громадян, пільги на медичне обслуговування громадян.

 

На сьогоднішній день в місті налічується 28735 пільговиків постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

 

- 813 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1,ІІ та ІІІ категорії;

 

- 556 осіб, віднесених до І категорії, які є потерпілими від Чорнобильської катастрофи щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;

 

- 191 осіб, евакуйованих із зони відчуження ;

 

- 7127 дітей, віднесених до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, серед яких 39 дітей, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС;

 

- 19791 потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС ІІІ та ІY категорії (ІІІ категорії – 4177 чол., IV категорії - 15614 чол.);

 

- 257 осіб, дружина (чоловік) або опікун дітей померлого громадянина 1 та ІІ категорії, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

 

Безумовно, урядом чимало зроблено, прийнято законодавчі акти, розроблено Програми, спрямовані на вирішення найгостріших соціальних проблем ліквідаторів та громадян потерпілих від Чорнобильської катастрофи, але це лише невелика частка того, на що вони заслуговують.

 

25 квітня о 16-00 жителі міста в черговий раз зберуться на мітинг-реквієм біля пам’ятника „Жертвам Чорнобильської катастрофи”, щоб згадуючи трагічну сторінку в історії нашої держави, віддати належну шану мужності і героїзму ліквідаторів аварії.

 

Після мітингу в Палаці культури ВП «РАЕС» буде проведено вечір пам’яті роковин Чорнобильської катастрофи. У меморіальному заході візьмуть участь керівники міста, ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, делегації від установ та організацій міста, учнівська молодь, громадськість нашого міста та представники преси.

 

Тому, користуючись нагодою, хочу запросити всіх ліквідаторів на урочистості, пов’язані з 28-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

 

В.о. начальника управління О.Андрощук

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1093
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9236

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів