34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Відповіді Сергія Анощенка на запитання кузнецовців

Відповіді Сергія Анощенка на запитання кузнецовців

29.01.2012

5

1373

"Година спілкування з міським головою", яка відбулася минулого тижня в прямому ефірі "Міського радіовісника", виявила велику активність мешканців міста та окреслила коло проблем, вирішенням яких займатиметься міська влада. Багато з цих проблем не нові. До уваги читачів пропонуємо окремі запитання, які прозвучали у телефонних дзвінках, та відповіді на них, які надав міський голова Сергій Анощенко.

Запитання 1: "Я інвалід ІІІ групи по серцево-судинних захворюваннях, переніс 2 інфаркти, без медикаментів не живу, а на їх придбання коштів не вистачає. чи існує у нас державна чи регіональна програма підтримки таких хворих?"

Відповідь 1: "Наскільки мені відомо, ні держава, ні область не виділяє на це кошти. У нашому місті у минулому році медичні програми з місцевого бюджету також не фінансувались через певні нюанси Бюджетного кодексу, хоча раніше таке можна було робити. Тому ми виділяли 370 тис.грн. на придбання ліків через програму матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення. Робили це по 5 видах захворювань, і в тому числі кардіологічних. У нинішньому році кошти на цю програму ще не виділялись. У кінці лютого після розподілу вільних залишків коштів місцевого бюджету, стане відомо, як фінансуватиметься згадана програма. Хочу підкреслити, що бюджет нинішнього року дуже складний."


Запитання 2: "Чи можна якимсь чином вирішити проблему мешканців будинків №25 по м-ну Будівельників, до під'їздів якого мешканці інших будинків, зокрема №6,7,8 зносять сміття?"

Відповідь 2: "Я знаю цю проблему. Це проблема всіх дев'ятиповерхівок по м-ну Будівельників, біля яких розташовані п'ятиповерхівки. На жаль, такий рівень культури у наших людей: аби лише винести сміття від себе, хоч і до сусіда. Як краще врегулювати це питання? Я категорично проти розміщення у місті контейнерів для сміття. Тому що влітку наше місто перетвориться на смітник і замість ароматів квітів на вулиці стоятимуть неприємні запахи. Пробуватимемо змінювати розпорядок вивезення сміття. Наприклад, щоб у суботу машина для вивезення сміття приїжджала не зранку, коли більшість мешканців на ринку, а після обіду. А взагалі-то це проблема психології наших людей."


Запитання 3: "Чи будуть в місті проводитись громадські обговорення оплати прибирання будинків та прибудинкових територій, про що говорилось на одній з останніх сесій Кузнецовської міськради?"

Відповідь 3: "Так, у грудні минулого року на черговій сесії Кузнецовської міської ради була створена тимчасова контрольна комісія Кузнецовської міської ради щодо вирішення питання необхідності та законності підвищення тарифів на комунальні послуги, що здійснювались виконавчим комітетом. Всі бажаючі мешканці міста та активісти від територіальної громади  Кузнецовська брали участь у 3-х засіданнях цієї комісії, що вже відбулися. Вони ставили безліч запитань і отримували на них грунтовні відповіді від працівників КМКП, комунального відділу міськвиконкому. Дивились штатний розпис, усі розрахунки. Жодних порушень при встановлені тарифів виявлено не було. У минулому місяці мешканцям міста надійшов розрахунковий лист, у якому не було розшифровки графи "Прибирання будинків та прибудинкових територій", а сюди входить 12 пунктів послуг, які надаються КМКП. У наступних розрахункових листах ці послуги вже повністю перераховані."


Запитання 4: "Коли нарешті ліквідується велика калюжа біля будинків №45А, 42, 43 і ДНЗ №10 по м-ну Вараш, яка вже багато років з'являється після дощів?"

Відповідь 4: "Це питання буде вирішуватись у 2 кварталі 2012 року. Крім того, варто нагадати, що тут існує ще й інша проблема: біля згаданих будинків транспорт заїжджає на газони і знищує їх. Певні труднощі з благоустроєм згаданої території виникають ще й через повільне будівництво будинку №43, на приватного забудовника якого влада не має впливу."


Запитання 5: "Біля магазинів "Колібріс" та "Світ взуття" після ремонту тепломереж ще з минулого року яма. Коли вона буде ліквідована?"

Відповідь 5: "Коли у серпні 2011 року біля магазину "Колібріс" стався прорив, по завершенні ремонтних робіт тут справді залишилась яма, оскільки на той час тендер по бетону вже був проведений і весь бетон також вибраний. При уточненні бюджету на 2012 рік, як тільки з'являться кошти, ця яма буде ліквідована."


Запитання 6: "Працівник РАЕС. Мене цікавить питання: як у місті відбувається встановлення дитячих майданчиків? Напиклад, по Варашу, 19, великий двір, а дитячого майданчика немає."

Відповідь 6: "Вже багато років у Кузнецовську діє Програма благоустрою, у якій визначено порядок і місце встановлення дитячих майданчиків у місті. Ця програма була прийнята ще до того, як я став міським головою, і зараз ми її виконуємо. У минулому році було встановлено 8 дитячих майданчиків на суму 200 тисяч гривень. Вибирались двори, що перебувають у найгіршому стані або ж ті, де майданчиків не було від самого початку. Мабуть, до згаданого двору ще не дійшла черга."


Запитання 7: "Коли буде завершено будівництво штучного спортивного майданчика у ЗОШ №1? Адже відомо, що нинішній рік оголошено Роком фізичної культури  і спорту".

Відповідь 7: "Будівництво штучного майданчика в ЗОШ №1 розпочато ще в 2010 році, вже зроблено бетоновану стінку глибиною 1.5 м. Чомусь у Кузнецовську, де піщані грунти, зробили таку яму у півтора метри, яку тепер потрібно засипати щебенем (і то стількома десятками кубів!). На 2012 рік заплановано кошти на завершення цього майданчика. Однак хочу відзначити, що будувався він не по-господарськи. Біля 80 тисяч гривень тут вже вкладено, а об'єкт ще й наполовину не готовий. У с.Полиці такий самий спортивний майданчик збудовано за 30 тисяч гривень."


Запитання 8: "Чому в місті відсутня газова заправка?"

Відповідь 8: "Є велика проблема: де знайти безпечне місце для встановлення в місті газової заправки? Межі міста дуже обмежені, навколо є житлова забудова. Територія, де раніше знаходилися УБ РАЕС та інші субпідрядні організації, майже вся належить РАЕС. Тож головне для міста вирішити питання з місцем для газової заправки, а підприємці, які бажають її створити, вже є."


Запитання 9: "Коли ви йшли на вибори, ви говорили, що будуть зменшені тарифи на житлово-комунальні послуги, а чому зараз все навпаки?"

Відповідь 9: "Так, дійсно, я говорив, що тарифи потрібно зменшувати. Але тепер, перебуваючи на посаді міського голови, можу сказати, що якщо ми у цій ситуації зменшимо тарифи, то розвалимо комунальне підприємство і через півроку у нас буде 5 приватних комунальних підприємств. Вони будуть самі встановлювати тарифи на вивіз сміття, на теплопостачання, а прибирання території та під'їздів нікому не буде цікавим. Тож будинки стануть засміченими. Можна порівняти, наприклад, як справи у нас, і як у Рівному, де сміттєпроводи в будинках давно заварені, скрізь стоять контейнери, переповнені сміттям.

Зараз перед КМКП виникло питання оптимізації. Буде скорочення на ремонтній дільниці, яка є збитковою. Потребує вирішення також питання з двірниками, бо коли за кожним будинком закріпили прибудинкову територію, з'явилося 100 000 м.кв. зайвої території, яка в тариф не входить. Тому потрібно або додатково в бюджеті міста шукати 700 тис.грн., або скорочувати 22 двірника і частина міста буде неприбраною.

Тож тариф на житлово-комунальні послуги - дуже непросте поняття. І ще одне. Вважається, що РАЕС безкоштовно дає тепло Кузнецовську. Однак це не так. На 1 січня 2011 року 1 гігакалорію теплової енергії РАЕС продавала місту за 33 гривні, а на сьогоднішній день 1 гігакалорію вона продає вже за 55 гривень, тобто за рік вартість тепла зросла майже у 2 рази. Тариф у 2 рази не збільшився.

Так само зросла вартість електроенергії, збільшилась мінімальна заробітна плата працівників комунального підприємства. Тариф з обслуговування ліфтів у місті з 2008 року не змінювався, і ми змушені були вийти на ту вартість з обслуговування ліфта, яка зараз існує в державі.

Це все і є складові тарифу на житлово-комунальні послуги.

З 1 січня 2012 року НКРЕ своєю постановою знову підняла вартість теплової енергії, яку РАЕС відпускає для міста, і знову буде подорожчання житлово-комунальних послуг приблизно на 20 гривень.

Це непопулярні рішення, але я змушений їх виконувати. За листопад-грудень КМКП має 570 тис.грн. збитків через дії НКРЕ. Такі збитки держава повинна відшкодовувати, але вона, на жаль, цього не робить."


Запитання 10: "Я дитина війни. По закону маю право на безкоштовний проїзд у міському транспорті. Але чому я не можу скористатися цією пільгою у наших маршрутках, там таких, як я, виставляють "за шкірку"?"

Відповідь 10: "Наша держава декларувала дуже багато пільг, однак не забезпечує їх на 95%. Пільга по безкоштовному перевезенню - це пільга, яку повністю повинна фінансувати держава. У Кузнецовськ надходить близько 400 тис.грн. субвенцій з державного бюджету і всі ці кошти ми направляємо на організацію безкоштовних перевезень пільговиків до залізничної платформи і в дачний сезон до дач м.Кузнецовськ. На більше коштів не вистачає. При проведенні конкурсу на перевезення пасажирів по місту в умовах конкурсу було було вказано про безкоштовне перевезення трьох пільгових пасажирів на одну маршрутку. Більше від перевізника вимагати ми не можемо. Проблему реального і повного забезпечення громадян пільгами, які їм надає закон, на місцевому рівні вирішити не можна, це загальнодержавна проблема."


Запитання 11: "Чи продовжиться у цьому році будівництво житлового будинку у м-ні Будівельників за програмою молодіжного житлового кредитування?"

Відповідь 11: "Це будівництво було поновлено ще в минулому році. Туди вже Фонд молодіжного житлового кредитування вклав більше 200 000 гривень. У нинішньому році воно продовжуватиметься."


Запитання 12: "Коли буде прочищатися лісопаркова зона? Чи з'явиться у місті громадський туалет? Що зроблено на пляжній зоні? Коли буде наведений порядок біля пішоходного мосту та будуть встановлені там контейнери для сміття?"

Відповідь 12: "Щодо пляжу. Як тільки погода дозволятиме, на пляж заїде техніка і вивезе звідти уже підготовлені купи сміття.

Щодо лісопаркової зони. Відповідна комісія уже зафіксувала всі хворі та пошкоджені дерева. Коли після уточнення бюджету будуть виділені на це кошти, то всі пошкоджені рослини будуть порубані та вивезені.

Щодо громадського туалету. Це ще одна велика проблема нашого міста. Був один громадський туалет біля музичної школи, але він не функціонував і вже проданий. Ще один туалет на стадіоні поки що в оренді приватного підприємця. Однак під час масових заходів, які проводяться на стадіоні, він відкривається. Все інше я не знаю, за які кошти можна збудувати. Мої попередники вже намагались збудувати туалет в лісопарковій зоні. Півмільйона гривень туди пішло, але тепер цей недобудований об'єкт майже знищений. Це знову ж таки питання культури мешканців нашого міста і ставлення до комунального майна.

Щодо встановлення біля пішоходного мосту контейнерів для роздільного збору сміття. Це проблематично, адже в місті немає роздільного вивезення сміття і є побоювання, що через 2 дні після встановлення ці металеві контейнери зникнуть, як зникають люки, ріжуться кабелі, щоб потім потрапити в металобрухт."


Запитання 13: "Мене, як мешканця Кузнецовська, хвилює питання порушення громадського порядку у місті. Як вирішується ця проблема?"

Відповідь 13: "Звичайно, ця проблема в місті існує. Це і розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, і багато чого іншого. На жаль, кузнецовська міліція на сьогоднішній день зі штатом у 54 особи (в радянські часи їх було 104 !) та його недокомплектом (багато працівників є виконуючими обов'язки), патрульною службою у складі 3 осіб не може повною мірою контролювати громадський порядок у місті. Хоча щомісяця складаються десятки протоколів щодо розпивання спиртного у громадських місцях. Нині стоїть питання про відновлення у місті роботи добровільних народних дружин, і, сподіваюсь, у цьому році такі громадські формування у Кузнецовську запрацюють. Гарним прикладом для нас може стати досвід Нетішина, у якому діє козацький полк у складі 120 дорослих і 150 дітей. Вони навіть мають свою форму. Щодня 10 дорослих з козацького полку разом з працівниками міліції виходять на патрулювання. Тож завдяки цьому у Нетішині ситуація з дотриманням громадського порядку набагато краща, ніж у нас. Мабуть, тому варто повчитися у сусідів."


Запитання 14: "Чи планує міська влада встановлення лічильників тепла на кожний будинок, адже не секрет, що це значно зменшило б оплату за комунальні послуги?"

Відповідь 14: "Встановлення лічильників тепла на кожен будинок - це дуже дороге задоволення. Воно потребує 5 млн.грн., адже у місті 170 багатоповерхівок. Де взяти ці гроші і що першочергове: ремонт швів чи встановлення лічильників? Якби держава давала хоч якісь кошти на співфінансування, але цього не робиться. Навпаки, зараз держава поставила за мету ліквідувати комунальні підприємства і створити ОСББ, щоб перекласти всі клопоти по утриманню будинків на самих мешканців будинків. Ми поки що на ці кроки не йдемо. Бо такої якості надання комунальних послуг, як у Кузнецовську, я поки що не бачив у жодному іншому місті."


Запитання 15: "На якому етапі ремонтні роботи у ЗОШ №1 і коли вже вони нарешті закінчаться? Цікаво було б дізнатися кошторис цих робіт, які вже роками тривають у школі і заважають навчально-виховному процесу."

Відповідь 15: "Загальна кошторисна вартість ремонту ЗОШ №1 - 6 млн. 200 тис. грн. Цей ремонт проводиться в основному за кошти, виділені НАЕК Енергоатом" на розвиток соціальної інфраструктури 30-км зони РАЕС. У 2011 році з цих коштів у першу школу було направлено 2 млн. 400 тис.грн., за які зроблено частину покрівлі та замінено всі вікна на пластикові. У 2012 році заплановано завершення ремонту фасаду школи. Однак, у найстарішій школі міста є ще одне проблемне питання - необхідність ремонту шкільної їдальні, у якій харчується 1600 учнів і обладнання якої вже послугувало 35 років. Тут на заміну вентиляції, електропроводки, обладнання необхідні кошти у сумі 700 000 гривень. Тому я вважаю, що в першу чергу необхідно ремонтувати їдальню."


Запитання 16: "Скільки у місті є закладів грального бізнесу, скільки припинили свою діяльність? Що робить міська влада в цьому напрямку?"

Відповідь 16: "Коли я став міським головою, у місті було 8 таких закладів, потім їх кількість збільшилася до 11, але на даний момент залишилося 3. Спільними зусиллями і можливими засобами намагаємося їх закрити. Деякі заклади будемо взагалі ліквідовувати, тому що в місті є так звані малі архітектурні форми і їх власники здають ці приміщення в оренду гральному бізнесу. Ми вже попереджали, що таким власникам  договір оренди землі продовжуватися не буде. І тоді власник буде змушений повернути цю землю, вільну від забудови, до земель запасу Кузнецовської міськради."


Запитання 17: "Коли моя дитина-інвалід, старша 20 років, зможе відвідувати реабілітаційний центр?"

Відповідь 17: "Восени минулого року на сесії Кузнецовської міської ради було створено міський Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. У лютому при уточненні міського бюджету будуть виділені кошти і я сподіваюсь, що у березні ми вже зможемо відкрити цей центр. Вже прийнято рішення обласної ради про передачу майна Рівненського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів на баланс Кузнецовської міської ради. ОДнак цього року ще діятиме обласний центр і будемо відкривати міський."


Матеріал до друку підготувала Любов Кондратюк,

газета "Вісті", №5 (від 27.01.12)

Всього коментарів: 5
1
oleg | 29.01.2012 | 21:16
+ (0) -
( к ответу №7): А кто, интересно, подписывал проект к производству? Кто подписывал потом сметы по выполненным работам? Отмыли ребятки 80 штук "по-хозяйски".
2
Жданюк | 30.01.2012 | 21:03
+ (1) -
"Мої попередники вже намагались збудувати туалет в лісопарковій зоні. Півмільйона гривень туди пішло, але тепер цей недобудований об'єкт майже знищений." Пане голово, ви БРЕХУН. Адже ви знаєте,що
на туалет в парковій зоні не використано жодної копійки бюджетних коштів.
Приватному підприємцю, який збудував туалет, не заплатили за роботу. Навіть більше. Міська рада визнала туалет комунальною власністю міста.
Комунікації в паркову зону (водо-теплопостачання та водовідведення) проведено силами КМКП за рахунок РАЕС. В той час, атракціони знаходились на балансі РАЕС. Це дало змогу оживити паркову зону.У Анощенка, як і в Азарова, "у всьом віновати попєрєднікі".
3
Вікторія | 30.01.2012 | 21:44
+ (0) -
Опппппаа! Степан перейменувався. crazy
4
Вікторія | 30.01.2012 | 22:32
+ (1) -
У Анощенка не тільки винуваті "попєрєднікі" як у Азарова, а Анощенко із Тернополя розмовляє такою самою мовою як і заслужений гірник Азаров із Калугі.І що саме головне є обоє прислужниками Партії Регіонів, хоча йшов Анощенко від Зеленої планети????
5
GenkaUA | 01.02.2012 | 21:30
+ (1) -
Анекдот по темі:
Звільняється з посади чиновник і інструктує свого наступника:
- Ось три конверти, я залишаю їх у сейфі. Як буде дуже важко – відкривай їх один за одним.
Пройшов час, стало складно – відкрив чиновник перший конверт, там написано: «Вали всі проблеми на попередника!». Він так і зробив, але через певний час знову обступили проблеми, і чиновник відкрив другий конверт, а там написано: «Вали всі проблеми на своїх підлеглих!». Чоловік так і зробив, але з часом працювати все важче і важче, тож він відкрив третій конверт, а там написано: «Готуй три конверти!..»
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1098
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9240

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів