34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Вирішити все на користь дітей?

Вирішити все на користь дітей?

12.11.2012

5

1200


Відкритий лист-звернення до Кузнецовської громади

Ми, педагоги міста, які спостерігають за творчістю талановитого вчителя-методиста, ентузіаста свої справи Гурової Світлани Федорівни не один десяток років, глибоко схвильовані подіями, що розгортаються навколо народної музично-театральної студії "Калейдоскоп" (студія функціонує як структурний підрозділ ЗОШ №3).

Адміністрація школи протягом уже декількох років перешкоджає діяльності студії, заважає проведенню всеукраїнського експерименту зі створення цілісної системи художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах. Вчителю-методисту Гуровій Світлані Федорівні не дають можливості викладати музичне мистецтво навіть в експериментальних класах.

У минулому навчальному році такі дії адміністрації, на жаль, підтримали відділ освіти, мер міста, що вилилось у незаконне звільнення педагогічних працівників студії.

Невже мріям Світлани Федорівни про школу із пріоритетами в естетичному вихованні не здійснитися? Невже можна перекреслити працю педагога, знаного і шанованого в місті?

Ми підтримуємо ідеї Світлани Федорівни. Ми за те, щоб кожна школа в місті мала своє обличчя. Учні ЗОШ №1, а потім ЗОШ №3 зробили все, щоб вивести "Калейдоскоп" на міжнародний рівень. Це шкільний колектив і переведення його в структуру БДЮТ вважаємо недоцільним.

"Найбільше багатство міста - діти", - стверджує наш мер. Але чому він підтримує дії, направлені проти людини, яка присвятила своє життя цим кузнецовським дітям?

Всього більше 1 000 підписів

Коментар міського голови С.Анощенка:

"Згідно з Законом "Про позашкільну освіту" офіційно експериментальних класів не існує. Діти до 6 років не можуть перебувати у школі. Фахівці з цього приводу надали відповідні висновки.

На жаль, замість того, щоб займатись естетичним вихованням дітей, зусилля витрачались на конфлікт. Рішення про підпорядкування студії "Калейдоскоп" Будинку дитячої та юнацької творчості приймалось не одноосібно міським головою, а виконкомом - колегіальним органом. Звертаю увагу, що рішення про закриття студії чи призупинення фінансування не приймалось".


Газета "Вісті" №45 (від 2 листопада 2012 року)


У газеті "Вісті" №46 (від 09.11.12) було надруковано відповіді на відкритий лист-звернення:

Світлана Козловська, вчитель ЗОШ №3: "Діяльність "Калейдоскопу", на мій погляд, виявилася мильною бульбашкою. Останнім часом не було ні театральних постановок, ні виступів. Чим же займався "Калейдоскоп" тривалий час? За що платились бюджетні кошти? Адже їх можна було б використати з користю для того ж ремонту даху нашого навчального закладу, на придбання меблів, класних дощок. І чи було фінансування "Калейдоскопу" (його 11 ставок) цільовим використанням коштів? І ще не розумію, звідки взялися 1 000 підписів під листом-зверненням опублікованим у газеті "Вісті" №45, оскільки такої кількості вчителів немає в місті. Просимо роз'яснити і оприлюднити".

Ніна Бобік, заступник директора ЗОШ №3: "Будь-яка діяльність чи то гуртка, чи студії в школі передбачає дотримання чинного законодавства. Спеціалізовані художньо-естетичні класи, про які велася мова у попередньому випуску газети, не були відкритими з причини відсутності відповідних заяв від батьків, а у конкурсному відборі взяли участь лише 3 дитини нашого міста. Взагалі наш заклад в місті більше зарекомендував себе як школа з природничим профілем, про що свідчить і професійний вибір наших випускників. Тому вважаю, що рішення виконкому про підпорядкування народної музично-театральної студії "Калейдоскоп" Будинку дитячої та юнацької творчості цілком виправдане.

Вікторія Адамчук, заступник директора ЗОШ №3: "У ситуації, що склалася з діяльністю музично-театральної студії, бачу лише один вихід: "Калейдоскоп" має працювати у Будинку дитячої та юнацької творчості. Для цього є всі законні підстави та умови. А талановита людина, яка турбується про всебічний розвиток дітей, зможе проявити себе всюди, в тому числі і в БДЮТ, де панує справді творча атмосфера".

Галина Хондока, заступник директора ЗОШ №3 з виховної роботи: "Найоб'єктивніше можна оцінити чиюсь роботу, порівнявши результати і умови їх досягнення. Для прикладу: у закладі на гурткову роботу виділено лише 2 ставки (39 годин), у "Калейдоскопі" ж їх одинадцять! Вихованці шкільних гутрків та спортивних секцій є щорічними призерами різноманітних міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів, фестивалів. Вихованці народної музично-театральної студії "Калейдоскоп" за останні 2-3 роки не брали участі ні в загальношкільних, ні в міських заходах, за виключенням вихованців гуртка "Живопис та графіка", керівником якого була Сіліч Н.М. Слід звернути увагу і на плинність кадрів у студії, що свідчить не на користь діяльності студії. Відповідно до Правил внутришкільного розпорядку заклад має п'ятиденний робочий тиждень, в якому субота та неділя - вихідні дні. Саме тому заняття студії у вихідні дні були неможливими. Згідно з законодавством про освіту вихованцями шкільних гуртків є учні школи, діти трирічного віку учнями не являються. Всі одинадцять ставок студії збережені при БДЮТ, тому діяльність "Калейдоскопу" має можливість здійснюватись. Коли б визначальним було бажання працювати - то все б вирішилось на користь дітей. Вважаю, що на даний час проблема діяльності народної музично-театральної студії  "Калейдоскоп" вирішена відповідно до законодавства та в інтересах дітей, зокрема дошкільного віку".

Наталія Мечкало, заступник директора ЗОШ №3: "Мені прикро, що через критичні публікації складається враження, що в ЗОШ №3 хтось проти всебічного розвитку учнів. А насправді у нас наявні всі умови не тільки для здобутків у навчанні, але й у напрямку художньо-естетичного розвитку дітей. Факти говорять самі за себе: у конкурсі "Поліські пересмішники", який пройшов нещодавно, дует наших учнів (Марія Вишняк і Олена Лішун) здобув 1 місце у віковій категорії 9-13 років (вч.Протасевич Н.В.). У міському огляді-конкурсі драматичних колективів наші вихованці драматичного гуртка здобули 2 місце (кер.Протасевич Н.В.). До речі, керівники цих гуртків мають лише по 2-4 години на тиждень, а окремі працівники "Калейдоскопу" мали по 27 годин в тиждень. У міському конкурсі "Юна зірка" вихованці вокального гуртка зайняли І місце у старшій віковій категорії та ІІ місце у молодшій віковій категорії (кер. Іщук Т.Л.). У Всеукраїнському етапі конкурсу "Молодь тестує якість" Турчинська Юлія зайняла ІІ місце (вчитель Рутберг Л.А.). У Міжнародному дитячому конкурсі "Ми - діти Атомграда", що проходив у Росії, учениця Базаєва Марія отримала фінальний заохочувальний приз (кер.Катюха Л.Ф.). Можна ще довго перераховувати наші здобутки. Але висновок один: коли педагог хоче - він працює і має вагомі результати".

Всього коментарів: 5
1
МММ | 12.11.2012 | 23:22
+ (1) -
А що у Кузнецовьку більше 1000 учителів?! То скільки навчальних тоді закладів у місті? Та й не чути було, щоб педагоги активно, ревносно обговорювали питання переведення "Калейдоскопу" до БДЮТ. Якщо студія - структурний підрозділ ЗОШ №3, то чому для С.Гурової директор школи, заступники - це не адміністрація, яка не мала права з волі керівника студії проконтролювати , як проводяться заняття і т.п. Ще років 4 тому ми мали можливість побачити калейдоскопівців на заходах, що проходили в місті, та останні роки їх ніде не бачили. Чому п. Гурова цьому не сприяла, адже до участі у загальноміських заходах запрошують вихованців усіх закладів шкільних та позашкільних? Чому її вихованці не хочуть брати участі у святах, що проводять школи, в яких вони безпосередньо проводять більше часу??? А відповідь проста: "Нам заборонили". То скажіть, діти уже стали приватною власністю цього керівника?
2
Андрій | 13.11.2012 | 13:11
+ (0) -
Автор поважай роботу вчителів особливо мовників, ну не вірю я, що вчителі писали листа і допустили стільки одноманітних помилок ПІП пишеться з великої букви. (федорівна.) ай яй яй но но но!!!
Щодо тисячі підписів тут спірне питання лист міг бути підготовлений і написаний викладачами але підписатися під ним можуть і батьки ентузіасти та інші люди. Хіба це заборонено підтримувати думку чи ідею запропоновану кимось?
3
Serg_B | 13.11.2012 | 22:46
+ (0) -
Навіщо директору школи 4 заступники? Ось куди йдуть гроші sad І чому приводяться тільки їх слова і лише одного вчителя? Хай інші тут висловляться, і батьки тоже.
4
TrewerT | 18.11.2012 | 01:34
+ (1) -
Моя донька з задоволенням ходила в Калейдоскоп ще в минулому навчальному році. Мені подобалось ставлення вчителів та керівника. Не заважайте людям працювати, а результати були, є і будуть! Адже важливо займатись улюбленою справою!
Гроші це ще не все!
5
_Я_ | 21.11.2012 | 11:54
+ (0) -
В Анощенка один коментар: рішення приймалось колегіально, мутня, та й годі, мер сказав бути Калейдоскопу, значить Гончар повинен все зробити для цього щоб він далі функціонував! А так все списують, коллегіальььне рішення, не колеги таке рішення приймають, а ...
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів