Волейбольне свято в Кузнецовську

17.12.2013

2

1189

Черговий XXVII волейбольний турнір присвячений Дню енергетика вже став історією. Два дні, 14 та 15 грудня, в спортивному залі Палацу культури Рівненської АЕС точилася запекла боротьба представників Луцька, Нововолинська та Кузнецовська.

Вже перший матч між СКФ «Україна»(Луцьк) та ТЗОВ «БРВ-Україна»(Нововолинськ) задав тон всьому турніру. Команда з Луцька відразу захопила ініціативу і виграла першу 25:20 та другу 25:23 партії матчу. А коли в третій СКФ повів 20:17 здавалося, що матч наближається до завершення. Але в цей момент лучани дещо збавили оберти і команда з Нововолинська зуміла проявити характер вирівняти гру і перемогти і в третій 27:25 і в четвертій партії 26:24. Тож все мав вирішити на тай-брейк. Гравцям СКФ «Україна» досвіду не займати і в такий критичний момент вони змогли знову зібратися і продемонструвати свої найкращі якості. Відчайдушний опір команди ТЗОВ «БРВ-Україна» вже не міг нічого змінити. Тож лучани виграли п’яту партію 15:11 і матч 3:2.

Після першої гри відбувся парад учасників, на якому команди привітали з нашим професійним святом та побажали гарного виступу на турнірі заступник голови профспілкового комітету Рівненської АЕС В’ячеслав Мельничук, головний суддя змагань Олександр Прокопчук, секретар КМФВ Микола Кузьмич та ветеран кузнецовського волейболу Анатолій Валагін.

Друга гра очікувалась з великим інтересом адже на майданчику зустрілись головна та ветеранська збірні нашого підприємства. Попри намагання ветеранів їх більш молоді колеги здобули впевнену перемогу в трьох партіях 25:17, 25:20, 25:13.

За календарем турніру наступну гру знову довелося грати ветеранам проти фаворитів турніру СКФ «Україна». Нажаль на дві гри поспіль наших досвідчених гравців не вистачило і перевага гостей була тотальною, а підсумковий рахунок не викликав сумнівів. Лучани впевнено в кожному ігровому моменті доводили свій клас який і трансформувався в перемогу 3:0 в матчі.

Проте головна збірна РАЕС в наступній грі швидко повернула гарний настрій місцевим вболівальникам продемонструвавши напевно свій кращий волейбол за останній час. Лише на початку зустрічі команді ТЗОВ «БРВ-Україна» вдалося захопити лідерство 9:2. Але наша команда миттєво перебудувалася і до кінця зустрічі вже не випускала зі своїх рук важелі управління грою. Відмінний захист змінювався різноманітними атаками, а коли гравці Нововолинська намагалися змінити перебіг подій на майданчику на повну потужність працював кузнецовський блок. Таким чином атомники перемогли в трьох партіях 25:20, 25:19, 25:18.

Ігри заключного туру, який відбувся в неділю, перетворилися в вирішальні, щодо розподілу призових місць: на третє місце претендували ветерани та команда Нововолинська, а на перемогу в турнірі лучани та збірна РАЕС.

Першими на майданчик вийшли претенденти на «бронзу», при чому шанси ТЗОВ «БРВ-Україна» розцінювалися як значно вищі. Але тим і приваблює своїх прихильників волейбол, що в ньому є місце несподіванці і дуже часто виграє не фаворит, а команда яка більш налаштована на боротьбу.
Проваливши гру другого туру ветерани розпочали вирішальну гру гранично відмобілізованими з бажанням продемонструвати свої найкращі якості. І це їм вдалося! Поки суперники «вкочувалися» в гру наша команда методично нарощувала свою перевагу і залишила перший сет за собою 25:18. Але й нововолинці не збиралися віддати гру без бою. В наступній партії, яка тривала в напруженій боротьбі, гості скористалися невпевненою грою ветеранів в атаці і перемігши 25:21 зрівняли рахунок в матчі. Розпочалися «гойдалки». Третю партію 25:18 виграють ветерани, в четвертій 25:20 сильніші ТЗОВ «БРВ-Україна». Вдруге, але не в останнє, на турнірі для визначення переможця грається вирішальний сет. Здавалося, що більш вікові ветерани можуть фізично не витримати і «підсісти», але досвідчені гравці «тримали удар» на вольових якостях. Весь час знаходячись позаду суперника на одне-два м’ячі після змін сторін серію подач ветеранська збірна схилила шальки терезів на свій бік 15:8 в партії і 3:2 в матчі.

Остання гра турніру між РАЕС та СКФ «Україна», яка перетворилась на фінальну, мала дати відповідь на питання: залишиться кубок в Кузнецовську чи поїде в Луцьк. Команда РАЕС за підтримки своїх вболівальників одразу захопила ініціативу в матчі впевнено вигравши першу партію 25:17. Проте і лучанам не займати ні досвіду ні характеру. Не зважаючи на тиск вболівальників та опір господарів майданчику гості спочатку вирівняли гру, а потім, завдяки насамперед подачі та блоку, впевнено виграють дві наступні партії 25:18 та 25:13. В цей момент вже кузнецовським волейболістам впору було демонструвати характер і наші хлопці довели, що з цим спортивним компонентом в них все гаразд. Потужні подачі Івана Романчука та атаки Андрія Середи та Віктора Бейзима призвели до того ж рахунку, що і в четвертій партії але вже на користь господарів. 2:2 і знову вирішальна партія! На тай-брейку, розуміючи, що кожна помилка на вагу перемоги в турнірі, команди старалися не відпускати один одного в рахунку і майже до фінішу точилася запекла боротьба з рівними шансами на перемогу. Проте вирішальні атаки краще вдалися гостям які перемогли в партії 15:12, матчі 3:2 і турнірі. Збірна РАЕС - друга, ветерани на третьому місці!
Від імені оргкомітету турніру хочеться висловити слова подяки адміністрації та профспілковому комітету Рівненської АЕС за допомогу в організації наших змагань.

А волейбольний сезон-2013 в нашому місті ще не завершено. Останнім акордом спортивного року, що минає, будуть ігри в найближчий вікенд. В суботу 21 грудня 2013 року грою з "НІКО" (Радивилів) ветерани РАЕС стартують у відкритому чемпіонаті Рівненщини, а в неділю 22 грудня 2013 року головна команда РАЕС в рамках відкритого чемпіонату Луцька, проведе дві гри. Суперниками атомників будуть команди «Борідка» (Ковель) та срібний призер чемпіонату України серед аматорів – команда «Олюртранс» (Луцьк). Змагання відбудуться в спортивному залі РСК РАЕС. Початок об 11-00 годині.

Тож запрошуємо вболівальників підтримати наші команди, а спортсменам побажаємо вдалих результатів!

+ (1) -
Проте вирішальні атаки краще вдалися гостям які перемогли в партії 15:12, матчі 3:2 і турнірі. Збірна РАЕС - друга, ветерани на третьому місці!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.