34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Точка зору // Впав Залізний Фелікс

Впав Залізний Фелікс

11.06.2015

15

1764

В середу, третього червня, зателефонував Роман Коваль, керівник Правого Сектору Рівненщини, і запропонував взяти участь в демонтажі пам’ятника Дзержинському в Катеринівці Сарненського району. Це вже не перша спроба його повалення. Декілька років тому я заїжджав туди подивитись на цей витвір «мистецтва», встановлений в центрі села, під мурами знаменитої тюрми, збудованої в 1947 році. Тюрма це, мабуть, перший об’єкт в районі збудований «освободітєлями». Сам пам’ятник збудований десь в шістдесятих роках минулого століття. Моя зацікавленість пам’ятником викликала підозру в місцевих, які почали мене фотографувати, записувати номери автомобіля, кудись телефонувати. Вияснив, що пам’ятник не перебуває на балансі в сільській раді, як і не перебуває він на балансі виправної установи, яка встановила над ним неофіційне шефство. Це й не дивно. Адже Дзержинський багато років був і є дороговказом для багатьох мешканців села та працівників колонії. Та й роботи іншої, крім як в тюрмі, в селі небагато.

 

Першу спробу демонтажу пам’ятника зробили депутати районної ради, прийнявши відповідне рішення. Однак, ні їм, ні свободівцям, які також пробували демонтувати пам’ятник, цього зробити не дали сільські жителі та голова Немовицької сільської ради, на території якої і знаходиться Катеринівка.

 

Зараз було простіше, бо вже діяв закон про «декомунізацію». Тож активного спротиву не було.

 

Приїхали патріоти з навколишніх районів області, які представляли різні політичні сили правого спрямування. Найбільше було представників Правого Сектору на чолі з Романом Ковалем.

 

Оскільки часу на організацію великої кількості людей не було, зателефонував до тих хто вже був превірений в подібних акціях. Зголосились Григорій Петрович та Олександр Мосійчук. Сергій Маєвський допоміг з бензином. В Сарнах підібрали Миколу Ковальова, патріота та мецената багатьох українських справ.

 

Зробивши декілька безуспішних спроб повалити боввана, порвавши вірьовку, зрозуміли, що Фелікс дійсно залізний. Весь пам’ятник та постамент були суціль нашпиговані металом. То ж Микола зателефонував в Сарни до Олександра Хомича і попросив приїхати та захопити все необхідне для різання металу. Хлопці в цей час, змінюючи один одного, розбивали бетон, щоб відкрити доступ до металевих опор.

 

 

По приїзді Олександра робота пішла швидко. Тут став в пригоді досвід Григорія Петровича, досвідченого монтажника, який разом з Олександром, за короткий період перерізали опори і допомогли завалити пам’ятник. Падіння пам’ятника зустріли по різному. Хтось з захопленням, а хтось з жалем. Дивували деякі місцеві які кричали, що Дзержинський наш герой і нам би такого президента. Дивували деякі військові з тюрми, які захищали пам’ятник, як історичну цінність. Але всі вони замовкали чи втікали після того коли хтось запропонував їх ідентифікувати, щоб прислати повістки з військкомату і забрати на війну.

 

Особливо здивував тюремний капітан, який мов щур заховався між людей коли в нього попросили представитись. Чомусь нагадав образ тюремного вертухая з фільмів про ГУЛАГ. Після падіння пам’ятника дехто кинувся збирати його частини на сувеніри. Але після пояснення, що цей пам’ятник несе негативну енергетику і є концентрацією зла за мільйони невинно знищених за наказом Дзержинського людей, і та негативна енергетика переміститься в їхні домівки, навіть палкі його прихильники викидали ті камінці і гидливо витирали руки.

 

 

Дехто скаже, що не на часі воювати з пам’ятниками, що є безліч інших проблем. Але давайте пригадаємо, як декілька років тому встановлювали пам’ятник Катерині в Одесі, як нам нав’язували пам’ятник Столипіну в Києві. Нам його дарували безкоштовно, аби лиш він постав в Києві, як нагадування, що Столипін це свідчення величі Росії, а Україна складова Російської імперії. А не хочете рахуватись з інтересами Росії, то буде вам війна. А пам’ятник Сталіну встановлений комуністами в Запоріжжі? А пам’ятники Сталіну які тепер масово встановлюються в Росії? Ми чомусь не можемо зрозуміти, що памятники тиранам причетним до знищення невинних людей, це виправдовування їхніх злочинів і нагорода їм за те, що вони скоїли. Це все рівно, що поставити пам’ятник серійним вбивцям Чикатилу, чи Онопрієнку.

 

При такому підході можна встановити пам’ятник Гітлеру або Гімлеру, послідовнику Дзержинського. Можна відродити символи фашизму, заборонені до використання у всьому світі. Хоч свастика має дуже древню історію, а заборонена лише тому, що за більш як чотирьохтисячолітню історію свого існування, її з 1933 по 1945 рік використовувала гітлерівська Німеччина.

 

 

Використані фотознімки Григорія Петровича.

 

Степан Жданюк, голова Кузнецовської МО УНП.

Всього коментарів: 15
1
KUMasik | 12.06.2015 | 10:18
+ (0) -
Молодцы, я бы и сам с вами рванул, туда особенно... А фотографию капитана-крысы могли бы тоже показать, мы бы его индидифицировали, пускай люди знают душевных врагов в лицо
2
Тимофій | 14.06.2015 | 03:49
+ (1) -
Хвастались би краще коли на місці зруйнованого памятника, построїли б шось людське, а так ламать не строїть, тоже мені досягнення руїну  зробили, кувалдой помахали, молодці
3
Тимофій | 14.06.2015 | 04:05
+ (1) -
P.S.  С.Ж. піарьтесь скільки душа забажає, я всеодно ні за Вас ні за Куца голосувати не буду!
4
Олег | 14.06.2015 | 09:35
+ (0) -
Жданюк аксцись.
5
Олена | 14.06.2015 | 13:11
+ (0) -
Якщо до цього часу не був знищений цей пам"ятник то мабуть із цього села нікого не вивезли і не знищили у лабетах НКВДистського гестапо!! Або у цьому селі населення, яке плаче за пам"ятником є така ж вата як і населення  донецького регіону.............. -------Що ж нашому населенню ще потрібно пережити, щоби вони зрозуміли хто справжній ворог достойного проживання в Україні??? Чи і надалі будуть залишитися населенням ( таким як Тимофій та Олег) , яке тупо йде обирати за гречку чи пляшку владу свом онукам?????
6
Іван | 14.06.2015 | 13:27
+ (0) -
Дякую таким українцям що творять такі потрібні у наш час справи!!!! Ви герої нашого складного часу в Україні!!  Ви виконуєте таку потрібну в наш час роботу...  Потрібно очистити нашу українську землю від всього,  що нагадує нам совєтсько -московсько -комуністичну владу. яка знищувала українців протягом століть....
7
Ніна | 14.06.2015 | 16:57
+ (0) -
Жданюк хватить піаритись. ти вже всім смердиш.
8
Тимофій | 14.06.2015 | 19:44
+ (0) -
Зміючка Оленка говоріть за себе
9
укроп | 14.06.2015 | 22:05
+ (0) -
тимофій- ти чучело... і в тебе ватизм головного мозку!!!
Тимофій | 14.06.2015 | 22:36
+ (0) -
Укроп то вилізь разом з Жданюком на той замість того памятника і стій там
Льоша | 15.06.2015 | 23:16
+ (0) -
"Ніна" та "Тімофій два кузнєцовських диванних ватніка- брати донецькій ваті, які не дають нам жити і таких на жаль  ще багато в Кузні...
олег | 17.06.2015 | 08:59
+ (0) -
Жданюк, такі як ти розхитують краіну,через таких як ти і йде війна на сході.ти, і тобі подібні є посіпниками Путіна
совість | 17.06.2015 | 09:04
+ (0) -
видалено
ніна | 17.06.2015 | 21:24
+ (0) -
Жданюк скільки зброі ти вже вивіз з зони АТО ?
dimamid | 17.06.2015 | 21:38
+ (0) -
10%. як і за поваленого фелікса
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1093
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9236

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів