34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // XXI Всеукраїнський збір скаутів «Чорне Море – 2017»

XXI Всеукраїнський збір скаутів «Чорне Море – 2017»

21.07.2017

0

777

Ось вже 12-ий рік поспіль делегація від ГО «Ольбери» м. Вараш, в склад якої входять не тільки члени організації, а й спортсмени СК «ІЗОТОП» ВП РАЕС та баскетболісти ЗОШ №1 нашого міста, відвідує захід, що виливається у чудову феєрію знайомств, відпочинку та гармонію людини з неймовірною природою Причорномор’я…

 

Цей захід об’єднує багатьох туристів, скаутів та кемперів з різних куточків нашої держави: північного Полісся, великої Волині, південних закутків Бессарабії, славнозвісного Запоріжжя, далекого Донбасу, квітучої Слобожанщини та нашої чудової столиці. Захід цей, носить усім милу та рідну назву: ХХІ Всеукраїнський збір скаутів «Чорне Море – 2017», а серед «ветеранів» дуже просто – «Лебедівка»!

 

Табір традиційно кожного року отримує тематику, що впливає на подальше життя та хід заходів у таборі. Цього року тематикою табору стала життєва творчість всесвітньо відомого британського письменника Джона Рональда Руела Толкіна, що вилилась у його епічному легендаріумі про життя Середзем’я. Коротко це називалось так: «Середзем’я: Володар перснів та Хоббіт».

 

За програмою табір проходив з 02.06.17 по 15.06.17 на постійному місці в урочищі Лебедівка, поблизу однойменного курорту, в Татарбунарському районі, Одеської області.

 

Далі про нашу делегацію…

 

Збори ольберів почались ще наприкінці травня. Ольбери ретельно готувались … Пізніше до власне ольберів приєднались і інші представники делегації, а саме: члени КМО ДГО «ДАР України», вихованці баскетбольної команди дівчат ЗОШ №1 м. Вараш та легкоатлети СК «ІЗОТОП» ВП РАЕС. Кожне тренування та заняття було напруженим, але вже на останньому зборі 29 червня напруження спало і діти приготувались до виїзду.

 

Виїзд відбувся 01.06.17 о 18:30 на автовокзалі м. Вараш під проливним дощем. По приїзду до обласного центру м. Рівне дощ вщух та сонце весело загарцювало по вечірньому небу. Вночі маленькі поліщуки потягом «КОВЕЛЬ-ОДЕСА» на два тижні покинули свій рідний край. Вже зранку, 02.06.17 о 11:00 місто-герой Одеса привітало гостей зливою та холодним вітром, але через годину, коли орда дітей сколихнула одну з одеських «Таврій В» для закупок, погода різко змінилась і подарувала портовому місту багато сонця та тепла. Після цього довгих 3 години в душному автобусі і вуаля: делегація прибула до урочища.

 

З цього моменту почався новий етап для кожного учасника делегації, нове життя, коли точка комфорту стоїть на самій нижчій поділці шкали, коли природа починає керувати та видавати свої правила. Ось вам Лебедівка, ось вам її реалії…

 

Табір ольберів розгорнувся на одному із урвищ чорноморського берега, інфраструктура була швидко розбудована: кухня, мийка, умивальна зона, склад палива, сонцезахисні тенти та житлова зона, сушки для одягу, взуття тощо. Але то був тільки початок.

 

Увечері табір був урочисто відкритий і ольбери мали змогу познайомитись з іншими делегаціями: «Фенікс» (м. Харків та м. Білгород-Дністровський) «Фаворит» (м. Луцьк), «Екстрім» (м. Київ), «Каракал» (м. Одеса), «Юніт» (м. Запоріжжя), «Чугуївський Маяк» (м. Чугуїв), «Дукач» (м. Покровськ)(всіх учасників табору було близько 160). Після урочистостей, сон поглинув дитячі мрії та надав сили для майбутніх звершень.

 

 

Наступні 10 днів стали для кожного учасника табору випробовуванням. Що тільки в таборі не відбувалось: гра-знайомство за допомогою рандомного методу «Гноми та ельфи друзі навік»; водне поло «Ворота Аргонату»; тактична гра в реальному часі «Битва п’яти воїнств»; комічна гра «Що робити бідолашному Більбо?»; теренова тактична гра на цілий день «Дві башти»; інтелектуальна гра «Загадки Гендальфа»; гуляння народного свята Івана Купали; спортивна гра «Канатні ігри ельфів»; гра-танець «Танцбол ельфів»; тереновий квест «Долина Рівенделл», теренова тактична гра «Гноми у печері гоблінів»; гумористичний конкурс «Винахідники Середзем’я»; гра-естафета на пляжі; творчий конкурс «Фігури на піску Володаря перснів»; конкурс кухарів «Святковий бенкет»; КВК «Ельфійські жарти».

 

Відбулось дві нічні гри «Вартівники» та «Орк-розвідник». Було показано три кінострічки трилогії П. Джексона «Хоббіт». Були проведені майстер-класи по ліпці з глини, живопису та народному ремісництву. Проходили індивідуальні навчання по вінд-серфінгу та спуску з дюльфером зі скелі. Не було в таборі ні одного заходу чи змагання, де ольбери не посіли призових місць! Дівоча команда «Чебурек», команда «Дев’ятизубі» та молодша команда делегації завжди посідали вершини рейтингів табору і здобували постійну увагу. Що говорити: на великому змазі «Стежина Хитрого Лиса» ольбери здобули перемогу в 2-х категоріях із 3-х, де здобули в 3-ій 3-є місце!!!

 

Загалом ольбери здобули 86 грамот та дипломів, 12 золотих та 6 бронзових медалей!!! Після 2-х насичених усілякими заходами чудових тижнів табір був урочисто закритий. Друзі почали відбувати і туга чавила серце кожного, але ольбери справились і з цим: вони твердо впевненні, що наступного року усі знову стануть разом біля вогнища на високому урвищі Чорного моря. 16.07.17 табір делегації з м. Вараш був звернутий, а його насільники відбули до Одеси. Дорога була тихою, проте це нікого не обтяжувало, тишина була вимушеною…

 

Після прогулянок по Одесі та короткого відпочинку ольбери відправились до Рівного. Уже вранці 17.07.17 потяг прибув до Рівного, а через півгодини автобус «Рівне-Вараш», навантажений рюкзаками та дітьми від’їхав із «міста серед пагорбів». О 10-ій годині ольбери прибули додому: брудненькі, змокрілі, втомлені дорогою, але все ж, такі веселі.

 

Що ще хочеться додати: Два тижні пролетіли швидко і кожен із дітей був на найвищому щабелі задоволення від табору. Окрім навичок здобутих на програмних заходах, діти здобули навики з мандрівництва, організації табору, розведення та підтримки багаття, лісозаготівельної справи, встановлення наметів, тентів та їх ремонту, приготування їжі на багатті та дізнались секрети похідної кухні. Усі мали змогу освоїти основи альпінізму та навчитись проходити туристичні смуги перешкод.

 

Табір вдався та запам’ятається надовго. А як же можна викинути з пам’яті незабутні вечори проведені біля вогнища з гітарою, уколі друзів з «Фавориту», «Чугуївського Маяка», «Екстріму» чи «Юніту»??? А чи можна забути неперевершене файр-шоу від київських майстрів??? Хіба можливо не згадувати все життя оті бурхливі морські хвилі, шторми, які ми пережили, грози, бурі; великі зграї чайок, качок та групи чорноморських афалін… Ні! Того нам не забути! То є Лебедівка!

 

Неможливо не згадати:

 

- Постійну дівочу команду «Чебурек», що завжди вправно і доволі оригінально здобувала перемоги та вражала оточення; - «Ветеранів» табору: Герука Максима, Серховця Дмитра, Мороза Богдана, Чернявського Дмитра за вправність, наполегливість та сумлінну працю для покращення умов проживання в таборі;

 

- Найменшого і найприємнішого учасника табору Булду Іллю.

 

- Хлопчину, що пожертвував комфортом міста і вирішив святкувати 13-річчя в компанії комарів, туристів та вогнища – Федінчика Іллю.

 

Висловлюється окрема подяка:

 

- Станиці «Білгород» НСОУ ПЛАСТ за чудову програму, організацію і проведення цікавих заходів, а також за неоціненний вклад для фінансування табору;

 

- Виконавчому комітету Вараської міської ради за надані в потрібну хвилину кошти;

 

- Голові ГО «Ольбери» Ковальцю Сергію Васильовичу за силу волі та неймовірне бажання втілити мрії дітей і подарувати їм незабутній відпочинок;

 

- Адміністрації національного парку «Тузлівські лимани» за терпіння та наполегливість;

 

- Голові Тузлівської сільської ради Корнован-Мойсєєнко Ларисі Юріївні за людське розуміння та повагу;

 

- Керівнику дівочої команди з баскетболу ЗОШ №1 м. Вараш Бабіку Андрію Миколайовичу та керівнику гуртка легкої атлетики СК «ІЗОТОП» ВП РАЕС Журавльовій Марині Володимирівні за грандіозну самовідданість та чудовий педагогічний підхід до кожного;

 

- Вчителям фізкультури ЗОШ №3 м. Вараш Яйчені Галині Миколаївні та Булді Віті Ростиславівні за вміння жартувати, навчати і розуміти;

 

ЧЕКАЙ НАС «ЧОРНЕ МОРЕ»! ЧЕКАЙ НАС «ЛЕБЕДІВКА»!

 

 

Пашко Назар - «ветеран» табору «Чорне Море»,

учень 11-а класу Вараської ЗОШ №1

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 950
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9080

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів