34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // За І квартал 2015 року в місті виявлено 7 хворих на туберкульоз

За І квартал 2015 року в місті виявлено 7 хворих на туберкульоз

01.04.2015

0

1129

За даними ВООЗ, Україна посідає п’яте місце серед країн із найвищим рівнем захворюваності на туберкульоз у світі. Серед країн Європи наша держава на другому місці. У 1995 році в Україні було проголошено епідемію туберкульозу – захворюваність на туберкульоз стрімко збільшувалась і перевищила епідемічний поріг 50 випадків на 100 тис. населення. У 2013 році захворюваність на туберкульоз становила 67,9 випадку на 100 тисяч населення, смерт- ність від туберкульозу – 14,1 на 100 тисяч населення в Україні. Про це інформує сайт міської ради.

 

Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

 

Як відомо, збудником туберкульозу є мікобактерія туберкульозу (паличка Коха), відкрита в 1882 році. Вона надзвичайно стійка у навколишньому середовищі, у пилу зберігається 3-6 місяців, витримує високу і низьку температури. Потрапляють мікобактерії в організм людини через дихальні шляхи, пошкоджені шкірні покриви, слизову оболонку. Джерелом інфекції є хвора людина, яка під час кашлю, чхання, розмови з крапельками слини розповсюджує цю інфекцію у навколишнє середовище. Один хворий, який виділяє мікобактерії туберкульозу протягом року, може заразити близько 10 осіб. Туберкульоз – інфекційне захворювання, яке може починатись гостро – з високої температури, кашлю, слабкості, пітливості (особливо вночі). Все це характерні ознаки туберкульозу. Але слід пам’ятати: туберкульоз надзвичайно підступна хвороба, може маскуватися під різні недуги. Може починатись непомітно, з’явилась температура, за 1-2 дні минула, є незначна втомлюваність, а через деякий час при проходженні обстеження виявляється туберкульоз. Проблемою у нинішній час є стійкість мікобактерії до протитуберкульозних препаратів, поширення ВІЛ-інфекції.

 

Одним із важливих питань у контролі за туберкульозом є збільшення захворюваності і смертності від КО-інфекції туберкульоз/ВІЛ, оскільки з кожним роком збільшується кількість людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. З 2001 року показники захворюваності та смертності від такої поєднаної інфекції зросли у 10 разів. Лише за 2013 рік в країні було зареєстровано 8290 випадків захворювання на КО-інфекцію ТБ/ВІЛ та 2522 випадки смерті від КО-інфекції ТБ/ВІЛ/СНІДу.

 

Причиною розповсюдження туберкульозу є також алкоголізм та наркоманія. Туберкульоз сьогодні повністю виліковний за умови своєчасної діагностики, повноцінного лікування. Термін лікування триває 6-8-12 і більше місяців. Для лікування, крім протитуберкульозних препаратів, необхідне повноцінне харчування, вітамінотерапія, загальнозміцнюючі препарати.

 

Щороку у Кузнецовську реєструється 18-20 осіб, в яких вперше виявлено туберкульоз. Всі хворі з таким (вперше встановленим) діагнозом лікуються не менше 2-х місяців стаціонарно, потім лікування здійснюється амбулаторно від 4-8 місяців до видужування, з постійним контролем лікування та обстеження. Захворюваність на туберкульоз у нашому місті за 2014 рік склала 23,8 випадку на 100 тисяч населення, поширеність 33,3 – на 100 тисяч населення (в Рівненській області 55,8 випадку на 100 тисяч населення). За І квартал 2015 року в місті вже виявлено 7 хворих, котрі вперше захворіли на туберкульоз. Зараз 5 з них проходять лікування, 2 особи лікуються амбулаторно, вони не виділяють мікобактерії.

 

Основним методом своєчасного виявлення туберкульозу є щорічне проходження флюорографічного обстеження. Слід пам’ятати, що при появі слабкості, пітливості вночі, кашлю, здавалося б без причин, втрати ваги, задишки, є привід звернутись до лікаря і пройти обстеження (флюорографію). Тож бережіть себе і будьте здорові. весь список пошук

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1057
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9200

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів