34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // За куріння в громадських місцях – штраф!

За куріння в громадських місцях – штраф!

08.10.2012

35

8432

Невдовзі в Україні не можна буде палити цигарки на сходинковому майданчику, на зупинці, в кафе чи ресторані… Прийнятий 24 травня закон щодо вдосконалення окремих положень законодавства про обмеження місць куріння тютюнових виробів набирає чинності вже 16 грудня. Для запеклих курців місць для паління залишиться зовсім небагато.

Закон визначає ряд громадських місць, де заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів.

Зокрема, курити буде заборонено:

1) у ліфтах і таксофонах;
2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;
4) на дитячих майданчиках;
5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);
6) у під’їздах житлових будинків;
7) у підземних переходах;
8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);
11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:
1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
3) у приміщеннях гуртожитків;
4) в аеропортах та на вокзалах.

Закон також визначає, що власник, уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд або окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, загальна площа яких не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної будівлі або приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмітити наочну інформацію.

За невиконання цих вимог до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі від 1 до 10 тис. грн. Такі ж санкції застосовуються до юридичних осіб у разі розміщення попільничок або куріння в закладах ресторанного бізнесу.

За коментарем до зазначеного закону ми звернулися до підполковника міліції Стафеєва Олега Юрійовича, тимчасово виконуючого обов’язки начальника Кузнецовського МВ (з обслуговування міста Кузнецовськ та Володимирецького району).- Чим відрізняються норми прийнятого закону від чинних положень законодавства?

- Основна відмінність нового закону від чинного полягає в забороні куріння у кафе, барах та ресторанах. Нормами діючого закону передбачено, що у таких закладах відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять, а новий закон повністю забороняє куріння у таких приміщеннях. Також прийнятим законом повністю забороняється куріння у приміщеннях та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту, у приміщеннях об‘єктів культурного призначення та приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, а згідно норм діючого закону в цих приміщеннях відводяться спеціальні місця для куріння.

Окрім цього, треба зазначити, що норми нового закону передбачають не тільки заборону куріння тютюнових виробів, а й заборону куріння кальяну та електронних сигарет у заборонених місцях. У чинному законі хоча і не міститься безпосередньо слова «кальян», однак він є заборонений і зараз, адже кальян входить у поняття куріння тютюнових виробів.

- Як виконуються норми чинного законодавства в місті та районі?

- Нині чинний закон діє в Україні з жовтня 2010 року. Протягом 9 місяців поточного року в місті Кузнецовськ за порушення вимог цього закону працівниками міліції було складено 44 протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 1751 КУпАП.

Подібна кількість порушень була виявлена і в населених пунктах Володимирецького району – 38. Всього ж працівниками рівненської міліції було складено 1537 протоколів. Порівняно незначна кількість притягнутих до адміністративної відповідальності є наслідком того, що наразі міліція займається переважно роз’яснювальною роботою з громадянами. Так, у разі виявлення факту куріння в забороненому місці, працівник міліції робить порушнику зауваження, і якщо той припиняє протиправні дії, то спілкування з міліцією на цьому завершується, в іншому ж випадку складається протокол про адміністративне правопорушення. 

- Яка відповідальність передбачена новим законом і на кого вона буде накладатись?

- Обмеження щодо споживання тютюнових виробів і відповідальність за їх порушення встановлюються Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». У новому законі зміни щодо відповідальності стосуються лише юридичних осіб. На відміну від діючого закону, новий передбачає відповідальність за розміщення попільничок і за куріння у закладах ресторанного господарства. За куріння у закладах ресторанного господарства до фізичної особи буде застосовуватись нині діюча норма щодо відповідальності – згідно статті 1751 Кодексу України про адміністративні правопорушення (від 51 до 170 грн. у разі вчинення порушення вперше та від 170 до 340 грн. у разі повторного протягом року вчинення порушення). До закладу ресторанного господарства буде накладатись штраф у розмірі від 1 до 10 тисяч гривень.

- Як, на Вашу думку, сприймуть нововведення громадяни?

- За результатами репрезентативних опитувань заборону куріння у приміщеннях та на усіх робочих місцях підтримує 95% некурців і 81% курців, а заборону куріння у приміщеннях ресторанів підтримує 83% некурців і 54% курців.

Наукові дослідження показують, що заходи з повного звільнення робочих і громадських місць від тютюнового диму дають досить швидкий та відчутний ефект для здоров’я населення. У країнах та містах Європи і Америки після введення та ефективного дотримання подібної заборони куріння, кількість інфарктів в перший рік зменшилася на 17%, а через три роки – на 36%. На сьогодні більше 10 країн ЄС уже повністю заборонили куріння у громадських місцях. Наприклад, повна (на рівні законів) заборона куріння у громадських місцях вже впроваджена і діє у таких країнах, як Франція, Італія, Болгарія, Ісландія, Литва, Норвегія, Іспанія, Туреччина, Великобританія та ін. Оскільки даний закон прийнятий з метою захисту людей від шкідливого впливу тютюнового диму на робочих і в громадських місцях, то вважаю, що й жителі міста і району позитивно сприймуть нові вимоги, адже їх виконання призведе до зменшення рівня смертності, хвороб та інвалідності, зумовлених впливом тютюнового диму, а також зменшення кількості пожеж.

- Що Ви хотіли б побажати читачам?

- Закликаю усіх громадян уважно ознайомитись з нормами нового закону: як курців, щоб вони зрозуміли, у яких саме місцях вони зможуть легально курити, так і некурців, щоб вони розуміли, де саме держава захищає їхнє право на чисте повітря. Бажаю всім здоров’я і сподіваюсь на підтримку та розуміння діяльності органів внутрішніх справ в забезпеченні виконання закону! Юрій Чиж, Кузнецовський МВ УМВС

Всього коментарів: 35
1
FediRR | 08.10.2012 | 13:57
+ (3) -
...ТАК ВИ МЕНІ СКАЖІТЬ ДЕ Я МОЖУ КУРИТИ?????
А ТО ВИХОДИТЬ ,ЩО НІ ДЕ-НЕ МОЖНА !!!!!!
2
Quit | 08.10.2012 | 14:39
+ (2) -
треба курцям будувати для себе газову камеру з фільтром, щоб на чисте повітря той дим не смердів... і повітряний фільтр міняти через день cool
димоходом всевишній же не наділив, то навіщо мучити себе і оточуючих, що насолоджуються, і так вже слабосвіжим повітрям....
3
borman | 08.10.2012 | 15:12
+ (3) -
А де ж блін курить?! В Кузнецовську походу можна буде тільки в курілках на території станції курить. Гггггг....буду на роботі на цілий день накурюватись ))))
4
vs | 08.10.2012 | 16:31
+ (5) -
Курите там, где не будете мешать другим. Всё очень просто. Почему я должен этим дышать везде?
5
сніг | 08.10.2012 | 20:28
+ (0) -
Уявляю реакцію чергового міліціянта по 102:
- приїдьте, будь-ласка, бо в мене на площадці курить сусід...

А якщо серйозно, то мене мій сусід уже задрав. Живе на другому поверсі, то ж вийди на вулицю дай кури. Так нє, треба щоб весь підїзд нюхав його сморід.
Я підтримую цей закон. Але треба збільшити відповідальність.
6
Павлік | 08.10.2012 | 21:31
+ (9) -
Я розумію не курящих.
Але, помічаю де їхні гості курять.
7
lexx2000 | 08.10.2012 | 22:56
+ (7) -
курити то ми називається забораняєм штрафи вволим, а плювання соняшникового насіння ні де логіка?
Один не допалок і штраф
А інший кілограм мусору біля лавочки оставив то це можна
8
sir_the_dragon | 09.10.2012 | 01:05
+ (2) -
Я КУРИВ І БУДУ КУРИТИ ТАМ, ДЕ ЗАХОЧУ ДОТИ, ДОКИ САМОГОННИКИ МАЮТЬ ПРАВО ТОРГУВАТИ ГОРІЛКОЮ!!! А потім їхні "відвідувачі" серуть, сцять, ригають, тощо у під'їзді - то це нормально, не смердить і нормальна санітарія.
KotSN | 09.10.2012 | 15:47
+ (2) -
Вельмишановний, відповідайте за себе, та вимагайте від інших виконання інших правил та вимог. А пов'язувати: поки інші так то й я свиня - непотрібно!

PS: та думаю 3-5-15 разів заплативши штраф ви не будете палити де завгодно :-) Наша національна тварина задушить...
9
Ямамото | 09.10.2012 | 02:20
+ (1) -
8 sir_the_dragon (Сьогодні 00:05) "Я КУРИВ І БУДУ КУРИТИ ТАМ, ДЕ ЗАХОЧУ"
одне можна сказати напевно - ти така ж свиня, як і ті свині, що "серуть, сцять, рігають, тощо у під'їзді"
sir_the_dragon | 09.10.2012 | 02:44
+ (1) -
В даному випадку: сказав не означає зробив.
А за комплімент - ДЯКУЮ! biggrin biggrin biggrin
Roman | 09.10.2012 | 17:25
+ (0) -
На рахунок самогонки точно підмічено, сусіди вже н-кількість років продають, ніхто їх не чіпає, а в підїзді мочою і алкашньою воняє, скло в дверях вибили, щоб домофоном двері відкривати (підари)! А на рахунок курива, теж правильно! Не треба тут матюкатися, а треба ставати культурнішим, або просто кидати курити(як я:)), а то з вагітною жінкою гуляю і скрізь по вулиці табаком воняє... шо це таке може бути...!?)
Police | 09.10.2012 | 17:59
+ (4) -
Якщо хтось з дописувачів має інформацію про вчинення правопорушень конкретними особами, звертайтесь до відділу міліції. За вашим зверненням буде проведено перевірку та вжито заходів реагування. Якщо ж Ви маєте відповідну інформацію, однак з певних причин бажаєте залишитись невідомим, можете написати повідомлення на електронну поштову скриньку міліції skargi_kuznec@ukr.net .
Ваше повідомлення буде враховане в роботі.
lexx2000 | 09.10.2012 | 22:05
+ (1) -
ох і розмішили biggrin
Треш | 09.10.2012 | 23:19
+ (1) -
Товариші, куріть у себе вдома досхочу, хай аж дим вам очі виїсть, бо мізки він певно вже ваші виїв.
sir_the_dragon | 11.10.2012 | 01:08
+ (-2) -
Зміни ніка, або викинься.
кот | 11.10.2012 | 12:17
+ (3) -
кури дома и еще мешок на голову и вот такие ощущения испытываем мы некурящие,а тогда уже умничай .
sir_the_dragon | 13.10.2012 | 00:01
+ (1) -
Цікаво, а чим вже невгодили законотворцям електроні цигарки? Доки я нею користувався, ніхто і ніколи не обурювався, що дим смердить (диму як такого нема).
grafd | 16.10.2012 | 12:17
+ (0) -
На даний момент більшість квартир сплановано так що у кожній з них є балкони. на них наче ще можна курити. Чим не вихід з положення?????? а на вулиці в нашому місті можна було б і створити кілька місць для куріння. Воно ж не таке велике. Думаю 10 "курилок" могло б вирішити це питання, адже потрібно поважати інтереси всіх громадян - як некурящих так і курящих. Хоча, це моя суб'єктивна думка...
Марина | 16.10.2012 | 12:46
+ (3) -
интерес к курению курильщиков отнюдь "адже поважати..." не надо!
такой интерес стоит радикально подавлять как властям, так и работодателям!
... может еще интересы наркоманов и алкоголиков напишите уважать? пусть вредят здоровью...
sir_the_dragon | 17.10.2012 | 00:58
+ (-1) -
Повністю згоден!!! А ще, позачиняти: бари, кав'ярні, ресторани, магазини (там теж алкоголь продають). Позв'язувати всіх до купи, дати в руки синьо-білий стяг і гасло в зуби, і вперед на барикади. "За проффесора, за регіанали!"
grafd | 16.10.2012 | 14:48
+ (-1) -
тоді потрібно радикально подавляти і автомобілі. мабуть про шкідливість вихлопних газів непотрібно нагадувати(а скільки людей гине і калічиться під колесами цих монстрів)...просто машинами користуються всі, а курять не всі. от ми і радикально подавляємо одних , а на інших закриваємо очі. що вигідніше для нас те ми і захищаєм...
grafd | 16.10.2012 | 14:53
+ (0) -
А поважати людину потрібно не за те чи вона курить чи ні... а за її поведінку і вчинки які вона робить. чи ви вважаєте що якщо людина курить, то вже ніколи не може заслуговувати на повагу???
sir_the_dragon | 17.10.2012 | 01:01
+ (0) -
Напевне ліпше виглядає "людина" яка не курить, не п'є, зате матюкається на всю вулицю.
Марина | 16.10.2012 | 17:30
+ (0) -
ой только не надо перекручивать:
19 grafd: "адже потрібно поважати інтереси всіх громадян"
и
22 grafd: "А поважати людину потрібно не за те..."

Включись детка! Речь об уважении интереса к курению, а не о человеке
Сергей | 16.10.2012 | 19:02
+ (0) -
23 Марина - да оно тупэ, этот grafd:, оно само не понимает то что пишет.
Такое впечатление , что оно пришло сюда поумничать, а всё ни как не получается.
Если я не курю, а какое то .... сидит и рядом курит, то я должен поважать ЭТО.
А это , которое курит, не должно поважать тех кто не курит???
Ну пусть это - grafd - сидит рядом с курящими и поважает их отраву.
grafd | 16.10.2012 | 21:53
+ (0) -
заслужіть повагу серед некурящих - візьміть рушницю і пересстріляйте всіх курців!!!!! респект вам чуваки. для повної святості ще німби собі вчепіть. я так розумію що в вас все ідеально... з курящими я б сидів поруч, а з вами на одному кілометрі і срати не сів би... а про мій інтелектуальний рівень будуть судити не такі імбецили як ви. так що раджу відкривати вам рот у стоматолога, а не в подібних дискусіях. з повагою grafd...
grafd | 16.10.2012 | 22:00
+ (1) -
доречі Сергей "Тупэ" и "оно" - це те що ти кожного дня бачиш у дзеркалі.Не потрібно прирівнювати інших людей до свого внутрішнього світу. це ж твоє,особисте...
grafd | 16.10.2012 | 22:51
+ (1) -
якби ти Сергей читав що я писав раніше, то помітив би, що я пропоную відгородити курців від некурящих, але ти всю інформацію яка знаходиться далі твого носа не помічаєш, що й доводить твою обмеженість і просте горлопанство... ти не борець за вирішення проблеми, а всього-навсього звичайний провокатор,який не вирішує проблему, а лише підливає масла у вогонь. від цього конфлікт розгорається до більших масштабів. іди плюнь в очі своїм товаришам які курять, чомусь впевнений що і серед твоїх знайомих такі знайдуться... Чи їх не можна відносити до курців,бо вони твої знайомі?????
Той, що не курить | 16.10.2012 | 23:07
+ (0) -
У нас вже є закон про заборону розпивання спиртних напоїв. І що в Кузнецовську діє? Спочатку ніби ховалися, пиво в паперових пакетах носили. А тепер? Так само буде з тютюнопалінням. У нас просто ментів не хватить для виписування штрафів.
Лорд | 17.10.2012 | 09:59
+ (2) -
Я сам палю, однак не роблю це при некурящих людях. Треба поважати себе самого, і тоді тебе будуть поважати інші
belka | 07.11.2012 | 00:13
+ (0) -
А у нас некому контролирывать!В субботу,по-базару ходить невозможно!!!Везде курят!
5715 | 15.02.2013 | 04:53
+ (1) -
держава заборонила курити в громадських місцях а курілок де курити немає ото-ж люди будуть курити де доводится бо булиб курілки то курилиб в курілках а як нема де курити то штрафи непоможуть...
Виталий | 20.03.2013 | 19:41
+ (0) -
Шановний Юрій Чиж! В Законі України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв" чітко написано:
Забороняється куріння тютюнових виробів
• у ліфтах і таксофонах;
• у закладах охорони здоров’я;
• у навчальних та освітньо-виховних закладах;
• на дитячих майданчиках;
• на спортивних майданчиках;
• у під’їздах житлових будинків;
• у підземних переходах;
• у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Де там " на території" я не знайшов! Тому питання.
Це некомпетентність, чи спроба ввести в оману населення даби підняти статистику УМВС? А можливо Вас попросили так трактувати Закон України!?
Дякую.
Владислава | 31.07.2013 | 15:17
+ (0) -
у мене "курилка" під самим вікном! встанови відділ міліції (навпроти мого вікна їх робоче приміщення)! Курці коли накурюють весь дим потрапляє мені в кімнату.я проживаю на першому поверсі. Цікаво, чи є якісь закони, куди можна звернутися зі скаргами, адже я вагітна,і дитині як знаходитися в "газовій камері"? А ще завжди під вікнами не цензурна лайка !
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1018
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9150

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів