34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // За "прибудинкову територію" платитимемо більше?

За "прибудинкову територію" платитимемо більше?

18.09.2014

20

4380

16 вересня 2014 року на сайті Кузнецовської міської ради опубліковано інформацію Кузнецовського міського комунального підприємства про намір здійснити зміну тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для споживачів.

 

 

КМКП інформує споживачів про намір здійснити зміну тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій:

 

1.Характеристика підприємства.

 

Кузнецовське міське комунальне підприємство створене відповідно до рішення сесії Кузнецовської міської ради від 21.12.99 № 81. Кузнецовська міська рада є засновником і власником підприємства.

 

Свою діяльність підприємство здійснює на підставі Статуту, затвердженого рішенням Кузнецовської міської Ради від 14.06.06 р. № 26. Згідно Статуту підприємство засноване з метою створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання, які утримують об’єкти соціальної інфраструктури , збереження функціонального призначення цих об’єктів. Одним із основних напрямків господарської діяльності підприємства є комунально – господарська діяльність, пов’язана з утриманням житлового фонду та об’єктів соціально-побутового призначення.

 

При цьому, до складу послуг, що надаються КМКП по утриманню житлових будинків та прибудинкових територій входять:

 

- прибирання прибудинкової території;

-  прибирання сходових кліток;

-  технічне обслуговування ліфтів та диспетчеризації ліфтів;

-  технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем;

-  освітлення місць загального користування;

-  поточний ремонт під’їздів, покрівель, міжпанельних швів, дитячих майданчиків;

-  обслуговування димовентиляційних каналів, дератизація та дезінсекція підвалів;

-  обслуговування систем протипожежної автоматики.

 

У своїй діяльності підприємство керується Статутом, ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», Наказом Держкомжкг від 17.05.2005 р. № 76 « Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій»,Конституцією України, Господарським кодексом України, Постановами КМУ, іншими актами чинного законодавства та рішеннями органу місцевого самоврядування.

 

2. Економічне обґрунтування підвищення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

 

КМКП має на балансі житловий фонд міста Кузнецовськ. На утриманні КМКП знаходяться 170 житлових будинків, з них будинки № 2, 3 по м-ну Будівельників та будинки 40, 42, 44 по м-ну Вараш, як гуртожитки для проживання сімей, а буд. № 1 по м-н Будівельників має статус гуртожитка.

 

Загальна кількість квартир – 12 716, кількість під’їздів - 571, загальна площа квартир – 661 240,2 м.кв., 226 ліфтів, приведена прибудинкова площа для прибирання – 327 183 м2.

 

На даний час на підприємстві діють побудинкові тарифи затверджені рішенням Кузнецовської міської ради № 257 від 24.11.2011 р. Середньозважений тариф яких становить 3,06 грн./м2 з ПДВ.

 

За результатами господарської діяльності по наданню послуги з утримання будинків та прибудинкових територій за 7 місяців 2014 року підприємство отримало збитків на суму 717,0 тис.грн.

 

Причиною збиткової діяльності по наданню вищеназваної послуги є економічні чинники які не залежать від підприємства. Зазначена проблема обумовлена тим, що у 2014 році підвищилась вартість на паливо-мастильні матеріали на 126 %, мінімальна заробітна плата на 21,3 %, електроенергія на 32,3%, матеріали для ремонтних робіт на 20 %. Крім того, у зв’язку із значним подорожчанням комплектуючих до ліфтів та заробітної плати, значно здорожується послуга з експлуатації ліфтів.

 

Враховуючи вищеназвані чинники та ліцензійні умови про беззбиткову діяльність підприємства виникає необхідність у перегляді діючих тарифів для приведення їх до економічно обґрунтованих витрат підприємства на даний час.

 

Вартість надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначено на основі економічно обґрунтованих планових (нормативних) витрат окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що повинні надаватися в будинку для забезпечення санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків з урахуванням Переліку послуг, що визначений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

 

Розрахунки виконані згідно технічних паспортів будинків та інших нормативних документів по кожному будинку. Під час розрахунку нормативних витрат враховувались середньомісячні витрати з оплати праці, відрахуванням соціальних внесків, матеріальні витрати на рік окремо за статтями експлуатаційних витрат, діючі ціни на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси, накладні витрати, обов’язкові платежі. Утримання виробничого персоналу необхідного для належного утримання будинку та прибудинкової території розраховані відповідно до наказу затвердженого Мінрегіонбуд та ЖКГ України від 25.12.2013 р. № 603 «Про затвердження Норм часу та матеріально- технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків, споруд і прибудинкових територій».

 

У проекті нових тарифів враховано всі послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, в залежності від оснащення і забезпечення належного санітарно-технічного стану будинків.

 

Статті витрат:

 

- Матеріальні витрати включають в себе матеріали, що використовуються для прибирання прибудинкової території, прибирання сходових кліток, для технічного обслуговування та ремонту внутрішньо будинкових систем гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення, поточного ремонту конструктивних елементів та технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, розташованих на закріпленій території будинку , дитячих майданчиках, освітлення місць загального користування.

 

Витрати визначаються на основі фактичних витрат минулого року та діючих цін на період формування тарифу. Відповідно до стандартів бухгалтерського обліку на матеріальні витрати нараховуються транспортно-заготівельні витрати. Зростання цін на паливо-мастильні матеріали, миючі та дезінфікуючі засоби, інструменти та інвентар, будівельні матеріали призвело до зростання матеріальних витрат.

 

Крім того, до складу матеріальних витрат включені витрати, що не були передбачені в попередньому тарифі , а саме на придбання 230 м3 піску та 400 кг солі для посипання доріжок в зимовий період, а також 526 л бензину А-95 та оливи 8 л для косіння газонів у літній період. -

 

Витрати на оплату праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування розраховані у відповідності до затвердженого переліку послуг та нормативної кількості задіяного персоналу . Згідно ЗУ «Про Державний бюджет України на 2014 р» мінімальна заробітна плата з 01.01.2014 р становить 1218 грн., в діючому тарифі заробітна плата 1004 грн. - зростання 21,3%. При цьому відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування складають – 36,77 % від витрат на оплату праці.

 

- Витрати на технічне обслуговування ліфтів та диспетчеризації ліфтів.

 

Дану послугу надає організація ТОВ «АРМ-ЕКО ЛІФТ» згідно договору № 181 від 28.08.2013 р. «Надання послуг по експлуатації ліфтів» (226 ліфтів ).

 

Розрахунки витрат по даній послузі надані на розгляд органу місцевого самоврядування для прийняття рішення про включення їх до тарифу. Відсоток зростання по послузі «технічне обслуговування ліфтів» в тарифі на послуги з утримання будинків становить 75,5%. Витрати з технічного обслуговування ліфтів розраховані на всю загальну площу квартир, в тому числі квартир першого поверху, що мають вихід на сходові клітки, що не враховувалось в попередньому тарифі, але передбачено Постановою КМУ.

 

- Витрати на електроенергію.

 

Зростання тарифу на електроенергію згідно наказу НКРЕ № 749 від 23.05.2014 р. призвело до збільшення витрат по статтях «Освітлення місць загального користування», та «Електроенергія ліфтів» відповідно на - 32,3 % (вартість в діючому тарифі 0,264 кВт/год, вартість в плановому тарифі - 0,3495 кВт/год).

 

Тариф на «Енергопостачання ліфтів» розрахований по середній кількості 340 кВт/год споживання електроенергії для одного ліфта .

 

- Витрати на дератизацію, дезінсекцію та пожежну сигналізацію включаються до тарифу у відповідності до заключених договорів із спеціалізованими організаціями.

 

- Загальновиробничі витрати.

 

До загальновиробничих витрат включені витрати, пов’язані з управління виробництвом, які складаються з матеріальних витрат, витрат на оплату праці та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, витрат на послуги автотранспорту та інших витрат.

 

Витрати на оплату праці розраховані згідно штатного розпису: начальник ЖЕД № 1-4, майстри, інженери, техніки, діловоди, обліковці. В інші загальновиробничі витрати входять витрати на комунальні послуги, електроенергію, відрядні, послуги зв’язку, програмне забезпечення, винагорода по квартирній платі, медичний огляд працівників, який проводиться згідно затвердженого наказу Міністерства охорони здоров’я України від 03.02.14р ,ст.7 ЗУ «Про охорону праці» від 14.10.92 р. Згідно з Постановою КМ України від 20.07.1995р. № 535 «Про розвиток виробництва засобів індивідуального захисту працюючих та відповідної наукової бази» деякі категорії працівників по утриманню будинків та прибудинкової території забезпечуються спецодягом та миючими засобами.

 

- Адміністративні витрати.

 

До складу адміністративних витрат включаються витрати, пов’язані з обслуговуванням та управлінням підприємством. До адміністративних витрат включені розрахунки на заробітну плату частини апарату управління, амортизацію основних засобів,  витрати на послуги автотранспорту, витрати пов’язані із сплатою податків, зборів, оплату послуг банків, зв’язку, консультаційних та юридичних послуг, послуг з програмного забезпечення, комунальних послуг на власні потреби, придбання канцелярських матеріалів, паперу та періодичні видання.

 

 

Висновок:

 

Планомірне приведення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій до рівня, що покриває економічно обґрунтовані витрати підприємства – є необхідним кроком для забезпечення надання послуг належної якості. Враховуючи зростання наведених економічних чинників ,що не залежать від підприємства та розрахунків вищезазначених складових тарифу на утримання будинків та прибудинкових територій, середньозважений тариф в будинках становить 4,00 грн/м2 з ПДВ , при попередньому тарифу - 3,06 грн./м2 з ПДВ ,що на 30,7 % більше від діючого тарифу.

 

Для беззбиткової роботи підприємства та на врахування подальшого зростання цін та рівня інфляції (на 2015 р. прогнозовано 10 %) є необхідністю встановлення рентабельності послуги в межах 6 %.

 

Порівняльна таблиця зміни вартості складових послуги по утриманню будинків та прибудинкових територій.

 

 


 

Додатки:

 

Розрахунки по кожному будинку окремо: переглянути

 

ПЕРЕЛІК ПОСЛУГ що входять до тарифу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються Кузнецовським міським комунальним підприємством

 

 

 

Всього коментарів: 20
1
komrad | 18.09.2014 | 11:53
+ (0) -
Побачимо!, як взимку будуть прибирати прибудинкову територію.
2
16061981 | 18.09.2014 | 13:28
+ (1) -
Вони і зараз не дуже прибирають в під"їздах  павутиння як гірлянди .
3
добродій | 18.09.2014 | 13:37
+ (1) -
Вараш 27 обидва під'їзди вологе прибирання вище 3 поверху не бачать місяцями. Перший поверх і ліфт дійсно чисті, а ось все інше може утримувати пісок по півроку. Дезінсекція проводилась останній раз наприкінці 90их. Капремонт повинен робитись кожні 5 років, а фактично виконується раз у 10. Взяти наприклад новобудови на Ювілейному де КМКП не допустили. У під'їздах вологе прибирання щодня, у дворі чистота, у двірника зарплата більша ніж у прцівників КМКП. 
За що платимо панове?
4
добродій | 18.09.2014 | 13:41
+ (2) -
І ще... за обслуговування прибудинкової території кожен будинок повинен платити різну ціну... у ЖЕД мають бути документи на оренду землі з відповідними кадастровими записами скільки за конкретним будинком виділено землі. І вже виходячи з цього формується тариф. А що робити коли за місяць ліфт може не працювати по 7-10 днів? Чому це не виключається з тарифу? Дитмайданчики не ремонтуються. Ті що встановлюють нові розвалюються за півроку. Куди йдуть всі гроші? Га?
5
СЯВА | 18.09.2014 | 18:45
+ (1) -
Вони тiльки вмiють тарифи пiднiмати i гарно писати
6
прибиральник | 18.09.2014 | 23:30
+ (-1) -
а ви за зарплату прибиральника працювалиб за таким переліком?
а на ювілейному створили ОСББ (обєднання співласників багатоквартих будинків) і вони наймають своїх прибиральників, сантехніків, електромонтерів. Нікому ніхто не заважає створити в будьякому будинку такеж ОСББ і відмовитись від послуг КМКП. КМКП і міська рада будуть тільки за.
7
добродій | 19.09.2014 | 01:49
+ (2) -
ось що цікаво, це Куц чи Саушкін прибиральником підписується? чому цікаво? бо це перші 2 людини у місті які зацікавлені у створенні ОСББ зі старих будинків... і я ось що скажу... навіть не скажу, а спитаю... де гроші інвентаризаційного фонду по кожному будинку? а їх немає... просрали... сучасники чи попередники, похер... головне шо їх нема... а це ті гроші, які відкладаються на заміну усієї інфраструктури будинку протягом його експлуатації... і при створенні ОСББ за ті кошти має виконуватись капремонт будинку з заміною усіх труб, вікон, утеплення стін, улаштування покрівлі... а так звісно міськраді з КМКП добре якщо хтось захоче 20-30 річний будинок від*єднати у ОСББ, бо це вже буде головний біль мешканців... соромно за таку владу, яка пише нісенітниці і думає що народ зовсім ручний...
8
GenkaUA | 19.09.2014 | 07:34
+ (0) -
Міська рада і ОСББ не дуже то допомагати хоче, виправляти свої гріхи які допустила при підписанні акту при здачі будинку Вараш 43
9
Гурт-2 | 19.09.2014 | 18:03
+ (1) -
Біля гуртожитку №2 немає прибудинкової території бо депутати і КМКП використовують її як будмайданчик для Лісової пісні то (апендецит залишили ) невистачило 2 м бруківки то дітей гонять не дозволяють гратись навпроти бо хтось відпочиває а це взагалі машину піску під підїзд висипали перекривши мешканцям частину дороги а у нас діток маленьких багато :колясочки,велосипеди ітд  і за що ми платимо !!!! Адже у нас один з найвищих тарифів за прибудинковц територію у місті !!!
Територіальна оборона | 19.09.2014 | 18:36
+ (4) -
Давайте зберемось біля міськради десь в середу і поб'ємо цих мудаків, підтянемо боксерів, борців є пару обезбашених, міліція не буде встрявати. Там за міськрадою є бак для куца туда і швирнело цього гоміка
no belive | 19.09.2014 | 21:17
+ (0) -
АМК на них немаэ.
no belive | 19.09.2014 | 21:18
+ (1) -
Люстрацiю для всiх керивникiв КМКП...
riko | 20.09.2014 | 22:51
+ (0) -
Ну а що ви, друзі, думали... За свободу треба платити. Переживемо.
riko | 20.09.2014 | 22:57
+ (1) -
Прицікавий факт - люди про проблеми з КМКП пишуть в коментах до постів на сайтах та Фейсбуці. Що це значить? А значить, що досихпір у нас немає  інструменту, який би давав змогу про цю проблему ЗРУЧНО повідомити пана Саушкіна. XXI сторіччя, час інтернету і смартфонів... Відправляйте листи чи ідіть на прийом :-(
туе | 21.09.2014 | 16:24
+ (0) -
...в під'їздах прибиральниці як ясні сонечка - з'являються 1 раз в місяць (!!!). і вся суть їхніх прибрань зводиться до того, щоб згребти все сміття на коврик біля дверей! задовбали! за що ми платим такі гроші????
Паша | 22.09.2014 | 11:22
+ (0) -
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
                ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА


                            Н А К А З

                         17.05.2005  N 76

                                      Зареєстровано в Міністерстві
                                      юстиції України
                                      25 серпня 2005 р.
                                      за N 927/11207
 

                Про затвердження Правил утримання
            жилих будинків та прибудинкових територій
  ЗАТВЕРДЖЕНО
                                      Наказ Держжитлокомунгоспу
                                      України
                                      17.05.2005  N 76

                                      Зареєстровано в Міністерстві
                                      юстиції України
                                      25 серпня 2005 р.
                                      за N 927/11207
 

                             ПРАВИЛА
       утримання жилих будинків та прибудинкових територій
    Прибудинкова територія - територія  навколо багатоквартирного
будинку,  визначена  актом  на  право  власності  чи  користування
земельною     ділянкою    і    призначена    для    обслуговування
багатоквартирного будинку.
   Комунальні послуги   -  результат  господарської  діяльності,
спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної  особи  в
забезпеченні холодною та гарячою водою,  водовідведенням, газо- та
електропостачанням,  опаленням,  а   також   вивезення   побутових
відходів у порядку, установленому законодавством.        Утримання будинків і прибудинкових територій  -  господарська
діяльність,   спрямована   на   задоволення  потреби  фізичної  чи
юридичної особи  щодо  забезпечення  експлуатації  та/або  ремонту
жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків
і споруд,  а також утримання   прилеглої  до  них  (прибудинкової)
території   відповідно  до  вимог  нормативів,  норм,  стандартів,
порядків і правил згідно із законодавством. А у КМКП є хоч один державний акт хоч на один будинок??? Люди!!!! НЕ МОВЧІТЬ!!!!!!
vvs | 24.09.2014 | 15:14
+ (0) -
КМКП бензою 95 не подавилися????
Петро Комнацький | 24.09.2014 | 22:36
+ (1) -
Ні для кого не секрет, що КМКП завжди працювало погано ісвою нерадивість щодо утримання будинків і прибудинкових територій покривало
підвищенням тарифів. У черговий раз нас ставлять перед фактом, і в черговий раз
усі ми будемо оплачувати послуги, в тому числі й ті, які нам навіть не
надаються. Але я не хочу виплескувати емоції на адресу Саушкіна чи Куца. Хочу
лише звернути увагу співгромадян на те, що й нині в комунальному господарстві
діють покриті мохом підходи часів СРСР, спільна назва для яких - зрівнялівка.
Ось ви проживаєте на першому чи другому поверсі, ліфтом не користуєтесь, але
платите за нього, як усі інші. А за прибирання прибудинкової території з вашої
кишені платите не ви самі, а квадратний метр вашого житла: і немає значення, чи
ви один проживаєте в квартирі і смітите довкола, чи вас тут десятеро. А місцева
влада не в змозі змінити існуючий стан речей. Правда, вона могла б роз'яснити
мешканцям Кузнецовська, що тут і до чого. Але вона НЕ ХОЧЕ! Вона самодурно
закрила міську газету, яка висвітлювала проблеми міста, звільнила всіх
працівників редакції, а завтра, 25 вересня, розпочне процес створення нового
інформаційного органу, чиїм завданням буде хвалити владу і кожну її дію. Так що
готуйтеся почути, що підвищення тарифів - це заради блага кожного із нас!
Елла | 27.09.2014 | 19:18
+ (0) -
ЖЕКи не мають ніяких правових підстав обслуговувати українські будинки: "У нас є Конституційний суд, який аж двома рішеннями встановив, що будинок є спільною власністю власників всіх квартир. Але про ці рішення мало хто знає. Для спільного майна, яким є багатоквартирний будинок, нашим цивільним законодавством встановлено такий порядок прийняття легітимних, колективних рішень, як консенсус, тобто одноголосність". Всі ЖЕКи працюють не легітимно, тому українці можуть спокійно не платити за вказану послугу
Більше читайте тут: http://tsn.ua/groshi/ukrayinci-schomisyacya-platyat-za-vigadani-metri-pribudinkovoyi-teritoriyi-312998 .html
111 | 28.09.2014 | 21:49
+ (0) -
Сьогодні по будів. 4\1 2 год. неприривно замість гарячої води бігла така собі літня!!!
П.С. хоча це не ПБ територія...але.......
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів