34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Точка зору // ЗАПАЛІТЬ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ...

ЗАПАЛІТЬ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ...

22.11.2013

12

1527

На подушечці малесенька голівонька з рум’яними щічками. Трішечки відкритий ротик. Червоні пухкенькі губенята. Як вишеньки… Спить. Спить дитятко, розкинувши рученята та ноженята. Вдивляємося у своє найдорожче, найрідніше, наймиліше, у своє най.. най.. най… У своє найкраще – ради якого й живемо і померти готові. Ось наше ангелятко, крихітка, ягідка, лялечка, яблучко, цяцечка, вишенька, пташечка, сонечко яснеє!!! - одного разу - виросте… І ми – татусі , мами, бабуні й дідусі – з гордістю й сердечним замиранням поведем ЙОГО чи ЇЇ до першого класу.

Як воно?.. Як воно буде там?.. Ростуть діточки, ростуть. Набувають друзів, набувають досвіду. Ростуть… Б’ються, миряться. Люблять і ненавидять. Кохають. Одружуються і народжують. Таких самих. Таких же маніпусіньких, таких же гарнюсіньких. Таких же безвинних. І так само, як і ми, вдивляються у своє наймиліше. Милуються. Та й ми, вряди-годи, по праву (ого-го-го) дідуся, чи (тим більше) бабусі вдивляємося – чим же ВОНО схоже на нас. Ой, ну просто копія бабуся (а особливо - брівки, носик, вушка, ротик)! І знову ростуть. Бігають собі галасливою юрбою і … 

С Т О П !!! С Т О П!!! ЗАМРІТЬ !!! Усі замріть!!! Замріть у віках! На одну секунду замріть! На одну мить. Замріть і вдивіться в УСІ милі БЕЗВИННІ дитячі постаті і личка… Сьогоднішні… вчорашні… личка десятирічної давнини… личка - 30-річної давнини. Личка 65-річної давнини. Личка 77-річної давнини… Афганістан. Друга світова війна. Го-ло-до-мор… Бачите – он бігає хлопчик? Він виросте і піде до лав радянської армії. Урочисто його проведуть до війська. А через рік… Через рік його заріже душман. Який теж був колись дитинкою. Заріже на своїй землі. А оно бачите? Ото мій дядько. Він теж був маленьким - а коли виріс - його, у 1942, убив німецький солдат, що теж колись був маленьким. А оту оно, білявеньку, що регоче - бачите? … її мама з’їсть у 1933. Отаке… З маленьких дітей ростуть великі – дяді і тьоті. Жертви й палачі. Виростають лєніни і троцькі, гітлери і сталіни, косіори і бухаріни, романови й мазепи, хмельницькі і бандери, ющенки, тимошенки. І януковичі. І ми з вами… герої і не герої. Жертви й палачі. Винні і невинні. Народжені невинними. Великі бійки, бійки систем поглинають НАШИХ дітей. Перемелюють. Системі все одно кого їсти. Система не хоче розуміти, що ми, діти, народжуємося для щастя, для радості. Системі все одно. Для системи ми лише матеріал. Топливо! М'ясо! Дві системи – нацистська Германія і совєтська імперія – зчепилися у двобої за право користуватися отим топливом, жерти ОТЕ м'ясо. І хто ж «пабєдітєль»??? СИСТЕМА. 

Грають дітки у війну: «Я тебе убив!!!» « Ні, не вбив! Ти не попав!!!» Грають у палачів і жертв. Система виховує. А ми вдивляємося зачудовано у своїх маленьких і навіть не думаємо – що ж їм уготовано невблаганною долею – ким бути їм. 

Системі потрібен слухняний гвинтик. Обов’язково для гвинтика є своя гаєчка. І нас закручують, закручують. Закручують… Закручують - поки не лопне різьба, а потім – на смітник. А коли не хочеш скріплювати систему - то знаходять методи, щоб гвинтики і гаєчки - слухалися. Як у недалекому, ой недалекому – бо живі ще люди, у недалекому 1933… Не хотіли гвинтики і гаєчки до колгоспу, не хотіли совєцької власті - так нас… дідів наших, прадідів… Діток маленьких - народжених невинними – обібрали до нитки, до зернини. До крихти. Та й убили, прирікши на голодну смерть. ПАЛАЧІ. …а жертви…здебільшого – мовчазні. НЕВИННОУБІЄННІ. Сотні. Тисячі. Мільйони. Українки і українці, паростки землі нашої, її гордість, її трударі, її цвіт – покладені у землю лише за те, що народилися українцями. Чи то на Кубані – вимирали селами за дух непокори. Чи у Поволжжі – за те, що українці. Чи на Україні святій, оточеній по кордону військами – не вилазь за межі, подихай. У областях, оточених еНКаВееСівськими кордонами – подихай, українцю. На твоє місце переселимо більш покірного московіта із «руской глубінкі (який через 70 років кричатиме про право «руского язика» бути державною мовою). 

Подихай, українцю. Ти непокірний. Ти НАЦІОНАЛІСТ – бо любиш понад усе свободу свою, свою землю, свій рід, своє небо. Ти - к у р к у л ь, себто хазяїн. Умієш робити і їсти свій хліб? У тебе є і ти свого не віддаєш??? І п-пашла братія енкавеесівська разом з місцевими «памощнікамі» вигрібати останнє – до цибулини, до квасолини. А за п’ять колосків… за п’ять піднятих колосків, що колихались на недокошеній нивці, чи лежали на стерні – смерть, або «лагєря». Як же ж хочеться їстоньки!!! Нестерпно!!! Як же ж боляче дивитися на них, на діточок. У їхні голодні оченята… «Мамо,.. Тату!.. За що?.. За що нас ТАК?..» Пухнуть ніжки. Надуваються животики. З тіла, з гарного колись тіла, лишається лише кістяк. А по хатах нишпорять «памощнікі» – щоб не їли. На кордонах стоять інші – щоб не тікали. Справилися… Більше 10 !!! десяти мільйонів НЕ ВТЕКЛО. Навіки лишилися тут, у землі нашій. Або згинули у расєйських сибірах та колимі. НЕВИННОУБІЄННІ. Лишилися як острах перед системою - одним, як попередження – другим , як заклик до боротьби – всім іншим.

Нас навчили терпіти. Бути, як модно зараз говорити, толерантними. Ліберальними. Тобто мовчки терпіти втручання. Втручання у наше життя, у виховання наших дітей, в управління нашою країною, в освіту наших дітей, у трактування і читання нашої історії, у право шанувати і визначати НАШИХ героїв.

По сьогоднішній день наші вулиці названі іменами катів нашого народу, фашистів і убивць, україножерів – Дзержинського, Лєніна, Кірова. І – о диво, ми мовчимо. Не як раби. Не як скоти - бо й ті не мовчать. Як гній – мовчимо. Ми толерантні! Ми мовчали і їли своїх дітей у 33-му. Ми мовчали, коли гнали на смерть наших дітей у Афганістан. Ми толерантно мовчимо, коли нам у Крим вводять на 25 років чужинське військо. Мовчимо, коли нам, брутально обдуривши нас, підвищують ціну на газ. Мовчимо, коли деякі тігіпкоазарови намагаються підвищити пенсійний вік. Ми мовчимо - коли ввесь світ, окрім Ізраїлю і Москви, визнав Голодомор 1933 року геноцидом українського народу – а у Стратбурзі президент біло-блакитної більшості, в угоду московським карлушам, говорить, що ми - без претензій, ніякого геноциду не було. Ми мовчимо. Чому? Боїмося системи? Виродилися? Не уміємо? Таки мабуть так… Не уміємо захищатися від системи. Не уміємо чути, захищати і берегти своїх поводирів. Не уміємо боротися тими небагатьма мирними засобами, що лишила нам система – а це вуличні маніфестації, мітинги, пікети, звернення, збори. Громадянська непокора. 

 Це система - система уміє! Уміє створити закони, щоб ми виборці, вибравши падлюку, не могли ніяким чином відізвати швиденько назад у стійло, на собаче місце – оту падлюку. Система кине проти нас усіх газетярів, усе телебачення, яке кричатиме – він хороший, а ви дурні й погані. Система кине проти нас, електоральних гвинтиків, гвинтиків-ментів. Це система самоусунеться від управління економікою держави у важкий період становлення держави. Це система створить закони, внаслідок яких нашими ж руками уся техніка, виробниче обладнання – зріжеться у металолом. Це система нашими ж руками виріже на м'ясо поголів’я худоби, розграбує матеріально-технічну базу виробників сільгосппродукції. Розграбує, прирікаючи нас на голодування. Треба було ще заборонити їздити у Польщу, Туреччину, Росію – а по хатах пустити активістів, щоби з холодильників вигребли усе. Мовчимо ми. Мовчимо – бо не бачимо. Бо сліпі. Мовчимо. Бо німі. А те що говоримо… Хай бог простить. Хіба таке можна слухати?! А ми говоримо і слухаємо. Самі собі говоримо, самі себе слухаємо… Чи не пора говорити ЇМ, щоб ВОНИ почули? Щоб почули НАС, «народ, якого правди сила, ніким ще збореною не була!» 

А за нами… а що за нами??? За нами роки невпинного руху, непримиримої борні. Роки занепаду і підняття українського духу. За нами - наші мертві… Наші НЕВИННОУБІЄННІ. Невинноубієнні революціями і еволюціями, колективізаціями і експропріаціями, соціалізмами, фашизмами і комунізмами. Стройками і перестройками. За нами наші мертві – десятки мільйонів, які нас попереджають, що буває тоді, коли народ втрачає пильність, коли народ мовчить і втрачає здатність відстоювати своє право бути народом. Своє право на НАЦІОНАЛЬНУ єдність. Спільнота втрачає здатність боротися тоді, коли втрачає єдність. І влада докладає зусиль, щоби нас роз’єднати, спаплюжити наших героїв, спотворити нашу історію. Це вони ділять нас на захід і схід. Це вони вкладають негатив у поняття «бандерівець». Це вони сміються із нашого вшанування мільйонів і мільйонів безвинних жертв геноциду українського народу. Це вони замовчують страждання народу і його боротьбу, його прагнення до незалежності. Це вони й зараз « строять новую страну». Яку??? Без нас? Без українців? Без нашої історії? Без нашої культури? Без нашої мови? Та ні, дорогі «строітєлі новой страни»… Мабуть, злазьте! Досить! Потерли штанці на чужих стільцях і злазьте. Це ми вам говоримо, нащадки отих полеглих на скорботних нивах громадянського братовбивства, замучених голодоморами 21-го, 33-го, та 47-го років, невинно убитих на полях другої світової війни, замордованих у ГУЛАГах, покалічених комуністичною ідеологічною системою. Це ми, від їх імені говоримо – ДОСИТЬ!!! ІДІТЬ ГЕТЬ! По-хорошому. ПОКИ ЩЕ ПО-ХОРОШОМУ…

Олександр Бердо


Всього коментарів: 12
1
Sriberko | 23.11.2013 | 20:38
+ (2) -
Дякую за роздруковану статтю. Респект!!!!!
2
Sriberko | 23.11.2013 | 21:30
+ (0) -
13.01.2010р Апеляційний суд Києва підтвердив висновки слідчих Служби безпеки України про організацію вчинення в 1932-1933 роках на території УСРР керівництвом більшовицького тоталітарного режиму — Сталіним, Молотовим, Кагановичем, Постишевим, Косіором, Чубаром та Хатаєвичем геноциду української національної групи, тобто штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення, та закрив кримінальну справу на підставі пункту 8 частини 1 статті 6 Кримінально-процесуального кодексу України, у зв'язку з їхньою смертю[2]. Звинувачувального вироку у скоєнні злочину геноциду не було, оскільки кримінально-процесуальне законодавство України не передбачає покарання померлих. Відповідно до пункту 8 ч.1 ст.6 чинного на той час Криміально-процесуального кодексу України Апеляційний суд закрив провадження у справі не за реабілітуючими обставинами, а лише з огляду на смерть осіб, відносно яких були висунуті звинувачення. “Підстав для реабілітаціїї Сталіна Й.В., Молотова В.М., Кагановича Л.М., Постишева П.П., Косіора С.В., Чубаря В.Я. і Хатаєвича М.М. немає” –зазначено в Постанові суду.
3
Sriberko | 23.11.2013 | 21:36
+ (5) -
Я не поважаю президента України за те, що він як ворог України, не визнав голодомор -геноцидом українського народу. Такого президента немає ні в одній країні!!!
Звичайно він це зробив на догоду Росії та Ізраїлю...
4
угуг | 23.11.2013 | 21:54
+ (6) -
нема українців і України нема, продав їх якунович путіну в сочі..
5
олег | 24.11.2013 | 01:35
+ (1) -
напевно в народа уже проснувся розум,,,,,, да не було України 22 чи 23 роки щоб не помилитись,  не вже ви не бачете, що тут коїться, проаналізуйте"""" 1. які у нас закони??? 2.  конституція (якщо Ви читали) ???  3. парламент???  4. президент???  5.  борги держави???  6. валюта???  7. економіка???  8.  влада (різний ранг)???  9.  ціни ???  10.  навчання ??? 11. медицина???  12. соціальна політика 13.  суди???   і так далі і далі,  Ви самі розумієте!!!!!   Про яку державу можна говорити коли ВОНА просто не захищена та топчиться в лайні без ГОСПОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Україна, ще буде довгий час топтатись на одному місці, повірте моїм словам.......  Озерніться або просто проїдьтесь хотя би по нашій області і Ви все зрозумієте......   Хто був трохи умніший, той правильно зробив що виїхав звідси, пока ні хто з українців, ще не жалкував що залишив цю країну..........
6
daf | 24.11.2013 | 18:45
+ (-3) -
/вид/
7
Валентина | 26.11.2013 | 01:58
+ (4) -
Родина мого батька постраждала під час голодомору 1921-22рр, а моєї мами у 1932-33р.
Я не хочу щоб таке повторилося в Україні,тому ї поїхала 24 листопада в Київ на Майдан.
Зранку прибули на Майдан. Було дуже добре і радісно, що я тут. До трибуни стояла черга із простих громадян, які приїхали із всієї України та хотіли висловитися про наболіле..Слово надавали всім!!
Прийшовши о 12год до пам"ятника Т. Г. Шевченку, настрій зразу ж пропав, коли побачила колони із прапорами ВО "батьківщина", "свобода" і трохи було "Удару". А мало ж бути без партійних прапорів??? Знову обдурила опозіція.
Людей справді було багато-тисячі...
Біля пам"ятника лєніну -ЧП: під носом у міліції розбили червоний намет, а жінки витерли об ту червону шмату ноги.
А Європейська площа зустріла нас тисячами білих прапорів від апазиції, юлькіними "партретами", та синіми від "свабоди". І чекав знову сюрприз від апазіції: мітинг почався із зачитування Юлькиного листа із лікарні її недолугою доцьою . Правда трапилося чудо, бо Жужа читала лист від мами українською мовою!!
А далі пішло і поїхало: "Юлі-волю , Юлі-волю". І Луценко (якого Янукович випустив із буцегарні- бо був дуже хворий!!!) кричав із трибуни, знову як у 2004р: "банду-геть". І Турчинов: "Юлі-волю".І Віталій Портніков чомусь виступав (і як завжди в TVI, просив Юлі-волю).
Геращенко вихваляла свого лідера Кличка та жалкувала, що його зачинили у літаку, (бо дуже боїться його Янукович)..
І стало зрозуміло , що опозиція використала , обдурила і киян, і нас, щоб вкотре пропіаритися , що вони євроінтеграційники та прокричати :"Юлі-волю", хоча її волі не дуже вони всі хочуть..
За резолюцію ми не голосували, бо пішли із опозиційного Європейського майдану. Було знову погано на душі -бо це вже ми із цією командою вже проходили в 2005році: Тимошенко, Турчинов, Яценюк, Луценко, Гриценко, Катеринчук, Геращенко.....І що маємо???
А на Майдані там де зібралася молодь-там є надія для України, бо вони розумні , чисті і світлі. Оті діти на Майдані наша надія.
8
AlexS | 26.11.2013 | 10:29
+ (1) -
+10000000 ЗА
9
учасник майдану. | 27.11.2013 | 02:23
+ (-2) -
7 Валентина Я так зрозуміла Сріберко.Я Вам скажу, що ми маємо, зраду наших з Вами ідеалів Ющенко розтоптав своїми недолугими меморандумами з Януковичем, він тоді тільки і використав Юлю, Турчинова, Луценка, Гриценка, Катеринчука,Яценюка та ін.героїв помаранчевої революції.То Ви мені Скажіть жінко добра, хто у Вас зараз та сила, за ким би Ви пішли. Наскільки мені відомо, Вашою партією зараз керує данецкий, під час виборів Ваша політична сила закликала голосувати проти всіх, то це по Вашому не зрада.
Viktor | 27.11.2013 | 11:17
+ (0) -
А скажіть мені люди добрі а хто з нинішньої опозиції зможе об єднати націю: Просвітер Турчинов, Боксер Кличко (якого тривалий час хоч інколи били по голові і який вже живе в Європі зі своїм капіталом і платить там податки), Яценюк, який пройшов стажування в США, не кажу вже про Луценка , Катеринчука і Гриценка. Про злодійку з косою і мови немає. То хто...
AlexS | 27.11.2013 | 16:27
+ (0) -
народна приказка каже "Людей біда єднає"
Sriberko | 27.11.2013 | 22:53
+ (4) -
«Учаснику Майдану» -- Із вашого коментаря зрозуміло, що ви є депутат від ВО «батьківщина». Бо тільки прихильники «батьківщини» можуть казати такі недолугі аргументи. Якщо вас підводить пам»ять, то я підскажу, що у 2010р під час виборчої президентської кампанії у 2 турі «проти всіх» (тобто проти Януковича та Тимошенко) агітували кандидати у президенти: Гриценко, Яценюк, Костенко, Тягнибок, Кличко, Ющенко. Тільки чомусь українці (чи може вони хохли) запам»ятали одного українського президента Віктора Ющенка???
Від кого ж із них йде зовсім не християнське:лицемірство, брехня, підступність і не відповідальність своїм словам, бо на диво всім свідомим українцям, оті що агітували « проти всіх»,тобто проти Тимошенко, а це :Гриценко, Кличко, Тягнибок, опинилися в опозиції « батьківщини. А Яценюк, який найбільше критикував Юльку, як поганого господарника,не грамотного економіста і її «ручне керування»(в результаті якого ми опинилися в одному місці),він раптом із чистою совістю опинився у лідерах во « батьківщини»?????
І ось ця ваша опозиція допомогла ПР проголосувати за зміни до Закону про регіональни мови!!. Ця опозиція проголосувала за зміни до «Закону про вибори», тобто за мажоритарку (і Яценюк, Турчинов кричали із трибуни, що це дуже добрі зміни. А у висліді цих змін до «Закону про вибори» ми маємо більшість у ВР партії регіонів!!!
Вони створили оцю опозицію і більше нікого туди не пускають без особливих умов. Ми ще незабаром побачимо ,як вони будуть обирати єдиного кандидата у президенти від опозиції!!Тобто невідомо ще під кого створена і чиє завдання виконує ваша опозиція «батьківщина»?? Так що питання «хто зрадник України ?», ще відкрите , тому що діяння Яценюка із Турчиновим, Кличка із його комуно-кучмістською командою, Тягнибока із його піарними та провокаційними діями підштовхують громадян до роздумів…
А от Віктора Ющенка в цій не українській, не демократичній, не потрібній нікому опозиції- самозванців немає. !!!
То чому ж Ющенка всі нацмени в Україні і хохли називають зрадником?? За що? Він відповідає за свої слова і зараз каже, що Юлька це зовсім не мале зло для України. І це вже багато хто зрозумів..
Моя партія «УНП» на другий тур прийняла рішення голосувати за «менше зло», тобто за Юльку. Але я Юльку не терплю і зневажаю так само як і Януковича. Бо вони обоє є ворогами моєї багатостраждальної України і ганьбою українців . Янукович обкрадає із своїми синами Україну , так само і Юлька вивезла мільярди в Канаду , Чехію , створила за кордоном свої підприємства, які зараз охороняє її чоловік .
Тому я голосувала «проти всіх». І я горда того, що була у числі тих 6%, які голосували «проти всіх». У цих відсотках були громадяни України, які хочуть добра своїм нащадкам, щоб наші онуки, правнуки не були кріпаками в окупантів(нацменів) України. Бо це Україна вже проходила на своєму історичному шляху….
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1014
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9146

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів