34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Запануймо і ми, браття, у своїй сторонці?

Запануймо і ми, браття, у своїй сторонці?

22.02.2015

20

1901

Стаття депутата Кузнецовської міської ради Ігоря Чернецького,

опублікована у газеті "Полісся-бізес інфо".

 

Редакція газети «Полісся –бізнес» в силу суспільної значимості матеріалу,

викладеного автором даної статті, в якості винятку, зробила свій посильний внесок у розбудову громадянського суспільства і взяла на себе значну частину витрат,

повʼязаних з оплатою даного тиражу.

 

 

Запануймо і ми, браття, у своїй сторонці?

 

 

За твердженнями деяких журналістів, сучасний читач дуже примхливий та вибірковий у сприйнятті поданого інформаційного матеріалу, не напружує мізки і намагається обходити будь-яку інформацію за виключенням особистого життя коханки сусіда або свого особистого життя. Останній - це якраз наш випадок. Знаючи це, дуже прошу вас уважно прочитати статтю, оскільки вона стосується кожного з нас і буде стосуватися до скону. Це насправді дуже важливо. Тому я змушений звернутися до вас з проханням відійти від практики примхливого читача. І наперед прошу вибачення за манеру поданого матеріалу. Цією публікацією хочу розпочати цикл статей, направлених на поліпшення якості народовладдя та структури влади в нашій державі, в нашому місті зокрема. Насправді вибір невеликий: або сидимо та пасивно спостерігаємо ще 20 років, або знімаємо рожеві окуляри і невеликими зусиллями будуємо місто-сад. Про що мова?

 

 

Отже, ваучеризація, приватизація, інфляція, Чорноморський флот, МММ, Україна з Кучмою, Україна без Кучми, Помаранчева революція, «Ющенко так», «Янукович м…к», «Разом нас багато…», «Бандити сидітимуть у тюрмах», «лікарня майбутнього», «Ні брехні», «Верховна зрада», «Широка коаліція», «Податковий майдан», «Еліта-центр», «Революція гідності», європейські цінності, європейська стурбованість, люстрація, зараз окупація…Скільки вам потрібно терпіти, щоб «жити по-новому»? Чи закінчаться на цьому революційні потрясіння? Відповім: «Ні». І знаєте чому? Та тому, що за 23 роки наша з вами Незалежність породила олігархічну потвору. А кількість олігархів-власників телеканалів - зайвий тому доказ. З допомогою зомбоящиків нас розтягнули по різні сторони межі гідності, поділили на своїх та чужих. Спочатку нас розбестили демократією та вседозволеністю, а потім наші політики нас розʼєднали та почали володарювати. І не тому, що ми тупі чи якісь не такі. Ні. Ми болісно шукали справедливості. Саме через наш розум, словʼянське терпіння, смиренність, віру в невідворотність потойбічного покарання, доброзичливість і покору ми стали кріпаками своїх страхів. Нація, яка започаткувала християнство серед варварів та хрещення Київської Русі, яка подарувала європейській цивілізації Конституцію Орлика, не встояла перед внутрішнім ворогом, побутовою розбещеністю. Тому я відчуваю себе помордованим не Путіним, а своєю бездарною жлобською елітою. Ця еліта до цих пір, в час, коли весь український народ збирав кошти на армію, витрачала в рази більше коштів на передвиборчу рекламу своїх пик і на інший папір замість зброї. Біля одного мільярда гривень - це тільки офіційна сума, а реальна сума, як правило, множиться на три-пʼять. Цю еліту дотепер не совістить явище волонтерства. Мені здається, що вона навіть цим пишається. Ці чиновники спостерігають за волонтерами, як за лабораторними пацюками під склом. Як «справедливо» влаштований світ: вони отримують зарплатню, а волонтери бʼються головами об ті стіни, які встановили чиновники. Все це нагадує працю Ч. Дарвіна «Походження видів шляхом природного добору, або Збереження сприятливих рас в боротьбі за життя».

 

Всі говорять зараз про опір СИСТЕМИ і списують на неї всю свою некомпетентність, але ніхто не пропонує способів, щоб зламати цю СИСТЕМУ. Чому? Дуже зручно мати могутнього незримого ворога та весь час списувати на його обʼєктивну присутність свою політичну імпотенцію. А я хочу, щоб наше життя, добробут не залежали від бездарних політиків, які випадково стали керівниками раніше, аніж мудрими людьми. І для того, щоб саме так і було, необхідно весь державний апарат змусити запрацювати. Є один найпростіший і найбільш дієвий спосіб вирішити раз і назавжди питання прозорості та відповідальності влади. Для цього потрібні лише одна ідея та ваша активність. У чому вона полягає? Звідси докладніше.

 

От уявіть собі на хвилинку, що наша держава - це одне велике підприємство. А оскільки народ України є джерелом влади, то ми з Вами є власниками цього підприємства, і кожні пʼять років ми умовно проводимо зібрання акціонерів у вигляді виборів до Верховної Ради чи виборів Президента України – ми наймаємо персонал для ефективного управління. Ми, як власники, приймаємо управлінські рішення щодо найманого персоналу. Так ось, поставте собі запитання: як би ви віднеслися до найманих працівників цього підприємства, якби вони систематично не справлялися із поставленими перед ними завданнями? Вірно, вони були б звільнені протягом 24 годин. Тільки так підприємство зможе бути успішним в конкурентному середовищі. Крім цього, підприємство буде ефективним, якщо на прийняття управлінських рішень потрібно менше часу та фінансового ресурсу. Так ось, тоді постає закономірне питання: чому наші обранці, чиновники, президент, найняті нами на роботу, протягом усього строку виконання посадових обовʼязків не підлягають дисциплінарним стягненням та звільненню, а обмежуються лише політичною відповідальністю? Кожен з нас працює на роботі і кожен з нас знає, що у разі неналежного виконання обовʼязків нас карають гривнею, а не якоюсь абстрактною політичною відповідальністю. У магазині нею не розплатишся. Політична відповідальність для політика в такому вигляді, як вона є сьогодні, – це заохочення насильника до чергових еротичних фантазій. Якби політичною відповідальністю була заборона обіймати будь-які політичні посади - тоді це інша справа. Ви, дорослі люди, вірите в те, що, керуючись однією політичною відповідальністю, ваші найняті обранці виконуватимуть свої обовʼязки належним чином? Якщо вірите, то ви, пробачте, динозавр, якщо не вірите, то прямуймо далі.

 

Хочу відзначити, що з точки зору історичної справедливості, мені шкода що такі сили як ВО «Свобода» не зайняла достойне місце у новій Верховній раді, адже вони сьогодні говорять про те, що через пʼять - десять років стане надбанням всього суспільства. На відміну від усіх політичних сил, вони не пройшли до парламенту внаслідок своєї невитонченої відвертості із суспільством, з виборцями. Вони грубі, неотесані і не вміють подобатись. Але там є достойні постаті. Можливо цей урок стане в подальшому для них початком модернізації способів донесення своєї ідеології. Також осмілюсь нагадати Вам, що вони були єдиною політичною партією з передвиборчою програмою в якій було зазначено пункт про відкликання депутатів всіх рівнів громадами відповідно до прийнятого закону. Але проблема закону полягає в тому, що він як дишло. Перше - його можна не виконувати, друге - легко змінювати, що з успіхом завжди робиться. Законодавець пише його для нас, а виключення залишає для себе. А тепер згадаймо: проти чого повстали люди? Проти політичного шахрайства, кулуарних змов, кнопкодавства, маніпуляцій суспільною думкою, корупції, беззаконня, кумівства, нехтування думкою та інтересами громадян на користь власних - тобто невиконання Закону. А що отримали? Ту ж саму СИСТЕМУ, але з іншими обличчями. І, як ви гадаєте, чому? Відповідь проста: саме через такі виключення. Для НИХ же закон ніким не писаний. Так ось, нам для того, щоб здолати ворога у цій війні, необхідно перемогти ворога внутрішнього в образі корумпованої СИСТЕМИ шляхом написання Основного Закону для НИХ, обраних. Покласти на НИХ пряму відповідальність і в разі їхньої неспроможності - відлучати від політики, як від цицьки. Тоді цих «кривосісів» стане менше. Якщо ми це зробимо, то кровопролиття більше не буде.

 

Про що я так довго і нудно торочу? Дивіться. Згідно з діючою Конституцією, система влади працює приблизно таким чином: ми, народ України, обираємо законодавчу владу, яка пише закони для виконавчої та судової влади і суспільства та всіх його учасників. Після виборів вони про нас забувають. Обираємо Президента, який змушує виконавчу владу самовіддано працювати на нас лише з мотивів політичної відповідальності та чесного благородного слова. Але після виборів він про нас також забуває. Ефективність цієї системи ми всі вже оцінили по достоїнству.

 

Так як експеримент з прозорості та підзвітності влади народу закінчився поразкою народу, пропоную до вашої уваги наступне: нам в суспільстві необхідно активно обговорити та виписати в Конституції основні принципи функціонування та діяльності усіх гілок влади держави і затвердити їх. Такі собі стабільні правила для влади. Всього декілька основних речень. А депутатам, на розгорнення її положень, написати під них якісно нові закони. Це нескладно. Насамперед необхідно дати визначення в Конституції поняттю «народ України», оскільки до сьогоднішнього дня це поняття розмите і законодавчо відсутнє. Це означає, що депутати, Президент, вступаючи в свої обовʼязки, дають присягу невідомо кому, тобто нас там немає. Немає народу, немає відповідальності. Відсутність цього визначення спонукала до ФСБ-шного винаходу - до створення штучного народу ДНР, ЛНР та інших фейкових республік.

 

Немає законодавчого визначення конституційного устрою (ладу), воно є лише в теорії конституційного права.

 

Немає законодавчого визначення «політична відповідальність». Зате є зовнішній борг, інфляція, безробіття. Немає визначення «політична корупція». Відсутня експертиза проектів законів місцевими громадами. Після цих змін СИСТЕМА виглядатиме отак: народ написав основні правила дорожнього руху для законодавчої влади (Верховної Ради), Президента та інших, в тому числі і порядок виконання своїх посадових обовʼязків. Законодавча влада їх виконує і пише закони для виконавчої та судової влади, суспільства та всіх його учасників. Президент змушує виконавчу владу працювати через зворотній звʼязок із суспільством. Яким чином і з якими думками депутати та Президент вимагатимуть від прокуратури, МВД, суддів та інших чиновників виконання посадових обовʼязків нас - вже немає цікавити. Нас цікавить результат. Всі гілки влади одночасно відповідальні та підконтрольні громадянам і можуть бути відкликані виборцями. Всі при справі, а громадянин стає найефективнішим контролюючим органом держави. І, знаєте, в чому перевага? А в тому, що за таких умов можновладці про нас ніколи не забудуть. Коли вони знатимуть, що можуть бути відкликані з посад без належного утримання, компенсацій, регалій, тощо, продуктивність їхньої праці збільшиться в рази. Вони перестануть туди пхатися. Основною рисою чиновника стане ввічливість. Та безмежне, чуєте, безмежне переймання вашими проблемами. Крім цього, якщо за відкликанням депутатів, чиновників всіх рівнів слідуватиме позбавлення їх всіх можливих пільг, пенсій, регалій, вони будуть змушені йти у відставку ще до того, як їм буде оголошено недовіру. А це вже задатки політичної відповідальності в європейському вигляді. І ми тільки що з вами її встановили. В цьому і полягає ДЕМОКРАТІЯ (грец. dеmokratía, буквально — народовладдя, від dеmos — народ і krátos — влада). Ми і вони повинні памʼятати, що центр совісті нації знаходиться не в парламенті, не в адміністрації президента, не у власників партійних прапорів, не у олігархів. Центром совісті цієї держави є ми – народ України і кожен українець зокрема. Україномовний, російськомовний, івритомовний - він є українець, носій влади, найефективніший управлінець та мірило справедливості. Лише за таких умов ми станемо громадянським суспільством. Лише за таких умов ми поєднаємо центр влади з її джерелом. Але для початку, прописавши в Конституції хоча б один принцип відкликання депутатів всіх рівнів, суддів, посадовців, ми позбавимо нашого законотворця важкої праці зі створення зайвих законів, скоротимо витрати на їхнє обслуговування посадовцями, суддями та прокурорами. Зменшиться купа непотрібних чиновників.

 

Деякі словоблуди з Венеціанської комісії називають таку функцію непритаманною представницькій демократії, посилаючись на недоторканість законодавчої та судової влади. Це у них, у Венеції, воно може і не властиво, а, по-моєму, процес волевиявлення людини не може бути одноразовим як одноразовий шприц - один раз на декілька років. Людина вправі висловлювати свою волю постійно. І саме обмеження такої волі стає причиною зловживань посадовими особами своїми обовʼязками та порушень прав громадян. Повірте, що за таких умов, проблема обрання депутатів за партійними списками відпаде сама собою. Оскільки колективна безвідповідальність - це горе, це рудимент радянської влади. Найголовніший момент нововведень - це встановлення особистої відповідальності перед виборцем. Це той горщик, висмикнення якого зруйнує всю глиняну конструкцію, вибудовану політиками. Адже наше з вами основне завдання - створити систему стримувань та противаг не між політиками, як це було до цього часу. Наше завдання - створити систему противаг і стримувань між державою та громадянином, де в цих відносинах посадовцям відводиться роль уповноваженого слуги народу, а не його пана. Ось в чому різниця. Країна сьогодні розділена на «начальників» і «не начальників».

 

Ще однією новелою може стати таке. Всі ви знаєте, яких шалених коштів вартують вибори, довибори, перевибори і т.д. Це мільярди гривень. Тому почасти обрання (переобрання) нових депутатів унеможливлюється відсутністю коштів, що позбавляє нас можливості поліпшення представницької влади. І ми таким чином втрачаємо шанс обрати більш достойну кандидатуру. Під час цих компаній кошти витрачаються на папірці та на одні і ті ж самі пики, які на ньому зображені. А доля самих виборів наперед вирішується технологіями та соціологічними опитуваннями. Виборець дезорієнтується ілюзією, створеною телебаченням. Так ось, для здешевлення процесу перевиборів до Верховної Ради та місцевих рад необхідно прописати в Конституції України таку норму, яка б забороняла особам та партіям, що входили до Верховної (місцевої) Ради до моменту чи то розпуску, чи то відкликання, повторно брати участь у виборчих перегонах протягом пʼяти наступних років у разі дострокового розпуску Верховної (місцевої) Ради з причин, зазначених у Конституції. Дозволити партіям та особам, які до цього не пройшли встановлений 5% барʼєр голосів, увійти до Верховної Ради замість вибулих. Така норма, як батіг, перш за все, змусить несумлінних депутатів сто разів подумати про конкурентів, які дихають в потилицю за прохідним барʼєром. Спонукає подумати про свою якісну роботу та реальну відповідальність, створить належну конкуренцію між ними , яка, як відомо, врешті-решт лише поліпшить якість законодавчих послуг, що надаються громадянам України. І повірте, що коаліційні угоди взагалі носитимуть умовний характер.

 

Лише тоді Верховна Рада зможе стати найякіснішою державною інституцією. Це будуть такі собі правила дорожнього руху, де порушення буде тягнути за собою негайне стягнення: депреміювання-суд-уранові копальні. Тоді і закони будуть грамотні, людські. Олігархи не матимуть впливу. Зникнуть кишенькові депутати, суди, прокурори. Зникне кнопкодавство. Депутати від дзвоника до дзвоника сидітимуть в сесійній залі, відпрацьовуючи зарплатню. Ми побачимо наших обранців не тільки по телебаченню, а й на округах. Телебачення не буде заповнене цими остогидлими пиками та політичними шоу і більше часу «прайм тайм» витрачатиметься на вечірню казку для дітей. Відпаде потреба створювати додаткові державні органи та спостерігати постійну парламентську демагогію. Можновладці перестануть ділити сфери впливу. Але разом з цим, депутатів ні в якому разі не можна робити беззахисними жебраками перед своїми лідерами та повністю позбавляти недоторканості і достойної зарплатні. Дешеві і беззахисні депутати будуть обходитися нам дуже дорого. Оскільки тоді вони змушені домовлятися зі своєю совістю та совістю партійного лідера. Доказом цьому є те, що у «неслухняних» депутатів партійні лідери відбирають картки для голосування, а картки голосують замість них. Їх виключають із фракцій, із партій за «инакомыслие». Тоді постає риторичне питання: навіщо їх в парламенті аж 450, коли насправді рішення приймаються декількома керівниками партій, які пройшли до парламенту? Виходить, що решта так, для розпорошення відповідальності та отримання зарплатні.

 

Темою позбавлення депутатів хоча б якоїсь незалежності Вас насправді тупо «розводять». Партійним лідерам потрібні слухняні та покірні депутати. Це маніпуляція. Це як морквина, привʼязана перед мордою впряженого віслюка. От давайте промоделюємо ситуацію. За результатами численних звернень громадян та особистого аналізу судових рішень судді Зейкана, розумію, що цей суддя має підмітати вулиці або пасти худобу в Зарічнянському районі, але ні в якому разі не виносити рішення іменем України.

 

Гіпотетично звертаюся до народного депутата з проханням розглянути питання щодо аналізу законності прийнятих ним рішень та кваліфікації цього судді. Народний депутат чудово розуміє, що суддя Зейкан входить до закритого акціонерного товариства «Судова система України». ТОВ «Судова система України» працює в тісній кооперації з ТОВ «Прокуратура України» та ТОВ «Міліція України». Навряд чи з «урізаною» недоторканістю народний депутат, представник безпосереднього джерела влади, зможе вплинути на недоторканого представника Системи, адже в цій Системі працює вся недоторкана рідня акціонера. А імунітет депутата суттєво зменшиться. Гарантії в тому, що сімейний підряд не використає всі свої можливості, щоб цього депутата нейтралізувати, немає. Тому моя затія матиме старт, але не матиме фінішу.

 

Саме з беззахисності депутата починається політична корупція. І саме зі стін парламенту ця ракова пухлина далі поширюється на суспільство у вигляді побутової. Гарне слово «корупція» було придумане, щоб не ображати тонку духовну конституцію владних чиновників та називати їх відверто злодіями. Іншими словами: якщо чиновник вкрав – це корупція, якщо чоловʼяга потягнув картоплину – це злодій. За перше - віртуальна відповідальність. За крадіжку - тюрма. Демократія в роботі. На моє переконання за корупцію треба позбавляти громадянських прав хоча б на деякий час та карати гривнею. А суддів на деякий час відсторонювати від виконання обовʼязків з подальшою переатестацією. Не звільняти. А нехай деякий час посидять без зарплатні. Так швидше ми подолаємо корупцію, так швидше закінчиться війна, кожен день якої обходиться в 5-7 мільйонів євро. Парламент не зможе змінювати правила своєї поведінки в залежності від настрою окремого авторитетного політика, як це відбувається зараз. Бути громадянином стане вигідніше, аніж бути посадовцем. Однієї маленької книжечки Конституції, замість томів кодексів та законів, має стати достатньо, щоб захистити свої права. Лише тоді стара СИСТЕМА уступить місце продуктивним суспільним відносинам. Вона зміниться і буде стабільною.

 

Чому я розпинаюся перед вами? Мені набридло жити очікуванням та протягом 23 років тягнутися до тієї морквини і спостерігати за мантрами політиків та потоками їхньої брехні. Вони переймаються лише своїм виживанням. Нашій державі необхідно, щоб ви розкрили очі, усвідомили і зрозуміли свою значимість. Тому що причина сепаратизму, федералізації, децентралізації ховається саме в нездатності громадян впливати на свою долю та долю держави після виборів. Політики в стінах парламенту торгують між собою законами, які примножують їхні прибутки. Вони так «домовляються». У них є поле для маневру, а у нас немає. А це спонукає громадян до протестних настроїв та розчарування щодо державних інституцій.

 

Подивіться, як СИСТЕМА хоче відволікти нашу увагу від себе та нагально необхідних змін до Конституції. Вона пропонує все що завгодно, але не те, що докорінно змінить наше буття. Одним словом - жуйка для вух. Централізація, децентралізація - все це похідні, активи другого порядку. Перше, що нам потрібно, - це подолати недовіру громадян до своєї держави та до її керманичів. Не потрібно витрачати шалені кошти на виховання патріотизму – достатньо надати кожному право бути почутим. Тоді вишиванки і спілкування українською мовою стануть буденним явищем та предметом гордості і охорони. Бути українцем буде стильно. Наші політики останні 10 років руйнували повагу до держави та армії і більше опікувалися культом своїх партійних прапорів. Вони розривали нашу ментальність між тим, що дороге та тим, що святе. Для нас слово «держава» стало втіленням розчарування, страху та недовіри. Те, що відбувається в Східній Україні сьогодні - зайве цьому підтвердження. Мешканці Південного Сходу насправді ненавидять не нашу Незалежність, вони зневажають наших політиків за те, що не змогли її реалізувати, та ненавидять Україну за її неспроможність презентувати себе у владі достойними, ВІДПОВІДАЛЬНИМИ людьми. Вони їй не вірять. А тут на всіх телевізійних каналах Путін на літаку, на кораблі, в машині, на коні, ось він цілує хлопчика в пупчик, ось він в акваланзі занурюється в Байкал… Суцільний позитив. Тому вони і починають симпатизувати агресору. Це ознаки «Стокгольмського синдрому». Наші політики в противагу демонструють неповагу до свого президента, до свого народу. З року в рік обдурюють нас, пишуться зміни до Конституції, які необхідні для підсилення їхньої влади, не нашої. І ніхто не вносив зміни, які вселяють віру простим людям. А віра – це велика справа. Скажіть, у цьому винен Путін? Сьогодні, щоб подолати недовіру суспільства до Верховної влади, необхідно продемонструвати готовність політичних сил впровадити в життя невигідні для них самих умови положень Конституції, які зміщують центри прийняття рішень поближче до простого люду. Конституція це як Статут для армії - написана кровʼю та змінам не підлягає. Їм необхідно пожертвувати своїми повноваженнями і впливом заради майбутньої України. Волевиявлення громадян має формувати бажання політиків, а не навпаки. Наше волевиявлення – це їхня політична воля. Тоді державність не буде залежати від олігархів, депутатів, президента, зомбоящиків. Така самопожертва політиків делегує кожному громадянину клаптик відповідальності за свою країну, відповідальності чиновників перед громадянами, забезпечить стійкий розвиток держави, яку не бояться власні громадяни, яка не розчарує і якій довіряють. Тоді і держава зможе забезпечити розвиток економіки та справедливий розподіл суспільної праці та її результатів. Це той шлях, який примирить всіх учасників суспільства на засадах взаємної відповідальності, поваги, турботи про ближнього свого, любові до рідної, Богом даної землі. Відновить довіру громадян до Української держави та історії України-Київської Русі, яка стала праматірʼю теперішньої Росії. Забезпечить дієву і повноцінну систему контролю над владою зі сторони джерела цієї влади. І найголовнішим аргументом для впровадження саме такої Конституції є те, що між субʼєктами суспільства зʼявляється відповідальність.

 

Путін насправді великий КГБ-шник, у нього створено цілу службу по відслідковуванню нашого законодавства і виявленню агентів впливу. Їх в подальшому успішно вербують і вони працюють проти нас. Але ж ми мудрий народ, ми знаємо, що весь народ не завербуєш, а іменитих політиків можна. Ми маємо убезпечити себе від такої загрози самотужки. Це зробить нас сильнішими. Впровадивши таку Конституцію, яка дає змогу громадянам бути творцями своєї історії, свого життя, ми станемо прикладом російському народу у створенні правової системи без царя-батюшки. Наш приклад розхитає самодержавні принципи та вгамує імперські традиції північного сусіда. Він хотів федералізації від нас, а отримає для себе приклад для наслідування. Дух святої Русі знаходиться у нас, в Києві. Можливо, навіть, що для цього рано чи пізно ми повернемо собі назву, наприклад, Україна Київська Русь (скорочено укр.) та цим самим відновимо історичну справедливість і позбавимо нашого головного опонента сакрального міфу. Хто знає…

 

Станом на сьогоднішній день у Верховній Раді фракція «Самопоміч» ініціює створення комісії з питання внесення змін до Конституції України. Фракція Блоку Петра Порошенко стоїть на тому, що необхідно внести лише косметичні зміни до Конституції в частині децентралізації. Тому у нас є унікальний випадок, який нам вкрай необхідно використати для нашої справи. Ми маємо написати правила дорожнього руху для влади, які підходять нам. Потенціал у нас є. Потім направимо їх до Верховної Ради через наших народних депутатів від Рівненщини. Заодно побачимо хто з них чого вартує. Не справляться із завданням - будемо прощатися. Зараз у складі Кузнецовської міської ради є з десяток адекватних, якісних депутатів, яких можливо і необхідно залучити до написання змін до Конституції України. Вони ще здатні боятися своїх виборців та керуються своєю совістю. Сподіваюся, що до цього процесу долучиться вся інтелектуальна частина населення міста. Невдахи скажуть: утопія. Відповім: не меншою утопією рік тому здавалося повалення режиму Януковича. Час довів зворотнє. Цю операцію можливо провести без крові та в десятки разів меншими зусиллями. Лише один раз напружитися. Для цього необхідно негайно створити тимчасову комісію міської ради (до якої я обовʼязково хочу увійти). Нехай ці слова будуть звернуті до т.в.о. міського голови в якості офіційної заяви. Це те, що змусить нас обʼєднатися. Ми мусимо це зробити тому, що проти нас - Путін, продажні чиновники і наші страхи. А ще нам необхідно врятувати наше місто від занепаду. Вже є тривожні передвісники. Час не терпить. У наступних статтях поясню докладніше. Тому, якщо протягом двох місяців Кузнецовська міська рада нічого не зробить у цьому відношенні, восени 2015 року на виборах до Кузнецовської міської ради ви можете сміливо голосувати проти нас усіх. Ми вам не потрібні. Не вірте нікому і навіть мені. Памʼятайте: мовчазних баранів або стрижуть, або ріжуть. Зважайте на те, що всі кандидати чи депутати ховатимуться за лозунгами, вони будуть канонізувати себе причетністю до Майдану, волонтерства, АТО і т.д. Памʼятайте: чим далі від АТО - тим більше героїв. Так як це було і на парламентських виборах. Їм просто потрібно вижити для удосконалення своєї клептоманії. Так більше продовжуватися не може. І голосування за них – це перший крок до гумової жінки та безалкогольного пива. Адже ми хочемо жити по-новому. Чи не так? Тож запануймо, браття, у своїй сторонці. Буду безмежно радий, якщо достукався до вашої свідомості.

 

 

Поважайте себе. На все добре.

 

 

З повагою, Ігор Чернецький, депутат Кузнецовської міської ради.

 

Контактна інформація для пропозицій: моб.тел.0973317827, e-mail: cheriv@ukr.net P.S.

 

Від щирого серця хочу подякувати колективу газети «Полісся – бізнес» за можливість донести до вас свою думку.

 

З подальшими публікаціями ви зможете ознайомлюватися на шпальтах цієї газети та на сайті 34400.net.

Всього коментарів: 20
1
Достали | 23.02.2015 | 07:56
+ (2) -
Уважаемый Игорь со многими вашими доводами соглашусь. Если собралисьменять систему тогда давайте поменяем и риторику. Я не хочу панувати - я хочу
достойную жизнь. ( Панувати- мати владу над ким-, чим-небудь), надо быть
равными перед законом,совестью, людьми и богом. Извените за пафос. Никогда
диванные патриоты Кузнецовска не смогут отстоять достойную жизнь, так как ОНИ
слабаки и трусы, ОНИ слили без боя законно избранного МЭРА. Они заслужили жизнь
за 1$=30грн. и хлеб за 10 грн.  и это не
предел...... Вы не думали "Громада миста" как люди будут жить в этом
городе, которые получают по 900 грн. Те, кто мог бороться вы их предали и предали
свой выбор, вы против них плели заговоры и кричали "ГАНЬБА". Теперь
смотрите что имеем или имеют Вас? Во многом виноваты жители города которые
многое получали по закону а думали что это им дают «благо» за какие-то заслуги.
 Я это знаю, так как живу в этом городе
уже 37 лет.
2
Гість | 23.02.2015 | 23:48
+ (0) -
Ну за ВО"СВОБОДА" не знаю... Керували вони прокуратурою,сільським господарсвом, спиртом,лісом... Результат невтішний. Хоча на хвилі перемоги "Майдану" можливості в них були ого які.
3
WMiller | 23.02.2015 | 23:52
+ (0) -
1) Процедура відсторонення посадової особи від влади - як прописати і де? В Конституції? В Законі? питання (в контексті того про що ви пишите)...  Так само як питання відносно "... Президента, який змушує виконавчу владу самовіддано працювати..." - як змушує? якими важілями? згідно, знову ж таки, якої процедури?   + для цього Президенту необхідна, як мінімум, своя фракція у Верховній Раді (за яку не факт що проголосують в необхідній кількості). І не слід забувати про таке поняття як "узурпація влади", адже для того, щоб Президент мав змогу "змушувати" - йому необхідно надати Конституцією досить суттєві повноваження... Знову питання...

2) Ви уявляєте, що одна частина виборців захоче відсторонити якусь посадову особу (чиновника), тоді обов'язково знайдеться інша частина виборців, які будуть проти такого рішення. Всім не догодишь. Це істина. Особливо в політиці. Які суперечності в суспільстві це може викликати - навчені 2004-им та 2013-14-ими роками...

3) СИСТЕМУ може змінити лише система! Це правда. Але при цьому нова СИСТЕМА повинна вводитися поетапно, поступово, зрозуміло для всіх. І тут ключовим інструментом як раз стане "зомбоящик"...

І останнє. Я розумію, що СИСТЕМУ необхідно змінювати і куди простіше піддавати критиці якісь нові ідеі (за це, до речі, авторові статті моя особиста повага!), АЛЕ все це красиво тільки звучить, а от втілити в життя це нереально, на моє переконання.
Як альтернативу, для початку необхідно прививати суспільству такі речі як ПРАВОВА ОБІЗНАНІСТЬ, ПРАВОВА КУЛЬТУРА, ПРАВОВА СВІДОМІСТЬ!!!  Ввести уроки в школах, щоб майбутні покоління змалку вміли використовувати свої права та виконувати обов'язки!!!   А то про права кричать всі, а от виконувати обов'язки ми, на жаль, не вміємо.......  це також правда!!!  гірка, але ПРАВДА!!!!!!!  достатньо подивитись навколо

Я впевнений, що запорукою конституційного ладу та порядку СИСТЕМИ та розвитку УКРАЇНИ є висока правова культура народу!!!        Тоді ніякий політик, чиновник чи будь-хто не зможе чинити те, що ми спостерігаємо зараз...   тому що йому ніхто не зможе вірити на тих самих виборах і він про це знатиме!!!

Так простіше!  так у Європі!!!   yes
4
sir_the_dragon | 24.02.2015 | 20:02
+ (1) -
Ми не Європа, у нас над-то багато бидла, яке в курілках кричить, а на ділі, - язики в зад позапихають: - моя хата з краю.
8
gunt | 25.02.2015 | 23:05
+ (0) -
З якою метою Ви пишете такі коментарі?
9
sir_the_dragon | 26.02.2015 | 19:10
+ (0) -
Розбудити населення, викликавши цими словами в них обурення.
WMiller | 27.02.2015 | 00:16
+ (0) -
З метою щоб люди знали як там!!! А то кричать що європейці, а самі...
5
WMiller | 24.02.2015 | 22:38
+ (0) -
ПРОХАННЯ до автора статті, відреагувати на коментарі в тих же коментарях (коротко). Мені було б цікаво!
gunt | 26.02.2015 | 22:32
+ (1) -
WMiller дану статтю потрібно не критикувати, а доповнювати, шукати правильні рішення щоб дійсно вдосконали Україну.
А жити по принципу "моя хата з краю" і критикувати керівництво держави, що вони вам не нічого доброго не зробили - так ми далеко не заїдемо!
"Один в полі не воїн" тому потрібно обєднуватись, думати, шукати правільні рішення і діяти!!!
WMiller | 27.02.2015 | 00:17
+ (0) -
Згоден на співпрацю по даному питанню. Також, я вже висловив свою повагу авторові статті за ідею
6
Рівненщина | 25.02.2015 | 01:09
+ (1) -
Регіоналів бувших не буває......І немає різниці, чи ти був у Литвиновій партії,чи Тигіпковій,чи Симоненковій,чи Януковичевій... Регіонал- це спосіб життя, мислення.... Всі, вищеперераховані, партії можна назвати двома словами - вороги України...... На яких би державних посадах, ставленики цих партій не були: сільський голова, керівник будь-якого держпідприємства чи організації та навіть той самий депутат обл,рай,міськ,сільської ради - вони кругом намагаються нагріти руки,як не діями то бездіяльністю. 
Як боляче дивитись,як важко розуміти, що в такий нелегкий для України час,ці псевдопатріоти, прикриваючись патріотичними гаслами, як грабували та знущалися над українським народом так і далі продовжують. 
Допоки це буде тривати? Це ж завдяки їм сьогодні гинуть наші рідні. Чому ми не вимагаємо , щоб вони довели, що справді хочуть іншої,демократичної,чесної України? Нехай доведуть, що ми можемо їм довіряти. Нехай візьмуть зброю і йдуть захищати Україну, змиють кров"ю, свою вину перед Україною та українцями,за те що привели Янека до влади, та виконували його антилюдські, антиукраїнські вказівки. Зараз вони "попримазувались", вибачте за негарне слово, волонтерами, ніби возять допомогу, ту що назносили чесні,патріотичні українці, на Схід...але я особисто,пам"ятаючи їх підлу сутність, сумніваюся, що наша допомога доходить до потрібного адресата.Де гарантія,що у ДНР ТА ЛНР, розбираючи наші посилки,не сміються з нашої наївності та недалекоглядності.? Адже регіоналів бувших не буває...
7
5 | 25.02.2015 | 21:47
+ (0) -
Дайте відповідь хто небудь на одне питання, як буде відповідати наш В.о. мера Поц за свої діяння!!!
Алексей Николаевич | 26.02.2015 | 21:34
+ (1) -
Порадовалмою русскоязычную душу автор. А случилось так, что начал читать статью в
рекламной газету. Очень мелкий шрифт. И вместо осмысления, пришло раздражение.
Благо внучка подсказала, что эта же статья размещена на сайте. К тому же большим
шрифтом и возможностью комментария. Большое спасибо журналистам или владельцам
сайта за возможность высказаться.  Менязовут Алексей Николаевич, мне  68 лет. Хочуподчеркнуть,  что вынужден был перечитыватьстатью несколько раз.   Некоторые моменты стали мне понятны только  после второго, а то и третьего раза. Оченьгромоздко. Очень глубокомысленный  материал и по горизонту и по вертикали. Как-будтопрожил сам. А самое главное –мудрый. По сути, для меня непонятных моментов не
осталось. Как инструкция по эксплуатации. Давайте что-то делать. Я готов
принять активное участие в таком мероприятии. Еще раз спасибо большое автору и
журналистам за качественный материал.
rotfront | 28.02.2015 | 14:41
+ (0) -
згідний з автором статті і Алексей Николаевич. 

тільки коли "громада міста" стане дійсно Громадою і візьме на себе політичну відповідальність під час виборів, змусить хоча б політично заплатити продажну свору при владі, тоді можна буде говорити про якусь свідомість
Фаїна | 01.03.2015 | 22:12
+ (0) -
Я вірю що автор дійсно хоче змінити Україну, Я тоже хочу допомогти змінити щось, То що робити  далі?
Vasjok | 02.03.2015 | 12:30
+ (0) -
Чергове пустослів'я. Хто має право говорити від імені народу? Хто вирішує чого хоче народ? Чи не є цей міфічний народ, просто священною формулою "демократичного" ритуалу? Чи можна його зустріти десь крім як на сторінках різних конституцій, промовах політиків і транспарантах мітингувальників? Автор любить ссилатись на це анонімне "ми", щедро використовуючи цей риторичний прийом по всьому опусі: "ми мусим", "наше волевиявлення" і тд. Але будь-яке суспільство - це складна, неоднорідна система, вона складається з багатьох груп (територіальних, етнічних, соціальних) і зрозуміло, що їх інтереси далеко не завжди збігаються,  а зачасту і зіштовхуються. Простий приклад - роботодавець і найманий працівник. Перший зацікавлений в тому, щоб зробити витрати на виробництво товару чи послуг мінімальними, в тому числі за рахунок здешевлення робочої сили, працівник же, навпаки, хоче продати свою працю якумога дорожче - протиріччя очевидне. Але ж і ті і інші - це народ. Ще один момент про який забувають палкі любителі народовладдя, що право на владу означає не лише право приймати рішення, є такий бік влади про який говорять не дуже охоче, майже потайки, а саме - право влади на насилля. Держава єдина має право на легітимне насилля, яке може здійснюватись через її інституції: правоохоронну і судову системи. По суті, судова система - це унормована форма помсти, але на відміну від помсти особистої, чи кровної - вона здійснються одноразово і освячена певним авторитетом, грубо кажучи, ставить остаточну крапку в конфлікті і не дозволяє запустити маховик взаємного насилля між ворогуючими сторонами. Власне, це я до чого - автор використовує хибну анологію - він ставить знак рівності між керуванням підприємством і державою, оперуючи поняттями з царини комерції (представник влади = найманий працівник на підприємстві, ефективні управлінці). Мені здається, що такі спрощення некорректні, оскільки суть і завдання держави, як соціального інституту, і комерційного підприємство значно різняться. Але нажаль "ринковість" людських відносин стала сьогодні настільки звичною, що такі от спекуляції не викликають ніякого відторгнення, навпаки, усіляко схавлюються і раціоналізуються. Його поради швидше нагадують заходи якогось антикризового менеджера: ввести нові інструкції, штрафи - провести оптимізацію, одним словом. Вся наша влада не з Марсу до нас прилетіла - вона теж "ми", свого роду це дзеркало і своєрідне мірило популярних у загалу цінностей. Насправді, "Межигір'я" - це і є українська мрія, українська ідея. Людям не потрібна свобода - це важкий тягар, бо з нею приходить відповідальність перед собою і іншими, людям потрібна зарплата в 1000 євро і шенген. Руїна, як відомо, завжди в головах,  але так само  і "Царство Боже" всередині нас.
артур | 03.03.2015 | 18:14
+ (0) -
Я б правильніше уточнив -не "насилля",а примусу".Але проблема в тому шо нас. давно вже не змушують-нас ґвалтують
Vasjok | 04.03.2015 | 17:18
+ (0) -
Про насилля і примус - тут межа дуже тонка, мені навіть здається, уявна. Звичайно, сучасна держава намагається уникати відкритого застосування насилля, багато країн навіть відмовились від  смертної кари. Але не варто оманюватись на цей рахунок. Така ситуація може зберігатись у часи відносного спокою і стабільності, коли ж суспільство переживає гостру кризу, ця "прихована" функція держави починає проявляється. Власне сьогоднішня ситуація в нашій країні зайвий тому приклад.
32 | 03.03.2015 | 21:45
+ (0) -
Для Василия - прочитавши Ваш комент складаэтьсявраження що ви дуже глибоко віруюча людина, напевно свідок іегова. Тільки там так ввічливо замилюють людям очі! Щоб керувати мізками людей вічно. Це мояособлива думка.
Vasjok | 04.03.2015 | 17:35
+ (0) -
У вас склалась хибна думка, гадаю вас ввів в оману вираз "Царство Боже" (хочу зауважити, що  написаний він в лапках). У мене своєрідне ставлення до релігії, яке буде однаково далеким, як для традиційних вірян, так і для войовничих атеїстів. Я не вірю в надприродні речі. Але разом з тим, з повагою ставлюсь до релігійних вчень, цікавлюсь ними, а якимись навіть захоплююсь. Але для мене релігія - це швидше форма поезії (недарма вони так тісно пов'язані), свого роду метафорична мова і потужний соціальний інструмент. Просто мені здається, що люди не дуже розуміють суть релігії і закладені в ній потенціали і прозріння, багато хто сприймає її надто буквально, або ж простр мають за зібрання фантастичних історії. Але релігія це не про богів - це про людей. Я міг би багато написати на цю тему, але новина ж зовсім про інше, тому не стану. А щодо замилювання очей, то мені здається, що мій коментар написаний з досить критичних позицій, до того ж я готовий його обговорювати, хоча я не впевнений, що розумію, що ви  саме маєте на увазі під керуванням мізками. Мені здається, що свідкам Єгови у плані зомбування широких мас далеко до сучасних українських і російських ЗМІ =) Сумно, звичайно, якщо вічлива форма спілкування стала сприйматись ледь не як інструмент вербування у секти.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів