34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Міська рада 6 // «Розогнать їх к й…й матєрі!»?

«Розогнать їх к й…й матєрі!»?

16.03.2014

4

1840

12 березня в залі засідань міськвиконкому відбулося чергове засідання громадської ради, у якому взяли участь члени ради, в.о. міського голови Ігор Куц, заступники міського голови Юрій Кравець і Віталій Магдич та працівники Прес-центру міської ради. Перед тим, як розпочати роботу, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у Києві Героїв Небесної Сотні.


Під час засідання ради відбувся  діалог між міською владою, журналістами та представниками громади щодо подальшого функціонування та фінансового забезпечення Прес-центру Кузнецовської міської ради. Дискусія була тривалою, емоційною, але малорезультативною, як згодом показало засідання 41 позачергової сесії Кузнецовської міської ради. Одним ефективним наслідком обговорення ситуації виявився той факт, що заступник міського голови Юрій Кравець публічно вибачився перед директором Прес-центру Валентиною Левицькою за образу на "дні депутата". Нагадаємо, що тоді Юрій Михайлович дозволив собі на адресу жінки вжити нецензурні слова. З даного приводу у газеті "Вісті Кузнецовська" (від 28 лютого 2014 року) було розміщено статтю наступного змісту (автор - Валентина Левицька):

"«Розогнать їх к й…й матєрі!» 
Прошу вибачення у читачів нашої газети за вислів, винесений у назву статті. Але саме так з журналістами тепер спілкується на «дні депутата» член партії «Свобода», заступник міського голови Юрій Кравець. Звідки у депутата така любов до російської ненормативної лексики і така ненависть до свободи слова? Не кращі вислови звучать і від депутата Миколи Пешка, голови міської організації «Свободи», який також не відстає в образливих висловах. Засідання проводив в.о. міського голови І.Куц, на ньому були присутні депутати міської ради, працівники управлінь та відділів виконкому, запрошені. 

Чи ж не перемога Майдану в Києві дозволяє тепер Ю.Кравцю та М.Пешку робити що завгодно і говорити таке при жінках? На сором всім, ніхто із заступників міського голови, депутатів-чоловіків, а серед них були освітяни і священик, не зробив їм зауваження з приводу образливих і нецензурних висловлювань. Хоча одне зауваження, справедливості ради, все-таки було – від жінки. То, може, деградація влади в Кузнецовську уже сягнула свого максимуму? 

Яка ж основна причина такого ставлення до журналістів? Її озвучив депутат від «Батьківщини» Руслан Пашко. Виявля-ється всьому причина – це однобоке, на його погляд, висвітлення сесії, публікація звернень депутатів Л.Сусь, С.Пашко, Н.Грохольської, І.Чернецького, Ю.Нестерчука, які були озвучені на сесії міської ради. Ми, на його погляд, зобов’язані були взяти коментарі інших депутатів з приводу звернень. А, може, краще не друкувати їх взагалі? Нібито і не знали ображені депутати, що ці звернення будуть оприлюднені, про це ж говорилось на сесії. Саме тому, як заявив названий депутат від «Батьківщини», він не буде голосувати за виділення коштів Прес-центру, якими можна було б погасити заборгованість по заробітній платі. Особливо гуманно по відношенню до дітей працівників редакції з боку депутата-педагога. Отака-то цензура з боку місцевої влади - за допомогою економічного тиску. 

У зв’язку з тим, що скоро будуть вибори в Кузнецовську міську раду, депутати пропонували вийти міській раді із числа засновників Прес-центру, фактично закривши газету і радіо. Їм потрібна ручна газета, матеріали якої будуть узгоджуватись з ними і в якій не буде жодного критичного матеріалу про депутатів, навіть якщо критика йтиме зі сторони самих депутатів. 

А чи повинні наші обранці диктувати журналістам, кого з депутатів можна друкувати, а кого ні, вказувати розмір статей, їх розміщення на тій чи іншій сторінці? Чи ж такі речі є сьогодні головним завданням депутатської більшості міської ради? До речі, у нас на майдані люди теж критично оцінюють ситуацію в місті, тож можна не давати їм мікрофон. Нехай цензура буде всюди. 

То, може, настав час створювати громадський комітет по люстрації міської влади? А ображеним депутатам, яких зачепило звернення, надруковане у газеті від 14 лютого 2014 року, повідомляємо, що відповідно до ст. 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації» кожна особа має право на спростування інформації у запланованому найближчому випуску друкованого засобу масової інформації. Жодних відповідей чи спростувань в редакцію не надійшло. 

А наші попередні звернення до тих, хто представляє депутатів, на жаль, або наражаються на відповідь «я зайнятий», або ж обіцянки прийти в редакцію і дати інтерв’ю, які не виконуються. Прес-центр вкотре повідомляє, що ми не є стороною конфлікту і не треба нас брати в заручники своїх війн, шановні депутати. 

P.S. Незважаючи ні на що, журналісти і надалі об’єктивно висвітлюватимуть події в місті, в т. ч. і здобутки міської влади. Особисті образи не впливатимуть на нашу роботу. Надіємось і на об’єктивність депутатів."

Коментар заступника міського голови Юрія Кравця:


Окрім того, цього дня громадською радою було прийнято ще ряд рішень. За пропозицією Дмитра Ющука громадська рада делегувала своїх представників Юрія Рабого, Олександра Стояновського, Петра Ширка та Дмитра Ющука для участі у роботі сесій міської ради та засідань постійних депутатських комісій. Також міській владі було рекомендовано включити до складу виконавчого комітету Кузнецовської міської ради голову громадської ради Мирославу Воробей. 

Розгляд інших питань порядку денного перенесено на наступне засідання, проведення якого заплановано на 19 березня 2014 року.
Всього коментарів: 4
1
ptbzXXI | 17.03.2014 | 01:27
+ (2) -
Я так розумію, що громадську раду наші Патриції мають за "атрибут прозорості влади"... Всі питання обговорили, вирішити все пообіцяли, до уваги взяли... Але при цьому всьому тримали дулю у кишені. Швиденько зібрались на 41 позачергову(!) сесію і все зробили з точністю до навпаки. На все, про що йшла мова, сумлінно забили...
2
anguilla | 17.03.2014 | 02:25
+ (1) -
Як пан Кравець "грамотно" і "економічно обгрунтовано" викладає концепцію безкоштовної для себе передвиборної газети. Яка завуальована цензура через фінансування! Звичайно в запропонований спосіб їх (Прес-центр) можна буде збанкрутувати (розігнати) одним розчерком пера того ж Кравця. Одне "криве" слово з боку Левицької і їй доведеться не тільки на зарплату колективу заробляти, а ще й макулатуру збирати, щоб було на чому друкувати. Хай би Кравець порахував НЕ на пальцях і порадився б підприємцями чи експертами з цього питання. Тоді б знав, що ринок безкоштовних газет в Кузнецовську вже давно склався і "Вісті Кузнецовська" в нього за просто так ніхто не впустить. Пропозиція Кравця реальна тільки якщо влада змусить всі безкоштовні редакції офіційно оформити всіх своїх працівників і платити реальні розміри податків, виходячи з чисельності працюючих. І фінансувати на рівні 180 тисяч в рік міська рада зможе тільки в тому випадку, якщо забезпечить Прес-центр необхідною сучасною технікою і буде 100-відсотково утримувати Прес-центр перші 1-1,5 роки від початку виходу безкоштовної газети.
3
Юрій_Рабий | 17.03.2014 | 10:29
+ (0) -
Громадська рада створена для того, щоб залучити громадян до управління державою. Щоб громадськість могла впливати на прийняття рішень органами місцевої влади  та контролювати владу. При активній нашій позиції від громадської ради буде користь. Але якщо ми будемо пасивними то це буде порожня формальність...
4
ptbzXXI | 17.03.2014 | 12:37
+ (0) -
Так Вам і карти в руки! Дійте! А то так гарно поговорили, а результат навіть не "нуль", а "мінус" - влада вже повним ходом готує ліквідацію Прес-центру. Робіть висновки!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів