34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Спорт // ЗБРОЯ №1 СВІТОВОГО РІВНЯ В КУЗНЕЦОВСЬКУ

ЗБРОЯ №1 СВІТОВОГО РІВНЯ В КУЗНЕЦОВСЬКУ

15.05.2012

10

1761

З десяти найефективніших видів зброї за рейтингом Discovery Channel Він Чун є № 1 у світі.

Він Чун став одним із самих популярних стилів китайських єдиноборств. Більше 6 000 000 чоловік по всьому світу практикують Він Чун. Він входить в програму підготовки багатьох спецпідрозділів і вважається одним з найбільш реальних бойових стилів. Його освоюють в спецпідрозділах і арміях США, Ізраїлю, Німеччини, В'єтнаму, Англії. З березня 2011р. Він Чун став так само обов'язковою складовою підготовки бортпровідників авіакомпанії Hong Kong Airlines. 


Виявляється, що в м. Кузнецовськ також існує школа Він-Чун, заснована нашим земляком, Богданом Бортніком.

- Богдане, а як взагалі з’явився цей стиль?

- Він Чун було створено десь 400 років тому в той період, коли проходили війни з Манджурськими кочівниками, які часто робили набіги. Китайська влада була зацікавлена, щоб Шаулінські Майстри створили універсальну і дуже швидку в опануванні систему бою, яка б дозволяла за мінімальний час підготувати елітного бійця і майстра. Всі існуючі на той час системи бою потребували 15-30-ти років опанування для досягнення рівня майстра. Він Чун розрахований максимум на 7 років вивчення.

- А завдяки чому цей стиль став взагалі відомим і таким популярним у світі?

- Завдяки майстру Іп Ману світ вперше дізнався про Він Чун. Адже саме він вперше відмовився від закритої кланової системи передачі знань, і в 1950-1960-х роках XX ст. в Гонконзі став набирати учнів, оцінюючи лише їх здатності і ненадаючи значення родинним або дружнім зв'язкам. В результаті Він Чун став надзвичайно популярний в Гонконзі, а незабаром був рознесений учнями Іп Мана по всьому Світу. З одним із його учнів, Брюсом Лі, пов'язують сплеск інтересу до Кунг-Фу в Європі та Америці в 70-і роки XX ст.

- Чи є якісь особливості цього стилю?

- Кілька важливих особливостей Він Чун були наслідком того нетривіального факту, що стиль був створений жінкою. Стиль вражає своєю простотою і позбавленістю красивих «балетних» стрибків з розворотами. Разом з тим він надиво ефективний.

- То в чому ж полягає ефективність Він Чун?

- У тому, що система забезпечує якнайшвидше здобуття перемоги в бою з мінімальними затратами сил та енергії. Він Чун не приміняє силу проти сили, а використовує унікальне розуміння геометрії людського тіла і чутливість для того, щоб погасити агресивну атаку – сила, вік і стать не грають особливої ролі. Ефективність Він-Чун для захисту або вуличного бою безперечна, адже система шліфувалась саме для цього протягом віків. Цей стиль не настільки видовищний, але завдяки цьому максимально ефективний.

- Чи існують якісь системи дихальних вправ для Він-Чун?

- Звичайно, існують, адже правильне розуміння перерозподілу енергії у Він Чун Кунг-Фу дозволяє освоїти стиль повністю. Без цього розуміння руху залишається лише формальністю. Щоб зрозуміти дух Він Чун, необхідно пізнати рух енергії і можливості власного тіла. Система дихальних вправ дозволяє учням поліпшити власне здоров'я і домогтися контролю над своєю внутрішньою енергією.

- Викладання – як ти дійшов до цього, та як з’явилась школа Він-Чун в Кузнецовську?

- Якщо чесно, то завжди уявляв себе в ролі учителя бойових мистецтв, і тому навіть десь підсвідомо до цього прагнув. Дуже багато довелось колись проаналізувати, щоб вибрати саме Він Чун. Я шукав систему бою, яка б була максимально ефективною і практичною у вуличній бійці, і на опанування якої треба було б відносно небагато часу. Базову техніку я отримав від одного інструктора з Одеси. Потім я проходив семінари по Він Чун в Сімферополі та Севастополі. Там оцінили рівень моїх знань і підтвердили, що я інструктор. Тоді, приблизно 6 років тому, я почав викладати Він Чун в нашому рідному місті. Тепер наш клуб офіційно входить в Українську і Міжнародну Федерацію Він Чун.

- А чи є якісь обмеження в вікових категоріях, статі та фізичній підготовці?

- Є лише вікове обмеження – набір до груп здійснюється з осіб, не молодших 14 років, тому, що кістяк людини лише в цьому віці повністю формується. Фізична підготовка та стать не мають значення для того, щоб вивчати систему. В групах має бути не більше 20 чоловік, щоб до кожного можна було знайти індивідуальний підхід. Учні також не повинні боятись задавати питання, що стосуються процесу навчання.

- А які є рівні підготовки Він Чун та за скільки часу їх можна опанувати?

- Взагалі навчання Він Чун складається з шести рівнів, останні три з яких належать до майстерних. У нас викладаються перші три:

1) Сіу Лім Тао (Siu Lim Tao) – мала ідея (базовий рівень), розрахована на рік, але можна опанувати і за місяць. Все залежить від бажання, наполегливості та старання учня;

2) Чам Кіу (Chum Kiu) – Пошук моста, опановується від 7 місяців до 1,5 років. Якщо перший рівень навчання ВІн Чун повністю присвячений формуванню правильної структури тіла і освоєння базових рухів рук в поєднанні з правильним диханням, то на другому рівні навчаються рухати цю структуру в просторі.

3) Біу Джи (Biu Jee) – пальці, що б’ють, опановується за 1,5-3 роки. Більшість студентів зупиняються на вивченні рівня Чам Кіу, так як цієї техніки цілком достатньо для того, щоб стати повноцінним бійцем. Проте боєць, що опанував техніку Біу Джи не поділяє атаку і захист, а реагує на атаку противника власною попереджуючою атакою. Він ніби гасить атаку противника ще до того, як він встигне її розвинути. 

- А чи реально Він Чун настільки практичний і простий, що навіть дівчата зможуть захистити себе при нападі? 

- Так, звичайно. Хочу ще додати, що на базі нашої школи проводяться курси ефективної самооборони, які можна пройти за місяць. Завдяки ним можна отримати практичні навички самозахисту в реальних ситуаціях при нападі.

- Певно, навчити бойовому мистецтву можна лише тих, хто приймає дисципліну?

- Звичайно. Та у нас ніколи не було проблем з дисципліною. Адже ті, хто приходять до нас чомусь навчитись, добре розуміють, навіщо це потрібно їм. Та не дивлячись на інтенсивну програму тренувань ми час від часу робимо розрядні дні та заповнюємо їх чимось новим та цікавим. Наприклад, уроками орігамі, справжніми китайськими чайними церемоніями та іншими корисними практиками.

- Чи проходять у вас тренування на природі?

- Так, безумовно, ми займаємось не лише в закритих приміщеннях, хоча система створена саме для закритих малих просторів. Ми практикуємо також заняття з Мук Ян Джонгом або дерев’яним манекеном в лісопосадці нашого міста для відпрацювання техніки Він Чун, вивченої на попередніх рівнях І взагалі заняття на свіжому повітрі є корисними для здоров’я в цілому.

- А що ще може дати Він Чун тим, хто захоче його опанувати?

- Традиція Він Чун - це духовність і плекання духу, формування цілісності людини. Духовність допомагає уникнути деградації, духовну дистрофію. Йти по шляху традиції - шляху духу, це набувати стійкості та стабільності життя, стабільності орієнтації на те, що породжує в людині духовну міцність. Їй є на що опертися - на сильне вічне, на те, що ніколи незрадливо.

- Добре, дякуємо Вам, Богдане Володимировичу, за те, що створили можливість опанувати мистецтво Він Чун для жителів нашого міста і не тільки. А як же можна записатись до Вас на заняття?

- Дорогі та любі, записатись можна за телефоном: (096) 863-48-51. Я з радістю чекатиму вас на своїх заняттях!
Всього коментарів: 10
1
KotSN | 15.05.2012 | 09:48
+ (0) -
Написали гарно. Але чому не сказано де і в яких умовах проходить тренування? Чому не сказано про вимоги до форми одягу на тренуванні та суми внесків за місяць?
2
yamik | 15.05.2012 | 10:24
+ (0) -
Про це все можна запитатись за телефоном (096) 863-48-51 у самого засновника школи Бортніка Богдана Володимировича
3
KotSN | 15.05.2012 | 12:14
+ (-1) -
Запитати правильно...
Щось не зрозумів я мабуть, стаття для чого ? Для того щоб люди прочитали те, що переписано здебільшого з інших джерел? Чи навпаки дізнатись про конкреного інструктора та його зал, методу та інші умови?
Якщо ні - то навіщо "бовтати воду" непотрібною статтею?
Зрозумійте - ви пишете про те, що він засновник школи. А це багатого варте. То не треба залищатися на поверхні, розкажіть більш цікаву та саме про нього та його умови тренування інформацію...
5
Quit | 16.05.2012 | 09:12
+ (1) -
biggrin от дивак, то ж написали дзвони, а він ще вимагає що кому писати))))))))
6
KotSN | 16.05.2012 | 09:28
+ (0) -
От тот і воно, що все написано гарно, а я запитав про тонкощі які обумовлють показники як інструктора так і школи. По телефону розкажуть будь здоров, а от насправді...
Здається мені (роблю висновок з власного досвіду і самого текста статті), що це якраз "школа" та "інструктор", а не те про що ми думаємо.
Досить малий досвід приведено, та замовчування умов - показники не зовсім того що треба для тренувань.

PS: а чи має документи інструктор, що підтверджують його статус інструктора та вміння надати наприклад медичну допомогу?

PPS: у свій час бачив багато шарлатанів та їх жертв(травми) на цій ниві, тому й велика підозра.
4
Жорж | 15.05.2012 | 14:01
+ (0) -
прям "Гарбалайф" в мире единоборств smile
7
Богдан Володимирович | 16.05.2012 | 17:12
+ (0) -
smile я готовий відповысти на всы ваші питання)http://vk.com/kuznyawingchun
ось наша група в контакті!
8
Sollex | 22.05.2012 | 00:41
+ (0) -
ну так потрібно прийти глянути що і до чого, а не в коментах писати що там погано, для початку переконайтесь... Просто комусь це може сподобатись, а комусь і ні, для кожної людини своє...
9
Богдан Володимирович | 30.05.2012 | 01:58
+ (0) -
Само собой)який шлях не вибрала людина,це її власний вибір! biggrin
Доречі)першого червня на 15.30 показові виступи будуть і наш клуб буде показувати своє мистецтво cool
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів