34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // На правах реклами // ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС «ОБЕРІГ» - НОВА ІСТОРІЯ ВАШОГО МІСТА

ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС «ОБЕРІГ» - НОВА ІСТОРІЯ ВАШОГО МІСТА

21.10.2015

4

5138

ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС «О Б Е Р І Г» - НОВА ІСТОРІЯ ВАШОГО МІСТА

 У жовтні місяці 2015р. у м.Кузнецовську по вул. Т.Боровця, 1 (біля Свято-Преображенського собору) розпочалось будівництво нового житлового комплексу «Оберіг».

Забудовник ТОВ «Алатир-Інвест» та підрядник ТОВ «Стандарт ІФ» збудують новий комплекс дев’ятиповерхових будинків високої якості. За 2-3 тижні будуть відкриті продажі.


Мешканцям міста та прилеглих населених пунктів будуть запропоновані квартири площею від 40 до 150 кв.м. Також запроектовано кілька дворівневих панорамних квартир. Кожен покупець зможе замовити індивідуальне планування своєї квартири.


Покупці отримають прийнятну гривневу вартість квадратного метра, сім’ї з двома або трьома дітьми матимуть хороші пропозиції.


Забудовник здійснить благоустрій прилеглих до комплексу територій, в результаті чого з’являться прогулянкові доріжки з лавками та ліхтарями, дитячі майданчики тощо.

Коротка довідка про забудовника ТОВ «Алатир-Інвест»:


• За півроку оренди земельної ділянки до міського бюджету нами сплачено 1 400 000 грн. Це складає близько 70% від усіх орендних платежів міста і є найбільшим піврічним орендним внеском до бюджету міста за всю його історію.


• Створили і продовжуємо створювати робочі місця;


• Сплачуємо податки до місцевого бюджету;


• Взяли на себе зобов’язання по благоустрою близько 1га території, яка прилягає до орендованої нами ділянки і належить місту;


• Беремо в оренду ділянку для будівництва нової дороги, а не робимо це безоплатно;


• Пропонуємо найнижчу на сьогодні ціну на кв.м. житла для мешканців м.Кузнецовськ (9500 грн);


• Приймаємо активну участь у соціальних заходах міста, формуванні допомоги військовим, неодноразово відзначені подяками міста.В результаті запуску нашого проекту:• Бюджет міста отримав значні надходження;
• Мешканці отримають нову пропозицію якісного житла в чудовому місці;
• Створено нові робочі місця.Реалізація даного інвестиційного проекту стала можливою завдяки нашій співпраці на протязі року з діючим керівництвом міста.Дякуємо Кузнецовській міській раді та депутатському корпусу за професійну співпрацю, створення сприятливого середовища для інвестицій.Кілька слів у відповідь на обвинувачувальну статтю кандидата на посаду міського голови С.Жданюка.Багато з нас були активними учасниками Майдану, мають фото в балаклавах, активно допомагали воїнам і продовжують це робити. Але це просто виконання свого громадянського обовязку. Передвиборча програма та господарювання в місті передбачають зовсім іншу діяльність.


В першу чергу це повага і співпраця з інвесторами та підприємцями.


Те що ви, пане Степане, дозволяєте собі проявляти неповагу до підприємства-інвестора, що поповнило бюджет міста на найбільшу суму за всю історію передачі земель в оренду та взяло на себе цілий ряд соціальних зобов’язань навряд чи додає бажаючих віддати вам свої голоси. Люди дивляться трохи далі за передвиборчі піар-кампанії, і чекають господарських сучасних підходів.


Місто розвивають, покращують і розбудовують підприємці та підприємства, а ви балотуєтеся на посаду менеджера який усіляко їм повинен сприяти.Цікаво було б порівняти які інвестиції у місто залучили ви в період своєї попередньої каденції. Нам такої інформації відшукати не вдалося.Для того аби пану С. Жданюку скрізь перестали ввижатися афери, шила в мішку та хабарі, можливо варто змінити свій світогляд, систему цінностей та власні підходи до співпраці з підприємцями та підприємствами.Коротка історія започаткування проекту.


У жовтні 2014 р. ТОВ «Алатир-Інвест» ініціювало виготовлення проекту землевідведення по ділянці на вул. Боровця, 1.


Через півроку були проведені торги, переможцями яких ми стали, прийнявши до оплати найвищу вартість орендної плати , через те, що на торгах були учасники з м.Кузнецовськ, які навмисне її завищили. Орендна плата для нас склала 102% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, у той час коли середній показник оренди землі під забудову по регіону 3-6%.


Сумлінно сплачуючи щомісячний платіж 268 тис.грн., ми готували пакет документів та вели підготовчі будівельні роботи.У серпні місяці до нас від імені релігійної громади звернулися священники Свято-Преображенського собору з проханням відмовитися від будівництва на частині ділянки.Наше підприємство пішло назустріч даній релігійній громаді, відмовившись від четвертої частини запланованого проекту будівництва (двох під’їздів з восьми, що були спроектовані). Був замовлений і виготовлений новий архітектурний проект.Щоб за проханням релігійної громади ми могли відмовитися від частини ділянки, необхідно було здійснити процедуру розподілу.


За сприяння Міської ради питання було врегульоване. При цьому ми понесли збитки по оренді ділянки, від якої відмовилися, в розмірі 300 000 грн.Земельним законодавством України передбачено можливість об’єднання чи поділу земельних ділянок.


Зокрема ст.56 Закону України «Про землеустрій» регламентовано, що технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок включає:


а) пояснювальну записку;
б) технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації;
в) кадастрові плани земельних ділянок, які об'єднуються в одну земельну ділянку, або частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку;
г) матеріали польових геодезичних робіт;
ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання при поділі земельної ділянки по межі поділу;
д) перелік обтяжень прав на земельну ділянку, обмежень на її використання та наявні земельні сервітути;
е) нотаріально посвідчена згода на поділ чи об'єднання земельноїділянки заставодержателів, користувачів земельної ділянки (у разі перебування земельної ділянки в заставі, користуванні);
є) згоду власника земельної ділянки, на поділ чи об'єднання земельних ділянок користувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв'язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній).

Власником земельної ділянки, що розміщена по вул. Т. Боровця, 1, площею 1,0800 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0107) є територіальна громада м. Кузнецовська в особі Кузнецовської міської ради, право власності зареєстровано в державному реєстрі прав України.


Також слід зазначити, що вказана вище земельна ділянка з моменту виникнення м. Кузнецовська, як адміністративно-територіальної одиниці, перебувала або в постійному користуванні ДП НАЕК «Енергоатом» ВП «РАЕС», або була землями запасу міської ради. Тобто плата за користування нею або була не значною, або не здійснювалася взагалі.


Станом на кінець жовтня 2015 року міський бюджет отримав за користування вказаною земельною ділянкою близько 1 400 000 грн.


В порядку, визначеному земельним законодавством України ТОВ «АЛАТИР-ІНВЕСТ» 24.07.2015 звернулося до Кузнецовської міської ради про надання згоди на поділ земельної ділянки площею 1,0800 га, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1, яка перебуває в користуванні товариства на праві оренди, відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 25.05.2015 року (індексний номер витягу 38039544), цільове призначення якої для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку (кадастровий номер 5610700000:01:003:0107) без зміни її цільового призначення на 5 окремих земельних ділянок, з подальшим укладенням 4 договорів оренди земельних ділянок та зарахуванням земельної ділянки площею 0,2450 га до земель запасу Кузнецовської міської ради (на прохання релігійної громади).


04.09.2015 року Кузнецовською міською радою прийнято рішення №2129 «Про надання згоди на поділ земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «АЛАТИР-ІНВЕСТ».


Ліцензованою та сертифікованою проектною землевпорядною організацією на замовлення орендаря ТОВ «АЛАТИР-ІНВЕСТ» розроблено відповідну документацію із землеустрою щодо поділу вказаної земельної ділянки на 5 окремих земельних ділянок:


- площею 0,2159 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0108) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1/1;
- площею 0,0950 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0109) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1/2;
- площею 0,1195 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0110) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1/3;
- площею 0,4046 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0111) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1/4;
- площею 0,2450 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0112) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1/5.

 

В результаті поділу утворилися 5 окремих земельних ділянок, що є предметами оренди окремих нових договорів оренди земельних ділянок.

 

Земельні ділянки, що утворилися внаслідок поділу земельної ділянки площею 1,0800 га, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1, зареєстровані в Державному земельному кадастрі, права власності територіальної громади м. Кузнецовськ в особі Кузнецовської міської ради на ці земельні ділянки зареєстровано державному реєстрі прав України.


Чому не 102,5%?


Стосовно орендної плати за користування новоутвореними земельними ділянками, слід зазначити наступне.


Розмір орендної плати за користування земельними ділянками визначений ст. 288 Податкового кодексу України.


Відповідно до приписів вказаної норми Закону розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.


У разі визначення орендаря на конкурентних засадах (земельних торгах) розмір орендної плати може перевищувати граничний розмір (12 відсотків).


Як зазначалося вище, в зв’язку із поділом земельної ділянки виникли 5 окремих нових земельних ділянок, як предметів оренди нових договорів оренди земельних ділянок. Тобто проведення нових земельних торгів в даному випадку не здійснюється оскільки відбувся поділ земельної ділянки, що перебуває в користуванні одного і того ж орендаря. Законодавцем не передбачено проведення повторних торгів у разі поділу або об’єднання земельних ділянок. У разі, якщо земельні торги не проводяться, граничний розмір річної орендної плати за користування земельною ділянкою, визначений ст. 288 Податкового кодексу України не може перевищувати 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.


В даному випадку відбувається надання в оренду новосформованих земельних ділянок за рішенням органу місцевого самоврядування, тобто без проведення земельних торгів.


У разі встановлення орендарю в даному випадку міською радою розміру орендної плати за користування земельними ділянками вище 12% (гранично допустимого) від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, такі дії міської ради будуть розцінені правоохоронними органами,я к неправомірні, оскільки суперечитимуть вимогам Податкового кодексу України.


Чому не 12%?


Як зазначено вище, Податковим кодексом України визначено чіткий діапазон встановлення розмірів орендної плати за користування земельними ділянками, тобто від 3% до 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.


Законодавцем не передбачено який саме відсоток від нормативної грошової оцінки в якості орендної плати за користування земельною ділянкою має бути встановлений для конкретного виду цільового призначення/виду використання земельної ділянки. Тобто право встановлення 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 або 12 відсотків орендної плати за користування земельними ділянками покладено на орендодавця (Кузнецовську міську раду).


Таке право ради наводить на роздуми про корупційні діяння чиновників та депутатів ради при визначенні розміру орендної плати за користування земельною ділянкою за тим чи іншим цільовим призначення.


Для прозорості та уникнення бажань посадових осіб та депутатів ради вибірково встановлювати орендну плату за користування землею за принципом «хороший/поганий» міською радою прийнято рішення-регуляторний акт від 24.04.2015 року №1965 «Про затвердження ставок орендної плати за користування земельними ділянками, які перебувають у віданні Кузнецовської міської ради, грошова оцінка яких проведена».


Даний регуляторний акт, перед його прийняттям радою, був оприлюднений для ознайомлення та подання пропозицій громадян на офіційному веб-сайті виконавчого комітету Кузнецовської міської ради www.kuznetsovsk-rada.gov.uа.


Однак, жодної пропозиції не надійшло.


Вказане рішення ради регламентує порядок та принцип встановлення орендної плати за користування земельним ділянками комунальної власності, що перебувають в користуванні фізичних та юридичних осіб на території Кузнецовської міської ради.


Зазначеним вище рішенням ради передбачено встановлення орендної плати за користування земельною ділянкою з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку в розмірі 3% від її нормативної грошової оцінки.


Саме тому на сесії ради, яка відбулась 15.10.2015 року, орендарю товариству з обмеженою відповідальністю «АЛАТИР-ІНВЕСТ» встановлено оренду плату за користування:


- земельною ділянкою площею 0,2159 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0108) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1/1, в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки;


- земельною ділянкою площею 0,0950 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0109) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1/2, в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки;


- земельною ділянкою площею 0,1195 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0110) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1/3, в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки;


- земельною ділянкою площею 0,4046 га (кадастровий номер 5610700000:01:003:0111) для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Т. Боровця, 1/4, в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.


При встановленні орендної плати за користування зазначеними земельними ділянками міська рада керувалася ст.288 Податкового кодексу України та своїм рішенням від 24.04.2015 року №1965 «Про затвердження ставок орендної плати за користування земельними ділянками, які перебувають у віданні Кузнецовської міської ради, грошова оцінка яких проведена».


Жодна норма Закону не порушена.Порівняльна таблиця (дані взяті з офіційного сайту Кузнецовської міської ради):

 

Діючий Забудовник  

 ТОВ «Інкомбуд» 

 

ЖБК «Енергетик»  ТОВ «Алатир-Інвест»
Орендна плата за півроку

 26.540 грн

 

 36.802 грн    1.400.000 грн
Вартість м.кв.  Від 10.000грн/м.кв.
Від 10.000грн/м.кв.       
  Від 9.500грн/м.кв.


 

Ми також є виборцями, ми вболіваємо за свою країну, хвилюємося за її успішне майбутнє.
 

Беручи кожну брошуру в руки, хочемо дізнатись, що саме буде робити той чи інший кандидат.
 

Чи вони йдуть критикувати своїх попередників, чи роблять висновки з минулого?
Чи вміють вони щось інше крім критикувати?
Чи вони йдуть акцентувати увагу на негативі чи прагнуть позитивних змін?
Чи дійсно вони беруть на себе обов’язок чесно служити своїй країні, чи просто досягти високої посади та владних повноважень?
 

Бажаємо Кузнецовську гідних його обранців! А до його розбудови і покращення ми активно долучаємося.З повагою,
колектив ТОВ «Алатир-Інвест».

Всього коментарів: 3
1
karnayh | 21.10.2015 | 15:55
+ (0) -
2
УКРОП | 22.10.2015 | 17:48
+ (-1) -
Так, гарно "прокинули" громаду м. Кузнецовська!
Ще й Храмом прикрились, молодці!
Шановні кандидати в депутати, ось де треба діяти, а не обіцяти! Подавайте скарги, опротестовуйте рішення, дійте! Прямо під носом махінації, а Ви не дієте...
Даєш новий аукціон!
Ви ще зрівнюєте ціну на ділянку для "Інкомбуду" і "Енергетика", які купувались 2-3 роки тому і ціну на сьогоднішній день. Тоді однокімнатна квартира коштувала 240 тис. а зараз 400 тис. Ціни на квартири виросли, а ціни на ділянки повинні залишатись такими ж? Не соромно?
Також зрівнюєте ВАШУ ціну за квадратний метр, де ще тільки котлован і ціну в майже готових будинках. Ви з такою гордістью заявляєте 9500 за квадрат, в Рівному від 7000! В Києві від 11000 , це при тому, що ціна наземельну ділянку в києві вища в рази від тієї що ви заявили на аукціоні, а ви навіть такої платити не хочете. Не соромно?
Ви приїхали в наше місто, позиціонуєте себе як інвестор? Інвестори не обдурюють громаду і не прагнуть спаплюжити честь її представників, які прагнуть справедливості. 
Незнаю, хто захоче віддати вам гроші, заключати з вами договори, якщо ви будуєте на фундаменті обману, на обману тих, хто вам повинен довіряти...
3
Жданюк | 22.10.2015 | 20:56
+ (-1) -
"... через те, що на торгах були учасники з м.Кузнецовськ, які навмисне її завищили. Орендна плата для нас склала 102% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки," Ви самі назвали орендну ставку 102, 5% чи за вас її назвали учасники з Кузнецовська?
Чудова схема отримання ділянки.
-Виграй аукціон подавши найкращу пропозицію
-поділи земельну ділянку на частини
-вимагай зменшення орендної ставки
- зроби всіх дурними навішавши локшини на вуха
Після 25 жовтня новий депутатський корпус, який не на гачку все розставить на місця.
 А щодо Майдану і балаклав то ми з вами були по різні сторони барикад. Ви в балаклавах захищали Януковича. Ми в балаклавах боролись з вами і Януковичом не для того, щоб ви займались аферами. Ми утримуємо СБУ не для будівництва житла, а для боротьби з ворогом. Тож боріться з ворогом, бо це ваша робота. А будівельники нехай будують.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів